Kodėl jaunos mamos (o kartais ir tėčiai) nuolat kalba daugiskaitos 1 asmeniu?..

Kodėl jaunos mamos (o kartais ir tėčiai) nuolat kalba daugiskaitos 1 asmeniu?..

Pats vaikų neturiu, todėl niekaip negaliu suvokt nuolatinio jaunų mamų kalbėjimo daugiskaita: mes valgėm, mes sirgom, mes maudėmės ir t.t. Kodėl taip kalbama, kam to reikia?

kaip suprasti, kam to reikia? Baisu Kaip jautiesi, taip ir kalbi Apakęs

Na, mes tai is tikruju daug ka kartu darom. O kaip kitaip: “jie maudesi, bet as - slapia”? Nekaltas Cha chaBet i pampersus tai kartu nededam Ne Cha cha

Susitapatinimas su mylimu Apkabinimas asmeniu.

O ar tai gerai? Juk su žmona (ar vyru) to nedarome?..

Man tai nepatinka Ne

O sergat kartu ar atskirai? Sutinku, kad ten, kur iš tikro yra bedra veikla, daugiskaitos naudojimas suprantamas, bet klausantis atrodo, kad ir į pampersus kartu… Nekaltas

Labai geras klausimas Šypsena(Y) Pati esu mama, bet man irgi nesuprantamas tas dgs. vartojimas. Nu nemegstu as jo, nors savo vaika labai labai myliu. Ir kartais tenka pvz. i klausima: “Na ir kiek dantuku turit?” atsakyti: “As tai 32, o dukra 14”. Lygiai taip pat galima pastebeti kaip mamos ar teciai pradeda vienas kita vadinti pvz mamuliuku ar tetuciuku Šypsena. Na vyras jis man, sutuoktinis, draugas, meiluzis, bet ne tevelis Šypsena. Tikrai as nenoriu smerkti ar peikti zmoniu, kurie elgiasi ne taip, kaip as. Jeigu norisi kalbeti dgs, jeigu tai suteikia daugiau silumos ar artumo Apkabinimas, as visai nepykstu.

O sita, jeigu man drauge skambina ir klausia: “Ka jus savaitgali veiksit?” (turedama omeny musu visa seimyna), tai man jau galvoti, kad ji manes asmenybe nebelaiko ir nebedraugauti? Cha cha

Na, apie tai buvo kitoj temoj diskutuota. Isvada: mamos kalba taip, kaip joms savaime gaunasi. As niekad nesakau “mums dygsta dantys” ir panasiai. Kitos sako, ir joms tai tinka. No problem.

Aha, buvo jau kalbeta. Paprastai noras kalbeti daugiskaita greit praeina seimose, kur auga dvynukai ar du ar daugiau panasaus amziaus vaiku. Va, maziukas mano serga, o MES su Vyras ir jo sesute - nea. O dabar JIE abudu miega, o as cia rasau. Bet kartais MES maudomes. Visi, vonioje arba baseiniuke. Labai smagu. <><

Taip nuo senai visi kalba. Tai tarsi davimas suprasti, koks vaikas yra svarbus ir viska, ka daro jis, emociskai (o daznai ir fiziskai) daro ir mama/tevas Nekaltas turbut del to…as vaiku irgi neturiu, bet toks kitu tevu kalbejimas man priimtinas Nekaltas

Geras klausimas Nekaltasgal tikrai susitapatinimas su mylimu zmogum tai vercia sakyt Nekaltasidomu net… Nekaltas

man labai nepatinka, kai mamos sako “mes norim, mums reikia” ir kalba grynai nuo saves, o ko vaikas nori ar jam reikia tai lyg ir nesvarbu. kudikystej pateisinama, bet veliau tai Nežinau

O man, beveik visur tinka sakyti mes: - mes einam valgyti (valgom tai koses visur buna ir man duoda, ir zaislus pamaitina…) - mes einam maudytis (kaip kitaip pavadinsi, jei paskui paciai reikia persirengti) - mes einam i lauka (o negi vienas vezimas vaziuoja) - einam miegoti (juk rikia uzmigdyti) - “labas rytas” jau atsikelem (visada kartu keliames) - keiciam pampersa (abidvi paimam, abidvi bandom segti) tik va jau i pampersa jau pridaryti nepadedu Šypsena cia turbut vienintelis dalykas,kurio nedarom kartu.

tai kad moterys apskritai linke kalbant dazniau nei vyrai vartoti forma MES. ir tai gali buti ne tik “as ir mano vaikas”, bet ir “as ir mano vyras”, “as ir mano tevai” ir t.t. nematau nieko smerktino. ir as pati sakau MES, kai kalbu apie kaimynu vaikiuka, kuri priziuriu. ir atejus pas jo mamyte klausiu “ar nemiegat?” Cha cha kazkaip savaime gaunasi…

man tai irgi keista. nesuprantu Ne. nors atrodo visai mielai, bet man nepatinka. tas individualizmas Cha cha. bet gal turint vaiku kitaip pradeda atrodyt ir is tikro nesamoningai tiesiog gaunasi Nekaltas

o mano mama sako, kad taip mamos ipranta sakyti budamos nescios… “mum nesalta”, “mes nealkani”, “mes jau spardomes” ir t.t.

Mes tai aš ir mano nauja širdutė