Rebefingas - kai nerimas, įtampa nusibodo

nu va

Visatos Karalius dėl mūsų tapo Vargdieniu, kad priimdami Jo neturtą, taptume turtingiausi žmonės pasaulyje.

Jeigu laikas pradėtų eiti atgal, vis jaunėčiau, vis gražesnis ir laimingesnis daryčiausi. Maistas lįstų iš manęs, o šūdai į mane.

Norint išsilaisvinti nuo kankinančių dvasių, būtina atgaila už padarytas nuodėmes ir net už ketinimus, antraip piktoji dvasia gana greitai sugrįžta atgal, bet ne viena, o pasiėmusi drauge septynias, dar piktesnes už save, ir paskiau tam žmogui darosi blogiau nei buvo (NT, Mato 12:43–45).

KLAUSYKIS PASITIKĖDAMAS

Kai nori žinoti, ką konkrečiu atveju kalba Dievas, klausykis pasitikėdamas. Žinok, kad Jis apreikš tau viską, ką reikia žengiant prieš akis besidriekiančiu keliu. Argi nuo vaikų nuslėptum informaciją, kaip įvykdyti tavo nurodymus? Negi nesuteiktum aiškių gairių? Juk tikrai taip nedarytum. Panašiai elgiasi ir dangiškasis Tėvas. Visiškai pasitikėk Dievu, kad Jis tave mokys ir suteiks visko, ko tau reikia.
Viešpatie, tikiu, kad tu žinai, kas man geriausia. Todėl pasitikėsiu Tavo sprendimais, pamokymais ir rūpesčiu. Amen.

/Charles F. Stanley/

Skolindamasis pinigų turėk omenyje šias eilutes ir laikykis paprastų šešių taisyklių: skolintis negerai, kai:

  1. neturi galimybės laiku grąžinti skolos;
  2. tai kliudo atiduoti Dievui tai, kas Jam teisėtai priklauso;
  3. skolos našta tokia sunki, kad nebegali nieko pasitaupyti ateičiai;
  4. tuos pinigus išleidi prabangai;
  5. kitus statai į rizikingą padėtį (pvz., kai kitas tampa tavo skolos grąžinimo laiduotoju), žr. Patarlių 6, 1–6;
  6. šeima dėl to patiria finansinių sunkumų.
    Turtai negarantuoja, kad tavo šeimoje niekada nekils jokių problemų. Tiesiog pinigų iškėlimas į pirmą planą, o šeimos nustūmimas į antrą neduos nieko gero. Tokiu atveju būsi nebent turtingas nevykėlis. Tačiau jei viskas taip susiklostys, kad tau vis dėlto teks skolintis pinigų, pirmiausia maldoje prašyk Dievo išminties.

DIENOS MALDA
Dieve, šiandieną prašau Tavo išminties, kaip tvarkytis su tais finansais, kuriuos turiu. Padėk man išmokti būti pasitenkinusiu tuo, ką turiu, nes iš tikrųjų turiu daugiau, negu reikia.

/Bob & Debby Gass/

PRIEŠ SKOLINDAMASIS

"[…] neduok man nei skurdo, nei turtų, tik suteik kasdienės duonos ["pakankamai, kad būtų patenkinti pagrindiniai mano poreikiai" NLT vert.]…" (Patarlių 30, 😎
Gerai pagalvojus, žmogaus turtai gali būti matuojami dvejopai: pagal tai, kiek daug jis turi, arba tiek mažai, kiek jam norisi. Įsiskolinimo krizės vyksta dėl mūsų negebėjimo pasitenkinti mažu. Šiose puikiose Patarlių knygos eilutėse užrašyta paslaptingo jų autoriaus, vardu Agūras, malda: "Dviejų dalykų iš tavęs prašau, neatsisakyk jų suteikti man dar prieš mirtį: atitolink nuo manęs vylių bei melą, ir neduok man nei skurdo, nei turtų, tik suteik kasdienės duonos, kad, būdamas sotus, neišsiginčiau tavęs ir nesakyčiau: "Kas tas VIEŠPATS?" arba, būdamas skurde, vogčiau ir paniekinčiau savo Dievo vardą" (Patarlių 30, 7–9).

Ama Teodora paklausė Aleksandrijos vyskupo Teofiliaus: "Ką reiškia apaštalo posakis: "branginti laiką" (Ef. 5, 16)? Jis jai atsakė: "Apaštalo žodžiai nurodo dvasinę naudą: pavyzdžiui, sulauksi priekaištų? Iškęsk tą laiką su nuolankumu ir kantrumu, taip turėsi dvasinės naudos. Ištiks negarbė? Vėlgi, išpirk ją savo kantrybe ir turėsi naudos. Tokiu būdu, jei tik panorėsime, visi nemalonumai mums pasitarnaus į naudą."

Dovana

2 1 2

taipogi

2 1 0

Idėja

SIEKITE GYVENTI TIKĖJIMU

Gyventi tikėjimu yra antgamtinis reiškinys, kurio negali suprasti Dievu netikintys žmonės. Tai kaip aukštasis pilotažas nemokančiam skraidyti, visiškai nematoma ir jokiais būdais nesuprantama netikinčiam žmogui.
Tačiau Dievo vaikai - nuoširdžiai Juo tikintys ir ištikimai Juo sekantys žmonės - gyvendami tikėjimu praktiškai kasdien mato stebuklus, kuriuos jų gyvenime atskleidžia Šventoji Dvasia. Tai yra toks privalumas ir tokia Viešpaties dovana, kad neįtikėtina, jog to nepatiria tiek daug netikinčių žmonių. Dažnai tikinčiam pakanka kur kas mažiau pastangų, kad pasiekti tikslą, o pasekmės būna akivaizdžiai kitokios, nei tokio tikslo siekiančio pasauliečio.
Todėl jei dar nepažįstate Dievo, neatidavėte Jam savo gyvenimo, padarykite tai šiandien, ir jūsų gyvenimas visiškai pasikeis. Gyvenimas tikėjimu atneš jums labai daug netikėtai malonių staigmenų!

/ieškaudievo.lt/

"Jeigu jauti kažkam nuoskaudą, melskis už tą žmogų; ir malda atskirdamas liūdesį nuo prisiminimo apie nuo to žmogaus patirtą blogį, sustabdysi aistros judėjimą. Tapęs draugišku ir mylinčiu žmones, visiškai išvaryti aistrą iš savo sielos.
Kai kitas žmogus pyksta ant tavęs, būk jam švelnus, nuolankus ir gyvenk su juo dorai, ir taip išgydysi jį nuo pykčio aistros"

– šv. Maksimas Išpažinėjas, "Centurijos apie meilę", III, 19

Yra manančiųjų, kad kunigai turi "skelbti tiesą", smerkdami blogį pasaulyje ir siųsdami nusidėjėlius į pragarą. Toks pamokslavimo stilius dažnai lemia, kad per homilijas išsakomi stiprūs priekaištai, žeminantys žmones, pabrėžiantys jų klaidas.

Šv. Pranciškus Salezas (1567–1622) tam labai prieštaravo, nors toli gražu neketino slėpti to, kas yra tiesa. Šventasis tvirtai tikėjo, kad sakyti tiesą būtina, o kartais galima ir šiek tiek papeikti, jeigu kuris žmogus savo blogu elgesiu skatina kitus nukrypti nuo doros kelio. Vis dėl to šio šventojo kalbėsena labai skyrėsi nuo daugybės tų laikų kunigų kalbėsenos.

Jei nori būti vienas tokių žmonių, klausydamasis kito turi praktikuoti tris dalykus:

  1. žiūrėti tiesiai į kalbantįjį. Neparodyk žmogui nepagarbos, ką nors dirbdamas, rašydamas žinutes ar pan., kol jis kalba. Susitelk į kalbėtoją;
  2. nepertraukinėk, nes tada žmonėms atrodo, kad per daug nevertini to, ką jie tau sako; arba bandai padaryti įspūdį savo žiniomis; arba turi tiek daug pasakyti, kad neleidi jiems baigti minties;
  3. susilaikyk nuo skuboto vertinimo. Prieš ką nors atsakydamas išklausyk iki galo. Jei nekantrausi ir nepalauksi iki pabaigos, greičiausiai praleisi pro ausis tai, kas svarbiausia. Galbūt skaitydamas šį tekstą prisiminei žmogų, kurio atidžiai neišklausai? Gera žinia ta, kad būti geru klausytoju – niekada ne vėlu.

DIENOS MALDA
Ačiū Tau už tuos žmones, kurie mane išklausė dėmesingai svarbiu momentu. Padėk ir man būti tokiu palaiminimu savo artimui.
/Bob & Debby Gass/

AR ESI ATIDUS KLAUSYTOJAS?

"Ar klausaisi? Ar iš tikrųjų įsiklausai?" (Morkaus 4, 9, MSG, laisvas vertimas)
Tyrimų duomenimis, ką nors išgirdę iškart pamirštame bent 50 proc., 80 proc. iš galvos mums išgaruoja per dieną, o 97 proc. – per savaitę. Tai kokia išeitis? Kai ko nors klausaisi, užsibrėžk tikslą ne vien tik įsidėmėti faktus.
Tie, kas moka mokytis, visų pirma moka atidžiai klausytis. Jų galvoje nuolatos cirkuliuoja šviežios mintys. Tiesa ta, kad neišmokęs atidžiai klausytis nė nesuprasi, ant kokio slenksčio atsistojai – krizės ar palaiminimo.
Būk atviras ir nuoširdus. Ar dažnai žadi įsiklausyti į žodžius tų, kurie tavo gyvenime svarbūs? Pradėk vykdyti tuos pažadus nedelsdamas, kol gali, naudokis pasitaikiusiomis progomis. Žmonės, kurie mus išklauso, kurie iš tikrųjų įsiklauso į tai, ką sakome, tampa mums patys svarbiausi gyvenime.

ačiū

2 0 2

10:10