Granuliniai katilai ir ju automatika

Granuliniai katilai ir ju automatika

https://www.statybapigiau.lt/difuzine-plevele-eurovent-maxi-140-gr-m-s
k2-lipnus-krastai-15-m-x-50-m-75-m-514
sita rinkausi

Zmona irgi kur pas drauga laikai? Cha cha

darbo sandeliuose ismeciau , penktadieni i bagaznyka kelis maisiukus insimetu ir suverciu i bunkeri Ufff

Niekada neuzsipirkinejau i prieki granuliu. Kazkaip gaila visus metus uzgriozdinto garazo, o i malkine paleciu nera galimybes ivezti. Tai perku rugsejo -spalio men. Kainos budavo 170-180, pernai uz 130 gavau.

Reikėtų sutarti kad:

  • granulių kaina ir prieinamumas bus sunkesnė tema kokius tris mėnesius, paskui stabilizuosis
  • dujos, na, čia miglota. Kas turi dujinį katilą, jo nemes ir nekeis kurį laiką. Bet (ypač senuose namuose) ieškos būdų mažinti sąskaitas. Bus atsisukta į pigiausią galimą kuro rūšį bent svetainėje.
  • elektra. Jeigu būsime staiga atjungti nuo sisteminių jungčių su Rusija - teks rinktis kam apriboti elektros tiekimą/galią (fiziniai ar verslas) - čia aukšto ir gražaus komentaras (kurį laiką).

Todėl, manau visi sutiks, kad reikia kuo greičiau šildymo sezono pabaigos Cha cha
O tada granulistai užsipirkinės kitam sezonui.
Malininkai irgi

Liks dujininkai - jiems skaudės skaudžiausiai
Ir šilumos siurbliai - jie bus nežinioje dėl sekančio sezono ir gaunamos galios

Tai tiek,apibendrintai, apie paniką Šypsena

Gediminas99, tai apie ka kalbu? Kad koks tolkas turint dabar dujini, statytis granulini ar dar kazka, kai rezume vistiek tiek pat ± mokesi, isreiskiu tai kaip kw/h kaina.
Kiek gyvenu name, nemaciau tokiu skirtumu kainu, kad vertetu…na 10-20proc skirtumas max i viena ar kita puse. O kuo namas sviezesnis energetiniu poreikiu, tai tas proc tuo maziau juntamas.

Bet jei brangs dujos, 100proc ir granules brangs, ir tos pacios malkos, as kitaip dar nemates Šypsena.
Tiesiog, kokia matematika naudot, kad dujom butu brangiau nei granulem ar ŠS? Aisku blaiviai, realiom kainom vienodu laiku.

Kalba prasidėjo apie bendrai kuro prieinamumą ir kainą, bet būtinai turi kažkas ateis ir pareikšt, kad kiti debilai, o jis pasakas savo vaikam skaito, kol kiti malkas/granules krauna Juokiasi

Apie 'bet kaimynui gi pigiau kainuoja tai ir man kainuos ’ mąstymą nekalbam.
Bet… nemažai pasikeitė per pastaruosius 10 metų:

  • nuo pilnos automatikos su granuliniu
  • šilumos siurblio su aukštesniu COP’u
  • bei su tais pačiais malkiniais, atsisakoma ‘Viadrusų’ ir švaresnio (nesmirdančio) degimo (padangos ir laminatas katile nesiskaito)

Asmeniškai:
susikrauti granules nervina labiausiai, bet… pusdienis darbo ir yra. Dabartinį katilą pasiimi su pelenų suspaudimu į gretimą talpą ir ‘beveik’ dujinis, tik granules pasipildai kartas nuo karto.

Dujos - skaudi ir nežinoma tema, manau birželio mėnesį pamatysime naują perskaičiavimą, kuris tikrai nenudžiugins

nu matai, as nusipirkau granuliu dviem sezonam po 150,- uz tona , o duju neuzsipilsi i prieki kai jos pigios …

Pagal situacija…bet jei yra dujos, tai kokia matematika reikia naudot, kad rinktis kita sildymo buda? Ar dujine (su ivadu i nama nuo gatves), ar granuline, ar ŠS isirengt kainuos ± ta pati finise. Kam knistis su granulem, ar ŠS su kiekviena diena vis kitokiu copu…jei + SE tai dar min 2x dar pabrangina irengima.
Pakeist kitu numirusi dujini katila pigiausiai is visu, ir tarnaus ilgiausiai ir siaip is visu paminetu, turbut pats primityviausias katilas inzineriniu aspektu-manau ir pats patikimiausias.
Kad ir dabar duju kaina (0.55cnt) bet jei granules 250-300e, tai dujom ne ka brangiau gaunasi sildytis gi (kwh kaina ± vienoda). Bet kazkaip visi ant tiek neispruse, kad nesupranta, kad namo poreikis energetinis nuo kuro rusies nepriklauso…grubiai dauguma galvoja, jei duju daug suvarai, tai granuliu bus mazai ir bus pigiauŠypsena.

Kažkur buvo info, kad dujoms planuojama priklausomybę mažinti dviem trečdaliais (ES mastu)
Manau aiškiau dabar dėl dujų kainų, bent kuriam laikui

O šiaip, Šilainiai teisingai rašo - ŠS+ES, granulės, malkos

Daugėja ‘bėgančių dyzelistų’

Ir šiaip - namų poreikiai jau nebetokie, kad apsikrauti pusę būsto kuru. Tai nei tos malkos jau tokios baisios, nei didelė trauma pasistatyti malkinę/granulinę krosnelę svetainėje

Nu i nx tos malkos, uztenka kartais su zidiniu pazaistKanda. O ir ne duok Dieve kaimyna turet malkom kurenanti…draugo kvartaliuke buvo vienas, tai uzspaude tiek ji, kad dujas pasijunge Cha cha. Nuvarai, pilni kiemai dumu budavo jei slegis zemas…akmens amzius tos malkos realiai. Kokiam giliam kaime, tai dar dar…

O musu kaime kaip tik Zilinskis ir ko veda dujas. Idomu kas finansuoja. As nezadu jungtis.

Šiai dienai vienintelis būdas dar šildytis nebrangstančiu kuru: ŠS + SE (su sąlyga, kad jau esi įsirengęs).

Siaip malku pliusas tas , kad jos ‘auga uz tvoros’ ar siaip galima prisinasharint Ufff

Granules ar dujos, realiai ± ta pati kw/h, tik kad dujom jokios krusaties. Kuras realiai brangsta visas…net tos pacios malkos. Taip visada buvo ir bus turbut. Duju katilu bebejo turi mazeti susidomejimas, gi nauji namai A++

Optimistiška, priimsim nusiraminimui Juokiasi O jei rimtai, tai šviežiai dasipirkau po 240, bet nebeturi jau, sakė kreiptis balandžio mėnesį naujam sezonui. Žiūrėsim, ką pasiūlys. Manau šiai dienai tai tikrai neverta šokinėt ir statytis papildomų katilų. Ir ypač granulinių prie dujinių, kad turėt blogiausiu scenarijumi du katilus su deficitiniu kuru Cha cha

Manau kad šiais metais panikos matysime visose kuro rūšyse, bet nuo kitų metų, vėl turėtų stabilizuotis.
Dujinių katilų paklausa krenta, pradedama atsisukinėti į oras vanduo, granules, malkas (kolkas krosnelės).

Taip, kad (bent laikinai), grįžtama į situaciją kai prie dujinių katilų statomas granulinis (kažkada taip irgi buvo).