Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

"Foto ir video" klubo taisyklės


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2005 05 26 d. 10:39 pradėjo  BITĖ plius, peržiūrėta 24584 k.
Puslapiai: 1 
Badas
Geriausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 8114

2005-05-26 13:06 1 žinutė iš 1 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Badas Įtraukti Badas Į adresų knygelę
"FOTO IR VIDEO" KLUBO TAISYKLĖS

1. NARYSTĖ KLUBE

FV klubo nariu gali buti visi Bitės Plius dalyviai, fotografuojantys, filmuojantys, turintys foto ar video aparatą ar tik svajojantys apie jį.

2. FORUMAS

2.1. Tai forumas fotografuojantiems ir filmuojantiems. Tiems, kurie daro fotografijas arba kuria ar montuoja filmus. O jeigu turite klausimų apie filmų žiūrėjimą, geriau klauskite į "Kinomanų" arba "IT klube".
2.2. Prieš kurdami naują temą pasitikrinkite ar ji nesikartos. Daugybė klausimų jau buvo išnagrinėta, gal būt ieškomas atsakymas seniai yra. Naudokitės Bitės Plius paieška, peržiūrėkite kelis paskutinius forumo puslapius.
2.3. Rašykite tikslius, konkrečius temų pavadinimus, kurie atspindėtų pagrindinę temos mintį. O jei rašysit "help sos padekite" - tai bus nekonkretu ir neįdomu, daugelis dalyvių ten paprasčiausiai neužeis ir pagalbos turbūt nesulauksite.
2.4. Ko nors klausdami tiksliai aprašykite problemą. Klubo dalyviai – netelepatai, kuo daugiau ir išsamiau parašysit klausdami, tuo greitesnis ir tikslesnis bus atsakymas.
2.5. Nekurkite naujos temos su pavadinimu "kokį fotoaparatą pirkti". Tokių temų jau buvo koks tūkstantis, nepradėkite tūkstantis pirmos, o paieškokite bendros konsultacijų temos ir klauskite joje. Nebent manote, kad jūsų atvejis išskirtinis ir ypač įdomus.
2.6. Nekurkite komerciniu temų apie perkamą ar parduodamą techniką. Tokiems skelbimams skirta viena bendra tema-skraiduolė "Foto-video turgelis". Individualios komercinės temos bus ištrintos.
2.7. Be reikalo neryškinkite tekstų, arba paryškinkite tik esminį žodį. Visas tekstas didžiosiomis raidėmis reiškia šaukimą, o tai nemandagu.
2.8. Cituokite saikingai. Nepaskandinkite temos ilgose ar "daugiaaukštėse" citatose. Pakanka pacituoti pora eilučių, ir visi supras apie ką šnekate.
2.9. Venkite asmeniškumų ir neįžeidinėkite pašnekovo. Jei persistengsite – žinutė greitai ir tyliai išgaruos Mirkt. O jeigu negalite susilaikyti – geriau rašykit privačioje žinutėje.
2.10. Nerašykite beprasmių žinučių ar vien tik "šypsenėlių". Perlautojus sušaudome vietoje Cha cha

3. FOTOGALERIJOS

3.0. Naujokai, neskubėkit krauti fotografijų! Juk nelipat iškart ant stalo vos užėję į svečius pas nepažįstamą kompaniją?.. Kol nežinot, kokioj kompanijoj atsidūrėt, kurį laiką stebėkit, kas čia vyksta, kokie dalyviai renkasi, kokias nuotraukas deda, ir kokius komentarus rašo. O patrakėliai gali sulaukt visai ne to, ko tikėjosi.
3.1. Dėkite tik savo pačių darytas fotografijas. Fotografiją įdėjęs dalyvis turi būti jos autorius. Tai griežta taisyklė. Jeigu fotografavo draugas – tegul draugas pats ir įdeda. Kolektyvinių darbų geriau nedėti, nes gali kilti nesusipratimų ir įtarimų. Iš interneto paimtos svetimos nuotraukos trinamos be pasigailėjimo. Jeigu moderatorius suabejos nuotraukos autoryste – jis susisieks su dalyviu privačiai ir pasakys kaip išsklaidyti abejones.
3.2. Dėkite tik pačius geriausius darbus. Klubo fotogalerija – tai kaip vieša kūrinių paroda, juos pamatys šimtai žmonių. Argi neštumėte į parodą blogą, atmestinai padarytą fotografiją?.. Juk bus gėda. Prieš įdėdami pagalvokite, ar tą fotografiją norėtumėte įsirėminti pas save ant sienos arba padovanoti draugui gimtadienio proga?... Pagalvokite, ar ta fotografija tikrai įdomi kitiems?.. Visi žinome kaip atrodo gėlytė, kačiukas ar automobilis, matome tai kiekvieną dieną, matėme tūkstantį kartų, paprastos fotografijos - neįdomios. Geriau nufotografuokite gėlę taip, kaip dar nematėme.
3.3. Pasitikrinkite, ar fotografija ne per didelė ir ne per maža. Per didelė – tai tokia, kuri netelpa į žiūrovo kompiuterio ekraną. Tiek gulsčios, tiek statmenos fotografijos plotis neturėtų viršyti 1000 taškų, o aukštis – 700. Išimtis – siauros ir ilgos fotografijos, turinčios smulkių bet svarbių vaizdo detalių, kurios pradingtų fotografiją sumažinus. Tokios gali būti platesnės nei 1000, tik nepamiškite apie tai paaiškinti komentare. Jeigu nežinote kaip sumažinti fotografiją – atsakymo paieškokite forume. Jeigu fotografijos plotis arba aukštis mažesnis nei 400 taškų – tai per maža fotografija, bus sunku įžiūrėti. Per didelės ir per mažos fotografijos laikomos nepagarba žiūrovams ir ištrinamos iš galerijos.
3.4. 24 valandų laikotarpyje galima įdėti ne daugiau kaip 3 fotografijas. Neužfloodinkite galerijos…
3.5. Nusiteikite, jog bus kritikos. Jeigu įdėjote fotografiją, vadinasi, laukiate įvertinimų. O įvertinimai būna visokie: kartais geri, kartais blogi... Jeigu negalite pakęsti kritikos, geriau dėkite kur nors kitur, pavyzdžiui, į dienorašti.
3.6. Kritikuokite fotografiją o ne fotografą ir ne fotomodelį. Tai pastaba komentuojantiems: fotografas nepradės fotografuot geriau, jei parašysite koks jis kvailas, arba kokį kvailą žmogų nufotografavo. Geriau parašykite konkretų patarimą: kaip fotografuoti ir kaip nefotografuoti.
3.7. Kokių fotografijų geriau nedėti
• Nedekite dviejų labai panašių darbų, žiūrovams tai neįdomu. Juk į parodą dedami kruopščiai atrinkti darbai. Jeigu blaškotės ir neapsisprendžiate, jeigu ieškote geriausio sprendimo is šimto variantų, vadinasi, dar anksti nešti darbą į parodą.
• Nedėkite fotoklausimų, pvz. "kodėl gaunasi toks vaizdas". Įdėkite nuotrauką į dienoraštį ir paklauskite forume.
• Nedėkite komercinių skelbimų "Parduodu fotoaparatą kurį matote", skelbimams yra viena bendra tema forume.
• Nedėkite nuotraukų "Pažiūrėk ką sugeba mano supadupa fotoaparatas". Žiūrovus domina ne fotoaparato, bet fotografo sugebėjimai.
• Rekomenduojame nedėti mylimų žmonių (vaikų, tėvų, sutuoktinių) fotografijų. Mes jų nemylime. Mes vertiname fotografijas, kartais kritikuojame, kartais labai smarkiai kritikuojame. O akla meilė trukdo išgirsti kritiką.
3.8. Mobiliojo telefono fotokamera – ne fotoaparatas. Ar įsivaizduojate lenktynių vairuotoją, startuojanti su triratuku?.. Kad ir kokios mėgėjiškos būtų varžybos, tam reikalingas automobilis. Mobilūs žaisliukai tinka pramogai, bet netinka rimtai parodai. Čia ne GSM klubas.
3.9. Klubo galerijos:
• "Įvairios". Čia dedame visus savo kūrinius.
• "Manipuliacijos". Geras bet nepasiteisinęs sumanymas. Galerija šiuo metu merdi, gaivinti nebūtina.
• "Nariai ir meetai". Čia dedame klubo narių fotografijas, o taip pat vaizdelius su įamžintomis meetų akimirkomis. Šioje galerijoje negalioja kokybės, kiekio ir dydžio apribojimai.
• "Geriausios klubo foto" – ypatinga galerija. Patys čia nedėkite fotografijų. Tik klubo vertintojų komisija (apie ją rašoma žemiau), gali nubalsuoti, kuris darbas vertas šios galerijos. Jeigu fotografiją rekomenduoja bent keturi komisijos nariai (parašo pariebintą žodelį "rekomenduoju" arba "rek"), klubo moderatorius pats ją perkels į išrinktųjų galeriją. Nekomisijos nariai rekomenduoti negali.

4. KLUBO NAUJIENOS
Naujiena – tai kaip informacinis straipsnis laikraštyje. Turėtų būti išsamesnis nei pora sakinių, ir nepakaks vien nuorodos be paaiškinimo. Nekopijuokite teksto angliškai, vokiškai ar prancūziškai, rašykit lietuvių kalba - gerbkite skaitytojus, kitaip laikraštis bankrutuos ir užsidarys Šypsena. Į naujienų skiltį nereikėtų dėti asmeninių nuomonių ar klausimų – tam skirtas diskusijų forumas.

5. Fotografijų vertintojų komisija

Komisija sprendžia, kurie darbai verti "geriausiųjų" galerijos, klube jie gauna VIP statusą. Komisijos nariai renkami visuotiniu klubo balsavimu. Narystės komisijoje netenkama tuomet, kai dalyvis pats paprašo, arba kai moderatorius išbraukia už pasyvumą.
Komisijos nariai nėra fotografijos profesionalai ir neprivalo aiškinti, kodėl balsavo arba kodėl nebalsavo. Jeigu juos išrinko, vadinasi, jais pasitikėjo. Šiuo metu vertintojų komisiją sudaro:
Badas
Civicas
Galileo
gPhoto
juoda_plunksna
Laukinis
Man|GO
Martynukas
Tralfamadoras
Vokvisen (Vkatinas)
Wabalaitis
wasn™e
Zibaila

6. Balsavimai

Visuotiniu balsavimu sprendžiant įvairius klubo reikalus balsuoti gali tie dalyviai, kurie buvo klubo nariais iki balsavimo pradžios paskelbimo ir yra parašę klube bent 50 žinučių. Klonų balsai atmetami.

Taisyklės kartais turi išimčių. Čia buvo išvardinti svarbiausi dalykai, bet jokios taisyklės negali numatyti visų įmanomų gyvenimo atvejų. Nestandartinėse situacijose tiek dalyviai, tiek moderatoriai pirmiausia turėtų pasikliauti sveiku protu.

=======================================

BITĖS plius taisyklės:

1. Draudžiama talpinti informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą;
2. Draudžiama talpinti smurtinio, rasinę, socialinę, religinę ar kitokią neapykantą kurstančio turinio nuotraukas, pranešimus bei dienoraščius;
3. Draudžiama talpinti pornografinio, erotinio pobūdžio nuotraukas, piešinius, karikatūras bei tekstinius aprašymus.

Atskirų klubų /forumų taisyklės:

1. Smulkesnes taisyklės kas galima (tematika, nuotraukos ir pan.) ir kas draudžiama (reklama, besikartojančios temos ir pan.) tam tikrame klube ar forume, nustato to klubo ar forumo moderatoriai. Taisyklės turi būti suderintos su BITE plius! Taisykles BITEI plius klubo moderatoriai turi atsiųsti privačia žinute.

Moderatorių vaidmuo:

1. Moderatoriai išrenkami klubo narių tam, kad klube ar forume nebūtų pažeidinėjamos BITĖS plius ir paties klubo nustatytos taisyklės.
2. Moderatoriai turi teisę trinti žinutes, kurios pažeidžia BITĖS plius ar jų moderuojamo klubo/forumo taisykles.
3. Moderatoriai turi teisę rakinti pasikartojančias, pažeidžiančias klubo taisykles temas.
4. Temas, kuriose pažeidžiamos BITĖS plius taisyklės, moderatoriai privalo ištrinti.
5. Apie užrakintą arba ištrintą temą moderatorius privalo informuoti temos autorių ir nurodyti priežastis, kodėl tema buvo užrakinta arba ištrinta.
6. Narius, kurie pažeidė BITĖS plius taisykles, moderatoriai privalo įspėti privačia žinute. Jei narys nekreipia dėmesio į įspėjimą ir toliau pažeidinėja BITĖS plius taisykles, moderatoriai gali jį užbaninti, tačiau privalo apie tai informuoti privačia žinute ir nurodyti priežastį, už ką narys buvo užbanintas.
7. Narius, kurie piktybiškai pažeidinėja tam tikro klubo taisykles, tačiau nė karto nėra pažeidę BITĖS plius taisyklių, moderatoriai gali laikinai (ne daugiau nei mėnesiui) užbaninti, tačiau privalo apie tai pranešti užbanintam nariui privačia žinute ir joje nurodyti užbaninimo priežastis.
8. Jei moderatorius pats pažeidinėja klubo taisykles, be pagrindo užrakino ar ištrynė temą, be pagrindo užbanino narį, iš jo laikinai bus atimamas moderatoriaus statusas. Esant trims ar daugiau tokių pažeidimų, iš moderatoriaus atimamas moderatoriaus statusas.
9. Jei BITĖ plius paprašo moderatorių pasiaiškinti, kodėl buvo ištrintas pasisakymas, ištrinta ar užrakinta tema, užbanintas dalyvis, moderatoriai privalo atsiųsti pasiaiškinimą.
10. Jei pats moderatorius pažeidžia BITĖS plius taisykles, iš jo iš karto atimamas moderatoriaus statusas.


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos
  Tema skraiduolė - svarbiausia forumo tema, kuri nuolat matosi virš naujausių temų.

Statistika

Foto ir video klubas: 7.468 Žinučių forume 150.199 449 Narių klube 2.281 Banga.lt laikrodis 22:45 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiFoto ir video klubas

Moderuoja: Badas, BangaLT, Galileo
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: "Foto ir video" klubo taisyklės

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai