alkoholis tik su pasu

siuo atveju man gaila pardavejuNustebęs…vakar pries mane toks zilas senelisVyras pirko vodze ir paso neturejo…daug teko niekuo detaipardavejai kentet jo sneku ir kaltinimu klausant…o kai pagalvoji,kad tokiu dzieduku daug ateinaPavargęs

P.S.
Asmens kodas beje figuruoja ir taip daug kur- pvz. bankai, mobilaus rysio operatoriu duombazes, socialine apsauga, netgi lizingu kai perki ka nors tavo asmens koda tikrina (ne visada). Mokyklos ir universitetai irgi turi savo duombazes ir ten visi duomenys yra, ligoninese bei poliklinikose taip pat figuruoja.

Nieko asmenisko, bet kazkokia fobija pas tave CRA5HNekaltas

Juokiasi na ir ko cia purkstauti, man 25eri ir labai daznai tekdavo teises traukti, kad pardaveja patiketu jog ne 16 esu Cha cha

Rugshtis, cia tu suliginai bi.bi su pirstu! Ka tu isvardinai,ligonine,bankas,policija tai viskas normalei,ten ir turi buti asmens kodai bei visa informacija apie zmogu. Bet (kakoje ix nx sobachje delo kogda ja pivo pokupaju,i v kakix kollichestvax?) Tegul tikrina dokumenta,bet kam asmens kodas negaliu suprast.kazkoks absurdas!

Vot sito tai as irgi neikertu niekaipNe. Naxren ivedinet koda i duombaze??? Cia gal jie mano, kad as padirbinesiu pasa, kad nusipirkciau bonka alaus???
Ir cia ne ES sugalvojo tokia nesamone, kaip rasei, bet LT politikai norintys sulyst i subine kazkam- tipo mes pries alkoholio vartojima ir rukyma. Dar niekur tokios xerovinos nemaciau. Persistenge konkreciai ir apsikakojo ant visos ES…
Beje sorry, bet kol kas to proceso nemaciau. Ne LT esu. Kas jau pirko gali gal smulkiau aprasyt. Jie tik paziuri dokumentus ir kai kuriuos tikrina. Ar ivedineja kiekviena?
Dar viena naujiena- Paulauskas siandien pasake kazka, kad tai nevisai protingas nutarimas. Mano nuomone jis- idiotiskas!!! Naxren senelioko atejusio nusipirkt bonkele ugninio vandens su draugeliu inkalt prasyt doku??? Jei akivaizdziai matosi, kad jam apie 60 ar pan??? Debilizmas ir tyciojimasis is zmoniu.

Tame ir esme,kad pas kiekviena ima su.sikta dokumenta ir ivedineja asmens koda! Jiems px ar ten senis kuriam 80 ar maloletka kuriam 18.o jai neparodisi,tai nepardos…kiek jau atveju buvo

Pas mane tai pasas nepratestas,kazin ar man parduos?Kioskuose
irgi tikrina?Nekaltas

Keoskose tikrina,bet nevisur.ira ir tokiu kur po viena cigarete parduodaŠypsena kiek jau kartu mentai gaudo,jiem px vis tiek pardavineja.bet tikrai galiu pasakyt kad keoske neivedines asmens kodo.nes ten paprasti kasos aparatai. Kompiuterizoti kasos aparatai stovi priekybos centrose media,rimi,iki ir t.t

Ne Ne,bet nieko cia nepadarysi, yra kaip yraNustebęs

Man netrukdo,

Dėl kai kurių Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo nuostatų

Visuomenėje sklindant diskusijai dėl š.m. kovo 9 d. priimtų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų,
kuriose nustatoma alkoholio pardavimo nepilnamečiams tvarka, informuojame,
jog įstatymo taikymas negali ir neturi kelti nesusipratimų ar sumaišties.

Paaiškinimas

2004 m. gegužės 1 d. įsigaliosiančio Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 5 dalyje nustatyta,
kad Alkoholinių gėrimų pardavėjai turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų,
privalo iš perkančio alkoholinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą.
Jeigu toks asmuo nepateikia amžių liudijančio dokumento, alkoholinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti
jam alkoholinius gėrimus.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad minėtoje Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatoje yra įtvirtinta alkoholinių gėrimų
pardavėjų teisė, o ne pareiga iš visų alkoholinių gėrimų pirkėjų reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą.
Pabrėžtina, kad Įstatymo 18 straipsnio 5 dalies nuostata nenumato pareigos reikalauti asmens amžių liudijančio dokumento iš bet kokio pilnamečio asmens, todėl alkoholinių gėrimų pardavėjo nepasinaudojimas teise reikalauti dokumento, liudijančio asmens amžių, kai pilnametystė nekelia abejonių, negali būti laikomas įstatymo pažeidimu ir užtraukti atsakomybės pagal Alkoholio kontrolės įstatymą.
Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkte įtvirtintas draudimas parduoti alkoholinius gėrimus
asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, todėl Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 5 dalyje įtvirtinta pareiga
reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą alkoholinių gėrimų pardavėjams taikytina tik tais atvejais,
kai kyla abejonių, kad asmuo, perkantis alkoholinius gėrimus, yra nepilnametis.
Atsižvelgiant į tai, Įstatymo 34 straipsnio 4 ir 19 dalyse numatytos ekonominės sankcijos alkoholinių gėrimų
pardavėjams turi būti taikomos už alkoholinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams, nepatikrinus jų amžių liudijančių
dokumentų, o ne už alkoholinių gėrimų pardavimą nepateikusiems asmens amžių liudijančio dokumento pilnamečiams asmenims.
Atkreiptinas dėmesys, kad ekonominė sankcija - licencijos verstis mažmenine prekyba panaikinimas nėra besąlygiškas, nes už pakartotinį Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkte nustatyto reikalavimo pažeidimą licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais panaikinimas taikomas ne įmonei apskritai, o tik tai prekybos vietai, kurioje padarytas pakartotinis pažeidimas.
Įstatyme numatytas draudimas parduoti alkoholinius gėrimus nepilnamečiams asmenims,
su šiuo draudimu siejama pareiga tikrinti asmens amžių liudijančius dokumentus ir ekonominės sankcijos
už šios pareigos nevykdymą skirtos skatinti juridinius asmenis, kurie verčiasi alkoholio verslu,
prisidėti įgyvendinant valstybės alkoholio kontrolės politikos tikslą - mažinti bendrąjį alkoholio suvartojimą,
jo prieinamumą, ypač nepilnamečiams.

J.Anskaitienė, 239 6508
Cituojant Seimo ryšių su visuomene skyriaus pranešimus, prašom nurodyti šaltinį.

Pritariu siam straipsniukui 100 procentu

labai saunu labai pritariu.man jokio nepatogumo nesudaroTaipta prasme jauciuos normaliai ir tiek

Indruskaa,bet kur siame straipsne parasyta kad reikia yvedinet kiekvieno zmogaus,nepriklausomai nuo amzio paso duomenis i kompiuteri?

gal galu gale tvarka bus Pavargęs

bl, kaip uzkniso malalietkos isivaizduojantys, kad vieninteles linksmybes tai prisigerus iki vemimo Veee nors aisku nesulaikys nuo to… bet kai is pensininku reikalauja tai tiesiog juokinga Blogai

va cia tai as isvis nepritariu su tais asmens kodais…S…kazkoks blyn kodel as turiu rodyti kiekvienam savo asmens koda…tai tegu isvis ant subines kiekvienas sau issigraviruoja ir bus sehr gut…bln vienu zodziu dar kam nors saus i galva paziureti kiek as ir ko prageriu ar prarukau…

tai siame straipsnyje net nera parasyta, kad tas dokumentu tikrinimas yra gerai…Nekalbu jau apie asmens kodu ivedinejima…

Feniksas as butent apie tai jau senai kalbu,vis niekaip negaliu tiesos rasti…

a mane tai pralinksmina kai liudeniau bunaŠypsenasmagu kai kokio pensininkelio prasho dokumentelioCha cha

Zinau kad europosm salyse tokiu dalyku nepraso kaip dokumentu, mato kad esi jaunesnis tai ir neparduoda arba papraso parodyt pasa ar dar ka nors Nekaltas Nu o cia… nu nebutu Lietuva Blogai

kazkoia nesamoneKanda