Turiu beda su akumo iskrovimu...

Turiu beda su akumo iskrovimu…

Pastoviai issikrauna akumas (kas savaite ar dvi). Generatorius krauna normaliai 13.5 V, akumas pats irgi laiko normaliai panasiai apie 12.55 V. Taciau viena ryta ir neuzkuriu. buvau pas elektrika sako kazkas tau iskrauna Baisu??? nesenai pastebejau toki dalyka. labai gerai vakare matos. kai sustoji, t.y. nuspaudi stabdzius pradeda zybeti akumo lempute… kartais silpniau kartais stipriau. itariu, kad gal trumpina kazkas. gal turit kas ideju.
p.s. aparaturos nera (kas potencialiai galetu iskrovineti).

akumas nesenai keistas…

jo tikriausiai trumpina kazkur,pasiziurek fiske kur eina i galines lempas nes dazniausiai jos buna issilydziusios.

akumas nesenai keistas…

oi sudetingas tai reikalas Nekaltas
gali signalizacija sh malti, nors tai gan maza tikimybe,
toliau ventiliatoriuas jungiklis, kaip buvo man. uzgesini varikli, ventiliatorius salono nustoja veikti, bet jei palieki ant ijungto rezimo rydavo elektra nors pats ir neveikdavo Nekaltas
gal kur salono ar bagazines lempute pastoviai dega?

ispradziu buvo bagazines lempute. bet pakeiciau su visu lizdu i nauja. o va ventiliatoriaus jungiklis tai tikrai itartinas. nes kai pasuki kad ijungti. jis pradeda veikti tik po keliu minuciu, kartais greiciau. bet paskutiniu metu viska isjungineju palikdams auto: ir ventiliatoriaus jungtuka ir valytuvus. ir halogenus viska ka tik imanoma

Tai problemos neissprestu, bet galetum nuo akumo mase atjungineti kol issiaiskinsi kame reikalas.

Vat ir manam nissanui tas pats. Galvojau akumas silpnas,pasikeiciau i nauja,patikrinau generatorius irgi krauna,o ryte akumas negyvas. Pamatavau,kad uzgesinus masina,nedegant jokiom lemputem is akumo teka apie 3A srove,tad nekeista,kad per nakti ir iskrauna…
Manuoju atveju,tai pats generatorius kazkur trumpina. Jame ten yra kistukas su pora plonesniu laidu (nezinau,gal suzadinimas koks),bet ji istraukus srove nebeteka - aisku uzvedus ir nekrauna.Tad dabar sustojes istraukiu ta kistuka - reiks generatorius ardytNekaltas

O taip tai pabandyk atsekti,kas pas tave trumpina,nuo akumo laida pajunk per testeri (jei neturi, kokia lempute). Jei trumpina matysi,kokia teka srove,tada pabandyk saugiklius isiminet - gal ir pavyks nustatyti,kur tie sliekai gyvena. Sekmes Labas

gal galli smulkiau paaiskinti kaip ten ta nutekejima tikrinti? atjungiu klema. ir pajungiu testeri tarp klemos ir akumo? ir ka turi rodyti testeris . kokia nors reiksme su - ar kaip? (mat nesu jau labai elektrikas )

Tau tikriausiai trumpina ne generatorius,o tie laidai.Vienas jų yra sužadinimo,eina nuo akumo krovimo lemputės į generatorių.Jis prie buferio kur nors prasitrina ir trumpina tarp laidų.Jei trumpas būtų į masę,perdegtų saugiklis(jei jis yra),o šiaip tai gaunasi iškrovimas akumo arba generatorius blogai krauna.13,5 v.mažai,turėtų būt virš 14 v.Aš pramečiau kitą laidą ir viskas gerai.Dar nebuvo gero kontakto tarp generatoriaus ir variklio tai dėjau papildomą pintą laidą.

Jo,tai testeri pajunk tarp klemo ir akumo,nustatyk ant amperu ir taip pajungus turetu rodyti kokia teka srove. Jeigu viskas normaliai tai turetu buti labai maza, gal kokie 0,1-0,3A (laikrodziui,automagnetolos bei signalizacijos budejimui). Jeigu rodo zymiai daugiau,vadinasi kazkur nuteka. Tada taip pajunges bandyk istraukineti saugiklius ir stebek testerio parodymus.Kai nutekejimas dings istraukus saugikli,paziurek ant to dangtelio lipduko,kam tas saugiklis skirtas,o tada jau tikrinti tuos laidus,jungtis ir t.t.
O jeigu eina ne per saugiklius nutekejimas tada,dar sunkiau surast,va kaip pas mane,tada siaip ziureti,tikrinti,gal kas neseniai buvo remontuota? Matai jeigu pas tave issikrauna tik kas savaite ar dvi,tai didelis sroves nutekejimas neturetu buti. Kai patikrinsi,bus aisku,jei nenuteka tai,man atrodo,dar su krovimu gali buti blogai.

Na,jo gerai sakai,tai pirmiausiai reiks laidai patikrinti.
DekuiLabas

na, šiaip minimalus krovimas 13,8