Kuryba

nu va

Knygoje The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket, kurią parašė Edgaras Allanas Poe, sužinome istoriją apie keturis jūreivius, kurie išgyveno nuskendus savo laivui ir buvo priversti suvalgyti laivo berniuką Richardą Parkerį.

Po tvirtino, kad ši istorija buvo pagrįsta tikrais įvykiais, tačiau iš tikrųjų taip nebuvo.

Praėjus 46 metams nuo knygos parašymo, tikra valtis nuskendo, o išgelbėti įgulos nariai papasakojo, kaip suvalgė laivo berniuką, vadinamą…Richard Parker. Tai paskatino gandus, kad garsusis amerikiečių rašytojas turėjo laiko mašiną.

Rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė: kai tau 25-eri, romano rašyti nereikia

Perskaitau oda.
Įkvepiu savo kūno kvapą.
Dar kartą.
Dar kartą.
Išgirstu jį sakant mano sielai:
,Netiesa, kad tavęs nebėra".

E. Kučinskaitė

Atidžiai žiūrėk, nebūtie,
štai tavo išvijimo performansas:

Išvynioju eskizinį popierių.
Pasikloju jį tuščiam kambary ant tuščių grindų.
Nusirengiu.
Rankas išsitepu ugnies spalvos ochra.
Atsigulu ant tuščio lapo.
Tuščiomis rankomis, kurias tebeturiu, apibrėžiu savo kūno, kuris tebėra, kontūrą.
Ryškų, kaip tebetekantis kraujas mano gyslose.
Liečiu kontūrą pirštų galiukais.
Lyžteliu liežuviu.

Giedrius Jonaitis yra labai geras mano draugas. Jis laisvas žmogus, todėl šalia jo aš taip pat būnu laisvas. Aš bet kada galiu pasiųsti jį velniop.

Jis parodos kuratorę pavadino kekšė todėl, kad jo paveikslą ji pakabino ne pačioj garbingiausioj vietoj.

Kai architektūra graži išoriškai ir maloniai nuteikia būnant jos viduje, pasaulis išties tampa geresnis.

kuryba neišsenka Cha cha

9 8 9

bei

9 8 7

Tu veidu į sieną.
Laimina Vakaras - Dieną.
Gal pavyks atsilošt?
Aš - tokia alkana.

Graužiu Vakaro likučius.
Bandau atsikąsti gabalėlį Dienos.
Tiksi laikrodis,
kabantis ant suskilusios Sielos.
Viskas vėl prasidės nuo pradžios…
Aš tiesiog išbadėjus.
Tavęs.
/Nijole Švelnienė/

Aš - tokia alkana.
Tiesiog išbadėjus.
Žodžių paikų, tavo žodyne nėra.
Verkia Vakaras, jaunas lošėjas,
prasilošęs, užstatęs skolon mane.
Aš - tokia alkana.
Tiesiog išbadėjus.
Tavo akių.

Pietų Korėjoje gyvenantis vertėjas: patriarchališkumas – viso pasaulio skaudi problema

Knygoje "Kim Džijongė, gimusi 1982" aprašomi šokiruojantys papročiai ir tradicijos tikrai egzistuoja, sako M. Šiaučiūnas-Kačinskas.

Režisierė Svetlana Šulc: Oskaras Milašius drąsiai ieškojo tiesos

Milašiaus gyvenimas primena, kad vieni mokame veržtis ir rodyti savo darbus, o kitiems visai to nereikia.

Reinhardas Lautas savo knygoje "Sistematinis Dostojevskio filosofijos išdėstymas" rašo: "Dostojevskis parodė demoniškų galių jėgą ten, kur jis tik jas galėjo stebėti – kritusiuose, išsidvejinusiuose veiduose." Romano "Demonai" centrinė figūra Nikalojus Stavroginas – antžmogio charakteris. Šis personažas, tai išskirtinio žmogaus pavyzdys, kaip būdinga juodajam romantizmui, kupinas paslapčių, linkęs į nuodėmingumą ir destruktyvumą, turintis polinkį į ištvirkusius arba piktus moralinius pasirinkimus. "Dostojevskis pabrėžia, kad Stavroginas – tragiškas herojus. Praradęs tvirtus dvasinio gyvenimo pagrindus – tikėjimą, ryšį su savo tėvyne, jis ima nebesuvokti, kas yra gėris ir kas yra blogis. Stavroginas neskiria "kokios nors gašlios, žvėriškos išdaigos nuo kokio žygdarbio". Jį vienodai traukia ir gėris, ir blogis, abu kraštutinumai jam teikia vienodo pasitenkinimo", – rašo Elena Červinskienė Dostojevskio monografijoje.

AUGUSTĖ ŽIČKYTĖ

Vyskupo E. Vardeno knyga – apie atminimą ir judėjimo kryptį
Užvertusi paskutinį knygos puslapį pritrūkau žodžių.

kurybiškai čia Dovana

9 7 9