Saulės elektrinė ant stogo

Boileris gerai kapoja…net neabejoju. Pas mane 150ltr, sumoj vandens min 15 kubu buna, speju karsto ± puse, tai kokie 6-7 kubai. Tai elektros gali buti ±400kwh vien boileriui.
Pas mane siuo metu dujom, bet galvoju permest ant elektros kai bus SE. Bet ziuriu,kad 10kw elektrines gali net trukti Cha cha, nors namus sildau dujom.
Elektros dabar 400kwh buiciai sueina…jei boileris dar 400kwh…tai jau metams 9600kwh…kas su 10kw SE reiktu antra plana imt, moket uz galia 25e/men.

Jauciu bandysiu bent inventeri ne 10kw o 12kw statyt, (kainu skirtumas 100e) kad poto esant poreikiui butu lengviau plest elektrine, ant stogo dar vietos sociai, ivadas pakankamas…

Su praplėtimais biskį atsargiai. Pabandyk normaliai išsiaiškinti pas pardavėją, ar inverteris tą leis. Nes ten krūva reikalų: Į vieną MPPT net jei turi galimybę pajungti porą grandinių, jos turi buti identiškos (pagal modulių galią , modulių skaičių ir net darbinės sąlygos turi būti identiškos). Man to nebuvo dorai paaiškinę, tai po praplėtimo dėl šešėlių prarandu ir dalį pilnai veikiančios atšakos galios.

Aisku…reiks pasiaiskint.
Galvojau tai paprasta, jei inventeris turi galios rezervo, perki papildomus modulius, pajungi ir tiekŠypsena

Aš kaip tik nervinuosi kad mano inverteris yra 11kW, nes įvado galia 10kW. Norėčiau dasipirkti dar dvi paneles po 445W nes tiek yra vietos net rėmai palikti. Kadangi panelių kampas mažas, tai neįspaus 10kW, bet jei dadėsiu dar 890W tai gali viršyti 10 kW. Nežinau kaip tada reaguotu eso. Galėčiau pasididinti įvado galią, bet nusimato įvado galios mokestis ateity, gal nuo kitų metų.

Jei dėčiau dar dvi paneles tai kontūrai būtu išbalansuoti. Max įtampa nebūtu viršijama. Montuotojai sakė kad galima daryti skirtingo panelių kiekio kontūrus, tik panelės turi būti vienodos viename kontūre. Ir nelabai norėjau patikėti bet sakė kad konkrečiai tas inverteris dirba dar geriau kai kontūrai skiriasi.
Nu bet gal nieko nedarysiu jei pagyvenus su SE metus paaiškės, kad laisvai užtenka.

Atskiros grandinės gali būti skirtingos, jei jos pajungtos atskirose MPPT. Vienas MPPT kaip mažas inverteris, kas į jį susijungia, dirba pagal silpniausią grandį. Vienoje grandinėje moduliai turi būti vienodi arba visi dirbs pagal silpniausią. Inverterio galią viršyti galima, bet reikia žiūrėti konkretaus gamintojo manualą. Dažniausiai leidžia viršyti iki 20-25proc. nuo nominalios galios. ESO pradės reaguoti, jei kelias valandas pradėsi gaminti virš tau leistinos galios. Ne momentinės, o valandinės. Bent taip buvo iki šiol.

Paziurejau savo busimo inventerio duomenys:
"Nominali isejimo galia 10000w"
"Maksimali moduliu galia 12000w"

Mano busimu moduliu galia 9.8kw, ir cia "popierinis" tik galingumas.

Tai cia kiek suprantu tuos pacius 2kw (gal net ir 3kw, ivertinus nuostolius) gali ateiti nekeites inventerio pasididint elektrine.

Aisku suziurejus visus kitus niuansus.

Kokį inverterį pasirinkai?

Rezume nieko nesirinkau Šypsena pasirodo, per kelis namus gyvena imones savininkas, kuri tais reikalais uzsiima. Kaimynas suvede ir tiek to pasirinkimo buvo. Tai pasakiau, kad nenoriu permoket uz ora (brenda ir pan), ir kaina kuo geresne (kad greiciau atsipirktu).
Tai inventeris solis 3p10k-4g
paneles Jinko Tiger Pro 54HC 410W

Pas mane irgi Solis 12kW (minėjai, kad dėsi 12kW). Taip kad atsargiai su tais praplėtimais. Siūlau bent dabartinį kieki modulių dalinti į du vienodus stringus (jei jie telpa ant to paties stogo šlaito ir jei nėra jokių šešėlių). Tada praplečiant juos jungi į 1 MPPT, o į kitą jau gali jungti beleką: nebesvarbu ar tas pats modulių gamintojas, galia ir kt.

Papaise dabar taip ta isdestyma:

https://i.talpix.lt/z4ZTC.jpg

Kaminu yra…nebutu ju, butu idealus stogas SE Šypsena.

Ar kas susidūrė su inverteriais, kurie apkrovas tarp fazių paskirsto?

Aš manaiu kad mano inverteris "sofar solar 11kW" kažką daugiau nei po lygiai per fazes paskirstyti sugeba. Bet paskui supratau, kad čia tik dėl to, kad eso valandiniame grafike atvaizduoti taškai ir kreivės tik kas valandą, tai visi vartojimo staigūs pikai pasislepia/nusividurkina taip kad jų net nesimato. Nu tarkim veikia boileris 2 kW puse dienos ir jei trumpam viryklė ar čainykas dar 2kW įsijungia ir pataiko ant tos pačios fazės, tai grafike atrodo taip, lyg nieko ir neįvyko, tik priduotas į tinklą el kiekis tą valandą buvo mažesnis. Nežinau kas kiek tas išmanus gsm, o gal ir 4g skaitiklis priduoda duomenis eso. Bet ant eso grafiko įtariu, kad atrodo kiek pagražintai, taip lyg inverteris žinotu ką daro, nors taip ir nėra.

Jei nori kiekvienos fazės apkrovas stebėti, puikiai tam tinka Shelly 3M. ESO grafikai rodo bendras valandines sąnaudas/gamybą.

Teko girdėti, kad tokių yra, bet jie brangūs ir todėl nepopuliarūs.
O kodėl toks sudomino?

Bachuriux, turi 4 plana.
Savo dali eso 33proc (toks lyg siais metais) kada jie atskaiciuoja savo dali? Kiekviena men ar balandzio 1d?

Kad man už balandį eso dar nerodo mėnesinio grafiko, tik valandinį, rodo už kovą kažkokį tai likutį, o 4 planas įsigaliojo tik nuo balandžio 1d. Kai atsinaunins ir rodys už balandį parašysiu ar iškarto atskaito tuos 33%.
Ir taip pat pasikeičiau nuo balandžio 1d. pas "nepriklausomus parazitus" iš plano "namai" 2 tarifų, į standartinį 2 tarifų, kad daugiau nebereikėtu mokėti eso 3€ per mėn abonento, nebeaktuali ta akcija kai yra SE. Ir kažkokiu būdu vistiek atpigo el enrgija maždaug per 1ct už kWh, nežinau ar kad gaminantis vartotojas esu, ar čia kažkokia "geruno akcija" už tipo lojalumą kad per metus nepabėgau ir lygtai nežadu pabėgti.

Matyt reikia paaiškinti kur nesusivokiu. Sakykim saulė man gamina kiekvienoje fazėje po 1kW. Bet tuo metu pas mane veikia tik 2kW boileris. Tuomet aš 2 fazes parduodu tinklams ir iš tinklų perku trūkstamą 1kW boileriui.
Klausimas: ar invertorius reguliuoja taip, kad boileris panaudotų 1kW+1kW ir elektros tinklams parduotų nepanaudotą 1kW.

Jei pasirenki mokėjimo planą "atsiskaitymas pagal instaliuotą galią", tai tau gyliai dzin ar tas 1kW išeina už skaitiklio ir apsisukęs grįžta per kitą fazę į boilerio teną. Nes kaina "protingo" inverterio, kuris gali nukreipti galią į labiausiai apkrautą fazę tikrai bus ženkliai didesnė už paprasto standarto.

Studijuoju dabar tuos atsiskaitymo planus…tai cia tik vienas "uz instaliuota galia" pilnai aiskus ir suprantamas.
Kiti tai nu i nx…nezinai realiai kiek tu momentiskai paimsi tu kw/h, nors ir imsi momentine-nereiskia, kad paimsi,nes tuo metu gal jos nebus pakankamai ir t.t…rezume neaisku kiek eis per apskaita,o kiek ne, variantu n.

Kaip suprasti? Turiu 10kW elektrinę. per mėnesį sunaudojau 1,000 kWh.
Moku 10 x 3,1944 Eur/kW/mėn = 31,94 eur.
plius
pagaminau 600kW tai susimoku už 400 x 0,141 (tik vientarifis kaip ir visiems) = 56,4 eur,

Viso mokestis už mėnesį 31,94 + 56,4 = 87 eurai

jeigu teisingai tai galima įskaičiuoti ir nuo vasaros saugomą likutį?

PS
Tuomet, turėdamas trifazę, galiubvisas paneles jungti į vieną fazę?