Ukraina: Pripete (Černobylis)

Namiok ponial! Daugiau į šią temą nesikišiu, idant ji nebūtų užrakinta.
Laimingas

cezis: Tavo subjektyvi ir pabreztinai ciniska nuomone ce jau senokai mazai kam ydomi, o jei norisi patusciazodzeuti su kazkuo, primenu kad yra privacios zinutes bei, zinoma, “Blevyzgu” forumas - o tokio konteksto postringavimams, mano galva, ten ir vieta.
KovinisEzhiukas: Automobily ten apsishvitintu, mano nuomone - taigi vis delto, tona metalo. Keliai ten liuks + tushti + vietove nekalnuota (zhodziu, nereiktu vargt), o mantos ten daug nebutu - paliktume ja visa neutralioj zonoj. Ekipiruote - ant dirzho & kisenese, taigi netrukdytu vaziot net ir 35 kmh.
Dar kart primenu, kad komandom bei vaidmenim jose skirstysimes per treniruotes. Visus turiu nuramint kad expedicijos metu NEBUS geriamas alkoholis JOKIA jo forma. Nebent grizus, po keliones, Lietuvoj. Kvepuot bijot nereikia - busim su respiratoriaisAngelas

Atsakyk į mano jau užduota klausimą: kaip tu ruošiesi nelaimės atveju greitai evakuot žmogu iš Pripiato su dviračiu? Tuo labiau, kad griuvant namui jame esančios radio aktyvios dalelės išsilakstys ir jūs galite buti apšvitinti. Tokiu atveju jus visiems reikės iš ten greitai nešdintis ir priimti cheminį plovimą poste.

Kur gi neŠypsena pades tau tie respiratoriai, nuo radiacijos, kaip aklam žvakėJuokiasi pasiimkit dar po lopetelę musėms daužyti, galesit atmušinėt radioaktyvias dalelesLaimingas

Nu tai gal geriau kad apsvitintų mašiną, negu žmogu. Nuo mašinos radioaktyvias daleles nuplaut lengviau, nei jas ištraukt iš tavo plaučių…

Respiratorei ir yra tam, kad neykvept y organizma radioaktyviu dulkiu. Evakuot as manau kad nieko nereix - tam ir imuos nekuriu atsargos priemoniu. Vat nekuriem Šypsena kelia mano demesys yrangai ir pasiruosimui - o juk “preparation is a key to success”Angelas

Reiskia nera tikslo rinkti sesiu zmoniu komada. Nes kiek pamenu, BigHead’o vienintelis argumentas buvo tai, kad nelaimigo insidento atveju likusiems penkiems butu lengviau evakuoti sestaji suzeistaji. Cha cha

Visa sita istorija butu nieko, jei ne tie dviraciai. Kazkaip nerimtai atrodo.Taip Gal paieskokit alternatyviu nusitransportavimo priemoniu. Pvz., nusamdykit koki ukrainieti dede, issinuomokit Ukrainoj masina ar pan.

Karoče, ponai keliauninkai. BigHead, pirmoje savo žinutėje rašė:

Jis atmete nuo pat pradžių šį varianta, nes pats neturi galimybės, o dar spėju ir nemoka vairuoti… Ir pradėjo galvoti apie visokius respiratorius ir kitus menkniekius, kurie apsaugos nuo nelaimės. Ir tik dėl savo buko užsispyrimo stato visą komanda į pavojų. As tikrai su tokiu buku žmogum į tokią kelionę nevažiuočiau. Nes jis nuo pat pradžių bando statyti savo sąlygas ir pačioj Pripetej visi turėtu klausyti jo nesamonių. Jis net dėl savo bukumo užmiršo apie evakuaciją apie kuria užmiršti negalima. Tie jo apmokymai juoką kelia, jus važiuosit į mirties zoną, o ne Counter-strike su žaisliniais pistoletais žaisit. Manau šią tema reikia rakinti, nes ji daug kvailesnė už temą "ISLIKIMAS".

Nu ple, zhmones, ka jus kalbat, jofana…Apakęs Galima taip pamanyt ish jusu zhinuchiu, kad mes pro tuos mishkus vazhiuotume mishko proskynomisJuokiasi Taigi ir kvailam aishku, kad tuos plento atstumus, kurie apsupti medzhiu mes lektume visu greichiu ir nestodami bei uzh posto ribu butume su respiratoriais visa laika. Bliamba, nu negi kaip mazhiem vaikam reikia aishkint tokius elementarius dalykusNustebęs Dar uzhduokit klausima “ka reiks daryt, kai vazhiuosim pro mishka ir kas nors labai nores nusilengvint”Nekaltas
Ple, dabar pvz. didysis_brolis kabinejasi prie komandos nariu skaichiaus. Ar Tu bent pagalvojai ka rashai, ar Tu bent supranti kodel sheshi zhmones??? Juk ne tik del to, kad galetume vienas kitiems padet. O dar ir del to, kad tai kompanija (nes tenais, kiek pamenu, yra visishka tyla - o pashneket su kazhkuo, jauchiu, noresis). Mazha to - sheshi dalinasi tiek ish dvieju, tiek ir ish triju, to pasekoje lengva ishsiskirstyt pagal situacija. Negana to - keturiu mazhoka, penki sunkiai dalinasi, o ashtuoniu jau kiek daugoka. Ash nesuprantu kodel man prisieina aishkint tokius elementarius dalykusNe
Jei taip ir toliau sapalioti, galima prisifantazuoti labai daug - pradedant tuo “kas bus jei mus uzhpuls vietiniai”, ir baigiant “jei rasiu seifa su doleriais viduje, ar man ji atidarineti”Pavargęs
Ash tik noriu dar karta paraginti priesh ka nors rashant, pagalvoti ar verta tai rashyti. Turejom mes chia tokiu visokiu ceziu bei ieskojimu, kurie pirma parasho, po to permasto ir net kelias zhinutes y prieky (po savosios) negali numatyti.
Vat siulo kazhkas su mashina vazhiuot - o vat kad mashina del jos gabaritu ir metalo labai lengva apshvitint ir kad gali pasitaikyti labai nemanevringu situaciju tai nepagalvoja.
Kitas perliukas - zhmogus aishkina apie tai, kad mashinoje zjbys dar ir todel, kad sekmingai bus galima pagert. Po tokiu samprotavimu jau nesistebechiau, jei dar kas nors pasakytu, jog mashinoje yra gerai todel, kad nepuchiant vejui lengviau susistumti amfetamino “shniura” arba tiesiog shilchiau miegotiNekaltas
Kita linksma istorija - zhmones siulo su mocais vazhiuot. O kad benzinas kainuoja ne taip ir pigiai, kad mocas yra daug sudetingesnis technologishkai mechanizmas uzh dviraty (ir neretai, atitinkamai, daug sudetingiau remontuojamas uzh dviraty), kad elementariai triju mocu neuzhtektu (ko gero), kad tai palyginus nesaugu - vat apie tai zhmogeliukai net nesusimastoNekaltas
Tenka konstatuoti - apmauduAngelas

Mašinos neapsišvitins ir su ja galima greitai dingt iš mirties zonos. Tu gal galvoji, kad mokslininkai ten važiuoja ne su mašinom, o su dviračiais mina? Arba tos ekskursijos kurias bandyta daryt buvo ant dviračių. Jie ten važiuoja su autobusais. Be to jei jau taip nori gali ant mašinos stogo uždėt dvirati ir po to galėsi važinėt po savo Pripete su juoŠypsena O su dviražiu evakuot sužeistą, tai tas pats, kaip lenktyniaut ant triratuko prieš sportini motociklą. Kol tu žmogų išveši, tai ir medikų jam nebereikes…

Bootent!!! Vot kur pastabus ir supratingas zhmogus - shitas varijantas buvo atmestas ish pat pradzhiu. O kiti dar bande “novinti” shita tema - ash labai dzhiaugiuosi, jog man neprisireike cituoti pachiam saves ir kad radosi zhmogus, kuris ysiskaite y teksta.
Beje, labai teisingai pazhymeta - ash ne tik teisiu neturiu, bet ir tik teorishkai ysivaizduoju kaip motociklas uzhvedamasCha cha

Seni ir protingi zhmones teigia, jog atsarga kaip ir gedos nedaro - taigi, Tu neesi visai teisus. Asmenishkai manau, jog tai yra pakankamai svarbus niuansai ir be reikalo juos sumenkini.

Chia ne uzhsispyrimas, o elementarus nuoseklumas. O be to, y pavoju ash nieko nestatau, jei dar nesupratai. Kas jauchiasi stumiamas y pavoju - tepasilieka savo namuose ir apie tokias keliones net nesvajojaNekaltas Man, tiesa pasakius, yra ganetinai keista girdeti tokius nepasvertus kaltinimus, tachiau… AtleidzhiuAngelas

PuikuGerai Tiesa, chia pati vieta yra pazhymeti, jog ash Taves tenais uzh ausu netempiu (ir, beje, turiu pasakyti, jog netempiu ash tenais nei vieno). Dar vienas niuansas - tokio pesimistishko ir provokuojanchio konfliktus zhmogaus ash net ir neimchiau (net jei jis bootu pasiruoshes ir finansuoti kelione)Cha cha

Pastebeta nevisai tiksliai - tam tikros ishankstines salygos, be jokios abejones, yra. Tik va ash nebandau ju statyti - esme tame, kad arba atsiranda zhmones kuriems tai tinka (o tokiu, kaip rodo praktika ir temos eiga, atsiranda), arba jie kelione nedalyvauja ir jiems nelieka nieko kito, kaip tik klausyti shykshchiu pasakojimu apie kelione ir perzhvelgti nuotraukas.

Tu mane vienoje zhinuteje megini jau kelinta karta yzheisti - tachiau zhmogus ash, vis delto, neesu yzheidus. Pastebek - emociju Tavo zhodzhiuose daug, o shtai naudingos informacijos, kuri galetu padeti tiek man, tiek ir kitiems - neraNekaltas Vis delto… Taip, kelioneje subordinacija egzistuotu - ir, beje, netgi ne vienu lygiu. Kaip sako politikai, “tvarka turi buti”. Jokiu tenais ginchu ar diskusiju man tenais visai nereikia - ash tenais ne diskutuoti ir nepagerti esu linkes vazhiuot, ar supranti, profesoriau???

Zhmogau, ar neatrodo, jog diskutuoti apie taktikas dar kiek ankstoka? Nemanai, kad Tu ishvis kaip ne potencialus keliones dalyvis neturetumei tuo rupintis? Nesijaudink, sunau - zhmogus ash esu nuoseklus, pagalvojau ne karta ir apie taiLabas

Labai jau vaizdingai kalbi - tik va tolko ish Tavo sapaliojimu, tiesa pasakius, mazhaNustebęs

Savo nuomone ishreishkeiApkabinimas Tik va skubu pazhymeti, jog rakinti ko gero reiktu ne ka nors kita, o bootent Tave shitam forume - tachiau ash neesu forumo pareigunas ir nesiimu spresti, tachiau vis delto kaip ne pirma menesy chia sedintis, raginu Tave nusiraminti ir ataushti bei nesivadovauti savo neprotingais principaisAngelas Pastebetina, jog pastaruoju metu radosi itin daug zhmoniu, kurie mano galintys shokdinti forumo pareigunus vos tik kas nors nepatiko - ir girdisi ish visu pusiu “rakink”, “trink”, “banyk” ir panashus svaichiojimaiNekaltas

Ne, apie taktikas reiketų kalbėti butent dabar. Ir jei jau pagalvojei, tai dar karta taves prašau paaiškink, man nemandagiam ir nesupratingam žmogui, kaip tu ruošiesi ant dviračio evakuot sužeista, ar net kelis sužeistus žmones. Ar tu juos ten likimo valiai paliksi? Tu bandai sutaupyt, nors turbūt nepagalvoji, kad už tai sumoki labai didele rizika. Atleisk, jei įžeidžiau, bet mane labai sunervino, kad tu nenori atsimerkt ir pamatyt situacijos realiai. Nors žmonės atsakę tau į šia temą, aiškiai sako, kad su dviračiais ten važiuot ne tik kvaila, bet ir per daug pavojinga.

Reishkias, bajeris yra toks - ash kazhkodel esu ysitikines, kad evakuacija yra dalykas, kurio prireikti maks. 2.5% atveju. Zhodzhiu, tokia galimybe ash vertinu kaip palyginti mazha, nes elementariausiai nesiruoshiu ash tenais po butus vaikshchioti ir lobio ieshkoti ar kresti panashius dalykus. Esu ysitikines, kad elementariausios vaistineles, respiratoriaus, dozimetro bei kitu dalyku turi uzhtekti bet kuriam protingam ir savo veiksmus suvokianchiam zhmogui.
Okey, sure, gali nutikti kazhkas nelaukto - bet kazhkas nelaukto gali nutikti praktishkai bet kur ir bet kada. Manai, Krotovas su savo dream-team’u keliaudamas y Afganistana ish karto po aktyviu kariniu veiksmu studijavo tokius dalykus??? Ash nemanau, kad dabar reiktu imtis tokiu speliojimu, “kas bootu jeigu bootu”. O juo labiau manau, kad tai dalykas, kuri spresti reikia kolektyviai. Zhodzhiu, ish karto pabrezhiu - nei vienas nesitikekit to, kad ash pats viska nuspresiu, informuosiu apie viska ir parupinsiu, o Jums liks tik keliaut. Kitaip sakant, raginu visus man mazhiau priekaishtaut, o daugiau konstruktyviai mastyt. Shtai priesh kelias zhinutes ash paprashiau prisistatyti ir papasakoti kaip prisides prie keliones bei nurodytu savo pageidavimus. Kol kas nei vienas zhmogus y shita pasiulyma nesureagavo geranorishkaiVeee
Bijai del saves??? Rupinkis savim!!! Jei turi galimybe - ir kitais. Kaip teigia rusai, “berezhonovo bog berezhit”Drovus
Man kas nors nutiks blogo - ka gi, boosiu pats kaltas. Pagalbos paprashysiu, bet nemaldausiu. Neesu nemirtingas, bet… Kita vertus - nedramatizuoju situacijos. Jeigu tenais buvo mergina, be skafandro, be respiratoriaus, vaikshchiojo po butus ir Jai nieko nenutiko - nenuvertinu saves.

BigHead, tu per daug jautriai reaguoji i kritika. Isikalei i galva, kad kiekvienas, kuris raso, sh… mala, todel ir nepastebi pagristu perspejimu ir patarimu. Turetum buti lankstesnis.

Ir, gal retorinis klaisimas: ar yra zmogus, kuris sioje temoje parase zinute ir kurio tu neizeidei.Nekaltas

Ne tame reikalas. Tiesiog uzhkniso, kai kiekvienas rasho “kas bus jei taip, kas bus jei anaip, kam reikia to, kam reikia ano”… O vat pvz. niekas neparasho “galiu prisideti tuo ir tuo, turiu tai ir tai, zhinau tai ir tai bei galiu pasidalinti savo informacija, esu linkes Jums suteikti tokia ir tokia pagalba, paskolinchiau tai ir tai”Piktas

Ne, va kaip tik, perspejimus ir patarimus ash vertinu - bet va nepatinka man, kai tai perauga y speliojimus ir nera niekaip argumentuojama.

Stengiuosi booti diplomatishku, tachiau pastebetina, jog ne pas viena zhmogu karaliauja pavydas bei pesimizmas ir nepagrystas cinizmasNustebęs

Manau… TaipLaimingas Tiesa pasakius, yzheidinet nera mano tikslasDrovus Atvirai, tai tingiu visa tema perzhiurinet, tachiau vis delto, klausimas juk buvo retorinisCha cha

Pačioj pradžioj tu sakei, kad net yra pavojus sutikti mutantusŠypsena o kuo tau visi daugiau prieštarauja, tuo labiau tu menkini rizika. Evakuacijos galimybe yra labai didelė, nes ten nėra jokios pagalbos 30 km spinduliu. Net jei žmogus ir neapsišvitins, o tik susižeis koją, kas važiuojant dviračiu labai įmanoma. Arba ka jus darysit jei prasidės lietus? Tada su dviračiu dar pavojingiau važiuoti. Karoce sakyk tu ką nori, bet mašina ten reikalinga ne mažiau, nei geigerio skaitiklis.

Mes tau ir suteikiame konsultacinę pagalba (be to aš savo žinutes pagrindžiu). Nesakyk, kad tai blogai, kartais pats sau vienas negali numatyti visu variantu ir visgi daug galvų geriau nei viena.

BigHead: Manau labai pagrįstas teiginys yra važiuot su mašina ir pats jei ir važiuosiu į Pripetę tai tik su ja. Rašei kad 2,5% yra kad kažkas gali susižeisti. Bet aš manau kad važiuojant į padidintos rizikos zona šis procentas padidėja iki 40%. Nes už visus 6 komandos narius tu negali atsakyti o būtent dėl prasto organizavimo atsitikus nelaimei visa kaltė kristų ant tavo pečių. Manau automobilis tai ger. transporto priemonė nuvykti iki AE:
> Saugu
> Nereiks temptis mantos su savimi
> Viskas atrodo rimčiau.
Manau paprašę leidimo ir nurodę transporto priemonę, ambasadoje iš mūsų gardžiai pasijuoks kad kažkokie lietuviai sugalvojo keliauti per radioaktyvią zona su dviračiais Cha cha.
Manau dar nepagalvojai apie tokį dalyką kaip dviračio nepraktiškumą. Nes ji reiks nuplauti poste, o jei nuplausi jį visą reiks sutepti jei norėsi kad jis dar važiuotu… Tiesa rašei kad galėtume važiuoti 35km/h greičiu manau tai toli gražu neįmanoma, nes tokiu greičiu aš važiuoju nuo normalaus kalno ir tai dar paminant + turint galvoj didžiulę mantą šį teiginį galima ramiai atmesti. Greitis bus max. 25km/h o vid. 20km/h ir tai kartais mažiau. Ir dar dėl dviračiu… Abejoju kad greit susirinks komanda norinti važiuoti ir turinti normalius tvarkingus dviračius. Kaip žinoma sportiniai dviračiai neatlaikys žmogaus masės ir dar + mantos. Todėl belieka tik kalnų dviratis, kuris yra griozdiškas Nustebęs
Net nžn. Manau su mašina būtu ir pigiau ir saugiau. Ar taip, ar taip tektų važiuoti su traukiniu, mokėti už dviračio vietą taip pat kiek teko skaityti nelabai ir būna kur ikišt tą dviratį traukiniuose, reikės pirkti įvarių detalių dviračiui…
Dviratis ne tokiai kelionei Ne

Protingai pastebėta, jei prasidėtu lietus tada šakės, nei tu palapinės normaliai pasistatysi kur nors nei pavalgysi. Ant esfalto gi nestatysi Apakęs O kur jei dar nuo tų medžių pradės varvėt tai iš vis duobė Pavargęs Dviratis 100proc. atkrinta. Per daug rizikos