Koks turi buti mokytojas?

Koks turi buti mokytojas?

Kaip manot , koks mokytojas reikalingas siuolaikiniam jaunimui ???Kaip jis turi rengtis,koks turi buti bendravimas su moksleiviais ???

Na aš esu mokytojas, tačiau nežinau ar geras. Sutariu su vaikais, žinu, kada jiems sunku, kada galim rašyti ar pan. Žinau ir tai, jog juo reikia spaust, nes be spaudimo nebūna ir rezultatų. Tie mokytojai, kurie yra dabar, tai … Ne. Žinoma nenoriu įžeist kolegų, tačiau mokytojas kaip niekas kitas turi keistis. Jis turi būti liberaliausas žmogus dabartinėje visuomenėje. Juk jis turi pritaikyti savo žinias, prie dabartie, o ne “mes anksčiau ant lentos rašydaom, ir sasiuvinių neturėjom”. Gal dėl to esu nemėgiamas daugelio kolegų, gal ir ne dėl to.

Manau, jog siuolaikiskas mokytojas neturetu buti isivaizduojamas kaip baisiausia butybe pasaulyje, o priesingai, ypatingai vyresniu klasiu mokytojas turetu buti tarsi mokiniu draugas, o ne priesas.Mokytojams reiketu stengtis ne tik kuo greiciau perteikti zinias, bet taip pat ir stengtis elgtis taip, jog mokinys tarsi pamirstu,kad jis toj “baisiojoje” mokykloje. Mokytojas turi sukurti tokia aplinka, kurioje mokinys be baimes galetu galvoti apie mokoma dalyka, o ne apie tai,kaip kuo greiciau ishtrukti ish pamoku. Manau, jog grieztu elgesiu nedaug ka bepasieksi…

Šiuolaikinis mokytojas turi skaityti pedagogams skirtą laikraštį “Dialogas”. O ten, šiandieniniame numeryje, tarp B.Gates’o pamokymų “11-kos dalykų, kurių pamiršo jus išmokyti mokykloje”, yra ir toks: 4. Jei manai, kad tavo mokytojas pernelyg griežtas ir reiklus - palauk pažinties su būsimu viršininku…" Arba 8. Tavo mokykloje atsisakyta skirstyti žmones į laimėtojus ir nevykėlius, o gyvenime - ne. Kai kuriose ugdymo įstaigose <…> leidžiama daugybę kartų mėginti įveikti tą patį niekingą testą, bet visa tai nė trupučio neatspindi realaus gyvenimo. Išvados ??? Juokiasi Liežuvis Labas

Na as irgi esu mokytoja Juokiasi tik ne vidurineje mokykloje, o muzikos mokykloje.Kolkas ir man sekasi neblogai DrovusPastebejau, kad man daznai tenka buti ir psichologe…Vaikai ateina is mokyklu pavarge, suirze…tenka juos guosti,nuteikti darbui Taip.Aciu uz nuomone

Visu pirma mokytojas turi ismanyti savo dalyka.Yra nemazai mokytoju,kurie jauciasi ne savo rogese ir daznai tinkamai neparuosia mokiniu.Mokytojas turi buti grieztas,bet teisingas,nenusiteikti pries mokinius,i visus ziureti vienodai Taip

Labai gerbiu sios profesijos zmones - jie labai daug saves atiduoda darbui. Taigi tikrasis mokytojas ir turi buti atsidaves mokiniams, buti draugiskas, bet kartu ir tureti ju pagarba - kad klausytu. Turi moketi sudominti savo dalyku. Neiskelti saves i padanges (co to ja? as viska zinau, as dievas!), nelieti savo asmenisku emociju ant mokiniu (paskui pasklinda kalbos - gal jai sianakt vyras nedave, kad tokia pikta… Cha cha) Pasistengti izvelgti,kas kamuoja mokini ir po pamokos paguosti geru zodziu,patarimu…Geriau - kad neturetu savo favoritu klaseje, o vertintu visus vienodai. Suprantu, tai sudetinga…Tai toks velniskai atsakingas darbas - juk jiems y rankas atiduodama jaunoji karta, patikima isaukleti ja, parengti ateiciai…Todel, daugiau pagarbos mokytojams!!

Kalba čia visi jok mokytojas turi būti idealybė. na iš dalies pritariu, tačiau … juk būna, jog ir mokytojui ateina blogos dienos, būna nespėja nieko ar pan. Kas labiausiai man nepatinka mokytojo darbe - dėmesys. Jau savo mokiniams įaiškinau, jog darbe aš mokytojas, o mieste, po darbo, esu paprastas ir lygiavertis kaip ir jie. Tačiau ar visi ti mato. Juk visada pastebi kai mokytojas išgėręs, o neduok Dieve pamato rūkantį Cha chabeje, atsakymas, tam kuris parašė, jog mokytojas pamiršo 11 dalykų išmokyti. Ot man įdomu ar tie pamiršti dalykai priklauso programoms ar ne. Juk švietimo ministerija diktuoja, kad dėstoma mokyklose, ne pats mokytojas nusistato ką mokyti.

Gerb. Kolega, apie tuos 11 dalykų mokiniams priminė B.Geitsas, atkreipdamas jų dėmesį į tai, kad šių taisyklių nėra ir nebus mokyklos programose. Tad mano paties išvados tokios: Mokytojas turi ne tik į programas žiūrėti, bet neužmiršti realaus gyvenimo. Be to, nesudarinėti šiltnamio sąlygų savo mokiniams, nes gyvenime jų nėra… Labas

Šypsena tikrai buvo idomu skaityti!

Paskaičiau tuos 11 dalykų. Patiko man. Manau reiks atsispausdint dideliu šriftu ir pasikabint kabinet. Įdomu kaip višus reaguos Cha chaP.S. tiems kurie neskaitė: takas.lt/svietimas/dialogas/archyvas.php?st=3&msgid=108 6

Šaunu, kad yra bendraminčių - buvau sugalvojęs tą patį veiksmą Labas

aga, o žemiau paskaičius: © “Dialogas” Visa čia pateikta medžiaga yra “Dialogo” redakcijos nuosavybė. Kopijuoti, platinti be redakcijos sutikimo DRAUDŽIAMA.

O mes kūrybiškai - truputį perdirbsime… Ir, be abejo, duosim nuorodą. Juk kilniams edukaciniams tikslams … Taip Angelas

Aš tai perdirbsiu: 1. Mokytojas visada teisus. 2. Jei mokytojas neteisus žiūrėkite pirmą taisyklę Cha cha

Grįžtant prie temos: vieno atsakymo būti negali, nes mokytojai skiriasi: 1) amžiumi. Būtų labai keista, kad 55 ar daugiau metų mokytojas rengtųsi taip, kaip 25 metų; arba būtų tapatūs bendravimo su mokiniais būdai (juk negali seneliai bendrauti su mokiniais kaip pvz. vyresnieji broliai, sesės); 2) lytimi. Juk lyčių skirtumų nepaneigsim. O tam tikrą savosios lyties įvaizdį mokytojas turi išlaikyti. Manau, kad mokykloje neras didesnės pagarbos subobėję vyrai ar praradusios moteriškumą moterys.

Perskaiciau ir as tuos patarimus…man jie patiko;}}}tikrai verta juos iskabinti klaseje,ir dar labiausiai matomoj vietoj, kad galima butu dazniau juos perskaityti… Taip

Na, tie 11 punktų labai jau išmintingi ir puikūs. BET: 1) kad ir kaip mokykla neatspindėtų tikrojo gyvenimo, ji neturi būti katorga, mokytojai neturi būti “cerberiai”. Nepatikėčiau, jei kas man pasakytų, kad visi šefai yra nuobodūs daug reikalaujantys ir iki galimybių ribos spaudžiandys bei draugais negalintys būti snobai. Gal dauguma ir yra tokie, bet tikrai ne visi Ne. Ir išvis, mokyklos (dabartinės lietuviškos) esmė, mano manymu, yra žmogų išmokyti. O tik paskui galima ugsyti ištvermę, moralę ir kitas vertybes. O koks mokslas be motyvacijos? Pastarosios aš niekada neturėsiu, jei visi mano mokytojai bus cerberiai. Taip pat, jei visi bus cerberiai, neišmoksiu jų ir gerbti. Baimė užkerta bet kokį kelią į pagarbą Blogai2) Negi su manim mokykloje žaisti žaidimą “gyvenimas” gali tik mokytojai? Baisu Vieiškai su tuo nesutinku Ne. Tą žaidimą kaip tik žaidžiame kartu su bendraklasiais: bendradarbiaujame, konkuruojame, tvardom nepykantą vienas kitam ir dirbtinai šypsomės. Mokytojai turi antraeilę rolę tame žaidime, tačiau jie pateikia mum žinias - kaip bilietą, įleidžiantį į atrakcijonus, kur žaidimų begalės…

Norėčiau nesutikti:

Mokyklos esmė, paskirtis yra ne išmokyti, o sudaryti sąlygas išmokti. Nes Tavo pasakymas “išmokyti” jau nuo pat pradžių užprogramuoja prievartą, mokytojams - cerberio vaidmenį. Jei jis PRIVALO išmokyti, tai jis tą darys VISOMIS priemonėmis. Kas kita, jei mokytojui pareiga bus - sudaryti sąlygas išmokti… Beje, tas pats yra ir tuose patarimuose - reikia pačiam stengtis, o negalvoti, kad kažkas yra už tave atsakingas… Labas