Voice Codec (VoIP), ka naudoja pagrindiniai rinkos milzinai?

Voice Codec (VoIP), ka naudoja pagrindiniai rinkos milzinai?

Norejau paklausti koki Voice codec’a geriau naudoti Interneto telefonijai? H.323 by default naudoja G.729A ar G.711. Kokia situacija su SIP, bei skinny(cisco), kokius codec’us naudoja zinomos inplementacijos? Butu gerai jei codec’ai butu Open Source ir suktusi po Linux Ix86 platforma Šypsena
Gal kas mate normalu/veikianti SIP<->H.323 gateway’u su pilnu signalinimu ir voice recodinimu?

Kazka keistai cia sumalei. Turbut reikia diplomini apie &quot;Voice over IP&quot; parasyt? Šypsena
Naudok GSM 6.10 protokola spaudimui. Turesi 2kbitu srauta.

Nereikia man jokio diplominio rashyt Šypsena Koki dar diplominiai shiais laikais Aš nekaltas Achius.

xe kai suktas klausimas
jei butu cia vyriskas nikas, pamastytumet - kruta sbernas… nieko nekertu
, o kai nikas merginos - mano kvaila mergina sapalioja nesamones.
Gerai kad as zinaw kas prie ko.

Niu tai ka apie tuo VoIP pasakyt galite?

Pamenu, kad apie ji mokytis reikejo… Šypsena

kas dar?

koki geriau naudot, tai nepasakysiu, bet apie H.323 paporint galiu. siaip H.323 rekomendacijoj, audio codecs skyriuje parasyta, kad visi H.323 terminalai privalo palaikyti G.711 encodinga/decodinga (tiek A-law, tiek u[mju:]-law), taigi manyciau tai ir yra default’as Šypsena (nors, kaip suprantu H.323 2 versija kol kas dar lygtai ner oficialiai isleista, taigi gali buti pakeitimu). Del G.729A tai neradau jokios gilios minties, taciau H.323 terminalai gali palaikyt asimetrini receivinim’a G.728 (siuntimui naudojama ta pats G.711). Signalizacijai (aparatu susisnekejimui) lygtais naudojama H.245. Trumpai tai tiek Šypsena neturejau kada labiau gilintis.
o del visokiu kodeku, tai inete radau idomu projekta, kuris IMHO labai tinka Šypsena vadinais openh323: http://www.openh323.org/ , free, yra sourceai ir binariai tiek win, tiek linuxui Šypsena, Supportina G.711, GSM 06.10 softwariskai, o G.729, G.728 su atitinkamu hardware’u. Ir siaip yra siokios tokius info Šypsena

o klausimas tai l.geras Gerai Šypsena daugiau tokiu Šypsena
Labas

vaitke

openh323 zinom, nenaujiena, bet jis shlykshciai parasytas, ir sunku ji modifikuoti pagal savo norus(portability kaina per auksta, kai sukishta tiek translation macrosu), antra truksta object oriented approach. Esu macius ir lengvesniu implemetataciju bet jos nera Open Source.

  1. G.729A ypach geras kai naudojamas asincroninis bacbone’as bo jis turi pakartojimus streame([1+2],[2+3]… ir kitas duomenu redundancy schemas))
    2.openh323 palaiko G.729A tik su quicknet LineJack ar PhoneJack kortomis(FXO ir FXS) bet neleidzia encodinti ishoriniu streamu netgi naudojant kortos DSP.

Beje radau Open source (mokama komerciniams tikslams) G.729 codec’a http://www.vovida.org/applications/downloads/G729A/ ,jei kam idomu uzmeskit aki.

Gal kas yra susidures ir su SIP, bei skitty ?

Asmeniskai man skitty nepatiko jau vien tuo kad jis skirtas “bukiems” terminalams, ish kitos puses leidzia centralizuotai atnaujinti “look&feel” visam phone tinklui. Call manageris siuncia viska ka useris mato ekrane :} kai pasedi valandele su ethereal’u pradedi ir gerbti ir nekesti Cisco vienu metu.

SIP neteko uzhsikurti rimtesnes aplikacijos. Bandyta tik pora H.323 telefonu apjungtas SIP tinklu per SIP-H.323 gw nebuvo gatekeeper’io o adresu conversija atlikinejo SIP registrar servisas. Teorishkai veike ;}