Kodel sis pasaulis toks saltas?

Dėl gautos pirmos vietos, ji gavo darbą cirke, linksminti žmones demonstruojant savo kūno netobulumus. Su cirko trupe, apkeliavo daugybę miestų ir miestelių, kur žmonės susirinkdavo iš jos pasijuokti ir su panieka palydėti iš scenos.

Ji ištvėrė kitų pašaipas, kad užaugintų savo vaikus ir suteiktų jiems geresnį gyvenimą. Kad jie turėtų ko valgyti, stogą virš galvos ir galėtų mokintis.
Iki šiol visuomenė sprendžia apie žmones pagal jų fizinę išvaizdą. Bet jeigu mūsų akys matytų sielas, o ne tik kūnus, Mary Ann būtų buvusi pati gražiausia moteris pasaulyje ir jos tikras vardas būtų MAMA…

Egidijus Stankevicius

Apie sielos grožį

Iš pirmo žvilgsnio tai tiesiog negražus žmogus, ne mums įprasto standarto. Jos vardas Mary Ann Bevan, ji buvo žinoma kaip "bjauriausia moteris pasaulyje". Tačiau pakanka pasidomėti jos bet kai žinai jos gyvenimą, ją pavadinti gali tik "gražiausiu žmogumi pasaulyje".
Marry Ann susirgo akromegalija, dėl kurios ji turėjo kūno neproporcingumą ir kaukolės deformaciją. Gyvenimas jos nelepino iš peties. Ji buvo ištekėjusi ir turėjo 4 vaikus. Po vyro mirties, netekusi vienintelio šeimos maitintojo, nesusitvarkydama su besikaupiančiomis skolomis, ji nusprendė dalyvauti žeminančiame konkurse ir laimėjo įžeidžiantį "bjauriausios moters pasaulyje" titulą.

Norą susikalbėti su jaunimu paskatino pašaipos

"Kartu su jaunimu jaučiuosi laisvai, paauglystė yra mano komforto zona", – sako br. Mišelis iš Tiberiados bendruomenės.

Jok 2
Pagarba varguoliams

1 Mano broliai, nesutepkite mūsų šlovingojo Viešpaties Jėzaus Kristaus tikėjimo atsižvelgimu į asmenis. 2 Štai į jūsų susirinkimą ateina žmogus, auksiniais žiedais apsimaustęs, puikiais drabužiais pasipuošęs, taip pat įžengia vargdienis apskurusiu apdaru. 3 Jūs šokinėjate apie tą, kuris puošniai apsirengęs, ir sakote: "Atsisėsk čia patogiai", o vargdieniui tariate: "Pastovėk, ten", arba: "Sėskis prie mano kojų". 4 Argi jūs nesate šališki, argi netampate kreivais sumetimais besivadovaujantys teisėjai? 5 Paklausykite, mano mylimieji broliai: ar Dievas neišsirinko pasaulio akyse vargdienių, kad jų turtas būtų tikėjimas ir jie paveldėtų karalystę, pažadėtą jį mylintiems? 6 O jūs paniekinote vargšą! Argi ne turtuoliai jus vargina, ar ne jie tampo jus po teismus? 7 Ar ne jie piktžodžiauja tam gražiam vardui, kuriuo esate pavadinti?!

NUSTELBTAS VAISIUS

"…pasaulio rūpesčiai, turto apgaulė ir įvairios sukilusios aistros nusmelkia žodį, ir Jis tampa nevaisingas." (Morkaus 4, 18-19)
Jei šiandien jautiesi visiškai nemotyvuotas ir bejėgis, suprask, kad nerimas kaip niekas kitas trukdo vaisingai darbuotis. Jei šiandien jautiesi tarsi suparalyžiuotas, galbūt tavo širdyje tūno baimė?
Mielas bičiuli, dėl nieko nesijausi užtikrintas ir saugus tol, kol neturėsi tvirto ryšio su Viešpačiu. Taip yra dėl to, kad esi sukurtas bendrystei su Dievu - tavo vidus Jo šaukiasi.
Yra tuštuma, kurios niekas kitas neužpildys, tik vienas Viešpats. Kol Jėzus tau gyvenime nebus svarbiausias, tol drebėsi dėl nežinomybės, tave nustelbs ir dusins šio pasaulio rūpesčiai.
Nusikratyti nerimo ir baimės, nuosekliai augti ir pergalingai eiti pirmyn pavyks tik palaikant ryšį su Viešpačiu ir semiantis jėgų iš Jo.

/Charles F. Stanley/

Ar galima sakyti, kad kun. La Prazas buvo labai tolerantiškas? Žodis "tolerantiškas" čia visai netinka. Teisingiau sakyti, kad šis kunigas buvo be galo gailestingas. Tai didžiulis skirtumas. Iš tiesų būti tolerantiškam – vadinasi, sutikti su blogiu, o būti gailestingu reiškia turėti širdį, kuri pasilenkia prie skurdo. Tolerantiškas žmogus leidžia artimo širdyje įsikurti blogiui, o gailestingas pašalina blogį ir pakeičia jį gėriu.
Tolerantiškas žmogus, praeidamas pro geriantį nuodus artimą, pasakys: "Tu laisvas, gali gerti šiuos nuodus, jei manai, kad jie tau naudingi, gero apetito!" Gailestingas žmogus pasakys: "Nelaimingasai, tu kenki sau, duokš man šiuos nuodus ir imk va gerą maistą, kurį tau duodu."
Kaip ir kiekvienas geras krikščionis, kun. La Prazas negalėjo taikytis su blogiu. Priešingai, jei artimas nepriimdavo jo patarimų ar pagalbos, pasitraukdavo, bet ne supykęs, o tylomis melsdamasis ir aukodamasis. Jis daug kalbėdavo su Dievu.

Kun. Michel Koller "Henry La Praz. Nukryžiuotas kunigas"

Tu žinojai, kad turtingas Aš esu, bet neprašei tu nuolankiai;
Tu žinojai, kad Aš amžinas, bet niekada Manęs tu neieškojai.
Aš maloningas – tu žinojai, bet likimo savo Man nepatikėjai;
Tu žinojai, kad Aš didis, bet Man tu niekada netarnavai;
Kad viską duoti Aš galiu, nuspręsti, atmatuoti,
Kad Visagalis Aš, žinojai tu, bet negerbei Manęs.
Todėl žinok, žmogau, Visatos tu dulkele -
Tuščiai dienas praleidęs, meile negyvenęs,
Artėdamas prie pabaigos tų žemiškų trumpų dienų
Pražūtyje savojoje pats kaltas būsi vien tik tu!

(Pagal užrašą ant Liubeko katedros, XII-VIV a., Liubekas, Vokietija)

PASIRINKIMAS

Tu žinojai, kad Aš – Kūrėjas, bet Man nepaklusai;
Tu žinojai, kad Aš esu Šviesa, bet į Mane tu nežiūrėjai;
Tu žinojai, kad Kelias Aš esu, bet išklydai iš jo.
Tu žinojai, kad Aš esu Gyvenimas, bet manimi negyvenai.
Tu žinojai, kad Išmintis esu – bet priesakų manų nevykdei;
Tu žinojai, kad geras Aš esu, bet meilės niekad nesulaukiau tavo.

Vienų akys liūdnos. Kitų linksmos. Kitų jokios – kaip žuvies.

4 8 4

į šiltumą Žvaigždė

Leisk Dievui perkeisti tave, padaryti nauju žmogumi pirmiausia apvalant ir perkeičiant tavo mąstymą. Dievo Žodis įkvepia tikėjimo ir išstumia baimę, suteikia užtikrintumo ir gesina slegiantį susirūpinimą, dovanoja džiaugsmo, išvaduoja iš negatyvizmo. Kai pradedi "rūpintis Dvasios reikalais", gyvenimas pradeda keistis į gera.

DIENOS MALDA
Ateik, Viešpatie, į mano mąstymą ir išravėk visas piktžoles, atnaujink mano protą, kad mąstyčiau ir gyvenčiau Dvasia.

/Bob & Debby Gass/

Gyvenimo aplinkybės sukelia tam tikrų emocijų. O kaip pakeisti emocijas, kai jautiesi bejėgis prieš žmones ar aplinkybes? Keisk savo mintis apie tai! Tikras pokytis visuomet prasideda galvoje, nuo minties. Biblija sako: "[…] nes kaip jis galvoja savo širdyje, toks jis ir yra" (Patarlių 23, 7, K. Burbulio vert.). Tavo mąstymas neišvengiamai atspindi tavo gyvenseną. Jei nori tapti tuo, kuo Dievo lemta, pasirūpink, kad tavo galvoje suktųsi kilnios, geros, didingos mintys! Gražiai mąstysi, gražiai gyvensi. Jei sakai: "Bet aš negaliu. Nemoku mąstyti kitaip. Kaip man pakreipti tas mintis kita vaga?" Tuomet pasikeiskite, atnaujindami savo mąstymą, kad galėtumėte suvokti Dievo valią (Romiečiams 12, 2).

IŠLIK SUSITELKĘS

“[…] kurie gyvena pagal Dvasią [rūpinasi] Dvasios reikalais.” (Romiečiams 8, 5)
Norėdamas tapti tokiu žmogumi, kokį tave numatė Dievas, turi rūpintis ir mąstyti apie deramus dalykus. Galbūt sakai: “Ak, jei tik mano aplinkybės būtų kitokios.” Tačiau tavo gyvenimo kokybę lemia ne aplinkybės, o tai, ką apie jas mąstai.
Štai poetas Frederickas Langbridge’as rašo: “Du žmonės pro grotas į lauką žiūrėjo: vienas aplink matė tik purvą, o kitam žvaigždės spindėjo.” Abu pateko į tokią pačią situaciją, skyrėsi tik jų požiūriai. Vienas ieškojo grožio ir jį rado. Kitas mintis sutelkė į bjaurastį ir ją surado. Kaip čia taip yra?

Pasak mokytojos N. Amšiejienės, šiuolaikinėmis technologijomis svarbu naudotis ne tik kūrybiškai, bet ir protingai.

Ogi saulė ir mėnulis yra ne kas kita, kaip regimos kūrinijos ir natūralios šviesos
elementai! Vienas jų daugiau, o kitas mažiau ryškus. Kaip skiriasi dienos laikas nuo nakties
laiko, taip Kūrėjas šviesuliams suteikė įvairias savybes, nors prieš šitaip gamtą sutvarkant
buvo dienų be saulės, o naktų be mėnulio. Tačiau visa tai buvo sukurta būsimam žmogui, kad
šis protingas gyvūnas nesuklystų nei skirdamas mėnesius, nei sugrįžtant metams.
Šioje praktikoje, kurią šv. Leonas priskiria astrolatrijai, kai kurie liturgai įžvelgia Rytų krikščionių maldos
gestą, kurio popiežius nesuprato ir todėl blogai jį interpretavo. Bet iš homilijos tęsinio galima spręsti, kad šv.Leonas siekė apsaugoti nesumanius tikinčiuosius nuo klaidingo šio gesto supratimo ir neduoti akstino
pagonių kritikai.
Pagal Pr 1, 3, pirmiausia buvo sukurta šviesa ir tik po to šviesuliai dangaus skliaute (1, 14).

Niekuomet nesiginčykite su kvailiu: žmonės iš šalies gali tarp jūsų nepastebėti skirtumo!

Krizės Bažnyčioje apraiškos: Pinerolo (Italija) vyskupas Derio Olivero, Italijos vyskupų konferencijos ekumenizmo ir dialogo komisijos pirmininkas pareiškė, kad neprieštarauja eutanazijos įstatymui.

Melskimės už vyskupus!

Vokietijos vyskupų konferencija išreiškė oficialią paramą plačiai nuskambėjusiai LGBT viešajai kampanijai, kurios metu 125 Vokietijos Bažnyčios darbuotojai, tame tarpe ir dvasininkai, paskelbė apie savo homoseksualumą ir pareikalavo keisti Bažnyčios mokymą dėl tos pačios lyties sąjungų.

4 7 4