WOODY ALLEN

WOODY ALLEN

Gruodžio 1-ą 85-eri!

Sveikinimai menininkui, gyvenimo dramas paverčiančiam anekdotais !!!

Linkėjimai tęsti kūrybinį ilgaamžiškumą!

Straipsnyje pateikiama ir nežinomų faktų, ypač iš jaunystės:

https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2070/11/27/news/85-metu-w
-allenas-kasmet-sukuria-po-filma-kokia-kurybingumo-paslaptis–17282700
/

JONAS ŪBIS:

"1982 m. sukurta Woody Alleno "Vasarvidžio nakties sekso komedija" ("LRT Plius", 31 d. 00.20 val.) – taip pat variacija, ir vėl ne tiek Shakespeare’o, kiek Ingmaro Bergmano filmo "Vasaros nakties šypsenos" (1955) tema. XX a. pradžioje vasaros rezidencijoje, priklausančioje išradėjui Endriu, netoli Niujorko ir stebuklingo miško susitinka šeši žmonės: donžuanas gydytojas su drauge, pagyvenęs profesorius su jauna sužadėtine ir sutuoktinių pora, kurios seksualinis gyvenimas atsidūrė akligatvyje. Veiksmas trunka nepilnas dvi paras ir per jas filmo veikėjai pradeda įsimylėti vieni kitus."

man patiko anie hall ir another woman Liežuvis

Tikiu kad nemazai yra zinanciu toky veikeja Woody Allen, tad butu smagu jei kas parasytu ka mano apie ji, pasakytu kuris filmas ir kodel patiko ir panasiai. Cia rasau delto kad vasaros pabaigoj pasirodo jo filmas naujas (venecijos kinofestivali lyg atidaro) Anything Else, ir kadangi neperseniausiai maciau Hollywood Ending tai laukiu nesulaukiu naujojio filmo

che che,o r.b pagalvojo, kad kalba bus apie Woody Woodpeckeri Cha cha

shiaip grazhiai paprashius kertuko, jis daug galetu papasakoti geru dalyku apie WA. bet turbut nepasakos, nes senais senais laikais prisidiskutavom mumi su juo apie shi niujorkieti.

[quote]jablynksht rašė:
Vilniuje, Skalvijos kino teatre
Woody Alleno filmai (08 08–14)
tiksliau, rodys tik du filmus:
"Visi kalba, kad aš tave myliu" ("Everyone Says I Love You&quotMirkt
(Muzikinė komedija, JAV, 1996,1.41)

[/quote]

shitas yra labai labai Cha cha Gerai

turbut vienas ish nedaugelio filmu, kuriame jis pats vaidina, ir vis tiek tas filmas patinka r.b

[quote]Sagara rašė:
??? Suklydai, matyt. Neprisimenu W.A. filmo, kuriame jis nevaidintu (nors, aišku, ne visus esu mates).

[/quote]

galiu nesunkiai priminti. nes tai tie WA filmai, kurie r.b patinka Šypsena
Celebrity (shiame WA vaidina Lee Simon, kas yra nepalyginamai geriau, nors visos tos pacios diagnozes ishlieka Taip)
Bullets Over Broadway
Purple Rose of Cairo

Apie nevadintiną veikėju Woody Alleną (veikėjų daug, Woody – vienas. Ir jei temos pavadinime užrašėte tik WOODY, vargu bau ar kas pamanys, jog tai koks Harrelsonas) prirašyta daug. Kad jo mėgiamiausias kino žmogus – Ingmaras Bergmanas, kad jis žydas, kad negali ilgai tverti be Niujorko, Kad hipohondrikas (pastoviai liūdna nuotaika, kaip Tolstojaus Tatjanos iš rusų klasikos). Net Bangoje esu komentavęs apie kai kuriuos jo fenomenus, pvz. jog nepasakyčiau kito tokio "veikėjo", kuris neturėtų finansinių klausimų, norėdamas kurti naują (eilinį) savo darbą. Netgi tokių pripažintų meistrų, kaip ispano PEDRO ALMADOVARO karjera stipriai priklauso, ar jo brolis (prodiuseris) ras naujam projektui pinigų. Žinoma, kaip rizikavo asmeninias pinigais komercijos žvaigždė JAMES CAMERON po Svetimo,Terminatorių, kada buvo priverstas "merkti" santaupas išsipūtus Titaniko biudžetui. Tokie klausimai Woodžiui neegzistuoja. Tiesa, jam niekada tų pinigų daug ir nereikia: žvaigždės, honorarų rekordininkės (Julia Roberts, Bruce Willis, Leonardo di Caprio) ne tik kad dirba dykai su Allenu, bet laiko didžiule garbe, jog Woody Allen pakvietė juos net epizodui. Puikiai supranta, kad po to jų statusas kino pasaulyja darosi kiek kitoks… Sutaupo Woody Allenas ir kitur – pats daro viską,(autorinis scenarijus, muzika, dažnai pagrindinis aktorius ir kt.) išskyrus operatoriaus darbą. – patiki jį dažniausiai I.Bergmano operatoriui Styv Nykvist. Matyt dėl to, jog neapžioja

Maža to. Iki 2003-iųjų ši asaba visiškai ignoruodavo tokią JAV šventenybę ir pasididžiavimą, kaip "OSKARAI", jų teikimo ceremoniją. Paprasčiausia, niekada ten nesiteikdavo būti. O JAV kino Akademija vietoj to, kad pasmerktų ir ignoruotų tokią nepagarbą, ne kasmet, bet ir ne taip jau retai, vis nominuodavo, vis paskirdavo jam ar jo filmų dalyviams kokį OSKARĄ. Visažiniai aiškindavo šiuos autoriaus akibrokštus pikantiškai paprastai: WOODY ALLENAS įsipareigojęs jazzbandui, kuriame groja klarnetu, sekmadieniais koncertuoti.
Jus neįtikino? Teisybė. Visa tai blefas. Kada jam reikia, Alleno pirmadieniais Medisono aveniu 76-ojoje gatvėje kavinėje nebūna – jis laisvai migruoja. Ar jis gros, nesunku suprasti jau prie kasos: jei bilietas kainuos 20 baksų, WOODY ALLENO nebus. Jei jis pūs klarnetą, teks mokėti 40-imt. Ten telefonu informuoja iš anksto , ar artimiausią pirmadienį misteris Allenas bus….
Ir iki šių metų, kada Woody Allenas, matyt, suprato, jog gyvens ne amžinai, jo neišvydo nei vienas pasaulio prestižiškiausias kino festivalis, nors kviestas buvo nuo pat 7-o dešimtmečio, kada ėmė režisuoti filmus…
O prasidėjo viskas, kada 15-os jis išmoko groti klarnetu, o 17-os pakeitė savo ALAN STUART KONIGSBERG vardus į WOODY ALLEN. Mat tuo metu, paeiliui išmestam iš dviejų aukštųjų mokyklų žydeliui, panorusiam tapti rašytoju arba aktoriumi, atrodė, kad tai neįmanoma turint Konigsbergo pavardę. Apie režisūrą jis tada negalvojo, ir pagrindiniu jo uždarbiu tapo juokelių rašymas garsiam JAV komikui Bob Hope (praėjusį mėnesį ši amerikoniško juoko legenda mirė, sulaukusi 100-o metų). Uždirbdavo tiems laikams (1955m) padoriai - 20$ už anekdotėlį. Woody ėmėsi režisūros 1966m. Pirmieji jo filmai ir pasižymėjo primityvoku juokinimu (Bananas) Imk pinigus ir bėg, Viskas ką jūs norėjote sužinoti apie sexą, bet nedrįsote paklausti. Bet juokinimu dažniausiai taikliu ir smagiu. Šiam periodui priklauso ir mūsų akims bei ypač ausims labai priimtinas Ten su pirmąja avo žmona Diane Keaton jis fatališkai IŠVERČIA aukštyn kojomis didžiai gerbiamą ir mums dar pažįstamą rusų literatūros klasiką, ypač Dostojevskį, Čechovą, Tolstojų. Žiūrint šį filmą, reikia tikrai susiimti už pilvo. Nenuostabu, kad rusų kritikai iki dabar negali dovanoti Woodžiui Allenui šio žesto - keiksnojamas, jų nuomone, įžeidžiantis požiūris. Tačiau viduje, neabejotinai, jie supranta, kad čia tik humoras, dažnokai ir taiklus. Todėl su šiuo žydeliu TSRS elgėsi kaip su niekuo kitu - nors jis niekada nedeklaravo meilės komunizmui, jis buvo aiškiai favorituojamas Rusijoje. Iš nors kiek panašių pagal produktyvumą pasaulio autorių, Woodžio Alleno filmus tarybinis žmogus galėjo matyti bene daugiausia. Ogi užtekdavo kiek ne taip pakomentuoti CCCP politiką, kada koks IVES MONTAND, visam šios šalies egzistavimo periodui būdavo uždraudžiamas…
Teko matyti ir ne taip dažnus, bet gilius Woody Alleno žmogaus psichologijos tyrinėjimus (dažniausiai per taip populiarią JAV šeimos psichoterapeuto liniją), tarsi INGMARO BERGMANO filmų tęsinius. Tiesa, rimtų, be akivaizdžios humoro duoklės Woody Allen filmų padarė nedaug. Daugiausia - savotiškų šeimyninių nesusipratimų virtinės, būtinai komiško atspalvio ( Woody juokavimo principai originalūs - jie kyla iš jo baimių - lyg į kampą užspeisto žmogėno, kuris neranda išeities. Jo filmai tarsi sako, kad yra nelaimingas kiekvienas, kuris gimė šioje žemėje).
Be abejo, kūrėjęs dirbdamas vis ta pačia maniera, neišvengiamai ima kartotis, ypač jei išleidžia į gyvenimą per metus ne mažiau poros filmų. Nesunku atlikti eksperimentą - pasiimkite 10-imt Woody Alleno filmų ir pažiūrėkite juos iš eilės. Po to, sunkiai beatpasakosite kiekvieno turinį…
Gyvenimas rodo ir kitą, jau pribloškiantį, dalyką. BANGOS dalyviai - jauni žmonės. Jiems lemta žiūrėti naujesnius W.A. filmus. Rodytųsi, nepasisekė. Visi labjausiai įvertinti, apdovanoti, išgirti jo darbai buvo iki 1990-ųjų. Lyg teliko tik du kritikų favoritai - Vyrai ir žmonos, bei Kulkos virš brodvėjaus. Ogi tiems, kuriems teko siurbti į save Woodžio tiesas iš ankstesniųjų filmų - Manhetenas, Annie Holl, Kriminalai ir prasižengimai (Crimes and Misdemeanors), Hanna ir jos seserys ir kt. tarsi turi pranašumą, filmai, atsieit, originalesni. Bet, gausis neįtikėtinas rezultatas - tie, kas prisižiūri tik vėlesnių filmų gauna analogiškus pojūčius, įspūdžius kaip ir tie, kurie žiūrėjo senesnę kūrybą! Taip ir prieiname išvadą: Woody Allenas tarsi visą gyvenimą suka vieną, nesibaigiantį filmą; vieną temą….
Ar tai blogai?

Sulaukęs 60-ies, fobijų persekiojamas WOODY ALLEN šokiravo pasaulį, pareikšdamas kad trečią kartą kurs naują šeimą su kažkiek virš dvidešimt perkopusia savo įdukrinta kinietuke Sun-I.
Dar kresnas,nors 20-imčia metų vyresnis Frank Sinatra prižadėjo duoti Woody Allenui į snukį. Mat seniai, seniai, šis kretinas žydelis buvo atmušęs nuo jo gražuolę žmoną Mia Farrow. (Daininkas ir aktorius Frank Sinatra buvo dar garsus kaip aukščiausias įtakas pasiekęs Holyvudo žmogus tarp JAV mafijozų - jaunystėje net bičiuliavęsis su AL KAPONE.) Įsiutusi Mia Farrow padavė teisman ištvirkėlį vyrą, teismas uždraudė Allenui priartėti prie kitų jų bendrų bei įvaikintų vaikų. Tačiau Woody vis tiek apsiženijo su jaunąja kiniete. Atsakomasis exžmonos žestas buvo - pakeisti visų vaikų vardus. Dabar skandalas aprimęs, abu naujavedžiai viešai demonstravo savo laimę…
O Woody Allen toliau kuria tą savo dar nesibaigiantį filmą. Simboliška, kad pirmą kartą jis atvyko į šių metų Oskaro teikimą, išdrožė bliambanai patriotinę kalbą, ir buvo sutiktas kitiems nesvajojamu furoru. O filmas jo buvo toks, dėl kurio šiaip jau turėjo holyvudiečiai ne ovacijas lieti, o …spjaudytis. Hollywood Ending - filmas išjuokiantis JAV kino pramonę iki toko lygio, kad rodomas HOLYVUDAS toks, kuriame gali kurti filmą ir visiškai realiai apakęs režisierius. Kaip sakoma, toliau jau niekur.

Tiesiog šis, iš pažiūros nykus, kretantis, besiblaškantis neurastenikas (bent ekrane) turi savo paslaptį. Kokia ji - sunku pasakyti. Bet jis jos nepameta. Taip ramiai, su humoru, apie savo baimes vis pasakoti ir pasakoti gali tik labai stiprus žmogus. Nors to ir visiškai nesimato…
Kovoje Frankas Sinatra prieš Woody Alleną reikėjo statyti už WOODY ALLENĄ.

p.s. rašinys skirtas mažai W.A. filmų retrospektyvai SKALVIJOS kino centre. Niekada nevėlu pradėti žiūrėti WOODY ALLENĄ. Jis nepakartojamas…

man jis is veido primena (Jona) Meka.
netiesa, kad Allenas negalvoja apie pinigus, imdamasis kurti filma, nes jis ju neturi (arba neturi pakankamai, kad negalvotu). apytiksle citata is vieno nelabai senu interviu: ‘filmas bus, jei gausiu jam pinigu’ (kazkodel man vaidenasi, kad minima suma ‘1 mln doleriu’.)
kliuva man daznai ir tas bananinio ‘juokinimo’ primityvumas (vietomis): kai plikam politikui kazkuris personazas nuo terasos kazko tyksteli ant galvos, ir ziurovai pamato, ‘kaip atsirado’ populiarusis Gorbaciovo ivaizdis. nepykit, bet sitas humoras ‘nerimtas’ Šypsena galeciau prisimint ir daugiau…
bet siaip figura simpatiska. respect

Grįžtant prie tos trumpos dviejų filmų retrospektyvos SKALVIJOJE.

Deja, per nepriklausomybės laikotarpį, tik šie filmai buvo repertuare. Taigi kino centras nuėjo lengviausiu keliu - nesivargino ieškoti LIETUVOS KINO archyvuose tų Woody Allen filmų, kurie buvo rodyti sovietmečiu. Na, įvairios Rusijos bei kabelinės TV rodė mažiausiai 4-is naujausius W.A. filmus - vis šiokia tokia kompensacija.

Tiems, kas nematė šaunios nuotaikos, užkrečiančių bajerių Visi kalba, kad aš tave myliu - būtina pamatyti.
Sukvietęs tokias superžvaigždes, kaip Julia Roberts, Edward Norton, Tim Roth, Natalie Portman, Alan Alda, Drew Barrymore, Woody Allenas jas, matyt, stipriai šokiravo, priversdamas filme… dainuoti. Apie tai rašė J.Roberts.
Taigi, maestro nutarė, kaip kokiose "Purpurinėse Kairo rožėse", kiek atitrūkti nuo savųjų "standartų", daryti filmą originalesne kino kalba. Šiuo atveju - Brodvėjaus bei Holivudo miuziklų stiliuje.
Tikrai pavyko!

Kiek kitaip yra mano požiūriu su Išnarstytu Hariu. Čia jau visiškai tipiškas Woody Allenas. Bet žiūrovą užgriūva tokia teksto lavina, jog kaifuoti privalėtų tik gebantys puikiai suprasti angliškai (manau Lietuvoje iki tokio lygio kalbos žinojime dar ne taip ir daug "priaugo" kinomanų, arba gauti šaunų dubliažą. To, gaila, nėra. Supėti skaityti titrus ir stebėti aktorių mimikas bei gestikuliacijas šiame W.A. filme man buvo bene sunkiausia iš visų Woodžio filmų.
Nežiūrint to, juokelių ten užtikrintų esama…

Atrodo, ir aš būsiu skaitęs tą tezę apie milijoną. Berods, TV antenoje.
Remiausi aš taip pat berods Rasos Paukštytės teze. Ji kartais filmo apžvalgoje papasakoja apie autorių. Gal prikūrė. Tačiau, jei žmogus gerokai ilgiau kaip 35-ius metus vis "išleidžia" svietan 2-3 filmus kasmet, būtų neįtikėtina, jog "labai vargsta dėl finansų". Neužmirškime, Woody Allen - humoro virtuozas. Kas jam reiškia suskelti bajerį apie milijoną.
"Primityvus juokinimas" - ankstyvasis, ir nebūdingas jo stilius. Tarsi žaidimas, ar treniruotė.
Tačiau JAV vienintelė iš intelektualų - talentingoji aktorė Meril Streep, nesutinka su visuotinai prilipdyta pravarde Woodžiui Allenui - amerikietiškas čechovas. Ji teigia, kad W.A. švaisto savo talentą pigiems juokeliams, tiesiog televiziniam humorui.
Taigi, Lino pastaba - nebepagrindo… Šypsena

vakar palaimingai spaudinejant distancinio knopkes, pataikiau ant malonios staigmenos - tv1000 rode Everyone Says I Love You (nors anxciau pastoviai rodydavo tik Mighty Aphridite). o tai reishkia, kad nemaciusiems shi filma dabar pamatyti labai paprasta - tv1000 dazhnai "suka" vis tuos pacius filmus.

Vienas zavingiausiu Woody darbu gali atliepti net ir jo nemyletoju skonio receptorius - Sweet&Lowdown. WA, zinoma, ten pasirodo, bet tik visiskai "dokumentine" maniera Šypsena. Retai kada matau taip papasakota istorijaGerai Ir zinoma Sean Penn

maceu paskutini jo The Curse of the Jade Scorpion, smagumelis Girtas

Netapęs Benarstant Harį gerbėju, nes mūsų maestro šiame filme, veikdamas "savo stichijoje", aiškiai persūdo - kinas jau nebeteikia džiaugsmo, o žiūrai kaip "gilią vagą ardamas" (žodžiu, vargdamas), pateikiu Stepoko Strolios citatą, kuria nušausiu ir antrą zuikį - įsiteiksiu moderatorei r.b… Citata jai, kaip spėju, labai tiks:

"Norėdamas suprasti psichoanalizę ir vien per ją žiūrėdamas į paprastas problemas, Woody Alleno herojus tik susikuria jų dar daugiau. "Išnarstytame Haryje" (antradienis, 1 Baltijos kanalas, 23.50 val.) jo herojus be paliovos tauškia, aiškinasi, perdėlioja akcentus, bandydamas kituose įžvelgti kompleksus, paslėptas vaikystės ydas, pasijas, - tačiau vis panašiau, kad pats jų turi be galo be krašto. Psichoanalizė - stiprioji šio Niujorko žydo pusė, matoma tiek Alleno filmuose, tiek apsakymuose ar pamfletuose. Tik panašu, kad besivaipydamas iš jos, šį kartą režisierius pats susirgo. Mažų mažiausiai - narcisizmu."

P.S. Kažkodėl S.S. nurodo kitą datą, negu Mr.F.

shiandien imdb siulo idomu balsavima:
You’re doing a top five list of the best Woody Allen films, and you’ve already got Annie Hall, Manhattan, Hannah and Her Sisters and Bullets Over Broadway. What takes the fifth spot?
atrodytu paprasta, bet kai pradedi rinkti… Pavargęs koki pasirinktumet?

deconstructing harry

Supratau mintį, kodėl jie taip parašė.
Tačiau kontekste kažkaip prašytųsi akcentuko į skandalingas žmogus, nes kaip režisierius, jis tikrai neskandalingas.

Bet keista, tas "skandalas", tai įdukra, ne tikra, - čia aktualiau skandalui būtų amžiaus skirtumas - "tebesitęsia". Neišsiskyrė, kaip DIDŽIOJI dauguma holyvudiečių, neištempia nė metų kartu.

Reiškia tas skandalas turi prėskumo skonį, jei valgysime kaip SKANDALLĄ. Panašiau į … gyvenimą?

Labai savitas (kaip sako kai kurie zinantys - zydishkas) jumoras. Puikus. Ir savo filmuose tas mazas, negrazus, perkares, zilas, senas, irzlus ir pretenzingas zmogutis milzinishkais akiniais, atrodo fainai…

Beje man fainiausias jo filmas “Išnarstykime Hari” “Deconstructing Harry”. Liežuvis