o mano waikaj norejo gyventi... SHIURPU! (kas nepatingesit paskajtykit...)

o mano waikaj norejo gyventi… SHIURPU! (kas nepatingesit paskajtykit…)

TIKRA ISTORIJA… tiesiog mane sukretus:

kejsta… po metu pertraukos pagaliau paemiau knyga paskajtyti sawo malonumuj… mama pasiule… kadangi vazhiawom i kelione toli nuo wilniaus, kad lajkas nepraiilgtu nusprendziau paskajtyt knyga… tajp ir neatsitraukiau nuo jos… visus 174 puslapius perskajciau per wiena diena… seniai nebuwo manes tajp sukrete, gywename mes visi civilizuotame krashte… ir net nepagalwojame, kad uz musu shalies sienu, pavazhiawus i rytus, i pietus viskas kejchiasi ish pagrindu…kiti paprochiai, kita religija… kiti zmones! ir wisa shita man primine shi knyga… kuri beja yra tikra gyvwenimo istorija, be jokiu pagrazhinimu… tikras gyvenimas, tikri faktaj ir tikras ivykis sukretes vokietija pries jej neklystu daba bus 15 metu… Tajgi, vokietuke Gabi nusprendzia paiilseti isvaziuoti bootent i Egipta, kur sutinka araba nubi Ameri. Jie isimyli vienas kita akimirxniu tiesiog, tajgi Gabi nusprendzia dar karta vaziuoti i Egipta, ten pralejdzia geras dar wienas atostogas su Ameriu, ir nusprendzia, kad shi karta jos aplankyt atvaziuos jis… tajgi, atvazhiwes jis pagyvena pas ja nemazhaj, kol suzhino jog Gabi laukiasi ir nusprendzia susituokti… susituokus ir wajkuj dar negimus, vyras gauna darba mokytoju sawo gimtajam krashte ir tuoj pat nusprendzia ten vaziuot, kartu issivezhdamas ir europiete zhmona… nuo shio epizodo ir prasideda susipazhinimas su anuja kultura… gyvenimo boodas, santykaii shejmoje, tikejimas, paprociai, net ir gyvenamos patalpos, zhmones! wisas kitajp! ir wiskas tajp placiai aprashoma… islamas - idomi religija, ji nera protinga, atsakymas i visus klausimus iskilusius del jos yra wienas "Nes tajp parashyta Korane (shventoji islamo tikejimo knyga)". Moterys yra tekinamos anxti… vestuwes wisaj kitokios, net ir siais issivysciusiais lajkajs, ten vis dar yra tekama del to, kad tajp nusprendzia shejmos vyrai. Mazhos mergajtes wisur ir wisada laxto aplinkuj, wiska padeda, berniukaj tajp pat… jie panashus lyg ir i mazhus shuniukus, kurie klauso kiekvieno tawo paliepimo. Walgymo ritualaj tajp pat kitokie… jie gali valgyti tik su wiena deshine ranka, del to, kad ji lajkoma svaria ranka, su kaire jie prausiasi. Tajpogi jie valgo atsisede ant grindu, ratu, turedami tokia duona ir kabindami is vis skirtingu indeliu majsta… pagarbos rejkalas shejmininkej yra palikti nors siek tiek ant dugno, prieshingu atveju ji tures dar ideti jums pakartoti… o arabu gyvenvietese durys namu neuzhdaromos, arabaj viskuom dalinasi… uzhejes bet kox pakelejvis bus pavajshintas, pavalgydintas… patikes dajktas bus atiduotas, tajp priklauso pagal religija… bet tas mirshtamumas shiose shalyse suprantamas, nes higiena ten tiesiog apgajletina! visi gamtiniai rejkalaj yra atliekami tiesiog gatveje, taciau nuo didziulio karshcio viskas sukieteja i akmenuka per 2-3 dienas ir vejas isnesioja vos pavirtus i dulkes… tajpogi arabaj labaj atsajniai ziuri i ligas, nepripazhista per daug gydytoju ir manantys, kad ligonis pagis, jej shalia jo wisada bus daug zmoniu ir panasiai… bet nuklydau nuo knygos turinio… taciau shitaj wisa yra pasakojama, tik su realiais nutikimajs, realiais zmonem… tiesiog fenomenalus moters isiliejimas i nauja kultura… gimsta pirmoji dukte, neimanoma, motina badmiriauja ligonineje, paklodes wiskas purwina, visiems ne motajs! gulejo paaltoje su dar 7 moterim, nors lovos buwo tik kelios… jaj pasiseke kad gawo atskira lova, kitos moterys gulejo lovose po 2, o vajkaj naujagimiai tiesiog shalia lovos, kad neuzimtu lovos… palatoje buwo rookoma… ir nieko, niekam shitaj neroopejo… tajgi, pagimdzius dukrele pawadino ja Fatima, grizho i sawo kajmeli, priesh taj pasisvechiawusi Kaire ir grizho atgal i kajmeli… zhinoma su vyru santykiai shlijo… aplamaj, kajp supratau vyras mazhaj buwo namie… arabu atzhvilgiu daug ir elgesi pakankamaj geraj, taciau europietishku atzhvilgiu sulyginti tiesiog neimanoma! tajgi po kiek lajko motina suserga gelta ir skubiai yra isgabenama i vokietija atgal! su vyro priekajshtas, tarsi cia nieko rimta, ji galinti pasjwekt ir namie, taciau po kiek lajko jis ja ishlejdzia… Gabi ilgaj paboona vokietijoj atsigauna, taciau dazhni vyro skambuciai ir ji parejshkia, kad vaziuoja atgal "namo"… ji grizhta, ir welgi gyvenimas teka sawa "arabishka" waga… taciau barniai shejmoje dazhneja… dargi gauna Ameris lajshka, kad yra shaukiamas tarnauti ir shejma nieko nelaukus nusprendzia vaziuoti gyventi i Vokietija pas Gabi tewus, kurie wisada ir wisur palajkydawo… tajgi Gabi tewaj issinuomuoja namuka siek tiek uz miesto, kad galetu sutilpti 2 shejmos, suranda Ameriui darba ir rodos wiskas rieda i sawas wezhes jejgu vel ne Amerio pietietishkas mentalitetas, kuris netrunka ishajshketi nuo pat vedybu pradzhios… tajgi, viena diena po gincho su Gabi jis tiesiog nebegrizhta is darbo namo… bet po keletos sawajchiu Gabi malones deka vel sugrizhta, pasikejtes, susvelnejes ir nusprendzia, kad jej jie nori tureti sawo gyvenima, turi issikraustyti is tewu ir nuomuotis buta, kuri deja sau labaj menka galejo lejst, del skurdziu pajamu. Pasiema jie kredita is banko, kuri Ameris netrunka isswajstyt niekniekiams… Gabi pasirodo 2a karta neshcia, shi karta ji laukiasi dvynuku… ginchaj su vyru nesiliauja ir jis jaj suduoda… palieka badmiriauti su vajku, geraj, kad shalia visada yra gerashirdziai tewaj, tajgi ji netrunka pas juos sugrizhti… Gimsta dvynukaj, Glorija ir Gregoris… tajp pat jiems duodami ir arabishki vardaj, kad tewas neuzprotestuotu Soraja ir Anvaras. viskas lyg ir vyxta sklandziai, pradedamas skyrybu procesas, aisq is pradziu Ameris draskosi, bet apsiramina… nori pilnatejses wajku globos, bet jos negauna, gauna tik viena susitikima su wajkajs per 14 dienu. Na, atrodo wiskas susitvarko, wisi atgauna ramu gyvenima iki lemtingos 1988metu vasario 21 dienos. Ameris kajp ir sutarta 15 valanda atejna aplankyt wajku, lajkydamasis salygos, kad wisada shalia turi boot kox nors suauges… bet shi akrta Gabi tiesiog uzhlipa i virshu su tewu pazhiureti televizoriaus, netrukus isgirsta 4 duslius balionu sprogimus… kajp kulka nulekia i ta kambari, ir pamato kajp Ameris istiesia i ja ranka ir krenta negywas… shalia jo kraujo klanuose guli 3 jos vajkaj… sumajshtis… daugiau nieko… motina pripumpuojama vajstu… suzhinoma, Ameris ir Gregoris mire, Fatima ir Glorija isskrajdinamos i ligonines kur palajkomos intensycia priezhiura… sekancgia diena motina gauna kvietima i ligonine, Fatimos smegenys mirusios, taj rejshkia mirus ir ji pati… lajdotuwes… o motina net prawerkt normaliai negali… lieka vienintele viltis → Glorija… kulka iejusi pro deshini smilkini ishejo pro kajriji… taciau mergajte dar net pati kvepuoja… jaj padaromos daugiau nej 7ios galwos operacijos, kol po 2 menesiu intensyviu kanchiu, mergytes gyvybe uzhgesta… tiesiog kraupu… o motina turi susitajkyti su tuom viena, nesulaukia is aplinkiniu paramos, kuri sugebetu ja paguosti… kyla ne viena mintis nusizhudyti, taciau ji atsilajko! ji ishlieka gywa ir sugeba atsitiesti… stipri asmenybe…
"…bego metai, kol staiga vienu akimirxniu isnirau is sawo buities nesamoningumo ir kaip bundantis zmogus pradejau suprasti tikrove. Tai ivyko per mano vyriausios dukters Fatimos gimtadieni. Staiga ji vel buwo cia. As vel galejau apie ja galvoti. Galejau ja apverkti. Jos juokas taip pat buwo tikroviskas, sugrazinantis taip pat jos mazhuosius broli bei seseri.
Nuo tos dienos man wis labiau aiskejo, kad negaliu leisti tam laikotarpiui nueiti uzmarstin, nepaisant jo fataliskos baigties. Juk tai buwo mano gyvenimo dalis, svarbi atkarpa, kuriai priklause trys vaikai ir vyras. Vaikai tikrai nenusipelne, kad po tokies siaubingos lemties dar butu nustumti i uzmarsti."
Gabriele Morsch

ziaurus… sukreciantis likimas dazhnaj aplanko zhmones… tachiau ant tiek? ar ish tikruju tam arabu mastymas tox iskrejptas??? pati esu ejusi per vietas kur arabaj yra susiprogdine… vienoj vietoj zhuwo begale zhmoniu, susiprogdino viezhbuty… kitas paaugliu diskotekoje, zhuwo 16 nepilnamechiu… tachiau chia… jis sugeba pakelt ranka priesh sawo kuna ir krauja! taj nepaajskinama, ziauru ir necivilizuota… tiesiog gal brutualu ir koktu… neapsakomas pasibjaurejimas ir pagarba moteriai sugebejusiai tiek iskenteti, tiek pasiaukoti…

merginos… netekekime uzh arabu Ne… ne wiena jau nutekejo i tuos krashtus ir tikraj yra ne viena moteris patyrusi toki pat, ar panashu ivyki, tiesiog per skaudu taj dar karta prisimint…
tokios zhajzdos shirdyje niekada neuzhgis… tiesiog zhmogus galboot ismox su jom kartu susigyvent…
tikekimes…

kraupu… bet jei mus sietų meilė, o ne kox nors kvailas noras pabėgt iš Lietuvos… aš tekėčiau…

juos siejo mejle… is pradziu… taciau uzhsenietis… zhmogu pazhisti ne is karto, o bootent lajko jie perdaugiausiai ir neturejo… be to civilizuotoj shaly wiskas atrodo visiskaj kitajp…

bet meilė jau tox dalykas… aptemdo kažkiek protą… tad jei prieš tekant, man kas pakištų po nosim krūvą tokių tikrų istorijų, aš visvien neapsigalvočiau…

[quote]tikriausiai…
[/quote]

[/quote]

bootent… neapsigalwotum Ne
taciau vien sanduriu su arabajs ypach tajs tikrajsiais rejktu wengti… nes jie yra tikraj… kajp paajskinus… nepasakysi, kad neprotingos bootybes… bet tiesiog nepriklausomi nuo sawes, o tik nuo sawo tikejimo Nekaltas

bootent… neapsigalwotum Ne
taciau vien sanduriu su arabajs ypach tajs tikrajsiais rejktu wengti… nes jie yra tikraj… kajp paajskinus… nepasakysi, kad neprotingos bootybes… bet tiesiog nepriklausomi nuo sawes, o tik nuo sawo tikejimo Nekaltas

[/quote]

bet vėl yra bet… negi nebus smalsu, susipažint su kokiu arabiūkščiu?.. tik susipažint… rodos, nieko daugiau… ?

naa… kajp cia pasakius… jie siaip unreal grazhus… saldajniukaj tiesiog Myliu bet yra ir kitu kulturu panashiu ir ne tokiu ziauriu… as tiesiog kaj pati esu su jajs susidoorus didelio noro nera Šypsena

na matai… tu susidūrus… o gal kitos - ne… ir dar vdrug šitos temos nepaskaitys Cha cha… taip ir pražūsta lietuvaitės…

[quote]žeurūs juokai…
[/quote]

[/quote]

zeurus… bet deja realus…

Gal gali pasakyt, kokia cia knygaNustebęs?

tikra istorija Gabriele Morsch - mano vaikai norejo gyvent…
tikraj patariu paskajtyt… nes as atpasakojau mazhaja mazhuma…

Juk pas juos korane parashyta kad jeigu nusizhudai ar mirshti del savo tevynes patenki i roju Tūsas todel jie tai ir daro… Nekaltas

WoWApakęs kol prskaiciauApakęs kaip tik tokia istorija pries miegaTaip o jei rimtai tai idomi turetu buti knygaTaip

taj del tewynes taj jooo… zhejau as dar lajda per izraelio tv, kaj mazhdaug tewaj didziuojasi sawo sunum, kad ten jis susisprogdino ir uzmushe tiek ir tiek zmoniu…
bet siuo atveju, taj jau yra zmogaus iskrejptas mastymas… Korane yra parashyta, kad tipo moteris kaj ishteka, ir jej ji ishejna, jaj niekas nepriklauso, gal ten kazkajp ooki ir dar kuom apsirengus… o wyruj lieka vajkaj 100%… bet cia buwo Europa… ir manau mazhdaug jej ne mano → taj niekeno Nekaltas principaj auksciau visko… dauzhti jie wisi Nekaltas

joa, ash irgi kazka panashaus maciau, tipo vyras susisprogdino, tai ten ji garbina ir panasiai Mirkt ai nu bet ka padarysi, ash galiu be galo daug ta tema kalbeti, bet abejoju ar kas nors supras Mirkt only you MirktApkabinimas

Viena ish tu temu, kur tiesa pasakius, pritrukau zhodzhiu komentarams bei nuomonei ishreikshti…Nustebęs

Tiesa sakant, as irgi. Tiesiog kraupu, kaip jis galejo taip pasielgtiNekaltas.
/me sokeNustebęs

Istorijos moralas : merginos, tekekit uz lietuviu Cha chaMirkt

nu tikrai kad žiauru…Liūdnas

Žliumbia zewru…man nepatinka tokios istorijos NeNekaltas