VU zurnalistika studijuojantiems studentams (ir bandziusiems stoti)

VU zurnalistika studijuojantiems studentams (ir bandziusiems stoti)

dideliu isbandymu metas…

is didelio saraso ivairiausiu specialybiu ir universitetu nutariau, kad labai noreciau studijuoti zurnalistika.

stojusieji, noreciau, kad papasakotumet apie stojamuosius: rasini, pokalbi, apie ka kalbejotes, kokie klausimai nustebino ir apskirtai, noreciau zinoti, ko mazdaug galeciau tiketis keliaudama i stojamuosius.

Laimingas

taip taip… puikus klausimas…Laimingas mane tai taip pat laabai domina…Taip

taigi…kai as laikiau stojamuosius,reikejo pasirinkti 2 rasinius is 3 rasiniu bloku.T.Y. buvo 3 blokai po 2 rasinius.As rasiau “Tauta be istorijos-tauta be ateities” bei “Ziniasklaida -be tabu”.Po rasiniu atkrenta daugiau kaip 50procentu norinciu.Po to didelis kosmaras-pokalbis.Stovejau nuo ryto koridoriuj ,kol sulaukiau savo eiles.Ieini,o ten tribunolas sedi.Ir pradeda apklausa.Net negali isivaizduoti,ko taves klausines.Mano daruge uztruko labai trumpai:jos klausinejo apie gimtojo miesto izimybes bei pramone.Nieko sunkaus.O man nepasiseke;uztrukau virs pusvalandzio,o jau klausinejo…Nuo politologijos,ekonomikos,istorijos iki mitologijos bei religijotyros.Zodziu,negali zinoti,ko taves paklausNekaltas SekmesLabas

kas del pokalbio, tai zinau, kad visu skirtingai klausineja, bet rasini, rodos, dabar tik viena reikia rasyti ir po jo, kiek teko dometis atkrenta daugu daugiausiai 10%, pagyvensim, pamatysim.

kazkodel emiau dvejoti, ar verta… mintis gili, bet gal pirma studijuoti kazka, tarkim politikos mokslus, o i zurnalistika stoti magistraturoj…

net nezinau, o apsispresti reikia kuo greiciau Laimingas

gal ka patarti galetumet?

nTaigi taigi, mergyt, panasios dilemos kamuoja ir mane. Verta-neverta?
Esme ta,kad plika zurnalisto profesija mazai ka teduoda. Juk nenorime sedeti “Teviskes ziniu” redakcijoje ir fikksuoti penktojo puslapio kriminaline kronika Cha cha
Daugelio teigimu, zurnalistika labiau vertetu imti magistraturoje, kad galetum praplesti savo zinias ir praturtinti suvokima. Visgi baigus tam tikros specialybes bakalauro studijas jau turi igyta tam tikra patirties bagaza ir gali laisviau realizuoti savasias idejas Mirkt

taigi, tame ir esme, realiai, sia savaite ir nuspresiu, kaip elgtis, ka rasyti pirmiau ir pan.
i zurnalistika meginsiu stoti, tiesiog dar nenusprendziau, kurioj lenteles vietoj ja parasyti Laimingas

(vien i stojamuosius velniskai noriu nueiti, su protingais

[quote]arba tokiais apsimetanciais
[/quote]
zmonemis pasneketi)

Laimingas

O taip, stojamieji i zurnalistikos specialybe yra apkalbeti bei apdainuoti.
Pokalbyje isties smagiu klausimuku pasitaiko. Nuo "Kur pirkai siuos batus?" iki "Kokia valdymo firma viespatauja Zimbabveje?".
Manau,jog vertinamos ne tiek zinios konkrecioje srityje (visgi katik baigeme mokykla ir visas pazinimo saltinis mums tik pries akis), o komunikabilumas, sugebejimas nepasimesti keblioje situacijoje bei liezuvio miklumas.
O komisijoje sedi isties ismintingi ir/arba legendomis apauge asmenys. pRIES pora metu buvo V.Kernagis, Vaitiekunas, A. Pogriebnojus, politikai, meno, verslo bei sporto atstovai.
Taip pat stebina ir traukia rasinio temos. Kuo abstraktesnes, tuo daugiau erdves vaizduotei. Pripazink, jog temos "Zemuogiu pievele" arba " Nacionaliniai grybavimo ypatumai" skamba be galo dviprasmiskai ir idomiai.

O protingu bei ismintingu zmoniu yra ne tik zurnalistikos srityje.

o tas rasinys… kokia turi buti apimtis, kiek laiko duota jam parasyti?..Nekaltas

na, sia savaitele vaziuosiu i Vilniu tiksliau issiklausineti del visu stojamuju, rasinio apimties, pokalbio strukturos ir pan.
bus daug aiskiau, nes realiai, kiek skaitinejau ivairiuose VU forumuose, klausiau stojusiu zmoguciu, daugelio nuomones ir pasakojimai skiriasi.
taip, kad, klausysim visko is pirmu lupu Laimingas

po to butinai apsilankyk cia ir viska papasakok…Šypsena as laaabai lauksiu…LaimingasLabas

na, as tai rasiau tik 1 rasini. pokalbio laukiau 3 val. kalusinejo iv. dalyku. i mane, be to, skersai ziurejo, nes man zurnalistika buvo tik 7 vietoje. paklause mazdaug: ko tu cia nori, jei tik 7 vietoj parasei. klausinejo apie tas specialybes, kurias buvau parasius pirmiau. o siaip buvo geras, kai ta priziuretoja pries rasini "paguode": nesijaudinkit, vistiek neistosit.

nu ir kaip?istojai?

o man dabar klausimelis toks iskilo… tas rasinys ir pokalbis buna viena diena, ar atskiromis?..Nekaltas

atskirom dienom

birzelio 30 rasinys
liepos 1-2 pokalbis, bet tiek suzinoti nesunkiai gali ir http://www.vu.lt

hmmm… isknisinejau visa VU puslapy, bet niekur neradau apie stojimajy egza y zurnalistika…Nekaltas
tai tuomet dar vienas klausimelis, tai zinantiems: kazkas sake, kad kazkiek zmoniu jau iskrenta po rasinio, ir y pokalby net nera kvieciami, tai mano klausimas toks, kada suzinai, ar praejo tavo rasinys, ar ne?..Nekaltas

ojai, kokios aistros del studiju zurfake uzvire. siaip smagu, merginos, kad studijuot norit. zurfake tikrai smagu!! aisku, istot labai labai labai ir dar karta labai Cha cha sunku. pazistu viena mergina, kurios visu egzu balai aukstesni nei 97 buvo, bet per stojamaji gavo 8, tai tik po dvieju metu siaip ne taip istojo. stojamasis laimes dalykas. reikia buti visapusiskam ir viska zinoti, na, ar bent jau apsimesti, kad zinai. siaip darba daugumuma zurfaka baigusiu (kai kurie jau 1kurse dirba) randa. ir dar labai neblogai apmokama… Cha cha zodziu, studijuoju ten jau 2 metus ir nors buvo apnike abejoniu, bet del tokio pasirinkimo nesigailejau niekad. jei kas idomu, tai rasykit i private atsakysiu, nepasididziuosiu Cha cha

jop, zurnalistika geras dalykas, praeitais metais ir as bandziau ten laime, stojamieji psiseke gavau 10, ir balai visai normaliai buvo, bet va pritrukau 0.01 balo iki bendro ir neistojau…na is pradziu tai sokas nerealus buvo, bet dabar galbut net dziaugiuosi, nes protingi zmones sako, kad zurnalistu gali buti ir netik ta specialybe baiges jaunimelis. O buvo taip: ryte rasem rasini, nepamenu kiek dave laiko, bet tikrai uzteko, temos buvo juokingai lengvos, na pvz as pasiemiau tema “jaunimas ir narkotikai, aids” ar kazkas pan buvo. Mano pogrupis tikrai buvo didelis, rasinio neiskaita gavo tik vienas bachuriukas, rezultatus suzinai tik kai ateini i pokalbi, o jo tenka kokias 3is ar 4ias val laukti, tik pasako ar prileidzia i pokalbi ar ne. Tu komisiju ten nerealiai daug, pakliuvau i H.Vaitiekuno gr.komisijoj panasaiai apie 8 asmenys. Na man tikrai pasiseke nes manes klausinejo tokiu dalyku, kur gali logiskai ismastyti (na, jei nezinai), pvz, klause ka reiskia NATO, PVM, kas yra Vatikano sostine, kokia politine santvarka lietuvoj, kokia ekonomika vukdoma lietuvoj, apie mano miesta nemazai klausinejo, paminklus, zym.zmones ir pan. Na siaip labai ziuri i ta lapa kur susirasai visas stojamas specialybes, na pas mane 1-oj vietoj buvo anglu klb, tai daug klausinejo is anglu klb puses. Pas kitu buvo tarkim teise 1oj vietoj, tai is teisines l.pakrate. Na siaip H.Vaitiekuno komisija visai nieko buvo, teko girdeti, kad Mildazytes komisija nerealiai issidirbinejo…va. Taip pat teko girdeti, kad praeitais metais visos stojanciuju vietos buvo is anksto uzimtos, ir tik 3 laisvos buvo, patys pagalvokit, i tas 3 vietas pretendavo simtai jaunimelio…laimi stipriausi:protingiausi…arba turtingiausi…arba tie kurie daug pazistamu turiŠypsena sekmes JumsNe

Taip pat bandysiu stoti i zurnalistika, tad iskilo pora sokiu tokiu klausimeliu. Gavau kvietima i stojamaji liepos 1d.,o nete radau, kad stojamasis prasideda birzelio 30d., tai nejaugi rasiniams skirtos dvi dienos?kazkokia sumaistis su tom dienom…
ir gal kas zinot, kiek laiko skiria rasinio rasymui ir ar apimtis svarbi

dekui

Pernai as ir buvau uzsidegus stot i zurnalistika,taciau gerai kad siemet jau uzgesauŠypsenaIstot ten tikrai nelengva,tad pagalvojau jei ir noresiu dirbti zurnalistes darba,galesiu ir baigusi kita specialybe.O visiems stojantiems sekmes.Islikit savimi ir nesistenkit pasirodyk per daug protingi (teko girdeti,kad tokius labai lengvai nusodinaTaip)