Epidurinė nejautra. Ar reikia, kokie pavojai, kaip atsistato

Epidurinė nejautra. Ar reikia, kokie pavojai, kaip atsistato

Ar verta daryti epidutine nejautra gimdant? Kokie gali kilti pavojai gimdant ir po to? Kaip atsistatoma ir t.t. Domina viskas nes tai neuzilgo Mirkt bus labai aktualu (tiksliau jau aktualu).
Aciu

Epidurine nejautra - tai duris į stuburą, kuris nėra tokia jau nesvarbi žmogaus kūno dalis. Jei jau motulė gamta sugalvojo kaip reikėtų žmogučiui ateiti į šį pasaulį, tai vargu ar ką bepatobulinsi. Aš už natūralų gimdymą. Svarbiausia - nusiteikti, kad viskas bus gerai, tada ir bus. Tokia mano patirtis. Šypsena

Kazkur skaiciau gera minti - jei svarbiau mama, tada epidurine nejautra daryti galima, jei vaikutis - tuomet nejautra netinka. Skausmas reikalingas gydytojams ir mamai zinoti, kaip sekasi vaikuciui brautis per gimdymo takus.

Siaip senos akuseres sako, kad lieka galvos skausmai, gimdymas suleteja, kartais sustoja gimdymo veikla.

Abu kartus gimdziau su epidurine nejautra. Pirma karta skausmai tikrai saremiu metu sumazedavo, taciau labai jau daznai turejo i nugara leisti po nauja doze tu vaistu, po pusvalandzio veikimas susilpnedavo ir vel doze. Pasekmiu absoliuciai jokiu nebuvo. Antra karta gimdant, padarius epidurine nejautra, absoliuciai nieko nejutau. VIsiskai! Šypsena Tik is karto po gimdymo kokia valanda dar tirpo koja. Anyta, medike, paaiskino, kad taip kartais buna, kai siek tiek adata, ivesta, tarp stuburo slanksteliu, pasijudina vaikstant saremiu metu. Va ir viskas. O siaip , manau, toks nuskausminimas - issigelbejimas tiesiog! Tik, aisku, gydytojai irgi nori apsidrausti…visada pakisa pasirasyti ant popieriaus pries darydami epidurine nejautra…

Gal dar kas ka pridurs??? O kaip pats idurimas i stubura - skausmingas???
Gal gali atsiliepti daugiau moteru patyrusiu sia procedura.
Dekui

Smalsiukei: sakai isigelbejimas… O ar galetum pasakyt nuo ko tu gelbejais, ir ar galetum apsakyt ta jausma, kada po beprotishko gimdymo skausmo pamatai stebuklinga rezultata, ar zinai ta busena, kada skaudant issizadi viso pasaulio, bet po valandeles tu supranti, jog nera laimingesnes moters uz Tave? Tu pasakysi, kad visa tai tu patyrei, bet NATURALAUS MAZO ZMOOGAUS ATEJIMO pojucio, atleisk, tu neturi…
BlogaiBlogaiBlogai

kiaule rašė:

Smalsiukei: sakai isigelbejimas… O ar galetum pasakyt nuo ko tu gelbejais, ir ar galetum apsakyt ta jausma, kada po beprotishko gimdymo skausmo pamatai stebuklinga rezultata, ar zinai ta busena, kada skaudant issizadi viso pasaulio, bet po valandeles tu supranti, jog nera laimingesnes moters uz Tave? Tu pasakysi, kad visa tai tu patyrei, bet NATURALAUS MAZO ZMOOGAUS ATEJIMO pojucio, atleisk, tu neturi…
BlogaiBlogaiBlogai

Visu pirma, paties gimdymo metu niekas vaistu, nuskausminamuju neleidzia, nes gydytojai pagal skausma, gimdyves pojucius orientuojasi, kaip kudikis slenka gimdymo takais, ar negresia jam ar paciai mamai joks pavojus. O kas liecia epidurine nejautra - kai kurios moterys saremiuose kankinasi para , kartais ir daugiau… po tiek issikankinimo, moteris jau nebepajegia blaiviai mastyti, blogai klauso akuseriu, gydytoju patarimu, kenkia pati sau ir savo kudikui. Saremiu metu gimdyvei reikia pailseti, kad paties gimdymo metu visas jegas skirtu tik kudikio atejimui i si pasauli. Pirmaji ir antraji kudikius gimdziau su epidurine nejautra, kuri skirta saremiu skausmams sumazinti. Pats gimdymas buvo NATURALUS, skausmo isgyvenau pakankamai. O jei paciai daug maloniau plesytis smausmuose saremiu metu, tai tik tavo problemos… Girdejau as uz sienos, kitoje gimdykloje, kas darosi, kur viena tokia "naturaliste" net alpo is skausmo, aparaturas dauze… Jei siais laikais kudikio atejima i si pasauli galima paversti malonumu, kodel tuo nepasinaudojus.

Radau seną temą, bet žiauriai aktuali ir šiuo metu Apakęs pasiskačius čia, taip sunprantu, kad ne visais atvejais tas epidūras nuskausmina? Baisu tai kam tada dar rizikuoti? o su tais gimdos atsivėrimais pirmą kartą gimdančioms: tai čia kas valandą po cm priklauso, kad atsivertų? o tai kiek iš viso cm reikia, kad atsivertų? tai čia visą parą gimdyti, kad toks didelis išlįstų? Apakęs
sorry, gal kam mano klausimai pasirodys naivūs, bet kuo tas reikalas artėja, tuo baisyn man darosi Baisu

Nepatariu be reikalo epidurinės daryti, vien dėlto, kad pas mama buna didesni sužalojimai, nes sunkiau reguliuoti gimdymo eigą. Pritariu Martinukui

o kaip atrodo pati procedura?
kuriuo metu ja pradeda?
ka ten daro?
kaip suprantu- iduria adata, bet tai ja ir palieka? Apakęs taip? brrrr… Baisu
o tai prigult tada jau negalima?

atsiprasau uz klausimus, bet visai susimaishiau… Nekaltas

Na as gimdziau su epiduru pries 5 men.kadangi labai bijojau skausmo buvau nusprendusi gimdyti butent su epiduru, be to zinojau kad visos moterys mano giminej gimdem labai sunkiai, todel manes laukia tas pats, taip ir buvoNekaltas gimda ilgai nesidare, kol buvo nuspresta suleisti skatinamuju, o kartu ir epidura:Nekaltas Prisipazinsiu kad pati procedura nera itin maloni, bet ji trunka neilgai, be to guleti pusiau sedom puikiausiai galejom, (gimdymo metu lygiareciai nepagulesiCha cha), tik koju nepvaldziau,tai galbut cia vienas minusasŠypsena
Paolla, as nuo pat pirmu saremiu gimdziau 15val. atrodo ziauriai daug, bet tik taip atrodo, 9 val. kenciau lengvus saremius, bet butent kai gimda neatsidare tai ir padare epidura, toliau lengvai kazin ar buciau iskentusiŠypsena, siaip epidura daro kaip sakant iki 5-6cm, kai tiek gimda atsidariusi lieka pakenteti netaip jau ir daug, bet moteriai tai atrodo kaip amzinybeApakęs Galiu pasakyti kad mano atveju, epiduras man tik padejo, gimda per 4 valandas atsivere 5cmŠypsena
Vaistai veike man 2 val. taip kad nejauciau jokios skaumo,dar net nusnaudziauŠypsena,bet nepamirskit kad kai gimda atsidaro iki 8cm, vaistu nebeleidiza, o tai reiskia kad skausma vistiek iskesti teks, tiesa man tai truko gera valanda,nu bet ne 15Šypsena
Po gimdymo nugara skaudejo apie 2 men. dabar praejo, visdelto tai itervencija i stubura, bet rinktis jumsŠypsena As tai usLabas

as gimdziau su epiduru pries 3 su puse menesiu. likau labai patenkinta. pries gimdyma baisiai bijojau to adatos durio i stubura. pamenu pasodino o as drebu visa is baimes, tas man sako atsipalaiduok, as dar nieko nedarau, as atsipalaidavau, o jis man sako jau Cha cha nebuvo laiko net pabijoti rimtai Cha cha jokiu pasekmiu nejauciu.tarp kitko, per ta pati gimdyma gavau ir morfijaus, kol negalima buvo epiduro daryti, tai va ta morfiju kai leido, tai ne koks jausmas Ne
epiduro esme PROFESIONALUS ANESTEZIOLOGAS. tik nuo jo priklauso epiduro kokybe ir pasekmes po to.kita karta gimdysiu su epiduru 100%
sekmes Gėlė

o kaip su tais skatinamaisiais? kodėl juos leidžia? čia tipo, ateina gimdymo kalendorinė diena, atvarai į ligoninę ir jei negimdai, tai skatina? nu sorry, suprantu, kad durnas klausimas, bet neusprantu vis tiek, kam tie skatinamieji? ar negalima palaukti, kol prasidės savaime gimdymas?

Tokia nejautra turejau per operacija. Kadangi jokio vaikucio nebuvo, nebuvo ko saugoti… Tik kaip suleido sulenkus kojas, taip visa laika, kol neatleido man ir atrode, kad kojos sulenktos, nors jos buvo istiestos… Cha cha

Dabar tikrai tuo tikiu, kad epiduro kokybe priklauso nuo profesionalaus anesteziologo. Mano drauge gimde su epiduru pries puse metu ir visa ta laika po gimdymo jai labai tirpo kojos. Kartais net nuo kedes nepajegdavo atsistoti. Jau maneme, kad tai ne epiduro pasekmes, o kokia baisi liga bus prasidejusi. Bet veliau tirpimas mazejo ir dabar ji jauciasi labai gerai.
Galvojau, kad daznai taip buna, bet atrodo, nei viena nerasete apie toki dalyka. Jai turbut taip ir atsitiko, todel kad buvo vaistai negerai suleisti.

o kokios pasekmės gali būti vaikui? gali būti blogai ištrauktas vaikas? nes mama nejaus kada stumti ar kaip?

PaollaGėlė apie savo atveji vakar rasiau Pilvuziu temoj. Cia tik vienas pavyzdysNekaltas.

aha skaičiau Gėlė bet aš kol 10 istorijų neišgirsiu, tol nesusidarysiu praktinės nuomonės Cha cha o paskiau dar gydytoją savo ištardysiu,kai ateis tam laikas Cha cha tokia jau aš Drovus

o kaip su tais skatinamaisiais? kodėl juos leidžia? čia tipo, ateina gimdymo kalendorinė diena, atvarai į ligoninę ir jei negimdai, tai skatina? nu sorry, suprantu, kad durnas klausimas, bet neusprantu vis tiek, kam tie skatinamieji? ar negalima palaukti, kol prasidės savaime gimdymas?

[/quote]

skatinamuosius leidzia jei gimda neatsidaro ilgai delsti nera gerai vaikeliui, deja kartais ir jie nepadeda, tada jau daro cezariŠypsena