Silumos siurblys "oras-vanduo"

Danijoje "oras - oras" sistema kainuoja 1500 - 3000 litu.
Apsildomas plotas - nuo 95 iki 160 kv metru.
Kaina priklauso nuo galingumo ir ekonomiskumo klases.Visose brosiurose raso, kad naudodamas tokia sistema sutaupysi apie 66% elektros energijos, o A klases - net iki 75%.(cia jie lygina, jei naudosi paprastus elektros radiatorius).Dar raso, kad tokie irenginiai veikia, jei lauko temperatura aukstesne, nei -16 laipsniu.Cia priezastis, del ko nevezu as jo i Lietuva…

Gal tori koki Danu internetini adresa kur apraso ar pardavineje tokius daikciukus? Mane sudomino kaina nes prie zidinio su ortakiais galvoju deti papildoma elektrini sildyma!

Rimokas yra kiti dar budai nekisti nagu, pvz. sildyti saliarka. Na ir man rodos, nereiktu bijoti susaldyti zemes ): . Pasauli gi globalinis atsilimas, tai tau tik aciu visi pasakys Paplepėkim

Juokiasi … Paskui pakliuvo toks straipsnelis - sveicarai padare nuodugnius tyrimus su grunto SS . Nustatyta , kad temperatura krinta apie 3-4 metus , o paskui stabilizuojasi ir toj vietoj kur kolektorius pastoviai bus salcciau 2-3 lapsniais . Taigi , cia ne beda . Beda , kad kaip lietuvis stengiuosiu lengviau prasisukti - zemes nera , reiks grezinio SS kolektoriui . O grezinys kainuoja … Be to tas Daikin pasiulymas - gera kaina … Buvo pamastymas apie saliarka . Gal ir neblogas variantas . Skaiciau jusu postus forume apie tai . Sis variantas dar galioja … Šypsena

gali cia paziuret:
http://www.harald-nyborg.dk/listproduct.asp?grp=77&n=10
cia trys variantai yra
buna dabar jau visose stambesnese statybinese parduotuvese

Tai cia ne silumos siurblys , o oro kondicionavimo irenginys . Isorinis blokas ir vidinis blokas su pulteliu . Idomu , ar "VARMEPUMPE" danu kalba ir reiskia silumos siurbli ? Taip tai tokiu panasiu irenginiu pilna Lietuvoj .

varmepumpe ir reiskia "silumos siurblys".
Pulteliu nusistatai norima temperatura ir irenginys ja palaiko.Sildo, arba saldo.

Tai kad buvo ko ir visi išdiskutavom, klausimą uždarėm, bet tamsta po savaitės vidurnaktį nusprendėt, kad reikia vėl iš naujo apie tą patį pakalbėt Labas

Neturit ka parasyti tai ir neterskit eterio Šypsena

Reziumuojant ,tas labai gerai matyti vieno is gamintoju SS A-W ,kurio nominalus galingumas 9kW ,galios ir COP kitimo priklausomybe ,kai ruosiamo termofikato t=35lC, nuo kompresoriaus darbo daznio Hz (apkrovimas) ir lauko temperaturos kitimo grafikuose :
https://www.part.lt/perziura/e99b9871c6ba7d4943198b8209819839309.jpg
http://www.part.lt/perziura/cdfc7027c6d5cc7131127e74478c3358708.png

O kas blogai? …Padariau didele klaida isigijes 10kW SS ir grezinius jam uz 10,000 euru kai mano namo maksimalus poreikis yra 3kW. Grynai elektrinis sildymas man but buves pigesnis… ir tesiam tema: grynai elektra ar oras-vanduo kai silto namo poreikis 1-2kW? Sis klausimas ir yra uzduotas nuo pat pradziu pradzios.

[/quote]

ŠS betkokio tipo atsiperka jei jis yra pats pigus ir tarnauja bent 10 metų. Reikia paskaičiuoti koks metinis energijos poreikis kWh ant kokių tarkim 10 metų ir tada pridėti investicijos kainą, viską padalinti iš metinio (COP) ~2,5, tada sulyginti, kiek tai būtu kainave vien ant naktinės elektros šildyti grindis su kabeliu. Jau išsiaiškinau, kad inverter ŠS negali viršyti +50%* galios, nei max reikalinga galia per šalčius, nes tai neatsiperkanti investicija nes kaina priklauso nuo galios, o prie -15C ir žemiau oras-vanduo, oras-oras neapkrautas dirba itin neekonomiškai, preišingai nei sako intuicija ir praktika iki nedidelių šalčių.

*ta 50% galia turi būti paskaičiuota nuo max kompresoriaus elekros galios ir padauginta iš kokių tarkim 1,7 COP, nes skaičiuojama ant kokių -20C. Tai gubiai primetus inverter ŠS galia turėtu būti maždaug ~1,8-2,5 kartų didesnė nei max jo galia kai lauke +7C, o namo poriekiai bus skaičiuojami ant -20C. Tarkim mano namo šiluminiai nuostuoliai 2Kw prie dT 40K/C, mano ŠS yra 3,8kW.

Pasišildo lauko bloko apačia su kabeliuku panašiu kaip į grindis deda, bet jo galingumas gal kokia 50-100W tik, kad neapledėtu apačia, kai vyksta atitirpinimas, kad išbėgtu vanduo per apačią, jis veikia nuo -5C ir žemiau. Ar jis veikia visada ar tik atitirpinimo metu aš nežinau, būtu gana kvaila jei gamintojas būtu to nenumatęs ir neoptimizavęs visi šito reikalo, stebėsiu kai bus šalčiau kaip ten viskas vyksta su tuo šildymo kabeliuku.

Skaičiau kad kai yra rimtas šaltis -15C ir žemiau tai inverter tipo ŠS COP truputėli netgi prastesnis jei riboja galią, gaunasi kaip ir rašai atitirpinimui švaistoma el. energija, jei ŠS max galios perdaug, o jis nusimetęs gazą, todėl optimaliausia būtu rinktis tokį ŠS kad prie -20C jis sugebėtu sugeneruoti 110-150% tuo metu reikiamo galingumo, ne daugiau. Paimsiu savo pvz, ~3,8 kW max (nors realiai max yra 4,1kW kai lauke labai šilta), tam jis naudoja 1,1kW elektros max, kai pasidaro labai šalta, tarkim -20C pradeda naudoti 1,6 kW max su COP ~1,7 į vidų gausiu 2,7kW, o man reikia ~2kW, manau parinkau galingumą normaliai. Prie tokių ir didesnių šalčių ON/OFF nei kiek neprasčiau, o gal net truputi geresnis COP gausis, bet inverter privalumai atsiskleidžia kai lauke virš 0C ir nereikia daug galios. Žodžiu teoriškai kai labai šalta, o ŠS perdidelio galingumo labiau apsimoka ŠS išjungti kas porą valandų ir įjungti nei leisti jam maltis 90% laiko paroj ant inverter rėžimo, bet tai gana kvailas sprendimas, kas tuom užsiiminės.

Dėl šaltų orų nepergyvenu nei kiek, kai ateina šaltis paprastai ir saulės būna daugiau, o tai reiškia kol šviečia saulė šildytis kažkuom papildomai net nereikia. Įrodymas va, nu bent jau Klaipėdoj bus saulėta https://www.yr.no/place/Lithuania/Klaipeda/Klaip%C4%97da/long.html BTW gis meteo aš nurašiau kaip itin nepatikimą orų prognozuotoją ir naudojuosi šituo ir old.meteo.lt tie bent jau pusėtinai nuspėja.

O kodėl mane turi domint kaimyno, nesugebancio pasistatyt namo ne ant mano tvoros, problemos, į voljerus galima grūst ką tinkamas, kas šuni kas kondiškės bloką, kas tiesiog prijungia prie signalizacijos ir nesiparina, apie boilerį patylėsiu, ypač kai vasara dėl jo reikia kurti pečių arba šildyt elektra, COP formulę kolegos paršė, imkite kalkuliatorių ir pirmyn, apie kaminą tikrai bergždžia diskusija, nes ir arkliui ašku kad kaminas gaunas bereikalingai šmesta krūva pinigų, su potencialiu kiauru stogu.
SS vartotojai kitą ir dar kitą savaitę židinį kurs tik dėl romantikos o ne dėl taupymo, nebent jūsų klientai su daikinais ar dar bbz kokiais š**is.
Šiaip linksma skaityt granuliniu pečių pardavėjo virkavimus. Kad ŠS oras vanduo nuneš visą jų rinką buvo aišku jau prieš kokius 5-6 metus, tas ir vyksta labai sėkmingai.

Atskiras, tik lauko blokas - 17500 lt. Baisu…

Ecodanas brangus nevertas tu pinigu
Geriau jau atskitai komplektuoti shilumos siurbli + kombinuota boileri

Galima nuorodas, kontaktus? Nes man sveo skaiciavo 30tkst su greziniu…

Cia kasperoviciumi reikia buti, kad toki SS klientui isiulyti. 10 kW zeme-vanduo SS su 140m greziniu kainuoja 20,000