Silumos siurblys "oras-vanduo"

Pilnai sutinku su jusu nuomone . Nesu jais labai susizavejes , patrauke demesi Daikin Altherma modelis , kaina nuo 12 000 Lt . Tai ir susidomejau . Nors … ar uz tokia kaina gausi gera produkta ? Irgi klausimas … Šypsena . Imones, kurioj dirbu , automatikai ir sildymo-vedinimo sk.virsininkas dave griezta ivertinima - NE . Tipo , vien tas faktas , kad po keliu metu bus daug prieziuros problemu . Cia is imones turimos irengimu bazes patirties … Šypsena . Sildymo-vedinimo sk.virsininkas palaike mano ideja su DuoHeat radiatoriais . Tipo jau geriau tokie elektroakumuliaciniai nei SS . Matyt , taip ir darysiu … Laimingas)

[/quote]

Pilnai sutinku su jusu nuomone . Nesu jais labai susizavejes , patrauke demesi Daikin Altherma modelis , kaina nuo 12 000 Lt . Tai ir susidomejau . Nors … ar uz tokia kaina gausi gera produkta ? Irgi klausimas … Šypsena . Imones, kurioj dirbu , automatikai ir sildymo-vedinimo sk.virsininkas dave griezta ivertinima - NE . Tipo , vien tas faktas , kad po keliu metu bus daug prieziuros problemu . Cia is imones turimos irengimu bazes patirties … Šypsena . Sildymo-vedinimo sk.virsininkas palaike mano ideja su DuoHeat radiatoriais . Tipo jau geriau tokie elektroakumuliaciniai nei SS . Matyt , taip ir darysiu … Laimingas)

[/quote]

Kas tas "DuoHeat" ? Jai nesunku pakomentuok ar nuoroda kokia idek!
Aciu!

Nea , nesunku Šypsena . Termo elektro akumuliaciniai radiatoriai . Statiniai . Jeigu prisimenat Utenoj tokius gamino , bet baisiai griozdiskus . Sitie naujoviski , dizainas grazus , nestori - 13 cm platumo . “Duo” cia reiskia dvigubas . Jis naktine elektra kaitina magnetito plytkas , o paskui per diena sukaupta siluma atidavineja . Tai vienas silumos saltinis . Antras - radiatoriaus priekineje paneleje yra infraraudonuju spinduliu sildytuvas . Jeigu nustatytos temperaturos palaikymui nebeuztenka is sukauptos naktines , tuomet papildomai isijungia infra sildymas . Infra mazai elektros naudoja . Tai toks trumpas apsakymas - cia vaizdeliai , pdf info apie juos : http://www.dealec.co.uk/acatalog/Dimplex_DuoHeat_Radiators.html
Lietuvoj jais prekiauja ElektroBalt . Kainos nuo 1600 Lt … Šypsena

Nesu pakankamai su tuo susidures, kad galeciau sprest ir daryt isvadas, bet galbut cia analogiska situacija kai baigesi sovietine ziguliu era plintant vakarietiskiems auto atsirado fobija ipurskimams, automatinems pavaru dezems, kondicionieriams ir t.t. Nes tai buvo nepazystami dalykai, kuriu niekas nemokejo taisyt, daliu nebuvo ir t.t. Dabar i tai ziurima ne kaip i galvos skausma.
Tai gal ir cia paprasciau, pigiau (esamu momentu) pastatyt tradicini katila, su jau iprasta sistema ir viskas…

Del siluminiu siurbliu nesiginciju (cia panasus variantas ,kai nusiperki siuo metu elektra varoma automobili)
O kieto kuro katilu yra brangesniu ir uz siluminius siurblius Laimingas

na siaip kiek zinau SS Oras-vanduo yra maziau efektyvys negu vanduo-vanduo. Pas mane yra antro tipo ir konvertacijos koeficientas yra 4,25, tuo tapru oras-vanduo yra 2,5. Siaip aisku geriau negu elektra, bet siaip jau geriau daryti nedideli grezini ir daryti vanduo-vanduo SS.

O siaip ziuriu pakankamai yra daug SS skeptiku Lietuvoje. Gal tiesiog del to kad esama katalikiskas u krastas Cha cha Siaip kiek pakalbi su svedais, vokieciais visi tokius dalykus zino ir naudoja. Nes nezinau aisku ziema sita buvo silta, bet blin parodykit man bent viena kuris turedamas dujas uz 155m2 sildoma plota moketu 70Lt/menesiui kai visame name +21-22C

nu ok, kai susimontuosi parasyk

O kiek suplojau uz viska ? Cha cha Uz SS , uz irengima ( grindinis , automatika , kolektoriai , grezinys ir t.t. ) ? Speju , kad bus >= 40 K lietuvisku … O juk tai milziniska suma . As pilnai ankstesniu postu , kad norvegai jau geriau elektra sidysis , nei kokias dideles babkes i sildyma investuos . Galima ir kitaip tuos pinigus investuot . Mane pagavo tai , kad Daikin Altherma kaina pirkl.nuo gallingumo prasideda nuo 12 000 Lt . Tai logiskai mastant grindinis + SS + visa kita , kas priklauso - iki kokiu 25 000 dar galima butu leist ( panasi kaina kieto kuro sistemai gerai iseina ) . Bet 40 K … nu daug , nezinau … Man tokios sumos investuot i sildyma , gaila , beje … Liūdnas
Svedai , vokieciai naudojasi lengvatom beje dar . Ten pas juos valdiskai tokius dalykus remia . Na jeigu koks Brazausko gimine isisuktu i si versla , gal kas nors ir pas mus pajudetu … Laimingas)
Cia ne skepsis - as sutinku , kad SS yra geris , bet labai brangus … Juk dauguma postu , jeigu gerai pasiziuret , remiasi tokiu gincu - ar apsimoka , ar verta ?

ss “vanduo-vanduo” eksploatacines islaidos 0.45 Lt/kv.m per menesi ?
jei taip galiu pasiulyt labai daug darbo ir labai ilgam…Šypsena

[/quote]

Aisku tai didele investicija ir ilgam, gali net ir neatsipirkti. Bet is kitos puses yra daug zmoniu kurie deda brangius stogus, klinkerines sienas - tai juk neatsipirks niekada Šypsena nes tai realiai ne investicija.
O su sildymu irgi tas pats - jeigu nori visa gyvenima tasytis su malkomis labai prasau. Jeigu ne tada arba sildaisi dujomi (jeigu jus atvestos Šypsena) arba daraisi SS.

Beje del kainos tai nera cia jokio kosmoso. Vienas draugas dirba rimoje firmoje uzsiimancia sildymo sistemomis, tai jo nuomone SS kainuoja 10-15000Lt daugiau negu auksto lygio sildymo sistema su dujomis ar malkomis. Jeigu reikia duju rezervuaro tai kaina ta pati.
Beje reiketu gyvenime lyginti vienodus dalykus o ne Mersa su ziguliuku. Aisku jeigu statai pigiausius Senuku radiatorius, pigiausius vamzdzius kuriuos isvedzioja kaks kaimynas, perki koki pigiausia samadelka peciu, nestatai jokios automatikos, manau tokiu budu manau SS kokius 3 kartus daugiau iseina.
Beje nereikia lyginti ir namo, jeigu namas maziukas, su mazais langeliais tai teko girdeti kad su SS metams sildymas ir karstas vanduo kainuoja 800Lt. Mano atveju silumos nuostoliai nera mazi nes pas mus yra dideli langai kuriu vienas net 13m2, beto lubos yra aukstos -1me aukste 3m, antrame aukste iki 4,5m

Man teko klausyti daug pasaku apie pigu sidlyma. Tipo man malkos kainuoja vos kelis simtus litu sezonui. Poto kai pradedi aiskintis isaiskeja - turi savo miska, kurena visokiais medziais, nuo kuriu apsinesa pecius/kaminas ir tenka ji kapitaliai valyti kas metus. Pats organizuoja misko kirtima, pats samdo kas atves rastus. Pats puse metu savaitgaliai pjausto ir kapoja malkas, pats nesioja. na aisku idejus tiek savo darbo, ir jo neskaiciuojant tai sildymas labai pigus. bet realiai mno vienas kaimynas perka malkas, samdo kas kapoja ir kas sunesa i malkine, tai jam ziemos sezonas kainuoja 1200Lt. Kitas kaimynas kurio namas 100m2 turi duju sisterna, tai jam metams tai kainuoja 3500Lt. Man geoterminis metams pagal svedu paskaiciavimus turetu kainuoti 1200Lt. na turetu panasiai ir gautis nes va kaip tik vakar paziurejau elektra uz 2007.01.14-2007.02.14. Realiai jau visa menesi turime pakankamai zemas temperaturas ir elektros sanaudos 350Lt. Realiai man elektra be sildymo kainuoja apie 140-150Lt. Taigi sildymas gaunais 200Lt

Argentum jau vienas zinksnis iki amzino silumos saltinio (t.p. amzino variklio ) Manau reikia suprasti ,kad nieko siame gyvenime uz dyka nera. man patinka tavo mistiniai skaiciavimai Laimingas elektoros per si menesi prisukai 350Lt… ar neperdaug? Nuskilo ,kad ziema trumpa.
Pas mane namas (pradetas statyti 1996 metais) 310 m2(rusys 120m2-sildomas, pirmas auks. 120m2-sildimas, mansarda ~70m2 sidoma) Pasiimu knygele ir rasau savo namo islaidas dujoms ir elektrai 2007 01 01 -2007 02 01…viso 341 Lt.
2006 12 01 -2007 01 01…viso 289Lt. 2006 metai kainavo - 1950.92 Lt
Katilineje stovi Buderus dujinis katilas ir avarinis kieto kuro katilas. Mano parasyta kaina dar didoka, todel, kad visas darbo dienas dirba statybininkai. Daro remonta isijunge 300-500w lempasNežinau
Todel apie ka mes snekame? Dar karta pasikartosiu- kol valstybe neremas nauju technologiju (aplinka netersianciu, atsinaujinanciu saltiniu ir t.t) neapsimoka montuotis SS.Laimingas
Tai mano subjektyvi nuomone.

jeigu SS sunaudojo tik 200Lt elektros sildymui (primetam idealiu atveju ,kad naudojamas naktinis tarifas ir gauname, kad per menesi sildymui prisukai 1250W ) Kiek zinau per salcius isijungia papildomi tenai pasildymui. Kokio galingumo pas tave stovi tenai?

Tavo zinei papildomas sildymas isijungia tiktai ekstra atveju jeigu neuztenka silumos, beto profilaktiskai isijungia tenas kas 2 savaites kad uzmustu galimas legioneles bakterijas. Realiai paziurejau skaitliuka tai pas mane nuo 2006/09/15 iki 2007/02/15 papildomas 3Kw tenas veike 3 valandas.

Na tu tikrai moki pigiai. Nors va paprastas klausimas, sakai sildomas rusys ir mansarda. Kiek laipsniu pastoviai laikai? Ivertink kad mano155M2 plotas pastoviai laikoma 21-22C. Antras klausimas, ar daug ir ar dideli langai, nes cia realiai ir iseina siluma.

Beje 200Lt uz sildyma mano galva tikrai daug, bet ivertink koks saltas buvo laikotarpis nuo 01.14-02.14.
Beje pas mane realiai elektros sanaudos be sildymo yra tikrai nemaziau 140-150Lt, nes dirbu namie, taigi visa technika - kompai, fax, telefonai, skaneriai isjungti visa para (na isskyrus monitoriu). Mes visi namuose todel 4 asmenu seima pusryciauja, pietuaja, vakarieniauja namuose - o elektrine plytele ir orkaite ima nemazai elektros. Poto yra pirtis i kuria einame kiekviena savaitgali - el krosnele+ daug karsto vandens.

Bet jeigu atvirai tai jeigu salia mano namo butu buvusi duju trasa - buciau sildesis dujmos - maziau investiciju.

Beto ivertink dar viena fakta ar tu turi 5 metu pilna garantija ir pilna servisa sildymo sistemai??? Ar sugedus tavo katilui pas tave atleks specai per 24val? Zinai viskas kainuoja ir uz viska tenka moketi.

Nors tavo kainos man irgi atrodo mistika, mano tevu keli draugai sildosi dujomis panasaus ploto namus ir pas visus per menesi gaunasi min 350Lt vien tik uz dujas.

Argentum , pasirasau po kiekvienu tuo zodziu , nes puikiai zinau tai - uosviai ir zmonos brolis taip gyvena . Na toks gyvenimo budas … Cha cha . Retkarciais ir as paprasytas i miska su jais nuvaziuoju pasimankstint . Butent tokio gyvenimo budo ir norisi isvengti , nes tikrai turiu kuom kitu uzsiimt . Ir pastoviai kokiu pora kartu i sezona dar uosviams kaminas uzsidega … Kadangi ten daryta tikrai piguva , man net sunku suprast kaip taip savo namu rizikuot - o jeigu ims ir uzsidegs daugiau ? Vis tik suma , idedama i sildyma su SS - didele . Ir kai stataisi nama , nori nenori skaiciuoji pinigus .
Matyt reiks klaust “Industek” ( jie Daikin Altherma SS atstovai ) , kas turi tokius “oras-vanduo” SS ir isiprasyt pas ka nors i svecius , apsiziuret . Nes cia forume tokiu zmoniu , matosi , neatsiras …

[
[/quote]

Matyt reiks klaust "Industek" ( jie Daikin Altherma SS atstovai ) , kas turi tokius "oras-vanduo" SS ir isiprasyt pas ka nors i svecius , apsiziuret . Nes cia forume tokiu zmoniu , matosi , neatsiras …

[/quote]

na as esu mates oras-vanduo tiktai Naujos Idejos salone. O siaip kazkodel tos sistemos nera populiarios, nes siaip dar neteko kalbeti nei su vienu kuris turetu tokia sistema o turinciu Vanduo-vanduo sistema as asmeniskai pazistu 4.

Aisku , kad is aprasymo sunku ka nors nuspresti . Taciau gal kokiu minciu galetu kilti perziurejus info ? Vistik zmogus turintis toki panasu daikta . Buciau dekingas Šypsena . Stai ju puslapis - http://www.soras.lt/index.php?action=kondicionieriai&lang=Lt&kdc=daiki
n&id=altherma

Danijoje "oras - oras" sistema kainuoja 1500 - 3000 litu.
Apsildomas plotas - nuo 95 iki 160 kv metru.
Kaina priklauso nuo galingumo ir ekonomiskumo klases.Visose brosiurose raso, kad naudodamas tokia sistema sutaupysi apie 66% elektros energijos, o A klases - net iki 75%.(cia jie lygina, jei naudosi paprastus elektros radiatorius).Dar raso, kad tokie irenginiai veikia, jei lauko temperatura aukstesne, nei -16 laipsniu.Cia priezastis, del ko nevezu as jo i Lietuva…

Tai kad sitos "oras-oras" tai daugiau kaip rekuperacine ir kondicionavimo sistemos su oro pasildymu . Taikomos siltesniu krastu salygoms . Yra cia tokiu ir Lietuvoj . Domina butent "oras-vanduo" SS .