Voratinklinės erkės

Voratinklinės erkės

Gal kas žinote, kaip atsikratyti voratinklinių erkių, baigia visas gėles sunaikinti. Knygose skaičiau, kad yra kažkokia plėšrioji erkė, kuri jas naikina, bet kur ją tokią gauti Šypsena

Voratinklinės erkutės nemėgsta drėgmės. Aš gana greitai išnaikinau kas dieną plaudama gėles po šilta dušo srove Gerai Dar galima ir su muiluotu (ūkinio muilo) vandeniu plauti.

Čia iš neto būdai kaip kovoti su kenkėjais: Profilaktiškai galima purkšti lengvais, biologiškai žmogui nekenksmingais augalų nuovirais: 1. serenčių (5 l sausos žolės, 10 l vandens, laikyti 1-3 paras, pridėti 40 g ūkinio muilo, tinka nuo amarų), jų labai naudinga prisodinti į tarpus tarp rožių, 2.garstyčių miltelių (200 g garstyčių miltelių, 10 l vandens, palaikyti 1 parą, purkšti nuo amarų), 3. bulvienojų (1,5 kg žalių bulvienojų, 10 l vandens, mirkyti 5 val., perkošti, pridėti 40 g ūkinio muilo, purkšti nuo amarų, voratinklinių erkučių ir jaunų lervų), 4.paprastųjų kiaulpienių (300-400 g susmulkintų šaknų arba lapų, 10 l vandens, mirkyti 3-5 val., purkšti nuo amarų, cikadelių, voratinklinių erkučių), 5. paprastųjų kraujažolių (800 g žydinčių kraujažolių, 10 l karšto vandens, perkošti, pridėti 40 g ūkinio muilo, purkšti nuo amarų, erkučių, tripsų, vikšrų), 6.česnakų (sutrinti 0,5 kg česnako galvučių, užpilti 5 l vandens, perkošti, praskiesti vandeniu iki 10-15 l, purkšti nuo amarų, erkučių), 7.pelynų (5 l žalios susmulkintos žolės užpilti 5 l šalto vandens, mirkyti 1 parą, 0,5 val. virinti, perkošti, atskiesti dar 5 l vandens, purkšti nuo graužiančiųjų kenkėjų lervų). Pasirodžiusias didesnes kenkėjų kolonijas purkšti insekticidais ir akaricidais pagal instrukcijas. Iš insekticidų galima nusipirkti decio, actaros, akteliko, aplaudo, iš senesnių — karbofoso, žaliojo muilo ir kt. Insekticidai veikia daugumą kenkėjų, tačiau silpnai veikia voratinklines erkutes, čia jau reikia akaricidų. Voratinklinių erkučių galima pastebėti, kai ant lapų viršaus pasirodo balti taškeliai, o iš apačios per didinamąjį stiklą matyti voratinklis, baltas apnašas ir judantys voreliai, kurie iščiulpia sultis, vėliau pažeisti rožių lapai pasidaro panašūs į popierinius. Iš akaricidų galima nusipirkti fitovermo, pegaso. Nepamirškite, kad prie vienų chemikalų kenkėjai pripranta, todėl juos reikia keisti, nepurkšti visą sezoną tais pačiais. Aš pati, pirkau Fitovermą ir juo puškiau (ampulė 3 lt su centais, skiedžiasi 2 l vandes)Mano kaktusą buvo užpuole Baisu

Kur galima nusipirkti ir ar tikrai veiksminga?

Aš pirkau Žalioj stotelėj, bet ir kitose specializuotose augalų parduotuvėse turėtų būti Taip

as nuplaunu po saltu vandeniu ir dar apipurskiu su RAID.

mano chamedoreja taip pat stipriai uzpulta siu parazitu. as nupurskiau fitovermu viena k. pries kokias 3 sav. bet kol kas jokiu spalvos pakitimu i geraja puse nematau. idomu, per kiek laiko atsistato geles?

Man šefas (o jis gėlininkas) sakė, kad reikia plauti šiltu vandeniu Nekaltas

o jezau, pirma karta apie tokias girdziu. reikia paklaust mamos (geliu pilni namai) Cha chaGeriau butu pasikoncultuoti su kokia geliu parduotuves pardaveja - gelininke ir pan.

aham, pritariu,kad nuo erkuchiu padeda plovimas muiluotu vandeniu, turejau tokiu bedu, praktishkai mano zamijai butu liudnai baigesi, o pachiroj buvo museliu prisiveise, tai senukuose nusipirkau tokiu proshkiu “Actara” vadinasi, tik labai reikia proporciju zhiureti, ten pakiu kas mazhas, o jo uzhtenka daugeliui kartu. tai viena karta palaistai su juo - visokio kvarabos ishnyxta Girtas

oi ash net negirdejaw apie tokiaz…beto kam klawsti galima info ish interneto isknisti Nekaltas

O spalvos pakeitimu ir neturetu but - kiek zinau, erkes isciulpia augalu syvus ir tos demes po ju lieka. Dar reiktu pakartotinai nupurkst, nes paprastai tokios priemones kiausiniu nenaikina.

Erkes labai megsta sausa silta ora - ypac ziema ju daug prisidaugina per sildymo sezona. Fitovermas labai veiksmingas jeigu teisingai naudojamas, purskimas vandeniu su muilu ar cesnakais irgi gerai, bet daugiau profilaktiskai, nes parazitu nesunaikina, nebent tai reguliariai daryti…