V. Sekspyro Hamletas. Reik pagalbos

V. Sekspyro Hamletas. Reik pagalbosNekaltas

Gal galit nurodyt tema, problema,pagrindines mintis? Isvijo is mokslo klubo Žliumbia Is cia bent neisvykit, ir jei galit padekit Drovus Nes kazkaip iki ryt nelabai tikiu, kad speciau perskaityt… NekaltasDekui padejusiems Gėlė

Na kur jau nespėsi,aišku,kad spėsi. Tokį dalyką reikia perskaityt. Gali vadint piktybine, bet per daug gerbiu Šekspyrą,kad jo kūrinį aupaprastinčiau iki kelių sakinių. Skaityk Liežuvis

Kaip galima gerb. W. Sekspyro “Hamleta” sutalpinti i kelis sakinius ir dar gal analize paskui rasysi? NekaltasButinai perskaityk, kitakart nepasilik paskutinei nakciai Mirkt

na jei tikrai niekaip nespesi perskaityti,siulau apsinlankyti bibliotekoje, kur ivairiuose rinkiniuose yra isnagrinetas sis kurinys, kritiku atsiliepimai [zinoma, is to netikiu,kad susidarysi bendra vaizda apie si kurini], taciau bent jau gal i kaikuriuos tavo klausimus bus atsakyta Taipbeje norejau pasiteirauti, kodel Sekspyras budamas anglu, taip daznai savo kuriniuose mini Italija?

Kai kurie tyrinėtojai mano, kad Šekspyras galėjo susižavėti Italijos kultūra 1591-1592 metais kelionių po Italiją metu, kai siautė maras ir Londono teatrai buvo uždaryti. Tiesa, tvirtų įrodymų, kad tokios kelionės išties buvo, lyg ir nėra…

nereikia parintis. visada apie viska galima parashyt neskaicius (nesakau, kad reikia, bet jau kam kam, o mokyklai - galima). perskaitys ji ta sekspyra kai uzaugs, kai vaikus supuos vezimelyje ar panasiu gyvenimo periodu, o dabar nekimshkit visokiu ‘‘buti ir nebuti’’ mergaitei, kuriai reikia islikti svietimo sistemoje!

Na, mes tik, manau, protingai patarem NekaltasAbejoju, ar supdama vaikus ji Sekspyra skaitys, o tokia literatura, manau, labai reikalinga paauglystei, kad suformuotu normalu poziuri, mintis, nuomone…

bet isivaizduokit, kaip sitam zmogui nemiela. jai mokykloj sako: skaityk, skaityk ir dar karta skaityk. ateina i interneta pagalbos (nes juk taip miela, kai uz mus kazkas kazka padaro), o cia jai ta pati skelia: skaityk. ji paaugle, reik ir nagus nusilakuot, ir su bernais susiskambyt, tipo visi jus tokie uolus uolus buvot, kad skaitydavot kiekviena knyga is saraso po 3 kartus? netikiu. zmones patys susiranda, ko jiem reikia. negali visi visuomenes nariai but perskaite shekspyra, negali visos kirpejos but filosofijos doktorantemis, negali visi statybininkai zinot lietuvos istorijos. negali ir taskas.

Mhm, tiesiog kiekvieno pasirinkimo laisve, jei nenori skaityti, tegu neskaito, gal tikrai bent protingu zmoniu kritikos, recenzijos padetu. Drovus

Galiu pasakyt, jko neskaičiau. Neskaitydavau mokykloj pusės lietuvių autorių užduodamų kūrinių, o iš klasikos atsimenu Moljero Tartiufo neskaičiau,kai reikėjo. Cha chabet Šekspyras-šventas reikalas Liežuvis

kas tu, vyskupe atsiprashant, kad nustatinetum, kas sventa? apginkim ir masiu poreikius! jiems shventa ‘‘panele’’ ir ner cia ko savo snobishku eruditishku moralu jiem skaityt. zmogus egzistuoja taip, kaip pasirenka. kai buvo keruako bumas, visi man aishkino, kad tai klasika. paskaiciau pradzia ir supratau - nu esu ir geresniu knygu skaicius. klasika - tai dar nereishkia idomu, shventa - tai dar nereishkia, kad tam suklupsim ir melsimes. skersavau as ant tokiu ishsireiskimu, kaip ‘‘ishsilavines zmogus turi buti perskaites ta ir ana, o to gink dieve ne’’. paaugliai niekad nedarys to, ka juos vers daryti svietimo sistema, auklejimo sistema and etc. ir tegul. jie sutverti prieshgyniauti. o mes sutverti jiems padeti.

Va po tokių kaip tamsta pasireiškimų, paskui kiti labai stebisi, kodėl šiais laikais elementarių mokyklinių egzaminų vaikai neišlaiko. Todėl,kad neskaito nieko, neanalizuoja, pripratę viską gauti ant lėkštutės, o paskui dejuoja,kad sunku. Aš neprieštarauju pasirinkimo laisvei,tik paskui nereikia bliaut,kad egzai per sunkūs, kad neįstoja kur nori ir taip toliau. P.S. skambiais šūkiais pasikausčius į politiką traukt neketini? Mirktcheers! Taurė Cha chaP.S. vadinamoji klasika dar niekam nepakenkė. Liežuvis

o ju neishlaikyti egzaminai tai cia musu, ar ju problemos (deshininis kirtis ant o)? vaikuciai patys turi tureti suoproti, kad butum caca lialia zubrint is eiles visko neuztenka, bet faktas, kad bent tiek - reikia. tokioms kaip musu temos autore - uz bausme mintinai hamleta reiketu ishkalt. ir ryta vakara vietoj poteriu shnabzdet, po pagalve spaudziant mylimo klasioko nuotrauka. bet pripazink - perskaityti yra viena, o suprasti - kas kita. jei nesivargini daryti antrojo, tai nereik ir pirmojo. taip po to egzuose ir gimsta sedevriukai ‘‘veronika buvo drasi ir nusiskandino kaip tikra tankiste’’ arba ‘‘karve yra didelis gyvunas, savo keturiuose galuose turinti po keturias kojas’’. o politika palieku tau. man su ja biolaukai gal pjaunasi?

Na tai koliega aš su jumis bukvaliai sutinku, ale gi sakau,kad reikia gi kartais ir pasimokyti ir paaukoti laiko ir kitiems skaitiniams, ne tik “Panelei”, COSMO ir pan. Va dargi kaip mtome dar vienas įrodymas,kad į politiką jaunimas išties neina-biolaukai nesutampa. matai matai, graudu toj Lietuvėlėj… O jei rimtai,tai man tisiog apmaudu, kad kartais per visas tas savo teises ir laisves žmonės tampa labai paviršutiniški ir nebėra apie ką su jais šnekėti. Na, aišku, čia iš kitos pusės yra mano problema, nes “Panelės” neskaitau… O dievuliau, pasisakiau čia kaip konservatorė tėvynės sąjungos kregždutė pensininkė. Bet gi į tokias dar netraukiu Cha cha

iš esmės žmonių paviršutiniškumas yra tavo ir mano problema, nes paviršutiniškiems žmonėms, patikėk manim, jis problemų nesukelia.

Na va… matai… paviršutiniški žmonės apskritai (ir kampuotai irgi) kažkodėl turi mažiau problemų gyvenime Nekaltas

As padesiu tai apie princa, kuris buvo labai nelaimingas (todel labai liudnai ziaurus), nes Danijoje buvo iprasta, kad princai turi buti nelaimingi, bent jau taip mane anglai. O Sekspyras niekur is Anglijos isvaziaves nebuvo, tai galima sakyti, kad jis tipiskas anglas. Jis labai norejo isvaziuoti, bet neisvaziavo, nes nenorejo nusivilti. Todel jis buvo nelaimingas ir kitus nelaimingais paise svetimuose krastuose ir savoje salyje. O kai nepaisydavo gyveno kaip visi - ziuredavo pro langa liudnomis akimis, skaitydavo tai ka prirase ir braukydavo, kol sunku tapdavo surasti zodi, kuris po kito zodzio turetu buti perskaitytas. Manau, kad spjaudesi jis ir koja istrindavo spjaudala savo, nes tada tai nebuvo labai smerkiama, netgi atvirkciai. Cepsedavo valgydamas ir uteliu turejo ne viena. Kartais patenkindavo save ranka, kai likdavo vienisas ir nuobodziaudavo, nes teatras jam ikyrejes buvo, ir ten masturbuotis jis jau senai nebeidavo. Gyvenimui ipusejus pradejo svaigintis grybais, sitai irodo paskutinis jo kurinys - zgrafiti ant tauerio sienos.

va butent, kad nera, tyrinetojai fantazuoja. o jei net tyrinetojai fantazuoja, tai ne didele beda jei ir moksleive siek tiek pafantazuos. Fantazija reikia lavinti, ir mokytojai turi tai suprasti, skatinti, nes be fantazijos, tai ir dailiai atrodyti mergina nesugebes, nieks nepasakys jai - ach, kokia tu siandien nuostabi, sraige, tu, neissilavinusi!

ple pavarėt čia Juokiasi