Tikros istorijos6

Tikros istorijos6

Po antrojo pasaulinio karo amerikiečiai nutarė moksliškai įvertinti samo mūšius su japonais. Ir vienas iš pastebėtų dalykų buvo toks: netgi esant visiškai lygioms jėgoms, amerikiečiai mūšius dažniausiai laimėdavo, ypač tais atvejais, kai būdavo svarbūs greiti veiksmai. Po ilgokų tyrimų mokslininkai nustatė, kad lemiančiu veisniu buvo kalba - vidutinis anglų šnekamosios kalbos žodis susideda iš 6 raidžių, kai tuo tarpu vidutinis japoniškas žodis yra 13 raidžių ilgio. Amerikiečiai tiesiog greičiau susikalbėdavo, tai ir nulemdavo daugelį pergalių. Remiantis šiais tyrimais, vėliau buvo kuriamas specialus karinis žargonas, kuriame įvairiai karinei technikai būdavo duodami trumpi, dažnai vos trijų raidžių vardai.
Praėjus keliolikai metų, šiais tyrimais susidomėjo ir tarybinė kariuomenės vadovybė. Buvo nustatyta, kad vidutinis rusų kalbos žodis yra 7 raidžių ilgio. Tačiau vidutinis žodžio ilgis, aktyviai naudojant keismažodžius, sutrumpėja iki 4 raidžių…

Tikra teisybė: kariškos komandos turi būti griežtos, trumpos ir aiškios, kiekvienam bambukui iškart suprantamos. Trijų-keturių raidžių žodžiai patys tam tinkamiausi Cha chaCha chaCha cha

TaipTaip

o geras Juokiasi

Idomu Nekaltas

Juokiasi Juokiasi Juokiasi Juokiasi JuokiasiCha cha

niuz nieko visai…Cha chaGeraiTaip

visai gera istorijaJuokiasiJuokiasiCha chaCha chaLaimingas

Grazi pasakaMirkt

O kaip del LT armijos?

Ilgesniu zodziu gal kai kurie nesuprastu… Nekaltas

Stot, gult, paimt - kaip šuniui taip ir kareiviams, trumpai ir aiškiaiTaip

…o jie ka ne sunys…o as galvojau…Cha cha

Gal ir yra cia tiesos

Stai ko tereikia laimeti karui…Nekaltas