Sapnai (reikšmė, etc.)

Sapnai (reikšmė, etc.)

Jei sapnas (apie langelį pro kurį reikia pralysti)pasikartojantis, labai gali būti, kad jis atspindi kažkokį esminį probleminį momentą gyvenime: yra situacija (ar situacijos), kurios turėtų keistis, bet turimos žinios apie galimus pasikeitimo būdus (pralysti pro langelį) ribotos, siauros. Gali būti, kad reikia paieškoti durų. Ar kito lango. neužsiciklinti tik ties vienu sprendimu.

Apie skendimą - viena mintis man atėjo. Vandenys dažnai emocijų pasaulio simbolis. Taip pat - pasąmonės. Panirimas - lyg atsidavimas emocijoms. Gal tai ir gali būti malonu, bet jei neplauksi, neišnirsi, pasekmės gali būti negrįžtamos.

Namai gali būti kaip savosios psichikos, savęs pačios simbolis. Atskiri kambariai dažnai gali nurodyti į atskiras asmenybės dalis. Tarkim kokia nors svetainė gali būti nuoroda į santykius, galbūt labiau socialinius, savęs vaizdą tuose santykiuose.

Pamąsčiau, kad sapnas apie "gerus namus" yra lyg sapnas apie "geresnę save", arba apie svajonę, kokia norėtum būti. Turi nuo tų namų raktus, bet sapno ego atmeta, lyg tvirtina "čia ne mano namai", nedrįsta pažiūrėt, kokia moteris ten vaikšto. Arba, kas toji pažįstama, ką esi į ją suprojektavusi? (paprastai tai liudija apie mūsų pačių neišnaudotas galimybes). Turėti raktus - labai dažnai reiškia turėti galimybę, turėti sprendimo būdą. Egzistencinis klauimas, Gelmike, kas yra, kad atmeti galimybes? Aišku, kad apmaudu - pikta, nes ne taip turėtų būti.

Na, sunku pasakyti, nes sapnas gali būti suprastas, bet čia jis labai neaiškiai aprašytasNekaltas

Nuovargis, išėjimas - geriau suprasti, ką tai reiškia, galima įvardinus emocinę būseną. Gal tai nusivylimas? Svarbi motinos figūra - ji gali pasufleruoti, ko sapnuotojai reikia.

AČIŪ GėlėGėlėGėlė labai įdomu… Apie moterį - taip, žinau kuo ji man patinka Mirkt - tuo, kad tokia nepanaši į mane, bet jos esminės savybės tikrai labai patrauklios…
kambariai - taip, svetainė, ir toks, sakykim buduaras. Pastarasis labai mažas, vos praėjimas likęs tarp baldų (čia suprantu kaip savo suvaržytus poreikius? taip?) ir erdvi svetainė, bet matau jos tik dalį, kaip eitum nusissukęs į vieną sieną, daugiau - erdvės pojūtis… viskas tokiais senais baldais. Pasęnę socialiniai vaidmenys? bet man jie, nepaisant, patiko. Akcentuoju vieną santykių pusę?

apie raktus ir namus - vat tame ir esmė, kad NE MANO… o mano kaip ir neprieinami…

Gelmike, tapatinies su sapno ego požiūriu. Bet jis (sapno ego, pagrindinis sapno veikėjas, "aš" sapne) ir lieka su apmaudo jausmu.
Pažiūrėjus į sapną, yra taip, kad jame YRA raktai - tai yra, YRA galimybė. Mano, nemano - tai labiau atspindi dabar turimą požiūrį, kuris, matyt, ir atmeta tą galimybę. Tie namai, su senoviniais baldais (sena, nebūtinai pasenę, greičiau jau čia vertinga, atlaikę laiko išbandymus! Svetainė greičiausiai nurodo ryšius, labiau gal socialinius, - eini pro ten nusisukusi; o buduaras lyg ir artimus, intymius - atkreipk dėmesį, kiek mažai tam vietos palikta) jau yra tavo. Jautiesi juose lyg svetimuose, bet taip būna pradžioje, kai tik randasi tas pajautimas savo galimybių.

Sakai, kad ta moteris nepanaši į tave, bet jos savybės tau patrauklios. Čia panaši dinamika kaip ir pavydo jausmo atveju - pavydima to, ko trokštama ir kas potencialiai turima, tačiau neįsisąmoninta ir nerealizuojama. Tai yra, greičiausiai tos moters buvimas (nors ir nematomas) sapne rodo tavo galimybes, tik neišnaudojamas. Taip jau būna, kad esam linkę daug matyti kituose, bet "nematyti" savyje (nuvertinti, ignoruoti) ir taip neišnaudoti savo potencialo arba tiesiog nerealizuoti galimybių.

Prisiminiau ir panašų savo sapną - jis ėjo kartu su nemažais pokyčiais (asmenybiniais labiausiai). Sapnavau, kad gyvenu mažam butelyje, kuris visas lyg koridorius, ir vėliau sapne randu (gana netikėtai, ten kur tik siena buvo) praėjimą į erdvų didelį kambarį, jaukų, su knygų lentynom, su balkonu į sodą… Jausmas irgi sapne buvo lyg ne mano, aš ten vaikštau, bet lyg nuvogusi nuo kažko.
Vėlesni sapnai patvirtino, kad vidinės erdvės ir galimybės tikrai manoŠypsena
Praktikoje irgi dažnai susiduriu su labai panašiais motyvais sapnuose: vidinės erdvės, jų “apgyvendinimas” paprastai siejasi su vidinių galimybių (kurios gi labai susiję ir su išorinėm) panaudojimu.

Ačiū, reiks turėti omeny Mirkt Gėlė

[quote]
Knew rašė:

O ar tai ne ilgesys isejusiems?

Ir ką sapnuotoja atsako į šį klausimą?

Manau ilgesys…

apie ką galvojam tą dažniausiai ir sapnuojam Nekaltas bet aš jau nebesuprantu savęs bo tokias nesąmones sapnuoju… Juokiasi ir taip jau 2 savaitė Juokiasi kažkas ne to jau tikrai man Veee Juokiasi

Sapnai, is esmes, yra musu ateities veidrodis…
Nerandu sapnininke ka reiskia vaikymasis…
Gal zinot, ka reiskia, kai sapne kas nors tave vaikosi? Mane vaikosi sapnuose gal nuo 4 metu… Tai milzinai, tai zmones su deglais, tai baikeriai… ir panasiai…

Keistą sapną šianakt sapnavau. Niekada nenorėjau savo sapnų aiškintis bet va kažkodėl atsidariau bangą ir rašau. Matyt reikia…
Visų detalių nepamenu, esmė tame jog ar tai buvo žygis ar poilsinė kelionė per kalnus, bet atsimenu tik tarpeklį gal netgi dirbtinai suformuotą,kuriame yra ale baseinas. Kaip mokyklose atsimenu kadaise stovi vaizdas sproto salė su langais aukštai. Tai va toks principas. Ir mes stovime ant tilto. Atsimenu vėlgi savo klasės draugę kuri įšoko ten ir maudėsi tačiau medūzų buvo pilna ir viena įgėlė jai ir kaip supratau ji mirė. Nu man taip atrodo. Aš sutikau ten ir savo buvusi vaikiną, bet, o Dieve, jis irgi iš mokyklos laikų, kaip keista, kiek laiko jau… ir visada mes traukėme vienas kitą, tiesiog nutarėme susitikti eiti vakarieniauti. Aš nusprendžiau išsimaudyti ir įlipau į tą baseiną kur mano sapne tai buvo medūzos. Žiūriu kad atplaukia tokia tamsi, ryški daug lyg plaukų turinti būtybė, na tipo medūza. ir ji puolė mane, pas ją buvo lyg butelio principas ji pro vieną galą bandydavo kažkuom mane aptaškyti, gal tuo mirtingu kažkuom Mirkt ir aš čiupau už tų čiuptuvų ir mečiau ją į to baseino sieną ir taip vėl ir vėl ir vėl. Tada nesuprantu kokiu būdų bet lyg žuvis greit nuplaukiau į krantą ir išlipau.
Dar atsimenu kad tas klasės ex meilė, pavadinsiu jį šitaip, bučiavo mane ir t.t. tačiau man įstrigo pabudus būtent tas vaizdas kaip aš metu tą medūzą į sieną.
Kas tai per sapnas? ar nieko reikšmingo?

Keistas sapnas. gerai, kad gerai baigesi…Nekaltas

Visaip galima atsakyti į klausimą, "kas tai per sapnas". Čia pasakyčiau, kad šitas sapnas - simbolinė istorija apie svarbius vidinius ar/ir išorinius santykius.

Taip, kaip pasaka.

Šita pasaka yra apie:

žygį, kelionę
kalnus
vaikiną ir merginą
mirtį
vandenų būtybę
kovą

Štai kiek temų.

Kiekviena šitų temų gali būti apie kažką svarbaus Tavo gyvenime čia ir dabar. Asociacija apie vietą yra "kaip mokyklose", o vaikinas - "mokyklos laikų". tai lyg nuoroda į ankstesnį patyrimą, gal grįžimą (dabar) prie anksčiau neišspręstų/jau išspręstų dalykų.

Tai, kad būtybė nežmogiška, nurodo, kad vidinis konfliktas (kažkas bauginančio ir sapno "Aš") didele dalimi pasąmoningas. Vandenys dažniausiai ir nurodo pasąmonės sferą, taip pat dažnai - emocijų sferos simbolis.

Svarbus dalykas, kad "medūza" - moteriškas sutvėrimas, tai gali sufleruoti apie tą vidinį konfliktą (kuris gali būti ne tik vidinis, bet gal ir išorinis).

Labai dėkoju už gražų šifravimą…
Pavargusi aš nuo tų ieškojimų.
Esu ant klausimo pakabinta: skirtis ar likti su savo vyru gal tai kažkaip padės aiškiau pašifruoti mano sapną…

Vargu, ar kažkaip daugiau galėčiau pasakyti - juk neaišku, nei tavo gyvenimo istorija, nei apie ką tas skyrybų klausimas, nei kokia Tu.

Labai atsargiai tik paspėliočiau, į ką psichika (galbūt) reaguoja.

Išskiria chtoniška moteriška būtybė. O gal skyrybų klausimas aktualizuojasi dėl įsitikinimų, atsineštų iš seniai, gal iš tėvų šeimos?

Jeigu pasinaudočiau sapno vaizdiniais, sakyčiau, klausimą reikėtų spręsti išlipus iš vandens - kiek įmanoma ramiau, nepaskendus emocijose.

štai ir atsakymai. Išlipus iš vandens. Kažkaip ir atsirado aiškumas didesnis. Matyt kad apgaubta emocijų norėjau spręsti viską impulsyviai, imti ir nutraukti viską. tačiau dabar reikia pastovėti kiek, gal laikas sudėlioja viską į savas lentynas.
Manyje dvi priešpriešingos būtybės: viena nori saugumo ir šeimos kita nori laisvės ir išsivadavimo. Matyt ta kova ir vyksta, tik kuri kažin tame sapne buvau ta aš…

ka reiskia sapnuoti knygas? spanavau, kad buvau pasiklydes bibliotekoje, buvo aplinkuj daug i lentynas sudetu knygu, ten buvo kaip koks labirintas, bet viskas buvo tvarkingai, atsimenu buvo netgi knygos pagal zanrus sudeliuotos.

hm… prisiminiau savo skirybas, kurios truko puse metu ir buvo labai skausmingos. Tuo metu pastoviai sapnuodavau, kad skestu kunkuliuojanciame vandenyje, nesiekdama kojomis dugno. Jei pavyksta isnirti is vandens, vel jauciu kazkieno rankas, stumiancias mane atgal… o sapno pabaigoje vis pamatau vyro meiluzes veida, palinkusi virs manes…
Lyg ir viskas aisku… Bet tada tikrai labai truko to kranto, ant kurio galeciau islipti ir ramiai ikvepti. Spaudimas ir pyktis is vyro ir tos moters puses buvo nepakeliami.
Dabar daznai atsimenu tuos sapnuotus vaizdus ir jauciuosi dekinga, kad jie mane "nardino" vandenyje, bet ne savo mesle…
Linkiu pasiekus kranta ramiai pamastyti ir priimti geriausia sprendima!