Antidepresantai: ar kuo skiriasi "Triptan" nuo visų kitų? (Prozak, zoloft...)

Antidepresantai: ar kuo skiriasi "Triptan" nuo visų kitų? (Prozak, zoloft…)

Jau seniai psichiatrai, psichoterapeutai man diagnozuoja “panikos atakas”. Visi sako, kad vieninteliai vaistai, kurie gali išgydyti nuo to (skirtingai nuo raminančių, kuriuos iki šiol vartoju jau pora metų, bet jie tik tam kartui nuima simptomus, bet negydo), yra antidepresantai. Tačiau pradžioj jų vartojimo pasireiškia labai stiprūs pašaliniai poveikiai ir dar stipresnis ligos paūmėjimas, negu įprastai. O kadangi aš ir taip sergu liga, susijusia su nervų sistema (t.y. raumenų atrofija), man tie antidepresantų pašaliniai poveikiai yra neįveikiami, nes paprasčiausiai pradeda stoti organizmas. Tačiau per TV išgirdau “stebuklingą” “Triptan” reklamą, kad tai natūralūs vaistai, neturintys jokių šalutinių poveikių. Na, ir griebdamasis paskutinės vilties nusipirkau “Triptan complex” ir pradėjau vartoti. Rezultatas toks pat - galvojau, ar dar liko man šiame pasaulyje ką nors pamatyti, ar jau ir viskas… Baisu O reklama - jokių pašalinių poveikių! Tai ar iš tiesų kuo nors skiriasi tie vadinami cheminiai antidepresantai nuo tokių, kaip “Triptan”, kurie vadinami “naturalūs”?

Nesu gydytoja, bet kaip suprantu, tu irgi. Bet kiek žinau, antidepresantai yra tokie vaistai, kuriuos turi skirti gydytojas, kuris išmano jų sudedamąsias dalis, jų poveikį ir galimus šalutinius poveikius, be to, turi pakankamai kompetencijos nustatyti, ar toks veikimas tinka būtent tau. Žinai, ką padaryčiau? Užsirašyčiau pas tokį psichiatrą, kuriuo aš pasitikiu ir išsiaiškinčiau, ką jis mano, ar tau tikslinga skirti tuos vaistus. Jei jau juos reklamavo, reiškia, jis tikrai apie juos žinos. Ir kiek esu susidūrus su panikos atakomis, jos gydomos pirmiausia ne tik vaistais, o psichologine pagalba taip pat.

Pritariu 100 proc. Negalima pirkti ir bandytis ant saves vaistu. Su panikos atakomis nejuokaujama.

Nuo kada antidepresantai be recepto parduodami? Isvis, parode reklama per Tv, tai jau ir puoli pirkt… Prozak, man rodos, yra jau vieni stipriausiu antidepresantu, zoloft - silpnesni. Kazkada Zoloft naudojus esu, jokiu pasalinio poveikio nejutau Ne

“Triptan” yra homeopatiniai,todel ir parduodami be recepto.Be to,negreit pajuntamas teigiamas cheminiu antidepresantu poveikis,tai ko noreti is homeopatiniu?Juk juos reikia labai ilgai gerti,kad pageretu.Be to,neuzmirskit,kad,pradejus vartoti naujus vaistus,visada buna ligos paumejimas

Tai tu ką, galvoji aš durnas, į gydytojus nesikreipiau??? Baisu Kreipiausi tiek, kad už tuos pinigus jau nežinau, net mašiną gal net galėjau nusipirkti… Veee Visa problemas tame, kad visi prirašo krūvą vaistų, tų pačių antidepresantų, tik pavadinimai skiriasi, kurių aš vartoti negaliu. Ar galima toliau vartoti vaistus, kai jau su anapiliu sveikiniesi??? Baisu

Tokių, kuriais pasitikiu, nebėra - yra tik tie, kurie gal būt galėtų būti geri verslo partneriai, bet ne gydytojai! Apskritai - nusivyliau mūsų gydytojų kompetentingumu…

O kokia ta pagalba gali būti?

Kaip tik man vaistinėj paaiškino, kad “Triptan” nėra homeopatiniai. “Žolelės” ir homeopatiniai - visiškai ne tas pats. O apie “Triptan” būtent per TV ir žiūrėjau tokią reklamą, kad pradeda veikti daug greičiau (po 2-3 savaičių, lyginant su cheminiais, kurie reikalauja mažiausiai 2-3 mėnesių) ir nesukelia jokių pašalinių poveikių. O skirtumas toks - naudodamas “Zoloft” sulaukiau nepageidaujamų poveikių po paros, “Prozak” po poros dienų, o su “Triptan” - po 6 dienų.

Pirmiausia reikia pasakyti, kad panikos atakos ne vien antidepresantais gydomos. Antra, jos gali buti ne tik del nervu sistemos sutrikimu. Ar patikrinta, kad nera kitu vidaus organu ligu? Ar nera priklausomybes alkoholiui, narkotikams? Kalbate apie raumenu artofija. Ar tai Myasthenia gravis? Parasykite tikslia diagnoze. Trecia, jei tai tikrai nervu sistemos sutrikimas, tai turi buti rimtai ir nuodugniai gydomas. Retkarciais zmogus gali issigytyti pats arba praeina savaime, bet to neverta labai tiketis. Ketvirta, tokia liga gydoma ilgai. Neuztenka nei menesio, nei keliu. Aisku, konkretaus termino irgi nurodyti negalima. Jei panikos atakos stiprios, neverta pasitiketi vien zoliniais ar homeopatiniais vaistais. Taciasu jie tiktu greta cheminiu arba - gydymo pabaigoje. Sutinku, kad zoliniai vaistai gali sukelti maziau pasaliniu poveikiu. Apskritai, bet kuris vaistas, jei nors kiek veiklus, turi ir nepageidautinu poveikiu. Sumanus gydytojas, gerai issiklausinejes apie anksciau paciento vartotus vaistus, gali patarti, kokie vaistai labiau tiktu ir neturetu buvusiuju vaistu salutinio poveikio. Dazniausiai skiriami dabar vaistai - prozakas, zoloftas, fevarinas - pradzioje gali tureti energizuojanti, stimuliuojanti poveiki, kas panikos atakas net sustiprina. Paprastai juos skiriant pridedami kiti vaistai, slopinantys ju energizuojanti poveiki (taciau jie netinka esant myasthenia gravis). Yra ir kitu antidepresantu, kurie tokio poveikio neturi. Apskritai, is to, kas cia parasyta, man kyla daugiau klausimu, negu turiu atsakymu, o mokslinio darbo apie antidepresantus cia parasyti negaliu.

O kuo dar?

O kas tai yra “Myasthenia gravis”? Pirmą kartą tokį terminą girdžiu. Dėl vidaus organų, lyg ir tikrinausi, buvau Grybo gatvėj, mane ištyrė, na, atrodo, beveik viską ištyrė, ir nieko nerado. Dėl priklausomybės alkoholiui ir nikotinui – pats beveik 99% esu tikras, kad esu priklausomas ir nuo to, ir nuo to (alaus išgeriu kiekvieną dieną ne mažiau, kaip 1-1,5 litro, parūkau taip pat, ne per daugiausiai, bet apie 5-10 cigarečių stabiliai, tik narkotikų tikrai nevartoju). Na, bet taip daro turbūt apie 50%, jei ne daugiau populiacijos, ar ne, bet tokiom problemom, kaip aš, nesiskundžia? Ir gydytis nuo tos priklausomybės mano atveju vargu ar būtų įmanoma. Bet kita vertus – visi iki šiol sutikti psichiatrai ir psichoterapeutai vieningai tvirtina, kad tos priklausomybės nėra. O, anot jų, tie žalingi įpročiai yra mažiausia iš blogybių, kaip įveikti tas panikos atakas.

O kas dėl tų vaistų, taigi esmė ir yra tame, kad man buvo prirašyta ir vieni ir kiti cheminiai antidepresantai, bet jų pašalinio poveikio laikotarpis man yra neįveikiamas, dėl to aš į juos paprasčiausiai spjoviau! Taigi, pabandžiau “Triptan”, kaip paskutinę viltį, bet kadangi efektas toks pat, matyt liksiu su “HORN” ir “L&M”.

O tai kam tada reikalingi tie, kurie turi, jei yra tokių, kurie neturi?

Jau seniai psichiatrai, psichoterapeutai man diagnozuoja “panikos atakas”. Visi sako, kad vieninteliai vaistai, kurie gali išgydyti nuo to (skirtingai nuo raminančių, kuriuos iki šiol vartoju jau pora metų, bet jie tik tam kartui nuima simptomus, bet negydo), yra antidepresantai. Tačiau pradžioj jų vartojimo pasireiškia labai stiprūs pašaliniai poveikiai ir dar stipresnis ligos paūmėjimas, negu įprastai. O kadangi aš ir taip sergu liga, susijusia su nervų sistema (t.y. raumenų atrofija), man tie antidepresantų pašaliniai poveikiai yra neįveikiami, nes paprasčiausiai pradeda stoti organizmas. Tačiau per TV išgirdau “stebuklingą” “Triptan” reklamą, kad tai natūralūs vaistai, neturintys jokių šalutinių poveikių. Na, ir griebdamasis paskutinės vilties nusipirkau “Triptan complex” ir pradėjau vartoti. Rezultatas toks pat - galvojau, ar dar liko man šiame pasaulyje ką nors pamatyti, ar jau ir viskas… Baisu O reklama - jokių pašalinių poveikių! Tai ar iš tiesų kuo nors skiriasi tie vadinami cheminiai antidepresantai nuo tokių, kaip “Triptan”, kurie vadinami “naturalūs”?

Beje, kai buvo naudojamas Prozakas, nors trečią dieną pasidarė labai blogai, nutraukus vartojimą, po poros dienų buvo savijautos pagerėjimas, didesnis, nei įprastai…

kiekvieno asmens reakcija i antidepresantu salutinius poveikius skirtingai…vieniems jie pasireiskia stipriai, kiti nieko nejaucia…cia jau laimes dalykas Šypsena

Man, nesusidurusiai su psichikos problemomis, bet kaip pilieciui , labai pikta del gydytoju vaidmens tavo problemoje Piktas. Esi pacientas, pasitiki gydytojo kompetencija, moki uz tai didelius pinigus, o tas gydytojas kartais taip nugydo… Is mano artimu draugu du zmones turejo tikra depresija. Moteriai, ji pati tai greitai pajuto, vaistai gerai atitiko liga. Ji pasveiko. Vyras gydesi ilgai, naudojo pastoviai gydytojo paskirtus labai brangius vaistus, o jie visai nepadejo, greiciau blogino visa bukle. Dar kitas gydytojas patare tu vaistu atsisakyti. Pagerejimas buvo ryskus. Nevisai pasveiko zmogus, bet nustojes vartoti tuos vaistus, jauciasi dabar neblogai. Tai kaip cia dabar viskas gaunasi su ta medicina Nustebęs?