ŠALMAI --- (/)

o gal kas turit jeb’s?? as konkreciai noreciau sito modelio http://www.aprilia.lt/index.php/salmai/Jebs/903-r/ ar cia velgi reiktu lisko klaust?? Šypsenazinau kad turbut nera lb geras(pagal kaina sprendziu) Juokiasi bet man cia pradziai tokio reiktu…

na nelygu kokiais greiciais vazinet ruosies. mano nuomone tinkamas iki kokiu 140km/h. nors siaip atitinka visus saugumo reikalavimus Šypsena
jei nori greiciau vazinet tai siulyciau bent kokius 600lt i salma investuot.

gal kas yra susidures su NOVAK firmos salmais o gal ir FRANK THOMAS jie skaitosi.? kaip ju kokybe?

o tai jie tam puslapy visai gerai apraso Mirkt neuztenka aprasymo ne?Cha chaCha chaLabas

ka esat girdeje apie sita salma:

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/vemar/jiano/

i barzda open face nepucia, nes stiklas nusileidzia beveik iki kaklo apacios
o del maskatavimosi ant greicio tai sakyciau iki 180kmh tikrai nesimaskatuoja ir savo atidirba
o jei daugiau gazo tai bevelyčiau atsigrežti i “supercarbon full face for racing only” serija Cha cha

čia dar vienas dalykas apie šalmus:
pagrindinis skirtumas open face ir full face
matomumo skirtumas - tai tas pats kaip vaziuotum su kabrioletu ir su tanku
kai one face kadangi nera to smakro viso tai cruisinant atsiranda lengvumo pojutis

Shubert ziuriu irgi su akiniais nuo saules integruotais
idomu butu pamegint Cha cha

Siūlau bendrą temą apie šalmus.

  • patarimai, pastabos, pasiūlymai renkantis šalmą.
  • kokios šalmo savybės esmines, o kas tik komforto dalykas.
  • koks sportinis šalmas ~130-180€ turi geriausią kainos/kokybės santykį.
    HJC CL-14 – 130€
    KBC VR-1 - 160€
    BIEFFE RTX – 140€
    AGV TBH-ARC - 160€

mano nuomone tokia…salmas turi buti vienas is geriausiu…kaina iki 400euru…tai SUOMY, AGV , ARAI ir t.t

as uz tokie kaina ieskojau,visa kauna apvariau,tai paimiau UVEX daytona uz 120 E.na cia toks paprasciausias is UVEX kolekcijos,nereikia nieko super tiketis uz tiekNekaltas

Ash manau kad Suomy ir Arai firmos wisaj neblogos (pats turiu) Cha cha ir kajnos nesikandzioja Kanda Kanda Kanda kajp nauju shalmu iki 400 E tikraj geli nusipirtkt labaj gera shalma ir grazhu Tūsas Šypsena Šypsena

nu mano salmas HJC zf-8. nesiskundziu kolkas Laimingas o pradziai ir toks gerai Taip kaina kiek atsimenu apie 160 euru (prieinama) Gerai
foto klubo nario anketoj

Nolan Gerai

na kas koki turi tas toki ir giriaCha cha na man pvz pats geriausias SHOEI firmos salmas…Liežuvis

ash kai zhmogus praktishkas tai man svarbiausia kad shalmas atitiktu ECE 22.05 arbent jau .02 specifikacijas. o link firmo kurios nors vienos nesu linke. per daug tu gerai atrodanciu salmu. nu pvz. toks Craft Barracuda, Simpson RX8, bla bla bla Šypsena

Ta pati galiu pasakyti apie SHOEI Gerai. Draugelis vazineja su SUOMY nepigiu salmu, tai uzsidejo mano SHOEI,- O - GERAS SALMAS!!!

siaip visi salmai geri pokol ju neisbandai i medi ar stulpaŠypsena
to HondaCBR: genealumas slypi paprastumeMirkt

parashysiu apie shalmu minusus

(kadangi turbut ir taip dauguma cia esanciu pritartu kad ant sportiniu motociklu ir siaip shalmai yra butini, todel apie privalumus nediskutuosiu)

tai/gi ŠALMAI — (Blogai/Blogai)

" - " … vidutinis shalmas sveria apie 1500 gramu ir toki cainika veziojantis ant galvos, pavargsta kaklo raumenys, ypac ilgesneje kelioneje, nes pastoviai toki dideli virduli reikia laikyti pries veja…

" - " … stikliukas neturi valytuvo, kas vaziavo lyjent lietui magistrale, puikiai supranta kad matomumas tikrai ne pac pac geriausias (aisku buna tokie specialus guminiai kur prie pirstines prisitaiso ir gali kartkarciais pavalyti bet vistiek ‘neveza’)

" - " … garso slopinimas (nors is vienos puses tai teigiamas dalykas - kadangi negirdi vejo, motoro gaudesio ir dar negirdi kaip galinis keleivis tau prota p#sa kad vaziuok leciau) is esmes turi ir daug trukumu, nes negali susikalbeti su shalia vaziuojanciais motociklistais, negali liezuvio parodyti pro sali vaziuojantiems vairuotojams, negali prie ausies prisideti mobiliako, negirdi is galo stabdancios masinos stabdziu ir siaip eisme blogiau orientuojiesi, nes nieko negirdi…

" - " … shalmas ir pagirios du sunkiai suderinami dalykai, stikliukas is vidaus taip rasoja kad ajeee Cha cha , be to i shalma galva netelpa o jei dar vaziuoji ant saules tai …

" - " … zinoma kad shalmus gamina be viduje imontuojamu kondicionieriu, todel jei istatymo sergetojai motociklistui vaziuojant ant 20kmh palangoje ir esant ORE virs 30" silumos primygtinai reikalauja deveti shalma, buna ne kas

" - " … shalmas uzima vieta, ir ji pastoviai su savimi reikia tampytis (i kavine, i bara i svecius ir etc…) - nepatogu

" - " … tuoj prirashysiu dar… einu pavalgyt

man tai asmeniskai patinka salmas su double open sistema, kai pasikelia stikliukas ir smakro dalis, nereikia kiekviena syki ausu lauzytis kai nori ko paklaus arba parukyt… Neseniai italuose nusipirkau toki, visai uz protinga kaina man atrodo 210 EUR, nezinau, bet man patiko, plateliuose jau isbandziau, nerasoja visai, gerai slopina triuksma ir gerai guli ant cerepo, be to gali pasidaryti ji cioperini, t.y. nuimti smakro dali, AIROH veza. Bent jau geriau negu IXS

pagrindiniai reikalavimai (jei neziureti i ‘brand name’ ir kaina o rinktis pagal savybes) man buna

  • apsauga (atsparumas smugiui: carbonas ar anglies pluosto laminatas)
  • shalmo svoris, kad galva nepavargtu (geriau kai buna maziau nei 1400g)
  • garso izoliacija vaziuojant ant 250kmh (kad vejas neuztu, arai cia labai geri)
  • siluma (cordura arba duPont buna nepamainomi kai vaziuoji rudeni)
  • akiu ir veido apsauga nuo vejo ir vabzdziu
  • isimamas ir skalbiamas vidinis pamushalas
  • patogus stiklo mechanizmas
  • ventiliacija esant karshtam orui (kad stiklas nerasotu ir galva nekaistu)

dabar taupau ant Arai Corsair 7 // toks variantas gana neblogas

APIE LIETU. Nezinau kiek tiesos (nes pac nemaciau) bet kartingistai per lietinga ora tipo tvirtina ant shalmo priekio toki propeleri - tipo besisukdamas jis neidzhia didzhiai masei vandens ant stikliuko patekti. Vienzho - gal kas realiai mate toki technikos stebukla?