vel apie namo statyba

vel apie namo statyba

taigi pratesiam tema apie namo statyma.

dabar bandau numatyti preliminarias sumas kiek man gali viskas kainuoti, kad planuoti savo finansinius srautus.

situacija tokia:

yra sklypas 15a, su dujom ir elektra.
yra noras ten statyti apie 120m2 (iskaitant garaza 1 masinai) vieno auksto nama.

Skaiciuoju:

namas: 120m2*Xlt/m2. Kiek tas X galetu buti, nenaudojant ypac brangiu medziagu? 1800lt/m2?
grezinys ir valymo irenginiai: ~20.000lt?
baldai ir santechnika (pradzioje bus irengiama viena vonia, vienas miegamasis, virtuve ir svetaine) - ~30.000lt??
aplinkos tvarkymas, tvora ~20.000lt

gaunasi - 286.000 lt

jei kas galit - argumentuotai sukritikuokit minetas sumas (prasyciau i mazejimo puse)

nevartojant brangiu medziagu ir kai kuriuos darbus darant paciam visos sumos turetu eiti mazejimo linkme Šypsena kiek konkreciai nezinau, nes namo statyba/pirkimas tolimoj perspektyvoj

Kazkada domejausi kiek gali kainuoti medinis rastu namas, tai vienoje firmoje sake, kad apie 100 m² namo kaina telpa i 1000 Lt/m².

Langai/l.durys kainuos apie 600 Lt/m2, Dujinio sildymo sistema su papildomu el.boileriu, visais vamzdynais/fitingais ir kazkokiu plotu sildomu grindu tau kainuos apie 15 000 Lt. Duju ivadas - priklausomai nuo atstumo - apie 2000 Lt, duju lauko ir vidaus projekta padarys uz mazdaug 300-500 Lt, Santechnika visam namui - apie 5000-7000 Lt, virtuves spintos pagal individualu projekteli nuo 3000 iki 7000 jei nedarai nieko super, virtuves iranga vel apie 7000, elektros isvedziojimas, silpnos sroves, signalizacija, jungtukai/rozetes - apie 8000; pozemine vandens nuvedimo nuo lietvamzdziu sistema apie 2500;
glaistymai/dazymai neiskaitant medziagu - apie 3-4 Lt/m2 (sienos/lubos), gipskartonio siuliu uztaisymai 1 Lt/m, zidinys su apdaila/darbais - apie 5000 Lt;
Prie auksciau minetu kastu pridek tokius kastus: Tavo 1 darbo val.kaina x (laikas sugaistas paciam bandant meistrauti "nesudetingus" darbus + laikas ieskant meistro defektams taisyti + laikas ieskant/veziojant medziagas tam meistrui ir tt ir tt.
Jei pats dar rupinsies visu abonentu registracija, pridavimu statybos inspekcijai - uzuojauta.
Ar esi tikras, kad nedideliame name nori masina laikyti po stogu ? IMHO masina nebera tokia brangi gyvenimo laime, draudimo sistema veikia, signalizacija/apsauga uz pinigus gausi bet kokia… Kazkaip pastebiu, kad dauguma zmoniu garazus pavercia kazkokiais sandeliukais, o masina vistiek laiko lauke ar pasistato stogine.

JD → zinok pastaruoju metu is esmes labiausiai ir mastau apie garaza, kitus strateginius klausimus jau lyg ir apgalvojau.

Ir kuo labiau mastau, tuo labiau atrodo, kad garazo masinai nelabai ir reikia. Visu pirma - tai nera man toks svarbus dalykas, kad saugociau, kad koks varnenas neapsiktu.

Siaip ar taip ji lauke (t.y. prie darbo) stovetu kazkur 11-12val, o namie kazkur 10-9 val. Tai ar verta del 9 valandu resti kazkoki garaza? Plius as baisiai nemegstu kai pas zmones ziema garazai pavirsta i pelkes - nuo masinos viskas istirpsta, druskos eda grindis, etc…Vienintelis dalykas - kad garazas gerai, jei kur nors atostogaut be masinos vaziuoji ir nenori, kad ja tau isrinktu prie namu. Bet tam yra draudimas - uz tokia kaina, kiek kainuoja garazas, masina galima jauciu ilgai ir nuobodziai drausti Šypsena

[quote]
Mulder raše:
taigi pratesiam tema apie namo statyma.

dabar bandau numatyti preliminarias sumas kiek man gali viskas kainuoti, kad planuoti savo finansinius srautus.

situacija tokia:

yra sklypas 15a, su dujom ir elektra.
yra noras ten statyti apie 120m2 (iskaitant garaza 1 masinai) vieno auksto nama.

Skaiciuoju:

namas: 120m2*Xlt/m2. Kiek tas X galetu buti, nenaudojant ypac brangiu medziagu? 1800lt/m2?
grezinys ir valymo irenginiai: ~20.000lt?
baldai ir santechnika (pradzioje bus irengiama viena vonia, vienas miegamasis, virtuve ir svetaine) - ~30.000lt??
aplinkos tvarkymas, tvora ~20.000lt

gaunasi - 286.000 lt

jei kas galit - argumentuotai sukritikuokit minetas sumas (prasyciau i mazejimo puse)

Na paties namo statybai paimta suma aiskiai per maza. 1800 litu imanoma suma uz kv.m, bet kai zmogus darosi sau, tai nerekomenduojama. Normali yra apie 2000 litu. Tuomet medziagos nera prabangios, taciau patikimos.
O pati baldu ir kita iranga paprastai skaiciuojama 15-20 proc. nuo statybos sumos. Tiek pilnai pakanka isirengti namui ir jau geros kokybes medziagomis.
Reikia pripazinti, kad jau patirtis rodo, jog statybose pataupes neuzilgo begsi taisyti. maziau taupes - daugiau ramybes turesi. Nors statybos firmos sako pastato nama uz 220000 litu (jau su baldais). Taciau sie pinigai turi buti greiti. Tik man neteko tuo isitikinti.

nu velniazin…esu mates namu, kur zmones teigia pastate uz 1500-1800lt/m2 Negali sakyti, kad buvo naudojamos labai jau prastos medziagos. Aisku kol nepradedi - negali zinot Šypsena

Po kokiu metu pusantru pasakysiu kiek man isejo Šypsena

Sutinku nedaryk garazo name, pagalvok ryte uzvedi auto ir isvaziuoji, o kur dedasi visos ismetamos dujos??? teisingai issisklaido po namus, pats pagalvok ar tai sveika???

Dar vienas klausimas namas 120m2 tai kiek ten kambariu, pas mane 3 kambariu butas beveik 100m2 (ne senamiestyje, o naujos statybos)

Losius - du arba trys miegamieji (tevu ~15m2, vaiku mazdaug 11-12m2), svetaine (~28m2), virtuve (~10-12m2), 2 san mazgai, katiline, gal dar drabuzine.

Mulder >> atsisakes garazo, turesi apie 17 m2 darbo kambari, kur galesi retkarciais apnakvydinti uzklydusi svecia. Garazo atsisakymas man nieko nepakeite statybos kastuose - kas buvo numatyta pakeliamoms durims, tas buvo isleista langams, o praktiska garazo apdaila atitinka kastais kambario apdaila.
Dar viens dalykas - jei statai nama 3-4 asmenu seimai, viskas viename aukste ir namas nedidelis - gal geriau daryti tik viena tualeta. Geriau didinti vonios kambari, arba isirengti sauna, jeigu megsti.

Del statybos kastu - jei teisingai susigaudau, bandai isskaiciuoti reikalingo kredito suma. Gal pades toks primetimas: imk maziausiai
2000 Lt/m2 (dar geriau 2200 Lt/m2) pridek apytikslius kastus tavo lauko komunikaciju irengimui/aplinkai ir gausi apytikslius statybos kastus. Atimk savo santaupu skaiciuka, kuris tau vistiek paliktu apie 10 tukst. Lt asmenineje saskaitoje. Jie bus reikalingi banko sutarties mokesciui, draudimo sutarciai, kitoms islaidoms statybos registracijos metu ir tt (o jei ne - tegul ir kabo saskaitoje, nes toks NZ yra sveikas dalyx atvejui, jei veliau kazkodel veluotum su mokejimais bankui). Tai va, is statybos kastu atemes skiriama statybai santaupu suma - gauni reikalingo kredito sumele. Skolinsies, tikiuosi, is banko kuris ner ispindejes ir neima jokiu kontribuciju uz isankstinius paskolos grazinimus. Jei statyboms pasibaigus liksi su kazkiek nepanaudotu pinigu, imesi juos atgal bankeliui. Tos sumos palukanos statybos laikotarpiu bus tesudare tik kazkokius 2 tukst.Lt , bet tie "laisvi" mazdaug 50 000 duos didesne sprendimu laisve renkantis medziagas, iranga, dizaina ir visa kita. Pamirsk visa sita skaiciavima, jei nama statai ne sau, o pardavimui. Tada uzteks ir 1600 Lt/m2.

Firmos, kurios stato namus, gali tau atsiusti darbu ir ju kainu sarasa. Vienu metu as pasidomejau "Alsos" vienu namuku, tai jie man atsiunte kaina. Ipastinsiu ja… Truputi issimete, bet manau atsirinksi.

Pateikiame individualaus gyvenamo namo LA-4 statybos orientacinę kainą, statant "iki rakto".

Eil. Nr. Konstruktyvo pavadinimas Mato vnt. Kiekis Vnt. kaina Lt. Iš viso Lt.
1 Projektavimo darbai kompl. 1 7500 7500
2 Pamatai juostiniai su mūrločiu ir pamatų apšiltinimu m2 163,35 180,54 29491
3 Gamyklinis komplektas (išorės sienos be apdailos, vidaus sienos ir pertvaros, stogo konstrukcija, langai, išorinės ir vidinė durys) kompl. 1 67000 67000
8 Stogo danga, bitumuotų čerpelių danga lietaus nuvedimui m2 238 85 20230
9 Vidaus medinės durys m2 18,69 259,6 4852
10 Fasado apdaila (skaldytų plytų mūras, dailylentės ir vėjalentės m2 181 118 21358
11 Radiatorinė šildymo sistema su prancūzišku dujiniu katilu m2 140,5 115,64 16247
12 Vidaus elektra m2 140,5 44,84 6300
13 Vidaus šilto ir šalto vandens vamzdynai m2 140,5 55,46 7792
14 Vėdinimas su rekuperacija m2 140,5 73,16 10279
15 Pakabinamų lubų įreng. ir apdaila g/k plokštėmis m2 149,59 47,77 7146
Iš viso: 198196

Lentelėje pateiktos kainos su PVM.				
Suskaičiuota kaina tikslinama atsižvelgiant į konkrečius užsakovo pageidavimus.				
Namo apdailos orientacinė kaina apie 40 000 Lt. Ji priklausys nuo užsakovo pasirinktų				
medžiagų ir įrangos.

Hmmmmm, pasakyčiau aš jumi apie tą firmą “Alsa”, geriau neturėkit jokių reikalų su jais PiktasPiktas

Siaip jei statysi pats ta suma dalink is 1.5-2, bet darbo bus daug. O siaip tai nusipirkti pastatyta yra daug pigiau iki 80 000$ namas + ~50 000Lt remontas.

nu as jau praktiskai nepuoseleju vilciu, kad kazka nusipirksiu. kiek ieskojau - pardavinejamos arba pilaites pastatytos su nesveikais uzmojais, arba nameliokai soduose. Jei kiek normalesnis - mazas ir siuolaikiskas - kaina uzplesta kaip reikia.

Statysiu visgi.

Gal galetum pasidalinti savo patirtimi, kad netycia kada ateityje ant ju neuzsiraut? Aš nekaltas

[quote]
Masingas raše:
Hmmmmm, pasakyčiau aš jumi apie tą firmą “Alsa”, geriau neturėkit jokių reikalų su jais PiktasPiktas

Zinai del sumų nezinau bet Edzio Merfio taisykle priminsiu: Viskas kainuos daug brangiau ir uzims daugiau laiko nei planavote. Pats tikejausi y antra auksta isikelti iki sio rudens- nespėjau ir nebeskubesiu, bet kitamet tai jau tikrai.

Klausykit o ta suma 2000 lt / m2 yra bendro ar gyvenamo ploto.
Pavyzdziui pas mane pagal projekta gyvenamos patalpos yra 110 m2 o bendras plotas 222 m2 (iskaitans garaza terasas ir balkona. Tai pagal ka man skaiciuoti pagal 110 ar 222?Apakęs

Tikrai pastatyciau ir irengciu tau uz tokia tavim numatyta suma ir medziagos butu auksciausios kokibes, aisku jai plitu neuzsimanisi kurios kainuoja 1vnt. 5Lt.Saulius

kas liecia santechnika tai kainuos na maziau nei 15000Lt. patikek.

Gocai tai buk konkretesnis visgi uz bendra plota ar uz gyvenama po 2000lt/1kv.m. kainuotu?
Ir apie kury miesta eina kalba?