senukas neranda i ji brukamo HDD

senukas neranda i ji brukamo HDD

esme tokia kad atsikapsciau senuka 75 pentiumuka i kuri noriu ikishti 98windus, taciau ishkilo tokia problemyte kad jis nenori su tuo hardu draugauti ir jo neranda. Kokia gali buti problema ir kaip taisyti ja?HDD - 4gb

jey geray atsimenu tay tokie kompay nematydawo daugeu 2gb Šypsena

skaldyk HDD. padaryk 2 GB, toki matys. koks HDD. kokia motina? ar BIOS bent HDD mato?

diskas suskaldytas motina bbzn ti kokia bios nemato skaldant diska particijas daryti primary ar logical?

Nu jei biosas nemato, namanau kad tu kazka pribursi.

kur windows primary ir active kita - logical

hmmmmz viskas taip ir padaryta taciau tik idejus diska i senely jis nenori jo:/ gal kas dar turi pasiulimu?

Taigi sakau jei biosas “nemto” tavo HDD, nieko ir nepribursi. Yra vienas budas, bet cia tinka truputi naujesniems kompams negu tavo(o gal ir tavo tiks Šypsena ). Sugebejau 120 GB diska pakurt ant tokio kompo, kur vargiai ir 40 GB HDD atpazintu. HDD Samsung 120 GB, biosas netpazino, pamemiau “dziamperi” pastaciau i “capcity limit 32 GB” (berods taip vadinas), biosas be vargo diska atpazino, bet deja vietoj 120 GB tik 32 GB. Tada isjungiau kompa isemiau dziamperi ir perstatciau ant master, instalinant windosus jau matosi visi 120 GB. Šypsena Gal kam pravers sis budas Šypsena

bandziau ir tai nepadejo Liūdnaska tu nori pasakyti kad man rejkia kito disko? nu jau tadu gereu ishmesiu sita arpa Šypsena

Gal ant to tavo 4 GB HDD ir yra koks “capacity limit”

ant tokios talpos disku nera limitu. pas gamintoja softas yra ju instalinimui…

Siaip esu mates, kartais buna

cable select ant visu buna…

Yra variantas atnaujint BIOS jei žinai konkretų motinos modelį (o jei ir nežinai visada galima sužinot). Vienas puslapių rom.by paieškai. Plius šitam puslapy dar yra BIOS patcher, bet jis berods tinka tik award bios’ui, tai jis gali papatchint bios’ą, kad kompas matytų ir iki 120GB hard’ą. Išbandžiau tai ant savo kompo, na 120GB nebandžiau, bet du hardai su 80GB ir 20Gb veikė be problemų, nors anksčiau BIOS’as nepripažindavo jau ir 30 GB hard’ų, matydavo, kad kažkas įkišta, bet taip ir užstrigdavo detektuojant hard’ą. Tik aišku reikia award bios ir yra rizika sugadint motina išvis.

nu bet ish esmes koks bebutu hardas turetu ji rasti tik nerodytu vietos visos bent jau kiek seniau su tuo buvau susidures, o cia jokiu givybes zenklu sitas hardas nerodo imestas i senuka:/

Na, pas mane nerasdavo hard’o, o užstrigdavo detectavimas, taigi nebūtinai turi rast hard’ą. Bet pažiūrėk dar ar IDE laidai gerai įkišti, kartais ir dėl tokios smulkmenos gali neveikt. Pas mane kartais net atrodytų gerai įkišus nematydavo, tai keletą kartų perdėdavau laidus tada suveikdavo (gal ne iki galo įsikišdavo, nežinau kame reikalas).

visi sie budai su laidais yra zinomi ir pirmiausia juos ziuriu bet vat kad snipshtas

Kitų hard’ų nenori pabandyt?

ti kad nieko kito neturiu o savo sisteminio nesinori ti bandyti bo dar kaika pridirbsiu beto nemanau kad 40 gb pasileis ant tokio senuko jei net 4gb neranda