Sapnai (reikšmė, etc.)

Kai perskaiciau Froida, tai dbar jau kitaip galvoju apie sapnus. Viskas isplaukia is pasamones ir viskas kazka reiskia. Tiesiog kai apie kanors labai itemptai galvoji, ar jaudinies ar panasiai, sitie dalykai atsikoduoja sapnuose. As kazkaip visada atkoduoju jei ka susapnuoju, su kuo tai gali buti susije.

As irgi taip manau, sapne issipildo tavo svojones, ka tu labai nori, apie ka tu daug galvoji.
Bet buna sapnai, kurie issipildo. Tu sapnavai kazka tai, ir atsikielus viskas issipildo. Nors man taip ne buvo, bet zinau kad buna. As galvoju, kad tai dvasinei jegos tave nori perspet, kad tu konors blogo nepadarytu. Kai pamatai sapne kas bus jei taip pasiegtu, tai gal jau realybei taip nepasielgtum.

Viena mintis buvo apie Estes knygą, "Bėganti su vilkais".

Be abejo, tai mano asociacija apie tai, ką daro patriarchališkas požiūris su moteriška psichika. Ir tai tikrai ne tik išorinė problema.

Gėlė Ačiū Knew Gėlė

“Bėgančias su vilkais” jau esu skaičiusi Nekaltas bet man asociacijos su asmeniškais įvykiais labiau Nekaltas kurie ir žudo ir normalius instinktus, ir normalias emocijas… pasidaro svarbiausias dalykas -savisauga… gal dabar tokios mintys iš knygos “pagrindinės baimės formos”, autoriaus nepamenu…

Freud’as tiems, kas nori suprasti psichologinę sapnų prasmę tiktų tik kaip įvadas. Ir tai ne tiesiogiai, o kaip bendras supratimas apie pasąmonės egzistavimą ir dinamiką tarp sąmoningumo ir pasąmoningumo.

Čia kaip fizikoj, normalu (būtina) žinoti apie Newton’ą. Ir gal, kai kam visiškai užtenka.

Tas yra gerai. Vadinasi, ne veltui tas sapnas buvo toks, su tokiais išgyvenimais. Jei iškilo asmeninės asociacijos - tuomet ir sapno žinutė greičiausiai tampa prasminga.
Gėlė

Daug sykių šioje temoje esu rašiusi, pasikartosiu - nereikėtų į tokius sapnus žiūrėti prietaringai ar jų bijoti. Sapnai yra apie sapnuotoją, o ne apie ką nors kitą.

Labai dažnai mirusį sapnuoja artimieji, nes tai vienas iš psichikos būdų "prisipratinti" prie netekties.
Kita vertus, tokie sapnai gali atspindėti tai, kad sielvartas, gedėjimas - lyg išstumtas iš sąmonės ir sapnai kompensuoja.
Sapnas tuomet būtų paraginimas atsigręžti į savo netekties jausmus.
Galbūt tėvas sapne yra tam tikrų dalykų simbolis, tuomet svarbu, ką jis daro, sako, koks yra santykis.

Praktikoje kelis sykius susidūriau su tuo, kad moterys sapnuodavo savo mirusį tėvą, kai iškildovo klausimų apie artimus santykius.

Gali būti, kad tėvas "ateina" į sapnus kaip patarėjas, padėjėjas, bet tikrai ne tam, kad tave gąsdintų. Galbūt jūsų santykiuose yra likę kažkokių neišspręstų dalykų ir tuomet sapnas praneštų, kad svarbu rasti savo "atsakymus".

ir vel leliuka sapnavau,pagal nauja girdeta teorija-pasikartojantys sapnai mum siuncia uzduoti- man reiktu gimdyt…arba eit vaiku priziuret…

na taip, bet man Froidas padejo pazvelgt i sapnus siek tiek is kitos pusesŠypsena

sapnu reiksmes turi issiaiskinti pati. vidinis balsas turetu pasakyti ar atspejai, pataikei issiaikinti ar ne…
o siaip jei speliojant, tai teks susipazinti su kazkokiais nepazistamais zmonemis manyciau, pakliusi i nauja, tau nepazystama aplinka su dar keliais “tokiais kaip tu naujokais”. Vienas is tu naujoku tikriausiai bus kiaule, kuris tau baisiai nepatiks. sakyciau studentui praktika arteja… alia ty kad mokslo metu pradzia… ty gal tada kokis grupinis darbas nusimato Cha cha
nzn… fantazuoti galima daug Cha cha
nu vienzo Šypsena alaus inputes pezu bilia rasliavoti Drovus

Ar tikrai??? Ar tu rimtai taip galvoji? Ar tavo praktika ir nuomonė neatmeta tokių balsų, priklausančių ne pačiam žmogui, galimybės?

P.S.: Kai aš savo sapnų neatsimenu, tai man iš jų jokios naudos nėra. Cha cha

O ką tu sapnuoji, jei galima taip keistai paklausti? Šypsena

Man sapnai-tarsi koks antras gyvenimas… Ten viskas daug netikėčiau ir neegzistuoja klaidų darymas… Nebandau kažkaip susižinoti savo sapnų reikšmės,išgyvenu juos ir tiekŠypsena

kaip manote - kokią reikšmę turi sapnai…?
ka jie mums signalizuoja…?
ar jūs kreipiate dėmesį į juos…?

Koks keisčiausias sapnas buvo.?
Gėlė

Ir taip mano gyvenimas nelengvas, o čia dar tie košmarai Liūdnas

per sapnus prabyla musu pasamone…

man tai ramybes neduoda pries metus sapnuotas sapnas,-kai su seima stovejom prie Rojaus vartu.Tevus ir sesę praleido,o manęs neaNe.Aš bandžiau paaiškinti-kad aš tikrai nesu už juos blogesnė,klausiau ką aš tokio padariau…?Bet balsas nieko nebeatsakeNe-o aš buvau grąžinta į žemęŽliumbia

kartais pasižiūriu į sapnininką ką reiškia vienas ar kitas sapnas. bet neteikiu tam labai didelės reikšmės ir perdaug netikiu tais aiškinimaisNekaltas

as nekalbu apie sapnininkus…as jais taip pat netikiu-nei kart net tuo nesinaudojau…Bet kai sapnuoji kazka labai ryzkaus-koki yvyki-negaliu-net ryta kaip pritrenkta bunu…

Teisus nesiteisina Ne

kazi ka tu darytum prie Rojaus vartu…-jei taves neimtu…

Cha cha