Srovės ribojimas lempos uždegimo momentu

Tada paprastas klausimas- kur toki velnia galima nupirkt? Kaune domintu. Halogenai-vamzdeliai po 150W- nedaug isties. Zinoma norisi uzdelsimo sekundes dalimis, kad butu nepastebima- vien lempu apsaugai; jos tikrai greitokai perdega daznai junginejant, reklamuojamu valandu daugiau puses tikrai nelaiko.

pirmiausiai “Mazge” ieškočiau < mazgas.lt&gt ;. paskui elintoje, < elinta.lt&gt ;, paskui audiotone < audiotonas.lt&gt ; Cha cha <- nežinau, ar yra toks linkas, na, Lemonoje, be abejo …

hm … keista. man kažkaip nepasitaikė, ir pas tėvą AlyTuje, ir mamos kaime, ir tėvo kaime, ir kaime pas pažįstamus ir butuose, kuriuos nuomavausi, nėra perdegę mano įsuktos lemputės nei karto … netgi bendrike, kai gyvenau, nesu keitęs savo įsuktų lempučių niekad. Gal reikia kažkaip stebuklingai įsukti? Beje, aš niekd nepirkau pigiausių, ir visuomet pirkdamas žiūriu, kad būtų volframo siūlelis ir paminėta 230V.

Halogenai-vamzdeliai po 150W- nedaug isties. Zinoma norisi uzdelsimo sekundes dalimis, kad butu nepastebima- vien lempu apsaugai; jos tikrai greitokai perdega daznai junginejant, reklamuojamu valandu daugiau puses tikrai nelaiko. O kas junginėja tas lektarnas-jungiklis, tiristorius ar koks kitas biesas. Gal tau pakaktų pradinio pakaitinimo. T.y. paduodi nedidelę įtampą, kad lempa kaistų, bet nešviestų. Šita įtampa priklauso konkrečiai nuo lempos. Šiltas galėsi mirksint kiek širdis geidžia. Pati realizacija gali būti įvairi-lemputė lygiagrečiai jungikliui, “pravertas” tiristoius ir t.t.

Gerai čia pats geriausias sprendimas. siūlelį laikai vos vos rausvą. Tik ne įtampą šiuo atveju, o srovę reikia laikyti Gerai. Tam puikiausiai tinka simistorius atidarinėjamas arti perėjimo per “0” kas kelintą pusperiodį.

Tam puikiausiai tinka simistorius atidarinėjamas arti perėjimo per “0” kas kelintą pusperiodį. Priklausys nuo lempos inercijos… Reikėtų bandyt. Gali jaustis mirksėjimas. Lempa ne “čainikas” koks Cha cha Cha cha Cha cha

Na tas svelnus uzdegimas iprastai 0,1 sekundes.Tai jau 10 apribotu pusperiodziu,lemputes prasilimui.

Ne visai taip. Atdarai kas 10 ar kas n pusperiodį. Taip lempą šidai pastoviai, o ne tik įjungiant. Toks dalykas tinka daug mirksinčiom lempom (pvz. reklaminiai skydeliai, “bėgančios ugnys” Mirkt.

O jei bute vartosi? Uztenka tos 0,1 sek leto prasilimo.Ir keiciant impulsu ploti.

O jei bute vartosi? Uztenka tos 0,1 sek leto prasilimo.Ir keiciant impulsu ploti.

Sory,bites wap…

Tuoj mane ispeiks, bet noriu pasiulyt toki daikta: Ijungi su jungikliu per nuosekliai pajungta varza. Po 0.2s isijungia rele, kuri ta varza uztrumpina.

Viskas teisingai, bet manau tų 0,2S mažoka, reiktų bent jau 0,5S. Pvz. panašus pricipas nuadojamas, kai reikia paminštinti stipro, su didelio talpumo kondais, jungimą. Tai jungi 220vrėlę lygiagrečiai trafo pirminei, o trafa į tinklą užšeri per varžą. kai didelė srove, visa didelė įtampos dalis krenta ant varžos ir rėlė nesuvaeikia. kai kondai užsikrauna, rėlės kontaktai užtrumpina tą varžą, ir grandinė jokios įtakos nebeturi. Va taip Cha cha

Ideja su rele man patiko. Gal todel, kad esu gan pavirsutiniskai susipazines su elektronika Cha cha Belieka issirinkti normaliu gabaritu rele ir pasirinkti varza. Idomu, kiek mazdaug belekokios reles suveikimo uzdelsimas? Jauciu, cia ir 0,2s pakankamai. Kas nepastebejo auksciau- lempos yra 150W vamzdeliai-halogenai, sustatyti dabar jau iprastose liustrose. Man jie dega gal pusmeti, valandu bus ne daugiau 1000, tuo tarpu reklamuojama 2000. Tikiuosi bent kiek daugiau isspausti. Ka siulo nusipirkti prie progos irgi pasidomesiu- gal net patiks Mirkt

Rele reikia rinktis pagal srove ŠypsenaO 0.2s as cia parasiau tik kaip pavyzdi. Tos lempos vistiek prie 220V jungias? Tai tada vienos lempos srove ~0.7A

Su elemntariomis elektros ziniomis dar bendrauju, tik va puslaidininkiu schemu pats sutvert nesugebeciau- nesu garantuotas del busimo veikimo Cha cha Tiesa, diodu panaudojima dar pakankamai ismanau Cha chaTikiuosi, patobulinimas bus igyvendintas sekmingai- dekui uz patarimus Alus

Taip.Su laiko rele gan paprasta.Na o laikas-4 pramoninius rusiskus taisiau-ir po 0,1,ir po 0,3 sekundes pakankamai.Stiprintuvuose gi ,uzlaikimas didesnis del pereinamu procesu .