Bulgarija: info, įspūdžiai, patarimai...

Teisingai Archia parašei Gerai geriau jau nesiginčyti ir negazdinti vieni kitų, o duoti vertingus patarimus. Nes gera kelioniu tema, tapo panaši į blevyzgų klubo temą. Šypsena

Emmm, šitą šiandien kažkaip pasičiupau navigatorių ryte ir puoliau jį ten maigyti pašėlusiai (pasiplanavau maršrutą nuo Vilniaus iki Auksinių Kopų(AK) BG ir buvau maloniai nustebintas). Navigatorius man parodė, kad leliant į AK per BY,UA ir RO susidaro 1809 km. Eliminuojant iš maršruto BY (ją apvažiuojant per PL), bet vėl ten varant per UA ir RO, jau gaunasi 1865 km. O štai eliminavus tą tarybinį marazmą (BY ir UA) ir minant link BG per PL,SK,HU ir RO (Oradea Giurgu), gaunasi 2021 km. Ir autostrados ten 239 km.
Hmm hmm, skirtumas tik 212 km tarp BY ir UA ir kitos alternatyvos, be šių dviejų šalių. Kaip ir nedaug ti gaunasi, kad riziką su peckelyne pasienyje sumažint.
Turbūt sutiksite visi, kad maloniausiai kirsti sienas, kai mašinų turinio nešniukštinėja pasienyje ir net sustot nereikia, kertant sieną ir lukūriuoti eilėse.

Jei kam idomu, mano dienorastyje - glaustas pasakojimas apie kelione

Butu idomu suzinoti ivairias smulkmenas apie bulgarija kaip pavyzdziui ka geriau vestis dolerius ar eurus, kaip klimatas? ir pan.

Aš buvau tenai ir ne vieną kartą ir stebiuosi vis, kodėl Bulgariją kažkaip aplenkia žmonės. Jei kas mėgsta nuostabiai šiltą klimatą, smėlėtą pajūrį, NEMOKAMUS NUOSTABIAUSIUS BASEINUS, SAUGŲ POILSĮ, bei jūrą šiltą be ten visokių ežių ir kitų pavojingų gyvių ir BE UODŲ AR MAŠALŲ ŠILTUS VAKARUS, tai yra kvailys, jei dar neatrado sau Bulgarijos, NES TEN BENE IR PATS PIGIAUSIAS POILSIS tik reik žinoti kur važiuoti. Ir vaisiai ir daržovės labai jau pigiūs.
Ar kas matė čia kur Lietuvoj, kad pas mumi už šašlą gerą mokėtų tik 2,00 Lt? Tik 1,50 Lt kainuoja hamburgeriai su hot dogais…
Aišku, čia ne restorane tas šašlas tiek kainuoja ar ten to kurortinio miestuko centre…
Dvivietis namelis parai dviems kainuoja apie 10 Lt, o palapinę pasistatyti keturiems - apie 6 litus (dušai, karštas vanduo, apšvietimas ir t.t.). O ten baseinai ivairiausių formų su salomis ir vandens kaskadom bei povandenimėmis srovemis kas 100 metrų!!!

Pst Pst: vežkis EURUS geriau, nes kai tenai paskutinį kart buvau, kai dar DM egzistavo paskutinius metus, tai juos labiau apsimokėjo vežtis ir keistis nei USD tada!
Tik nesugalvok keisti jų kurortinio miestuko keitykloje, o keiskis susiradęs banką, nes solidžius komisinius tau nuskaičiuoja apart viliojančio to kurso, nors rašo ten visur didžiulėm raidėm "NO COMMISION" berods taip, ir dar labai palankias keitimo sąlygas visi kaip vienas užsirašo, bet kai imi aiškintis kodėl mažai taip davė ir pakeitė ne tokiu kursu, kuris ten buvo užrašytas viliojančiai gražiai, tai paaiškėja, kad tą vilojantį ir mielą keitimo kursą tau pritaikys, jei keisi 10.000 USD… Xi xi.Cha cha O bankai tokiu šposų tenai visai nedaro… Mačiau kaip spjaudėsi ne vienas naujai atvykęs rusas, rusė ten pasikeitę savo pinigus prie tų čiut ne kas 20metrų įsikūrusių prie pat pajūrio keityklų masės…Cha cha
Takyje vot dela - nepatingėk ten susirasti rimto banko, kurių tikrai yra bent keletas mieste tik dirba jie ten darbo valandomis, o štai anie tai bet kada apmuilint žmogų pasiruošę!
Čia, beje, vienintelis minusas kas nepatiko man Bulgarijoje, tai tos vat apgaulingos masinės keityklos pinigų! Bet kai patirtis yra tai ir nebaisios tokios smulkios kliūtis malonumo, džiaugsmo kelyje…

kazkaip neturejau problemu su bankomatais - taip kad grynu reikia minimaliai (bet tai gali buti tik Sofijoje), taciau kai duty free apsipirkinejau, tai paskaiciavo doleriais (kadangi mokejau kortele, mokant grynais butu levai).

beje, smulkmena, bet maloni: Bulgarijoje labai geri Gerai vietiniai vynai.

Labai dekui uz issamius atsakymus.

Pries dvejus metus teko pabuvoti, bet neilgam. Tai nebrangi ir dar besivystanti salis, palankus klimatas poilsiui, daug vaisiu, pigus vynas Šypsena Vaziuojant siulau veztis eurus, o dar geriau kreditine kortele pasiimk Taip

Labai fainiai Razrucha nupiesia ne pirma karta ta Bulgarija. Gal tu FijiTravel dirbi Mirkt Bet kaip ten nuvaziuoti per ta cigonina vadinama Rumunija Nekaltas Pats rasiai, kad ten ne kas.
Gal per karo nuniokota Serbija? Koks ten vaizdelis gal jau yra grizusiu pionieriu? :wink:

esu buvus Bulgarijoj du kartus, abu kartus Albenoj, labiausiai man ten patikes dalykas: vynas (gero vyno galima uzh 4 lt nusipirkti) ir papludymys: smelio DAUG ir jis minkshtas, ne taip kiaip lietuvoj atsiguli ir kietaMirkt

pasakokit apie bulgarija… Šypsena

o i koki kurorta geriausia vaziuoti? siaip visi i Varna traukia kaip ten?

Į Varną, tai tik ko nors apsipirkti reik važiuoti ir šiaip pasidairyti, bet kas link jūros ir visų atrakcijų, saugumo, tai tik į Zlaty Piascy (gal 15 km nuo Varnos į Šiaurę). Nuostabiausias kurortukas su nemokamais baseinais, puikia jūra ir pramogom. O jei nori tokio pat gražaus smėliuko, paplūdimio ir kopų kaip Šventojoje - važiuok į Albeną (apie 35 km nuo Varnos). Ten pajūrio ruožas iki pat Kranevo miestuko visas toks. Ir nudistų pliažas ten yra net.

Va klausimelis ar Bulgarijoje galima veganishkai pavalgyti?

To Razrucha: vietiniai kambarius ar “apartamentus” nuomoja ir kaip pravazhiavimas per Rumunija?

Per Rumuniją važiuoja tik ekstremalai, norintys adrenalino gaut solidų kiekį už nemažus pinigus, bei tie, kas naiviai nieko dar nežino, kas ten jų laukia… Cha cha Dabar nuo birželio 10 dienos nebereik ir tranzitinės vizos, vykstant per Rumuniją. Welcome pas čigonus ir drakulas… Cha chaApartamentai Bulgarijoje įvairiausi privačiame sektoriuje. Ten lengvai ir rusiškai susišnekėsi. Per porą valandų gali surast sau tinkamus ir pagal skonį ir kainą.

Bet kas per policininkai Bulgarijoj ir Rumunijoj, apiplest gali vidury baltos dienos Baisu

Nu bulgarų policininkai gal ir nelabai kabinasi (dar mokėti jiems neteko, nors buvo jau kelis kartus sustabdę), bet to nepasakysiu apie rumunų policininkus. Bulgarijoje, bent prieš porą metų, už greičio viršijimą daugiau nei 50 km/h grėsė bauda viso labo kažkur apie 20 litų.

Teko man bauda nakti bulgaruose susimoketi del greicio tai 20 litu jiems buvo dideli pinigai o virsijau greiti virs 40 km/h… Šypsena