Programu skirstymas pagal licenzija

Programu skirstymas pagal licenzija

Sveiki Mirkt

programos skirstomos i uzdaro ir atviro kodo, o linencijos buna ivairiausios, mokamos, nemokamos, salyginai mokamos, laikinai nemokamos ir t.t.
programos (pats programos kodas) gali buti parduodamos (nepainioti su licecncijomis) arba kodas gali buti pridedamas prie licencijos.
licencijos dazniausiai buna naudotis programa ir nesuteikia jokiu teisiu i programos koda.
pvz MicroSoft Windows OEM jus galite diegti arba pirkti tik su visu nauju kompiuterius arba retais akciju momentais su viena is pagrindiniu kompiuterio daliu, taciau si licencija draudzia diegti i kita kompiuteri ir todel kyla problemu sugedus kompiuteriui nuo zaibo ar siaip stipresnio gedimo, nes tada buna pakeiciamos kelios pagrindines kompiuterio dalys ir be keiksmazodziu M$ atstovybes vardu OEM versijos aktyvuoti nepavyks.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_software_licenses

Algerdai lb aciu uz atsakyma Gerai

Tai ar teisingai supratau - programos pagal ju licenzijos tipa skirstomos i atvirojo ir uzdarojo kodo? Ar i mokamas nemokamas ir dalinai nemokamas? Apsvaigęs

programos skirstomos i atviro/uzdaro, o licencijos i komercines/nemokamas/salyginai nemokamas. be to licencija yra teise naudotis programa. teise i programa (jos koda) yra NUOSAVYBES teise !

tai dar pagalvok pagal kokius požymius skirstysi. sakykim, pagal trukmę - licenzija gali galioti metus, gali galioti tik tam projektui. pagal apmokėjimo būdą - 1.nemokamai suteikiamos licenzijos (nekomerciniam naudojimui, testavimui), 2.už regsitraciją, 3.už reklamą, 4.už dalyvavimą apklausoje, 5.už $kius.
pagal bapkių rūšį: dolerinės licenzijos, svarinės licenzijos, €rinės licenzijos.
pagal galiojimo teritoriją: pasaulinės, USA (čia įdomi situacija, nes USA viduje jos vadinamos "pasaulinėmis" o kitose šalyse gali ir negalioti - konfūzas), europinės, rytų europinės, regioninės, dalykinės, projektinės, pririštos prie įrangos
pagal techninę apsaugą - licenzija su raktu, licenzija popierinė, holograminė licenzija.
pagal juridinę apsaugą - licenzija registruojama regioninėje atstovybėje (Panda software, tarkim), autorinės teisės neginamos visiškai (WinRar, tarkim)
pagal platinimo būdą: …
pagal kainą …