Žinomų žmonių mintys pamąstymui

DŽIAUKIS DAROMA PAŽANGA

"Ir nemėgdžiokite šio pasaulio, bet pasikeiskite, atnaujindami savo mąstymą…" (Romiečiams 12, 2)

Ilgalaikis pokytis neįvyksta žmogaus pastangomis, nekyla iš nevilties, neapykantos sau, kaltės ar savęs plakimo už klaidas. Išliekančios permainos vyksta tada, kai protas diena iš dienos atnaujinamas Dievo Žodžiu. Jei nuosekliai, reguliariai skaitai Bibliją, vadinasi, augi dvasiškai. Jei sutinki su Dievu ir tiki tuo, ką Jis teigia savo Žodyje, pradedi pamažu mainytis. Lėtai, bet užtikrintai keistis. Tu pradedi kitaip mąstyti, kitaip kalbėti ir kitaip elgtis. Tačiau čia reikia būti kantriam, nes tas procesas ilgas ir vyksta etapais.

5 3 1

Priešo puolimai tik su Kristumi įveikiami
Mūsų gyvenime svarbiausias dalykas yra ne priemonės, o tikslas – Dievas, kurį visa esybe esame pašaukti garbinti čia ir dabar.

V. Vaškelis

Prieš 40 metų A. Solženicynas numatė, kad Vakarų pasaulis, atmetęs Dievą ir užsidengęs branduoliniu skydu, nebekovos už moralines vertybes visame pasaulyje, o sieks savo asmeninės gerovės. Šiandien matome, kuo baigiasi nuolaidžiavimas blogiui.

"Šiandien į prašymą kaip galima trumpiau atsakyti į klausimą, kokia buvo svarbiausioji tos pragaištingos revoliucijos, pas mus sunaikinusios iki 60 mln. žmonių, priežastis, aš negalėčiau išsireikšti tiksliau, nei pakartodamas - "Tai todėl, kad žmonės pamiršo Dievą"."

Aleksandras Solženicynas, Templtono kalba, 1983.5.10

"Visi esame gundomi, nes mūsų dvasinis gyvenimas, mūsų krikščioniškas gyvenimas – tai kova. Šio pasaulio kunigaikštis – velnias – nenori, kad mes būtume šventi, nenori, kad mes sektume Kristumi. Kas nors iš jūsų galbūt pasakys: "Bet, tėve, koks jūs senamadiškas. Kalbėti apie velnią XXI amžiuje!" Tačiau iš tiesų velnias yra. Velnias yra ir XXI amžiuje."
Popiežius Pranciškus

"Man gėda. Kaip žmogui. Kaip šios šalies piliečiui." Rusijos mokslininkas JTO klimato konferencijoje atsiprašė kolegės iš Ukrainos

Netylėti pasirinkęs prof. O. Anisimovas yra klimatologas, geografijos mokslų daktaras, Rusijos atstovas JTO klimato kaitos konferencijoje.

Kijevo unitų vyskupas: "Pelenų dienos pasninkas už Ukrainą gali būti pavėluotas"

Atėjo metas Europai pabusti ir daryti tai, ką privalo daryti – kalbėti tiesą, ypač apie karą.

5 2 5

Nepyk ant tų, kurie pateikia vis daugiau ir daugiau reikalavimų. Žinok, kad esi atsakingas tik už savo paties, o ne kieno nors kito gyvenimą. Tavo atsakomybė – tavo asmeninis reikalas. Kad prisiimtum ją, tau būtina aiškiai žinoti savo vertę, pašaukimą, kryptį, tikslus ir prioritetus.
Vienas krikščionių autorius rašo: "Ilgus metus lanksčiausi kitiems ir stengiausi išpildyti jų lūkesčius. Bijojau nuvilti aplinkinius. Maniau, kad jie mane spaudžia, kol galiausiai supratau, kad į dugną mane gramzdino mano paties baimė ir nesaugumo jausmas. Paklausi: "Negi tau nerūpi, ką apie tave mano kiti?" Ką mano kiti – ne mano bėda, nebent pats ją padarau savo bėda. Labiausiai turėčiau žiūrėti, kaip įtikti Dievui. Jei stengsiuosi būti toks, kaip visi kiti, savo noru atsisakysiu ir neteksiu Dievo palaiminimo, nes Jis negali laiminti imitacijos."
Tu turi atrasti saugumą Kristuje, tik tuomet viskas susidėlios į savo vietas.

DIENOS MALDA
Sustiprink mane savo Dvasia, kad ne žmonių baimė valdytų mane, bet saugumas Kristuje būtų mano stiprybė.
/Bob & Debby Gass/

SAUGIAI JAUSKIS BŪDAMAS SAVIMI

"Pagal mums suteiktą malonę turime įvairių dovanų." (Romiečiams 12, 6)
Nesaugumo jausmo apnikti žmonės dažnai sako "taip", kai iš tikrųjų nori ištarti "ne". O tie, kurie sėkmingai išlieka savimi ir vykdo savo pašaukimą, nesileidžia kitų stumdomi, mat regi save taip, kaip juos regi Dievas. Tokie gyvenime yra vedami ne atmetimo baimės, o Jo Žodžio.
Kartais iš to didelio noro visiems įtikti žmogus praranda pats save. Klausimas: ar jauti, kad negali būti tuo, ko iš tavęs pageidauja aplinkiniai? Ar nori ištarti "ne", bet iš baimės neįtikti vis taikstaisi ir sakai "taip"? Galbūt tavo viduje jau kunkuliuoja nepasitenkinimas, o slėgis pakilęs tiek, kad manai: "Viskas, daugiau nebegaliu. Neištversiu!"

Erikas Vardenas: "Niekada neleiskite sau susižavėti blogiu"

Tik gėris yra pirminis ir amžinas, tik gėris tvers amžinai. Blogis krypsta link nebūties ir niekio, link sunaikinimo visko, kas yra.

Kaip Dievas į tave žiūri, Jo matymas – ne problema. Sėkmingai veržtis į priekį tau trukdo tai, kaip pats save matai. Todėl prašyk Dievo suteikti naują supratimą. Melsk, kad leistų tau pamatyti save Jo akimis – kaip mylimą, teisų, palaimintą, išrinktą!

DIENOS MALDA
Dieve, suteik man naują supratimą apie save. Padėk atmesti velnio melą ir matyti save Tavo akimis.

/Bob & Debby Gass/

Naudodamas netobulus žmones Dievas pasirūpina, kad suprastume, jog Jis vienintelis yra mūsų šaltinis, mūsų stiprybė, mūsų strategija ir mūsų sėkmės paslaptis. Biblijoje skaitome: "Dievo kvailybė [kurios šaltinis Dieve] išmintingesnė už žmones, ir Dievo silpnybė [kylanti iš Dievo] galingesnė už žmones" (1 Korintiečiams 1, 25).
Dievas tau yra numatęs likimą, turi konkrečių užmojų. Nėra reikalo išsisukinėti, nedelsdamas siek juos įgyvendinti. Ir negalėsi gintis dangstydamasis silpnybe, nes Dievas sako:" […] mano galybė tampa tobula silpnume" (2 Korintiečiams 12, 9). Tavo praeitis – irgi ne kliūtis, nes Dievas sako: "Kas buvo sena, praėjo, štai atsirado nauja" (2 Korintiečiams 5, 17).

MATYTI SAVE DIEVO AKIMIS

"Tenai matėme tikrų milžinų, […] o mes jautėmės kaip žiogai." (Skaičių 13, 33)
Dešimt Izraelio žvalgų grįžo iš Pažadėtosios Žemės ir tarė: Tenai matėme tikrų milžinų, […] o mes jautėmės kaip žiogai. Kiti du, būtent Jozuė ir Kalebas, matė tuos pačius milžinus, bet tikėjo, kad su Dievo pagalba juos įmanoma nugalėti: "Keliaukime tučtuojau ir užimkime jį [kraštą], nes tikrai galime juos [milžinus] nugalėti" (30 eil.). Taip kalba nugalėtojai!
Suprask, Dievas turi konkretų planą tavo gyvenime, tačiau tu jo neįgyvendinsi tol, kol nepatikėsi Dievo Žodžiu ir visiškai nepritarsi tam, ką jis skelbia. "Bet aš turiu tiek daug problemų. Kaip Dievas gali naudoti tokį kaip aš?", – klausi tu. Paskaitykime, kaip kalbėjo Paulius: "Aš nesakau, kad jau esu šitai gavęs ar tapęs tobulas, bet vejuosi, norėdamas pagauti, nes jau esu Kristaus Jėzaus pagautas" (Filipiečiams 3, 12).

"Duokite man armiją, kalbančią rožančių, ir aš užkariausiu pasaulį."
Pal. pop. Pijus IX

dr. Thomasas Fulleris yra pasakęs: "Širdis plyštų, jei nebūtų vilties."

uch

5 1 5

7:27

Ypatingos šviesos žmogus. Kunigo Alberto Talačkos 100-mečiui

Monsinjoras ne kartą buvo ištaręs: tai, ką palieki sau – amžinai pražudai, tai, ką atiduodi kitiems – amžinai yra tavo.

KLAUSYK DIEVO

Ar klausaisi Dievo ištempęs ausis? Ar girdi Jį net ir tuomet, kai Jis šnabžda? Žinoma, daugelis sutiks, kad kur kas geriau įsiklausyti į švelnų Tėvo kvietimą, nei laukti, kol Jis pradės garsiai šaukti. Tačiau dažnai dėl mūsų nejautrumo Viešpats taiko griežtesnius metodus - tokius, kurie garantuotų, kad nesiblaškysime, o atidžiai klausysimės.
Iš tiesų Dievas tau kalba visą laiką - net ir dabar. Jis be paliovos traukia tave prie savęs, į savo artumą, trokšdamas palaikyti glaudų ryšį. Neignoruok savo Gelbėtojo, kuris nori tau parodyti didžių dalykų. Skaityk Dievo Žodį, atrask ten Jo valią ir leisk Šv. Dvasiai kalbėti tavo širdžiai. Ji trokšta tave vesti, paguosti, apsaugoti, pamokyti tave klusnumo, parodyti tau savo ištikimąją meilę. Neleisk, kad šio pasaulio triukšmas užgožtų Dievo balsą. Išgirsk Jį.

/Charles F. Stanley/