tvarkausi knoppix, reikia pagalbos (naujas klausimas)

tvarkausi knoppix, reikia pagalbos (naujas klausimas)

PIRMAS KLAUSIMAS esmė ta kad teko iš savo kompo ištrint windows (nes užpiso). likau su knoppiksu. bėda ta kad mano kompas yra su dviem tinklo plokštėm, per viena pas mane į eina internetas, per kitą eina į sistros kompą. o mano sistra mažametė. todėl linux jai truputį gąsdinantis, beto ji nežino (tarkim) root pasvordo. kad pas ją veiktų inetas turiu svo kompe pasijungti kaip root, ir paleisti failiuką “riuteris”, kuris ura direktorijoi “home”, šio failiuko turinys: #/bin/bash # Delete and flush. Default table is “filter”. Others like “nat” must be explicitly stated. /sbin/iptables --flush /sbin/iptables --table nat --flush /sbin/iptables --delete-chain /sbin/iptables --table nat --delete-chain # Set up IP FORWARDing and Masquerading /sbin/iptables --table nat --append POSTROUTING --out-interface eth0 -j MASQUERADE /sbin/iptables --append FORWARD --in-interface eth1 -j ACCEPT echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward tada pas ją kompe yra internetas, bet ji pati nemoka/negali (tarkim nezino root pasvordo) paleisti si failiuka, o kaip bunu darbe ji nori naudotis internetu (mirku) iš savo kompo, taigi, klausimas būtų toks - kaip padaryt kad failiukas"riuteris" pasileistu root teisėmis startuojant mano kompą? ANTRAS KLAUSIMAS 6 zinute ->

Į failiuką “/etc/rc.local” įrašyk tokią eilutę “/home/riuteris” be kabučių. Tavo “riuteris” nuo šiol kiekvieną sykį pasileis kraunantis sistemai.

sistra kazkur isejus, tai negaliu patikrint ar veikia, o rc.local failo pas mane nera. gal tai knoppix sis failas vadinasi kitaip?

Tuomet patikrink “/etc/rc.d/rc.local”. Kadangi šiuo metu neturiu knoppix’o po ranka, tad šioje distribucijoje šio failo gali išvis nebūti.

Čia šiektiek pasidomėjau kaip ten tuose Debian’e ar Knoppix’e reikalai. 1) Sukuriame failą “/etc/init.d/local” su betkuriuo mėgiamu text editoriumi. Šis failas turi prasidėti šia eilute:#! /bin/sh_2) Sekančiose eilutėse rašome norimas paleisti komandas. Tavo atvėju:/home/riuteris_3) Failiuką išsaugome. 4) Suteikiame teises failui naudodami komandą: chmod +x /etc/init.d/local 5) Paleidžiame šią komandą: update-rc.d local defaults 80

ANTRAS KLAUSIMAS tai va o dabar noriu susitvarkyt apt-get, ir naudojanciu debian noreciau paprasyti cia papostinti savo /etc/apt/sources.list failu turini, nes nenoriu visko siustis is kazkur toli, noriu suzinot LT mirroru jei yra…

bandyk AKL.lt kreiptis. Gal ten ką rasi (mirorus ar pan.) ftp.akl.lt

[bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2forum.showPosts/343548.46 1-=(1318993464](http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2forum.showPosts/343548.461-=(1318993464)