Ar vyrai bijo žmonų už save protingesnių, ar kas?

Persidirbes, viskas butu Ok, jei vyro manymu tas mokslas nereikalingas butu ir nenaudingas. Bet, kaip supratau, jis ja skatina mokytis, bet padeti to tikslo pasiekti neketina. Nors, nu tikrai sunku kazhka spresti su antra puse nepakalbejus.
Kadangi pati esu tokioj pat (tiksliau zhymiai prastesnei)situacijoje kaip Kukushka, negalechiau skirti nei bishkio. Jei galechiau, pati dar eichiau i kokius nors kursus, arba pasiimchiau 20000Lt vartotojishka paskola barako kambariui. Bet negaliu.
Manau sheima be vaiku su tokiu biuzhetu kaip dabar yra ju sheima, gali leisti po 100 Lt i menesi mokslams.

Na, mano supratimu, kaip tik ne ok galvoti, kad mokslai nereikalingi. Kitas dalykas, kad aš tikrai nesiryžčiau teigti, kad pažįstu jų biudžetą, ir sakyti, ko jie gali ar ne. Toks skaičius kaip 400 man tiesiog galvoj nesutelpa. Aš daryčiau taip - leisčiau jai mokėtis už mokslą (100 Lt per mėnesį, šiaip ar taip) ir palikti likusius "savo išlaidoms". Maistas į namus ir drabužiai, aišku, vyro sąskaita. Šiuo atveju Kukushka galėtų skolintis kad ir iš savo tėvų ar vyro, atiduodama mažomis porcijomis metų eigoje.

Apie vyro alga ji minejo. Apie 1500 ar daugiau. Beje, persidirbes…400lt…dabar daug zhmoniu taip gyvena… Uzhtai naturalu, kad siekiama geresnio ishsilavinimo vardan geresnio darbo.
Taip, Tavo pasiulytas variantas labai geras.

Dėkui už nuomones ir diskusijas. Tikrai įdomu sutikti tiek daug ir įvairių nuomonių, pamatyti kaip gyvena žmonės…
O mano problemėlė lyg ir sprendžiasi: jei labai greitai teks mokėti už pirmą sesiją padės tėvai (mamikė nuostabus žmogus), o toliau susitaupysiu pati - ne taupyti moku…
Šiaip dėl įdomumo galiu aprašyti kaip mes tvarkomės su biudžetu: Susitarėm taip: vyras išlaiko butą ir perka maistą. O aš savo pinigėlius dedu, kur širdelė geidžia, kaip ir jis likusius… Tai būtų per daug idealus variantas. Bet man taip nepavyskta: šaldytuve trūksta maisto - aš einu į parduotuvę, reikia duoninės į namus - aš ją ir nuperku… Ir taip pačios pinigėliai išeina visai ne suknelėms ar bateliams… Nors man pats priimtiniausias bendras biudžetas, kai pinigai kartu, kai abu mato kur reikia daugiausia investicijų ir yra tariamasi, kur leisti likusius pinigus, ko labiausiaimums reikia… Vyrui tai nepriimtina… Gal jis bijo,kad aš galiu paimti didesnį kiekį pinigų nesiklausus ir prisipirkti visko sau? Cha cha Gal… nors jau turėtų žinoti, kad aš ne iš tokių…
Dėl mašinos… ji reikalinga jam labai, nes tik taip pasiekia savo darbą. Ir aš žinau, kiek jai visko reikia, bet! man labai nepatinka, kad yra pusmetį aiškinama kiek jai visko reikia, ten išeina daug pinigų, o vėliau sužinai, kad dar nieko nenupirkta…o kur tie pinigai pasirodo ne mano reikalas, nepatinka kai paklausia manęs ar žinai kiek kainuoja butą išlaikyti - Žinau, ir dar žinau, jog dabar ne šildymo sezonas…
Šiaip tai tikiuosi, kad dar daug išlys tokių ir didesnių problemų, gali būti, kad dar ne kartą ieškosiu nuomonių ar patarimų čia “Bangoje”.
Ačiū Zhulikui Vilenskui už pasiūlytą pagalbą, deja aš gyvenu Kaune, o čia su darbais sunkesnė situacija nei Vilniuje…
Kaži ne per daug aš čia atvirauju? Liežuvis Nenudegsiu kada…

pritariu Kukushka, su darbais Kaune problematiška, ne veltui į sostinę pabėgau po metų nesėkmingų paieškų. Bet kaip visada suveikė Merfio ir kiti kiaulystės dėsniai - vos tik įsikūriau Vilniuje, pasipylė labai geri pasiūlymai Kaune Šypsena
Grįžtant prie temos, Kukushka esi šaunuolė, kad nori mokytis. Dėl darbo, jei netenkina šis, tai kokiais būdais ieškojaisi kito? Manau, kad turėdama bent šiokią tokią patirtį tikrai gali susirasti geriau apmokamą darbą net ir Kaune.
Šiek tiek pastangų, šiek tiek vitamino “Sėkmė“, dar šiek tiek naglumo - ir laimė tau nusišypsos Gėlės

Matai Nuska, problemėlė dėl darbo dar ir ta, kad praleidau kelis darbus vien dėlto, kad tuo metu mokiausi neakivaizdiniame skyriuje. Poroj vietų griežtai atsisakė išleisti į sesijas - tai ir sėdžiu valstybinėj įstaigoj. Ir dar metelius greičiausiai sėdėsiu kol baigsis ir šie mokslai.
Ačiū už palaikymą Tau ir visiems kitiems Bučkis

Tema gal jau ir per daug issiplete, bet pridursiu, kokia nuomone vakar vakare issake mano Vyrai, kai jo pasiteiravau apie sia situacija. Gluosne, prasneko jis beveik tavo zodziais. “Jei tau reiketu, viska atiduociau, nepriklausomai nuo atlyginimo dydzio”. Pasiteiravau, o kaipgi gyventume, argi mirtume badu, kaip persidirbes gasdino Apakęs Cha cha. Vyrai ir sako - tu pakankamai protinga, kad tuos mano pinigus panaudotum butent tam, kad badu nemirtume.

Taip kad, persidirbes, atsakymas i tavo retorini klausima - ar mes, protingi ponai ir ponios, visai neskaiciuojam pinigu. Skaiciuojam, bet kai reikalas atsiremia i labai mylimo zmogaus parama - nebeskaiciuojam. Meile neracionali. Vat tokie mes neprotingi Liežuvis ir man tai grazu. Ir badu, kaip matai, tie neskaiciuojantys nemirsta.

Kad jau taip uzvedet pokalbi apie pinigus, papasakosiu situacija is savo gyvenimo:
Mano drauge gyvena su prokuroru, ji bedarbe, jis „gauna i rankas“ 2000 – 3000 lt. Pinigu jis jai neduoda, nors ji rupinasi namais, gamina valgi. Jei reikia nupirkti pvz.: batona – duoda kapeika kapeikon. Ji neranda darbo, nes neturi issilavinimo. Sakiau jai, kad eitu mokytis – igytu kokia profesija, bet jis jai pinigu neduoda, o ji neturi is ko pasiskolinti – ir kokie draugai moketu uz 4 mokslo metus? Jos Vyrai giriasi, kad jis taip graziai su ja gyvena jau du metus ir man vis prikaisioja, kad as neturiu tokio saunaus Vyrai kaip jis. Hmmm…
Kai papasakojau savo Vyrai tokia situacija ir paklausiau: na, negi, jei tu tiek uzdirbtum, man ne trupucio neduotum? Jis atsake: atiduociau visus… Aisku, tai tik zodziai, bet visgi nuomone. Kol kas jis man padeda: su butu, masina, maistu. Del mokslu – as norėjau toliau mokytis – paskaiciavau savo finansines galimybes ir supratau, kad su savo dabartinem pajamom as negaliu to daryti – taigi sis planas atidedamas ateiciai. Labai nemegstu skolintis, kad ir is artimo zmogaus – geriau stengsiuos pati uzdirbti.

Galiu konstatuot, kad daugeliui aiskiai truksta isdidumo.
Pvz as (pernelyg dideles) paramos niekaip nepriimciau.
Galit laikyt pasiputusiu, bet uz tai mane gerbia. VisiKietas

Audriuz, a ka tu laikai labai didele parama?

Pernelyg didele. Tai gana subjektyvu. Na, jei as uzdibciau 400, ji 1000, ir mane imtu remti kokiais 300- atseit lygybe bus. Negaleciau priimti tokiu lyginimuCha cha Taip pat svarbu, kokiu tikslu… Bendrai, parama neturi buti amzina… Ai, vistiek cia maza vietos, kad pilnai paaiskintŠypsena

Pirmiausiai atsiprašau visų, jei manęs pasigedote Bangoje - paskutiniu metu juodai dirbu - kartais pagalvoju, kad ir 16 darbo valandų neužtektų visiems darbams padaryti Aš nekaltas

Na, o dabar atsakymas į Kukushkos klausimą - skaičiau, skaičiau ir galvojau, kad jos vietoje pirmiausiai bėgčiau pas tėvelius pagalbos prašyti (ką Kukushka ir padarė Mirkt )

Turi atsiminti vieną, kad aukštojo mokslo diplomo turėjimas dar nė vienam nepakenkė - atvirkščiai tik suteikia daugiau privilegijų Mirkt
Galit ginčytis su manimi kiek norit, BET… šiuo metu intensyviai ieškome darbuotojo ir visi gauti CV, kur parašyta, kad baigta aukštesnioji mokykla, keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę Aš nekaltas Žiauru, bet taip yra Aš nekaltas

Taigi, Kukushka, siek savo tikslo betkokiom priemonėm Mirkt
Tau Gėlės nuo manęs, nes labai tavęs pasiilgau Mirkt

Galėčiau čia prirašyti daug apie savo mokslo siekimo kelią, BET atleiskit turiu labai daug darbo Liūdna

Seniai laikas…Investuosi į žmonos mokslus,į butą,į…,o ana sugalvos Tavy durniaus vietoj palikt…Aš nekaltasMirkt
Paskaitinėjau…Keista pozicija daugumos Moterys-nenori finansuot,nors aš noriu mokytis…Apakęs …Žinot,visą gyvenimą stengiausi užsidirbt pats i niekad nesiekiau,kad mane kažkas remtų finansiškai…I tuo esu patenkintas…I da…Gyvenu pagal galimybes,o ne pagal norus…Mirkt

na as tai visa laika su vytu juokauju, kad tavo pinigai tai seimos, o mano tai mano Cha cha o jei rimtai, tai is tikruju yra juokinga kai antros puses pinigai yra traktuojami kaip ismalda Piktas
is tikruju tai yra taisykle kai seimoje atlyginimai skirtingi, pas mus taui buvo taip kad bendro gyvenimo pradzioje daugiau uzdirbo vyras, po to as. todel seimoje as taip isivaizduoju pinigai yra disponuojami bendrai, zinoma, mes nesumetame pinigu i kruva, nepadaliname ju i dvi dalis ir nepasiemame ju sau i kisenes, bet jei vyras (ar zmona) gauna n didesni atlygimima tai nrea teisinga manyti kad jis padeties seiminikas
na o del autores, tai ka as zinau, siaip pinigai is tiesu nera dideli, manau kad labai pasispaudusi susimokesi pati uz moksla, galu gale pasiskolink is artimuju, grazinsi. o vyras tavo, atleisk, tai tikrai trumpaprotis…

bet ar įsivaizduojat, kaip nesmagu Kukushkai eiti pas gimines ar artimuosiu pinigų prašyt? Ypač jei jie žino, kad vyras tai turi ir galėtų duoti. Nu man tai tikrai būtų nesmagu. Aš nekaltas

Ne kiekviena turi tokia galimybe kaip Kukushka ir Princese, begti pas tevus ir prasyti pinigu, kai kurie tevai sunkiau verciasi,nei mes patys, cia as truputi pasaipiai i tokius prasinejimus ziuriu, nes asmeniskai man labai nepriimtinas toks variantas, isteketi ir vis tiek uz mamos sijono isistverus gyvent, pasiskolint galbut, bet po to atiduot, man labai idomu, kaip i tai vyrai-sutuoktiniai reguoja, vieni kaip matau naudojasi tokia galimybe, as neduosiu, tai tevai duos, bet ar seima stipreja, juk zmona visada prisimins si poelgi ir priekaistaus del to vyrui. Aplamai tai, geriausias pasakymas yra: ko pats neuzsidirbai, tas tau ir nepriklauso.

Gluosne labai gera tema paliete. Kol vyrai mokosi, zmonos rupinasi ju gerove. Pacios savo noru vyra i prieki stumia, o po to kencia paciu susikurta situacija, kai priklausomos nuo vyro tampa, va tau ir bendras biudzetas. O ar ne taip buna ir su darbais: vyras dirba pilnu tempu, visas savo jegas atiduoda darbui, grizta namo tik poilsiui, be jokio sazines grauzimo, JIS PAGRINDINIS SEIMOS MAITINTOJAS, o moteris dirba tarp kitko, tik savo asmeniniams poreikiams padengti (ne duok dieve, del jos nusipirkto lupdazio nukentes seimeos biudzetas) ir savo didele dali jegu atiduoda namams, cia jau aisku kaip savaime suprantamas dalykas, uz tai net nedrisdamos reikalaut atlygio, rupinasi tuo paciu sunkiai dirbanciu vyru, verda jam valgyt, lygina jo marskinius, jei vaikai, tai ir pastarieji pagrinde ant jos peciu gula. O kai sugalvoja namu geroji feja mokintis, tai staiga vyro pinigai yra jo asmeniniai pinigai, as ne visai sutinku, kad moteris neturi teises is vyro prasyti materialines pagalbos mokslams, manau jai tai priklauso, aisku reik pagalvot ar jie kada atsipirks. Bet cia vel griztu prie savo pries tai issakytos minties, vyrams daznai nereik moters, kuri irgi tik dirba ir dirba (aisku kam tada leist pinigus mokslams), jiems daug maloniau, kai ji rupinasi pagrinde jais, o be to materialine nepriklausomybe daro mus daug laisvesnemis, bet kokiems sprendimams Mirkt

Tamstele Jurga,

siūlyčiau būti mažiau kategoriškai su savo replikomis žmonių, kurių nepažįsti, atžvilgiu.
Kukushką pažįstu asmeniškai ir žinau, kad jos tėvai, o ypač mama, dėl vienturtės dukters padarytų viską, o pati Kukushka tikrai ne iš tų žmonių, kurie laikosi įsikabinę į mamos sijoną Aš nekaltas

Kas liečia mane, turiu informuoti, jeigu tamstelė skaitote temas ir neįsigilinate, kad aš pati tikrai nelakstau pas tėvus (nes paprasčiausiai neturiu pas ką bėgti)pagalbos ir kad baigčiau mokslus (įstojus teko mokėti dėl neobjektyvių atestatų pažymių - t.y. vienos mokyklos 10 tikrai nėra lygūs kitos mokyklos 10) teko pirmiausiai išsiparduoti savo daiktus (tokius kaip baldai, širdžiai brangus fortepijonas ir pan.) Aš nekaltas

Taigi, su savo kategoriškumu kartais reiktų elgtis apdairiau Aš nekaltas

Rooki, bliamba, tai pasakyk tu man dabar, kas yra sheima? Zhinai, net nusikeikti panorau… Jei negali atsiremti i artimiausia zhmogu, paprashyti pagalbos, kokio velnio kurti sheima? Nu ir gyvenk sau vienas tada. nesuprantu as tokio pozhiurio, nu niekaip. Pameginkit man irodyti, kad kiekvienas kovoja tik uzh save… Juk ne shiaip moteris uzhsigeide savo malonumui pasimoktyti. Taigi tos pachios sheimos labui! Kai bus koks etatu mazhinimas, spekit kas leks pirmas - zhmogus su aukshtuoju, ar be?
Nu konkrechiai pozhiuris kaip pas mano teva…tipo tu sergi, tau vaistu reikia, tai ir pirk. O kad motina rupinasi namais, maista gamina, skalbia, jam pofig… Nu vienzho, visai nuotaika sugedo, reikia man kazhka daryti su tais nervais…

Ačiū ?Princese ir GluosneGerai. Man jau nekilo rankos ką nors rašyti ar aiškinti