Epidurinė nejautra. Ar reikia, kokie pavojai, kaip atsistato

Egle, o tu Lietuvoj gimdei??? Man daktarka pazadejo, kad pries stumima nuskausminima tikrai isjungs, mazdaug visoms isjungia. Nors ir kardiotokografas turetu pakankamai tiksliai rodyti saremius. O todel, kad kai neskaudes, tai nesistengsi stumti, o kai skauda tai padarytum velniai zino ka, kad tik greiciau pasibaigtu.

Man tos dvi valandos stumimo be nuskausminimo ir su skatinimu isimine kaip baisiausias kosmaras. Niekaip negaliu patiketi, kad daugeliui tada neskauda.

Taigi, kelis kartus rasiau, - man paaiskino, kad nedarys nuskausminimo, nes reikia skatinti - per tris valandas kaklelis atsidare nuo 6 iki 7 cm, o saremiai buvo silpni (iskenciami).
Nors buvau skaicius, kad su skatinimu dazniausiai daro nuskausminima, nes oksitocinas skausmu dar prideda.

<><

Perskaičiau žinutes ir nustebau, kad nemažai moteriškių per patį gimdymą turėjo natūraliai jausti skausmą. Aš gimdžiau prieš 6 metus su epiduru, bet gydytojas net neužsimonė, kad pats gimdymas bus natūralus. Nejaučiau jokio skausmo iki pat galo, tik šiokie tokie susitraukimai, bet jie visiškai neskausmingi, tai lyg būtų tas pats, kas sutraukti ir atpalaiduoti pilvo raumenis.
Dėl pasekmių dėl epidurinio nuskausminimo neturėjau jokių, tačiau žinau, kad moterys, kurios turi problemų su stuburu (radikulitas ar panašiai), jos gali jausti nemalonų digčiojimą dar ilgai po gimdymo, draugė su tuo vargsta jau trečius metus Nustebęs

Tai tu gal ir pas dantiste taisai dantis be nuskausminimo, kad pajaustum naturalu pojuti?

O man dar visiska nesamone, kai sako, jog vaika maziau myles, jei nejaus skaumso ir kanciu, kai jis ateina i si pasauli…kaip galima taip sakyti?tai taip iseina, kad visos tos kurios palieka vaikus vaiku namuose nejaute visiskai skausmoNekaltas o del epidurines nejautros, tai kam kankinti save, kai yra palengvinimas…

Jo, pritariu silwy 100 proc.
Kalbos, kad jei nejausi skausmo, nemylesi vaiko; kad skausmas naturalus pojutis ir pan. primena viduramzius. Dar XIX a. tarp daktaru buvo nemaza tokiu, kurie buvo uz operacijas be nuskausminimo, nes skausmas operacijos metu yra naturalu, ir kenteti yra Dievo valia. Be to, ar moterys, kurioms dare cezari, nemyli vaiku??? - yra ir tokia teorija, kazkur amerikietiskoj literaturoj skaiciau.
Taip pat nerimtas teiginys, kad nekentejus skausmo nebus pieno. Nu, sorry, juk gimdymo veikla vyksta stimuliuojama tu paciu hormonu, tik tiek, kad be skausmo. Be to, pienas atsiranda tik 3 diena po gimdymo, pieno turi ir cezarines - taigi, nuo skausmo pienas nepriklauso.
Del to, kad gimdymo skausmas greit uzsimirsta… Priklauso nuo zmogaus. As pradedu pamirsti tik dabar, artejant antram gimdymui, mazdaug po 1.5 metu nuo pirmojo.

Beje, nesigailekite tos, kurios skausmo nepatyrete. Gal yra ziauriai skaudeje danti??? Tadda truputi galima isivaizduoti, bet tik siek tiek. Cha cha Cha cha Cha cha

Tai va. Kazin, ar antra syki gimdant teks patirti ta malonuma, kaip gimdymas su nuskausminimu??? Ar taip ir liksiu nepabandzius kaip tikra naturaliste. Liūdnas

<><

Gimdziau be epiduro ir kita karta irgi gimdysiu beŠypsena Epiduras gerai tada, kai skausmas tesiasi ilgai ir yra tikrai nenormalus, arba kai ruosiamasi daryti cezario operacija. Gaila, bet dabar gydytojai daznai tuo spekuliuoja ( anesteziologams tai irgi darbo reikia) ir vos ne ikalbineja busimas gimdyves (mano patirtis). Epiduras is tiesu suletina gimdymo eiga, didesnis repliu, cezario procentas. Taip pat daznai salia epiduro leidziami skatinamieji, o tai jau nei vaikui, nei mamai ne i naudaBlogai
Mamos, nepamirskit, kad yra ir naturaliu skausmo malsinimo priemoniu - kvepavimas, pozos, psichologinis pasiruosimas. Man skaudejo, bet tai visai ne taip baisu, kaip cia kazkas raseŠypsena Nereikia gasdinti Mirkt

Kazkas cia klause apie kaklelio atsidaryma. Kakelis turi atsidaryti iki 10 cm, ir patys skausmingiausi - paskutinaii saremiai, t.y. kazkur nuo 8 cm . Pakenteti, kol tie du centimetrai atsidarys, tikrai imanoma. Juolab kad ir skauda ne istisai - ilgiausias saremis trunka mazdaug minute, paskui minute- poilsio ir t.t.
Gimdymo skausmas - dalykas gan paprastas ir lengvas, jei ji palyginsi su vaiko auginimu. Va cia tai tikrai sunkus ir varginantis darbas
Taip

skatinamuosius leidzia jei gimda neatsidaro ilgai delsti nera gerai vaikeliui, deja kartais ir jie nepadeda, tada jau daro cezariŠypsena

[/quote]

Teoriskai skatinti gimdyma turetu tik tada, jei gresia pavojus vaikeliui. Deja…

Aha, o man susidare priesingas vaizdas, kad gydytoja norejo &quot;nugimdyti&quot; iki darbo pabaigos, tai taip ir neprisiprasiau nuskausminimo. Net duju ar nuskausminamuju i vena nedave: o sake, visoms duoda.

Tik tokia galima padaryti isvada - gimdymo skausmas labai individualus dalykas, skirtingas ne tik kiekvienai moteriai, bet net ir kiekvienam gimdymui. Viena giminaite turi 4 vaikus ir saiposi, kas cia tokio, naturalus procesas. Mano mama pagimde tik mane viena ir labai kankinosi, beje, labiausiai irgi per stumima.
Aciu Dievui, kad yra nemazai moteru, kurioms skauda pakenciamai ar netgi beveik neskauda.

As VISISKAI nebijojau gimdymo, siaip mano skausmo slenkstis gana aukstas, yra ziauriai skaudeje danti, be to, buvo prasidejusi prieslaikinio gimdymo veikla. Vienu zodziu, galvojau, kad isivaizduoju, kaip ir kas, visos iskencia, ir nieko. Bet skaudejo daug labiau nei galvojau, gal nuo to oksitocino, o gal del to, kad galvute uzsiciklino. Buvo atsinese jau reples ar vakuuma, turbut cezariui nebeliko laiko. Bet tik prapjove tarpviete ir vaikas issikrapste be repliu.
Irgi jau rasiau, kad organizmas issikankines nebereagavo i vietini nuskausminimna - kai siuvo, suvare gal 4 ampules rodos Ketanov. Jokio poveikio. Valanda siuvo, valanda dejavau. Tie nuskausminamieji pradejo veikti tik tada, kai jau siuvimas buvo baigtas, uztat per nekti neskaudejo Šypsena

<><

Del skatinimo tai nepykstu: ant kedes pasodino su 4 cm; rankomis praplete iki 6 cm (brrr…) tada nuleido vandenis… Ir, kaip rasiau, toliau viskas vyko gana letai - per kelias valandas tik 1 cm be papildomo skatinimo ir beveik be skausmo. O tada jau okcitocinas - pradejo nuo 20 kazkokiu vienetu, o baige 200 - brrrrrrrrrrrrrrrrr.
39 savaites buvo - reikejo isprasyti mergina lauk, nes pradejo trukti deguonies del mamos preeklampsijos.

<><

Jezau prisiskaiciau cia apie gimdymo skausmus, tai jau ir gimdyti nebenoriu visaiPavargęsna negasdinkit Jus zmoniu, o ir taip gimstamumas Lietuvoje mazeja…

zuvele Gėlė kas tas okci … ? Nu net pamirsau zodi, kol pasikrove banga Nekaltas

okcitocinas - tai tie vaistai, kuriuos leidzia, noredami skatinti.

Nu vetra trumpai reze, visa esme is karto. Šypsena Gėlė

As dar galiu moksliskai papildyti, kad oksitocinas gaminasi organizme, skatina gimdos susitraukimus ir kazkuo susijes su laktacija: todel pirmosiomis dienomis zindant gimda susitraukineja, galima smarkiau pakraujuoti, skauda. I vena lasina dirbtini oksitocina Cha cha , tada, jei tikro truksta ir gimdymo veikla (saremiai, gimdos susitraukimai) silpni. Nu, ziuriu, baigesi mano zinios.

Beje, silwy, o ko tau bijoti??? Dazniausiai antras lengviau uz pirma issikrapsto. Šypsena

<><

papasakokit apie ta prapjovima Apakęs
kas daroma, kaip ir kodel?
ar labai skauda?
Pavargęs

man jau shiurpai begioja po nugara Baisu
vargshiukes tos moterytes, kiek jos ishtveria, cia diedams nesuprast… Ne ane?

http://vm2.tinklapis.lt/nuskausminimas.htm - cia siek tiek apie gimdymo nuskausminima.
Apie okcitocina - taip, jis gaminasi naturaliai organizme gimdymo metu. Kai okcitocinas leidziamas i vena, gimdos susitraukimai pasidaro nenaturaliai stiprus, todel ir skausmas - beveik neistveriamas.Ne Todel beveik visada skatintant gimdyma ir nuskausminama.

na, man kai kirpo tai nieko nejauciauNekaltas paprasciausiai kerpa per saremi, o man saremio skausmas buvo toks, kad nieko nejauciau. paguodziau, ane?Cha chaNekaltas bet va, kai pradejo siuti, tai jau nekas buvoBaisu kviete anesteziologa.

O tai, kad is pirmo dar nepagimdziau…ir po tokiu Jusu kalbu ir kazkaip ir bijau, nebenoriu…

ne tas zodis, kad paguodei BaisuCha cha… nu ka… jei reikia, matyt reikia, ne is durnumo matyt taip daro… man dar negresia ne tik gimdymas, bet ir neshtumas… Tūsas… nors cia nezinau, ar del to verta dziaugtis…
Nežinau

[quote]
sapnu mergelka rašė:

JEi kalbate apie epiziotomija, tai galiu apsviest - tai yra tarpvietes prakirpimas ( tiksliau - prapjovimas su skalpeliu), kad vaikas lengviau ir greiciau gimtu,arba jei kyla plysimo pavojus. Tai yra neskausminga ( tuo metu apskritai moteriai galima ka nori daryt, jai bus &quot;dzin&quotMirkt. Turetu buti naudojama tik eksta atvejais, deja, naudoja masiskai…Toks iprotis…O prakirpus leciau gyja, ilgai negalima sedeti…
Kerpa dar ir todel, kad lygiai kirpta vieta daug lengviau susiuti nei nelygiai plysusia. Bet - plysta(jei isvis plysta) tiek, kiek reikia, o prakerpa visada gerokai daugiau…Taip
TOdel dabar daugelis i savo gimdymo plana itarukia ir punkta &quot;nekirpti&quot;. TIk reikia, kad vyras stovetu ir ziuretu, o tai gydytojas atejus momentui gali tiesiog automatiskai imti ir…
Na va…Ilindo patyrusi mama i foruma ir dalija patarimus i kaire ir i desineCha cha

Aciu tai patyrusiai mamytei, kuri pasidalijo savo patirtimi DrovusLaimingas

dar klausimu:
o per kiek laiko uzgija?
kodel negalima paskui ilgai sedet?- skauda? Pavargęs

cia vadinasi, pasigasdinkim LiežuvisGirtas