optoporos jungimas
niekad neteko su jom nieko daryt, bet reles atsibodo tai galvoju reik ir jas isbandyt. tarkim jungiu ja prie PIC mikrovaldiklio. tai pico isejimo kontaktas eina i ANODE, CATHODE eina i grounda. i COLLECTOR eina itampa is maitinimo saltinio, is EMITTER eina valdomas irenginys (tarkim LED) ir toliau i GND. ar gerai suprantu? ir klausimas. ar reiktu pries ANODE det rezistoriu? ir del 6 pinu optoporu. pvzcircuits.datasheetdir.com/142/4N25-pinout.jpg1 ir 2 tas pats kaip ir 4 pinu optoporoj 6 iejimas. o 5 ir 4 kaip suprantu eina panasiai kaip relej. i 5 kontakta eina signalas kai diodas nepaveiktas, i 4 kai paveiktas. o NC kur jungiamas?
reguliuodamas grandine bazeje gali isgauti reikiamus parametrus (persijungimo greiti, pakoreguoti tranzistoriaus sroves tiesuma atzvilgiu diodo, isgauti reikiama jautrumo riba, ikomponuoti i kita schema kaip tranzistoriu, pvz i generatoriu ar smito trigeri).
Kvepia dūmais. LED irgi jungi tiesiai tarp kojos ir maitinimo?
PIC’o aprašymą reikia skaityti (ar yra išėjimų srovės vidinis ribojimas, arba apsauga nuo trumpinimo išėjime) ir klausti praktikų, kaip išėjimo trumpinimas atsiliepia veikimui. Optronų priekiai gi dažniausiai atlaiko bent 20mA be problemų, bet irgi reikia skaityti, nes yra tokių, kuriems 5mA jau daug.
pic’as nesudegs jei nevirsysi 200mA per maisto koja, bet darbo metu bus siokiu tokiu “anomaliju”, kai bandysi nustatyt kita bita, o sviesdiodis uzges ir nepatyres budamas nesuprasi kodel. o uzges jis todel, kad atliekant bito keitimo operacija C kalboje nuskaitoma informacija is porto ir po to irasoma atgal su pakeistu bitu, bet ten kur buvo 1 LED’o uzmaitinimui, nusiskaitys 0 arba 1, priklausomai nuo to kiek “krenta” itampos - 1,8…3,4V.