Prakeiktu nelegalu sukurtas ivaizdis !

Prakeiktu nelegalu sukurtas ivaizdis !

Pirmiausia noreciau issakyti savo nuomone, kad jauniems zmonems Lietuvoje yra visos salygos gauti gera issilavinima, rasti gera darbo vieta , gerai uzdirbti ir padaryti karjera. Tik kartais reikia truputeli daugiau pastangu nei to pakaktu uzsienyje.

Antra - blogai musuose (Lietuvoje) yra pensininkams ir vyresnio amziaus zhmonems, todel ju nora isvykti dirbti/gyventi uzsienyje pilnai pateisinu ir suprantu.

Jusu gi temose apstu elementaraus cinizmo tariantis, klausiant, diskutuojant kaip padaryti nusikaltima : apgauti amabasadas ir pasieniecius, tapti nelegalais svetimose shalyse.
Gyvenkit jus kaip norit, su tokiais uz vieno stalo nesedziu ir nesedesiu (tfu,tfu,tfu).

Ko cia putojuosi ???
Noriu padekoti uz Jusu visu (cia diskutuojanciu) sukurta ivaizdi tokiose shalyse kaip USA ir UK. Dabar i betkoki turista ar darbo reikalais atvykusi lietuvi ziurima lyg i pusgalviu genties atskaluna, betkokia kaina norinti pasilikti cia ir pasirengusi dirbti betkoki juoda darba.

Ir buk tu toj Lietuvoj kuo tik nori, kas tau gerbs aborigena, kuris prisistato savo gentyje buves geru gydytoju ?
Laukiniai jie ir yra laukiniai.
Ir nesvarbu, kad kazhkuri indu ploveja galbut uzhdirba tolygiai kaip ash, Lietuvoje.
Sudirbot jus musu tautos varda, kiekvienas po kruopelyte padejot i ta meshlo kruva, kurioje ishmaudyta visa Lietuva. Sedit meshlo kruvoj ir mojuojat tai savo doleriais ar svarais…
Kas jus, chebra ?
Nors vienas ish jusu dirba gydytoju ? Nors vienas desto pasaulyje zinomam Universitete ?

Ir tik nepradekit man cia zhliumbti ar irodineti kaip nebuvo gyvenimo Lietuvoje. Jei Lietuvoje nesugebejot tapti "kazkuo", jus niekada niekur to nesugebesite, o tuo labiau tokiose shalyse kaip kad USA ir UK.

Lietuviai…
****ziai jus, o ne lietuviai.

Ir dar karta aciu uz tai, kad man tiek kartu buvo, yra ir isivaizduoju - dar ilgai bus GEDA pasakyti, jog ash lietuve ir ish Lietuvos.

Tai tau vizos nedave! Apakęs Ajajai, uzuojauta.

Esu legalas, ta prasme shalies, kurioje gyvenu, pilietis.

Dirbu gana zinomame koledze.

Gedos savo tautai (jei kam tai yra svarbu) nedarau, nors savo tautishkumo ir nereklamuoju.

Hm…nu ka chia dar pridejus…beje pazistu lietuviu gydytoju, vietiniu.

Pazistu nemazai ir "nelegalu" kurie darbuojasi kaip ir visi like chiabuviai ir del ivaizdziu sau galvos nekvarshina.

Na o dabar ishgerkim taure gero vyno ir uzsidekim aromatine bl. zvake, ramu…

klausyk ash tau papasakosiu kaip jauni zmones turintys smegenu gyvena usa

atvaziuja legaliai negaliai nera didelio skirtumo
pradeda dirbti ir keletas metu jai ne perdaugiausiai svaistaisi pinigais gali tureti nauja mashina, buta ar nama namuose naujausius baldus aparaturas, bent viana karta per metus gali sau leisti pilnavertas atostagas ir t.t o kada jaunas zmogus ta tures lietuvoje kai jam bus 40? ir kai visa tas jam jau taip labai nerupes?

ash noriu dabar gyventi pilnaverty gyvenima o ne kai man bus per 40 todel ash renkuosi usa

Cures perskaites sia "be galo uz sirdies griebiancia" istorija, susiguzia kamputyje ir prisiekia daugiau niekada niekada nepasakoti bendradarbiams ir pavaldiniams kokia nebloga salis yra Lietuva. O dar sugalvos tie mano kolegos nuvaziuoti ir sutiks tula Kvadriga, kuri paims ir isgers jiems akis ir perkas gerkles Baisu

Tai del taves turetu buti geda lietuviams, nes paciai geda prisipazinti kas yra tavo tevyne. O su tokia medine nuomone, kad visi uzsienyje gaidziai, o Lietuvoj gerieciai patriotai, geriau is vis ir nekisk nosies is LT. Daryk ten savo karjiera, kalk piniga, drabstyk sudais visus isvykusius ir pan. O mes ir toliau sekmingai garsinsim "babaju" tautos varda…

bet save pristatyti taip pat pamirsote, zemes kirmele…

Hi,

Pasaka be galo… Cha cha

Covax

Jo, sitai moterytei su nervu sistema nekaip /geriausia butu kreiptis i kvalifikuota psichologa/, o kas del Lietuviu uzsienyje, tai atsilikusi esi, ir gydytoju, ir advokatu , dizaineriu ir kt. cia pakankamai-reikia tik pasidometi.ŠypsenaŠypsenaŠypsena

sutinku su autores temos pavadinimo ideja - tikrai daugelyje saliu nelegalai sukuria nevisai gera vaizdeli apie Lietuva. Tas aisku, bet toliau matau tik pykcio priepuolio pasireiskima… Genys margas, pasaulis dar margesnis, ir negalima visu tempti ant vieno kurpalio. O Kaip uzsienyje aplinkiniai bendraus su tamsta - daugiausiai priklauso nuo pacios, o ne nuo nusistovejusiu ‘poziuriu’: visu pirma poziuris nera tik neigiamas visu, antra jei bendrauji su normaliais zmonemis dazniausiai galioja patarle ‘sutika pagal drabuzi, palydi pagal prota’ Mirkt
Sekmes visiems

Uzsienieciu nuomone apie lietuvius formuoja ne gerieji pavyzdziai, o dauguma.

As pats irgi sutinku uzsienyje labai daug fainu lietuviu, taciau tokiu, kurie gadina Lietuvos ir lietuviu ivaizdi visgi yra dauguma.

Ka reiskia "gadina ivaizdi"? Kokie esame , taip ir atrodome…
Kietas

Kadangi eile metu dirbau atitinkamoje strukturoje, kada ne tik maciau, taciau siek tiek ir bendraudavau su tautieciais, kurie vyksta dirbti i Airija, UK, Vokietija, JAV, galiu pasakyti, kad statistinis ES gyventojas tikrai nenoretu tamsu vakara gatveje sutikti tu 18-meciu skustagalviu, 50-ciu su prarookytais ir pragertais veidais vyru ir beformiu, gergzdzianciais balsais ir chamishka kalbejimo intonacija - moteru. Oj patikekit. Apie ju issilavinima kalbos nera.

O uztenka pamatyti tuos, kurie yra deportuojami is Europos saliu uz nusikaltimus ar nelegalu buvima - patikekit, veidai Lukishkese ar Alytaus "poilsio namuose" yra net visai mieli palyginti is SAS ar kt aviakompaniju lektuvu islaipinamus tautieciu fizionomijomis. Ir deja ne karta teko prie atskridusio lektuvo matyti policijos pareigunus, kuriuos radijo ryshiu pries nusileisdamas iskviesdavo laivo kapitonas, kad pasitiktu siautejancius musu tautiecius. O tai, kad zhiema oro uoste, prie pasienio policijos pasu patikrinimo ant granitiniu grindu besivoliojantis, nusimoves kelnes ir staugiantis shuns balsu apsim.yzhes zmogus (aisku-lietuvis), pakraupti priverte kelis simtus pro sali tuo metu praeidinejusiu uzsienieciu, net nebekalbu. Budavo ir taip…
Apie tokius faktus, lieciancius uzsienio piliecius, girdeti neteko…
Na va, nebent ant Prezidenturos nusishvilpe britu policininkai Cha chaCha chaCha cha

Pasklaidzius spauda, (ne lietuviska), apie musu iseiviu siaubiamas parduotuves, automobiliu vagystes ir t.t. "zygdarbius"; pasiklausius mano paties tevo pasakojimu apie nelegalu darba Portugalijoje, susidaro yspudis, kad uz Lietuvius blogiau elgiasi tik Moldavai, Ukrainieciai, gal dar rusai… Prisiminkim Ispanija, UK, Vokietija, Danija (kuri buvo pakraupusi, nes niekada nera maciusi pagyvenusio zmogaus zmogzudystes del 60 DKK , t.y. 10 litu, kas pas mus vos ne kasdienybe).

O ka esam girdeje gero? Apie darbscius lietuvius, dirbancius pagal kontrakta gerose firmose, kitose strukturose? Na gal tik apie futbolininkus ir krepsininkus… Ir tai-Rumshas su zmona i sita kategorija nepatenka.

As tikrai nesiginciju - ne visi emigrave lietuviai yra visiski balvonai; yra tokiu, kurie dirba ir uzdirba; kuriems sekasi normaliai pragyventi ir be vagysciu ar reketo. Taciau gilus "lietuvio ashtradancio su beisbolo lazdom" stereotipas vakaruose yra susiformaves laabai seniai, o tie is musu, kurie bando tai nugincyti - tebando apgauti patys save.

Sad but true.

Tik viena replika: o kodel as turiu atsakyti uz TU NELEGALU veiksmus? Ne vienas is mano pazistamu ne tautieciu uz tai kad esu lietuve ant gedos stulpo nepakabino Kietas Taip kad su kuo sutapsi, tuo ir pat tapsi. Relax…

Manes irgi ne vienas is mano pazistamu… Taciau nepazistami gerokai itariau ziuri. Pvz aerouostuose ir pan.

O itariau i mane ziuri tikrai tik del to, kad mano bendratauciai yra pridirbe daug nesamoniu…

O tu uzsirashes ant kaktos, kad tu esi tu niekadeju tautietis?

Ginger - vien tai, kad tavo pasas zalias ir su arkliu, iskarto reiskia itin priekabu kamantinejima jei keliones tikslas - turizmas (ar pareigunams nepatiko tavo apskures megztinis…)\

Ir isivaizduok situacija, kai zmogelis, pagailejes sau batu, mesytes (t.y. nepavalges) sukrapsto kapeikytes ir uzsimano ispildyti svajone- pamatyti placiaja, demokratiskaja ir draugiskaja Europa savo akimis; ir kai jo nuosirdzios tyros svajones ir saziningi ketinimai tik pakeliauti, suzlunga prie migracijos pareigunu staliuko, apie LT piliecius, siauciancius jo salyje, galvojancius ishvien tik blogai…

Va tada tokie postai, kaip kad pirmasis, ir atsiranda…
p.s.
…arba kai nebuna kas veikt…

ko tokia pikta? gal neismiegojai?
pora trumpu istoriju:

  1. sustabdo mane copas (per velai sustojau prie stop zenklo). klausia is kur? nu, sakau, is lietuvos as. tai reikejo pamatyti ta copa! su didziausiu pasididziavimu pareiske man, kad jis irgi beveik lietuvis! savaitgliais eina i biblioteka lt kalbos mokytis, klausosi lt dainu ir t.t. aisku, kad jis lietuvis tiek pat kiek as arabas, bet vistiek malonu buvo. po trumpo pokalbio paleido, sakydamas "smarkiai nevazinek".
  2. susitinkam kalnuose amerikieciu jauna seima, netycia paklausia musu, is kur esam. kai pasakem kad is lt reakcija buvo labai panasi kaip ir su copu.
    nu nezinau, kur jus ten gyvanat, kad taip lietuviu bijo, as kazkaip tokios reakcijos savo atzvilgiu nesulaukiu. netgi sakyciau kad gerbia. amerikieciams lietuva atrodo kazkokia nepazystama ir egzotiska salis.
    P.S.
    gyvenu ne chicago…

eik pamiegokLabas
jeigu taip butu ne vienas i US neivaziuotuJuokiasi

man gaila tu, kurie galvoja, kad statuose sedi vien lietuvos sviesuoliai ir bijo pripazinti, kad dauguma tautieciu tik "s…ai po lapais".
kokie mes lietuviai protingi!!! dirbam tik daktarais!! dirbam tik garsiausiuose USA koledzuose!!

brangieji, laikas praregeti!