Royer oscillator
Šitas daiktas, pasirodo, netgi veikia… Iš serijos “padariau, bet ne iki galo dašyla kaip veikia”… O linksmiausia, kad schema paties galvota
Schema ne naujiena. turiu toki, bet be konderio, su PNP tranzais ir dviem varzom (prie tranzu baziu). Gal ir nieko, bet jo daznis labai priklauso nuo apkrovos ir nuo naudojamo trafo (be apkrovos su tinkliniu trafu tai daugmaz 50Hz, su teliko skleistines trafu tai nesigirdi). Nedideliem galingumam tinka… O veikia taip, kad vienas tranzas atjungineja kita…
Tai pas tave matyt su dvipoliais tranzais. Su mosfetais naudingumo kofas keliais % didesnis, nėra varžų. O tas kondikas stabilizuoja dažnį, padaro gražią sinusoidę… Dažnis nežymiai keičiasi nuo apkrovos.
Na nemaciau dar PNP mosfet’u Be konderio tai NK nekoks… Ir siaip - jei tranzas buna pusiau atsidares tai NK bus nekoks…
omg, kokie dar “pnp mosfetai”? Paprasti N kanalo mosfetai… Ant laisvo šitas dalykas ima 40mA iš 5V. Tikiuosi paimti iki 1A (5W). P.S. O čia tranzas nebūna pusiau atsidaręs. Čia konkrečiai arba uždarytas arba atidarytas. Sinusoidę gamina nuosekliai maitinimui prijungtas droseliukas.
Paprastas simetrinis generatorius, be RC laiko grandinių. Dažnis reguliuojasi keičiant tranzų srovę.Kondensatorius nėra būtinas.Paprastai tokios schemos generatoriai naudojami aukštuose dažniuose, lengva valdyti.
Kas bendro tarp tranzų srovės ir dažnio? Kaip tas ryšys pasireiškia? Gal geriau reiktų sakyti keičiant pirminės apvijų skaičių ar dar ką…