Mano 300-oji

Mano 300-oji

Meilė visada svarbiausia

Girdėjome apie poras, norinčias susituokti prieš prisijungiant prie fronto linijos. Troškimas susivienyti Dievo akivaizdoje tokios baimės ir netikrumo metu pasirodė esąs svarbesnis už tobulas vestuves su balta suknele. Būtent meilė ir įsipareigojimas ne tik suriša porą, bet ir suteikia jėgų kartu įveikti sunkumus.

Meilė yra… kartu stebėti, kaip dega rusų karo laivas.

būna ir tokių pažinčių:

https://www.facebook.com/watch/?v=240761724854888

Karas yra bejėgis prieš Meilę!

Ukrainos piliečiai Yaryna Arieva ir Sviatoslavas Fursinas susituokė praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Rusija pradėjo invaziją į jų šalį. Pirmąją savo, kaip sutuoktinių, dieną jie praleido rinkdamiesi šautuvus ir ruošdamiesi ginti Ukrainą.
Jų vestuvės turėjo vykti gegužę, tačiau pora nebebuvo tikra, kas jų laukia ateityje.

88

https://fsspx.lt/straipsniai/sventieji/sv-alfonsas-rodrigezas-sventasi
s-durininkas-ir-mistikas?fbclid=IwAR2Tke4XRIKbyVR563JXwoXYDS2E6lMdU7td
7M4vk3vEctiR3ofmAkDUwoI

Būdamas 27 m. Alfonsas paklausė savo motinos ir vedė dorą jauną merginą, su kuria susilaukė dviejų vaikų. Jis perkėlė visą verslą į savo naujus namus ir palengva toliau darbavosi, siekdamas pagerinti šeimos padėtį.
Bet Dievas Alfonsui buvo skyręs kitą pašaukimą. Jis norėjo, kad ši kilni siela gyventų tik Jam vienam, ir ši Dievo valia pasireiškė, žmogaus akimis žiūrint, nesuprantamais sprendimais. Alfonsą staiga viena po kitos užklupo nelaimės. Iš pradžių dėl nenumatytų aplinkybių jis prarado didelę dalį savo turto. Vėliau mirė jo mylima dukrelė, tėvelio "akių šviesa". Netrukus po ilgos ligos ja pasekė ir Alfonso žmona. Rodrigezo verslas žlugo, jis uždarė parduotuvę ir persikėlė pas motiną. Čia vieną naktį jis susapnavo mažą vaikelį, kuris gulėjo karste. Po mėnesio mirtinai susirgo jo sūnelis ir po kelių dienų atsisveikino su gyvenimu. Dar po kiek laiko amžinybėn iškeliavo ir Alfonso motina. Rodrigezui tuo metu buvo 34 metai. Jo žmogiškojo gyvenimo drama pasiekė kulminaciją, ir atrodė, kad Dievas jį visai apleido. Tačiau jo dvasinio gyvenimo kelias tik prasidėjo.

Labai gerai, kai šeimoje yra bendrų interesų.
Pvz. mano vyras labai mėgsta žvejybą, o aš - kai jis žvejyboje.

Mergina buvo ant tiek šalta, kad įkandęs jai uodas susirgo angina

 • Būti namų šeimininke (Vargšas vyras, per daug dirba, o žmona lieka namuose!!)
 • Būti vienišai (niekas nenori moters su vaikais)
 • Išeiti pasilinksminti (kodėl palieki vaiką su močiute ir išeini pasilinksminti? ))

Ir žinai, kas blogiausia???
90 % šių frazių kalba kitos moterys.

Išmokime būti labiau palaikančios vienos kitas.

Tekstas priklauso A Woman’s Soul

Sulaukusi vaiko supratau, kad visuomenės akyse mamos negali:

 • Skųstis (kas tau liepė turėti vaikų? ))
 • Verkti (kodėl tu verki? Ar manei, kad tai bus lengva? ))
 • Pavargai nuo ko? (tu nieko nedarai! ))
 • Miegoti (Tu tingi! ))
 • Ilsėtis (tam turėsi pakankamai laiko, kai jie užaugs)
 • Vėl nėščia (ar išprotėjai? Kiek dar vaikų nori? ))
 • Mesti darbo (kaip išlaikysite savo vaiką? ))
 • Dirbti (kas pasirūpins vaiku? ))
 • Palikti juos darželyje (Neleisk kitiems jų auklėti!!)

Negražus Mėnulis iš arti, nes iš arti niekas jo nemato. Kam jam būti gražiam? Ir Marsas negražus. Žemė iki gyvybės iš arti irgi buvo negraži. Nieko nėra visatoje nereikalingo. Nebūtų grožio, jeigu jis niekam nebūtų reikalingas.

Rokiškėnai pamini, kad "susikuria šeimų ir meilės pagrindais." Bet tai veikiau išimtys, nes kitaip neleidžia "tėvas - despotas."
Telšiečiai sutinka, jog:
"Tiek inteligentų, tiek kaimo žmonių tarpe yra įsitikinimas, kad meilė apsivedus rasis, o pinigus, turtą, reikia prieš jungtuves rasti."
Šiauliečiai gi ne tik pamini priežodį, kad "meile sotus nebūsi", bet ir pabrėžia įdomią išimtį: "meilė daugiau figūruoja darbininkų tarpe."
Zarasuose, gi, nors tėvai pastaruoju metu lyg ir "pradeda atsižvelgti į meilę, bet turtas nepalyginamai aukščiau stovi."
Išeitis?
Vienos ankietos autorė, likusi anonime (nenurodė apskrities) pažymėjo, kad meilės reikaluose laisvesnį pasirinkimą teturi "mokslus einančios" merginos.

Biržų apskritis:
"Pasitaiko, kad kartais iš meilės tuokiasi, bet tai daugumas laiko kvailybe, ypač, jei vienas tėvas yra turtingas, o kitas ne."
Kėdainiškiai:
"…pasitaiko, kad ūkininkaitis veda savo mergą, jei ta yra sumani šeimininkė ir gero būdo moteris. Žinoma, tik iš to vertindamas moterį, sulaukia daug pajuokos ir pašaipos."
Mažeikiškiai apie tokius atvejus (įsimylėję - dukterys išteka už tarnų arba sūnūs paima į žmonas tarnaites) prideda, kad "tada tėvai daugumoj atsisako savo vaikų ir jokio medžiaginio parėmimo neduoda."
Tuo tarpu panevėžiečiai: "…neturtingos marčios nė į namus neįsileidžia."
Naumiestiečiai (nežinia Kudirkos ar Žemaičių) daro išimtį:
"Jei mergina graži, tai dar ne taip reikalaujama turto."

Gediminas Kulikauskas

Klausimas - "Kas ištekėjimui turi daugiau reikšmės, turtas ar meilė?" Tokį savo jaunutėms studentėms vieną gražią 1932-ųjų dieną uždavė tūlas* Kauno profesorius.
…ir padalino specializuotos apklausos "ankietas" - kad paplatintų savo valsčiuose, tikėdamasis, kad moterys sodietės atsakys.
Apklausą šiandien (o ir tuomet) vargu bau įvertinsim kaip reprezentatyvią - sodietės neskubėjo/neturėjo kada rašyti raštų - taigi, iš ir šiaip nedidelio kiekio "sugrįžo" mažesnė pusė anketų.
Bet su tikrai įdomiais atsakymais.

77

nu va

Visų pirma neėmiau, o antra - jau padėjau į vietą

Dėl meilės emigravusi Justina paneigia daugelio idealizuojamo Londono vaizdinį: Lietuvoje gyvenau geriau