Padekit neismaneliui suprast rodyklini testeri

Padekit neismaneliui suprast rodyklini testeri

Sveiki, taip jau nutiko kad reikia pasinaudot rodykliniu testeriu. Elektronikoj gaudaus nedaug bet man pakanka. Zodziu reik pamatuot itampa o po ranka turiu tik sena rusiska rodyklini testeri. Darau taip kaip man atrodo logiska bet nieko nesuprantu. Mano norima ismatuoti itampa turetu buti ~12V pastovi. Uztatau testeri ant 25V zymos, o skale sugraduota nuo 0 iki 50, ir jis man rodo 36. Nu nieko nesuprantu nors uzmusk. Jei galit paaiskinkit neismaneliui kaip situo stebuklu naudotis.

Nu jei rodo 36 tai ir bus trisdeshimt sheshi,nebent testeris sugedes…Arba pastove su kintama painioji…

O kodel jei uztatau ant 100 tai rodo 11?

Manyciau ten matuoji 12,85 V kintamos…Kodel ? Padalos verte- 0,5 V, 36x0.5= 18V (nuolatines),arba 18/1,4= 12,85 V kintamos…Klystu ?

Siuo atveju pas tave turetu buti 18V 50pad.=25V 36pad.=X x=25*36/50=18 Šypsenapaprasta matematika… Liežuvis

Nu vat kazko tokio man ir reikejo. Zodziu reik elementariai paskaiciuot. Blemba vistiek elektroniai geriau. Tik vieno nesuprantu esu girdejas kad jei reikia ypac tiksliu matavimu tai reik arba rodyklinio testerio arba labai gero elektroninio. Tik kaip su tokiu testeriu tiksliai paskaciuot kad ir desimtasias volto dalis nelabai isivaizduoju.

Tikslus matavimai priklauso nuo prietaiso tikslumo klases (siuo atveju - testerio) ir teisimgai parinktos matavimo ribos (maksimalios reiksmes)Testeriu labai tiksliu matavimu nebus, nes ju nera auksta tikslumo klase (nuo 1.5 iki4.0)

…ir kam žmogui nesusigaudančiam skalėse ir padalose tokie tikslūs matavimai?

Nereikia man ju, tiesiog siaip domiuosi Šypsena

Nu jeigu jau domiesi… Elektroniniai geriau, bet kartais be senų gerų rodyklinių neapsiesi. esi girdėjęs kas tai yra indukuota įtampa? Jei matuoji kokią grandinę,kuri eina ilgu kabeliu, tas kabelis kanale guli šalia kitų kabelių, tai skaitmeninis rodo pievas… Varžą tiksliai išmatuot skaitmeniniu prietaisu irgi ne visada pavyks…Ypač jei yra kompleksinė dedamoji…Pvz srovės transformatoriaus aktyvinę varžą niekas tiksliau nepamatuos už seną rusišką tiltelį… Tokie tikslųs matavimai-dešimtosiom dalim retai reikalingi…ir tam yra kitokie prietaisai…