Robotų Kūrimas. 4000 Eur prizinis fondas www.balticrobotsumo.org (1 žin.)

B portas-8, D portas-7, A portas-3 ar 2 pinai dabar nepamenu.

@g@33, ar daznai naudoji porta.2 ?Juokiasi

Labai JuokiasiBe be beCha cha

nu va lemonoi yra TSOP1736 TSOP1738 ten daznio skirtumas tai koki imt ir kiek nes as isvis neturiu supratimo koks ju vekimo principas nu man pradzioi reikia kad jis pradetu vazinet po namus ir kad netrenktusi i sienas?tai kiek tokiu sensoriu reikia ir ar sitie tiks?

nu blogai parasiau man reikia kad robotas pradetu vazninet o ne TSOP1738 sensoriusŠypsena))

Pasiemi klava i rankas, varai i http://www.google.lt ir ten parasai daviklio pavadinima koki nusipirkai, susirandi pdf dokumenta ir ilgai skaitai.
O be jokio supratimo, tai kazin ar tu ka pagaminsi… Nu aisq, dideles sekmes, bet tau dar DAUGGG skaityti…

nu tai sum mexanika jau susitvarkiau su kontroleriu beveik irgi dabar tiktai sensorius (migtukus)prijunktus prie bamperio reikia pakeist ir sensoriais tai kam man skaityt datashetus jeigu man tiktai reikia kelis laidus prilitot…!!!

ir kam tuos datasheetus isvis rašyti?? Cha cha

datasheetose visada duodamos pajungimo schemos, kojeliu paskirtis ir t.t. to pacio TSOP datasheete yra graziausia pajungino schemute. darai kaip ten nupiešta ir nieko kurti nereikia. juk schema ne angliskai nupaišytaMirkt. o kaip tavo kontroleris apdoros TSOPo išejimo signala- priklauso nuo taves. kazkodel tu ignuoroji mano straipsni elektronikoj.lt, o ten viskas parasyta, pilnas kodas yra. pakeisk ta dideli skardini imtuva i Tsopa- ir viskas. stai tau ir pajungimas prie kontrolerio.

kaip avr123 kursas, ar perskaitei? reikalauju atsakymo.

nu as taip galvojuŠypsenadatashetaai angliskai o man su jo nelabaiLiūdnas

Sveiki,
yra klausimų iš naujo userio.

Turima technika laptop’as, Gumstix, Robostix. Kaip visa tai lengviausiai priversti judėti ?..
Pagrindinė problema yra laptop’o svoryje (2.2kg). Laptop’ą norisi naudoti, dėl to, kad prie jo lengva prijungti USB kameras ir jį lengva programuoti.

Gal kas turi patarimu dėl servų, reduktorių ir iš kur galima tai galima įsigyti…

  1. Labas dar karta
  2. ar esi linux advanced user? jei ne, manau gumstiksus atidek i šona. galima tuos stiksus priversti dirbti tik jei NEBLOGAI kerti linukse. man asmeniskai xxxstiksai nepatinka, nes be mazu matmenu, daugiau privalumu kaip ir nera(bent jau aš nematau).
  3. jei nori butinai servos naudoti, tai ju yra nemazas pasirinkimas rcshop.lt , rcmarket.lt ,dar kazkur. jokiu reduktoriu joms nereikia, reduktoriai jau viduje. jei nori dc variklius su reduktoriais- tinka akumuliatoriniai atsuktuvai(variklis+reduktorius), seni printeriai, faksai (stepmotorai), t.t. pagrindinio akumo itampa priklauso nuo to, kokius variklius pasirinksi ar gausi. kuo didesne akumo itampa, tuo jis didesnis(laikant talpuma const).
  4. ratai - ukiniu prekiu parduotuvese yra neblogas pasirinkimas
  5. kontroleris- bet koks AVR, nuo attiny2313 iki atmega128. lengvai programuojami, kalbos ir IDE pasirinkimas priklauso nuo taves. rekomenduoju bascomAVR, nors nevisi ji megsta
  6. varikliu valdymas(draiveris) priklauso nuo varikliu tipo. yra pirkti h-tiltu L293 lemonoj. yra L6202(0x) senuose printeriuose. pas mane laptopa tampo du 12V varikliai is printeriu, 12V švininis akumas kaip nuo ups’o(tik biski mazesnis), vienas L293D, vienas mega128(per ziauriai, bet navaritu sočiai).
  7. nori kabinti webcama? Juokiasi,kabink. tavo proga(laptope) tures sugebeti priimti vaizda iš webcamo, apdoroti ji ir išduoti išejime(i com ar usb) valdymo komandos variklaims. kontroleris priima valdymo komandos per com(usb) ir komutuoja varikliu draiveri. vaziuojam. daznaiusiai laptopai neturi com porto, tai gali nusipirkti usb-com laida. laptope bus sukurtas virtual com portas, per kuri ir bendraus pc programa ir kontroleris. gali ARM kontrolerius naudoti(su usb), bet as su jais dar nemoku dirbti, todel nieko nepatarsiu.
    gali nusipirkti standalone cam with web server(apie 700lt), tada bet kokiame kompe su wi-fi galesi prisijungti prie tos kameros ir matyti kur vaziuoja robotas. tik nekartok mano klaidu, nepirk papigiai kinietisku wireless kameru. vaizdo kokybe->0, ryšio kokybe->0. nors ne taip jau pigiai pirkau- 270ltCha cha

tiek pradziai…

Linux advanced useris tai esu, bet ten pačių linux’o žinių ten minimaliai reikia. Daugiau paprastas programavimas. Bet vistiek didelės abejonės ar noriu su tuo prasidėti.
Gal kas yra bandes iš simuliacinių aplinkų ką nors - Player/Stage ar Microsoft Robotics Studio ?

tik dabar pastebėjau, kad mano gumstix ir mano nick’as panašias galūnes turi… Šypsena

simuliatoriai gerai, bet praktika daug geriau. tai ar apsisprendei del savo boto konfiguracijos? ar dar svarstai variantus?

Neapsisprendžiau… yra du variantai.

a) laptopinis. Didelis ir sunkus. Privalumai: lengva programuoti, lengva lipdyti bet kokius įtaisus. Minusas: neturiu žalio supratimo kaip priversti jį judėti Šypsena žinau ko reikia - kontrolerio, variklių ir t.t. bet labai bijau tame užklimpti.

b) pigios, RC valdomos mašinos pagrindu. ant jos pabandyti užkrauti gumstix + robostix(robostix yra tas pats atmega128) ir bandyti su tuo suktis… bet čia baisu užsikasti su gumstix’o prikolais.
Padarius pakankamai lengvą bot’ą galima būtų ir kokiam sumo sudalyvaut.
Milžiniškas privalumas - yra jau visa judanti dalis ir ja nereikia rūpintis, tik servus prie robostix’o pajungti.

kažkodėl šią sekundę b) variantas atrodo labiau realizuojamas. bet reikia mašinkos ir sensorių…

nu skaiciau as avr.123 nu is pirmo zvilgsnio atrodo viskas aisq.
nu tai nupirksiu tsop bet noreciau patikslinti jus kaiciu 2 ar 4?

stiksas, davai antra varianta su gumstixu ir rc masinele!! tu busi PIRMAS Gumstix-Rider! labai noreciau, kad sitas projektas butu sekmingas. padesiu kuom galesiu, jei galesiuCha cha
as uz gumstix’a!Labas

bloodaxe, koks skirtumas kiek. nu paimk 4

Pasirodo juodos gumos padangeliu sukibima, jei jos nuo senumo truputi apkietejo, galima jas nuplowus karstu wandeniu. Taip jau gawosi, kad norint jas nuplaut, ju sukibimas pagerejo Cha cha

Blood, paimk kokia 30, galesi kamuoliuka nesitrankanti i kliutis padaryt Cha cha Cha cha Cha cha

siandien pagaliau sulipdziau BADui pcb antra versija. paleisiu rytuoj, nes dirbu iki nakties. per apsirikima pirma karta šablona uzdejau antraip, sugadinau pcb. teko vaziuoti i lemona pirkti dar viena plokste. dabar BADas tures šonini regejima ir geresnius draiverius. plokste gavosi šiek tiek didesne, bet ka padarysi… visi rezistoriai yra smd. labai lengvai lituojasi, kituose plokštese ko gero visalaik naudosiu smd, bent jau galutinese pcb versijose.

nu 30*5=150 lt zinai brangokaŠypsenao kaip greit atoostogas keliasm i lemona po to i erbi ir 2 savaites konstrasvimoŠypsena