NETRADICINES VESTUVES

vat netradicines vestuves ivyksta tada kai moteris pastoja pati nezinodama nuo ko o isteka uz pirmo pasitaikiusio Cha cha

po bazhnytines santuokos vistik reikia nueiti y metrikacija Liežuvis per 10dienu, yduoti ta kunigo lapuka, kad viskas butu ir teisishkai sutvirtinta Mirkt bet cia man atrodo gali bet kas nuneshti Šypsenaginija: shvente jauniesiems… tai tik grazhiai skamba, o realiai labai retas kas tai patiria. o vestuves be pirshliu, pamergiu ir etc man butu tas pats kas mano gimtadienis be torto Cha cha aishku, tox gimtadienis gali buti labai vykes ir linxmas, gali ir netradicines vestuves buti labai vewstuvishkos, bet va tie visi ne itin malonus vestu vishki atributai kazkaip labai maloniai lieka atmintyje, ir nebeprisimeni kaip sunku buwo tai ishkesti, prisimenti tik tai kad TAI buvo. beto, netradicinems vestuvems reikia dar daugiau ruoshtis, nes visa vestuviu puota vyxta pagal tam tikra vestuviu scenariju, o ishmesk tuos tradicishkus vestuviu dalykiukus, ir toj puota nebebus vestuviu, ir shiaip beveik niekuo nesiskirs nuo eilinio tuso, kur kepamos deshreles gamtoj ir geriamas alus, ir prisiminimai shils tik nuo zhinojimo kad tai buvo mano vestuves, aishku, kol tie prisiminimai nesusimaishys su kokiu kitu tusu… Nekaltasish netradiciniu vestuviu atsiminiau toky pvz: kazkokios zhvaigzhdes, nepamenu kas, niekam nieko nesake, nuskrido y las vegasa, greit susituoke, vietoj sau dviese pasidare puota, ishkart ir medaus menesis ir povestuvine kelione Gerai Cha cha super, va taip gal ir nieko butu, to tikrai nepakartosi, tikrai shvente tiktais sau, vestuvishka tiek kiek pats pasistengsi, na ir shiaip nieko ideja Šypsena

na skamba lyg ir neblogai… bet man gaila paciu paciu artimiausiu zmoniu… tevu, seseru-broliu… nes kazkaip atrodo lyg su jais nesiskaitytum…

Man romantiskai skamba pasiplaukiojimas laivu ir svente su artimiausiais draugais… Turbut labai smagu buvo. O kitas variantas - vestuves palapineje, t.y. gamtoje, tegul ir prie namu.

gal kas zinote, ar imanoma nusitempti tuos metrikacijos biuro darbuotuojus i netradicines vietas ??? lyg ir girdejau, kad nelabai… Girtas o taip noretusi… Taip

del metrikacijos biuro darbuotuojo ir del kunigo… kadangi mes abudu nekrikstos, tai ir kunigas atkrenta. o kadangi norime tuoktis ne vln, o mazesniame miestelyje - gal pavyktu siek tiek primokejus… o del tradiciniu vestuviu atrubutu mes jau nusprendem - jokiu pirsliu, pirslieniu, rutu vainikelio ir apkrauto stalo… Šypsena

Su metrikacija tai jums sunkiai gausis Ne Jie ten savo taisykles turi. O tuoktis galite tik tam mieste, kuriame bent vienas is jusu deklaraves savo gyvenamaja vieta Taip. Kitaip irgi nieko gero nebus. O del viso kito, tai skonio reikalas, kaip kam patinka Mirkt Pas mus buvo ir pirsliai, ir stalas, ir t.t. Ir rutu vainikelis (atseit Mirkt). Bet labai smagu buvo Gerai. Abiems liko neisdildomi malonus ispudziai Taip

aciu MMargo uz info… kadangi visas sitas galvojimas tik pradineje stadijoje ir galva uzimta kitais dalykais, kartais pamastom kaip ir ka Šypsena Ka gi, ziuresim… Nejaugi reikes vis tik i ta konvejeri lysti Baisu

Darem netradicines. Kainavo apie 2100 Lt. Bet is ju suknele 600 (siuvausi ne balta, o alyvine), bateliai 100, baznycia 120, fotografas 100, geles 50, o visa kita dar 1000 su trupuciu. Tuokemes bernardinu baznycioj, nebuvo jokiu pamergiu, pabroliu. Mano brolis ir jo sese pabuvo liudininkais. Pasifotkinom baznycioj, prie jos. Ceremonija buvo nuostabi Šypsena Po jos, su tevais, broliais, sesem nuvaziavom i kinu restorana (10 zmoniu). Kainavo tai tik 200 Lt. nes gerimus savus leido pasiimti. Visiems labai patiko, mamos net su pagaliuakis valge Šypsena Aisku pirma karta gyvenime, taigi buvo jiems atrakcija Cha cha, Po to nuvarem i Belmonta. Buvo nuostabi diena, taigi labai liux ten pasibuvom Šypsena Tai buvo 5adienis. Apie 6 h jau buvom namie ŠypsenaIr taip dziaugemes, kad niekur nebereikia !!!Kita diena, apei pietus su draugais vaziavom i kaima prie ezero. Ten pirtis ir pan. Paprasti drabuziai, maudymkes, alus, saslykai ir pan. Buvo laaabai smagu Tūsas Tūsas Tūsas Seimininkavo visi. Puikiai praleidom laika, prisidarem visokiausiu foto. Is vienu draugu gavau dovanu gyva anti Cha cha Dar ir kita diena pabuvom iki pavakariu. Prisimaudem, prisidukom !!!Buvo nuostabiausias savaitgalis !!! Tikrai nesigailiu !!! Ir tikrai, manau, netradicines vestuves, kuriu visa eiga susiplanavom mes su Vyras ir niekas nekiso nosies Šypsena Viskas buvo taip, kaip mums norejosi Tūsas Tūsas Tūsas

Ir as esu tos nuomones, kad pirmiausiai turetu buti smagu patiems sventes kaltininkams, svesti kaip nori jie patys, o ne tevai ar artimieji. Nes daugelis mano draugiu apie savo tradicines vestuves pasisake taip: “oi kaip laukiau to karnavalo pabaigos, buvau baisiai pavargusi ir norejau tik miego”. Zinoma buvo ir kitaip galvojanciu, bet mazuma.

Civiliniame kodekse yra grieztai nurodyta, kad santuoka registruojama tik metrikacijos rumuose bei ambasadose (ten kazkaip kruciau suformuluota, bet esme tokia). Todel amerikoniskas variantas, kai ten savo darze-sode gali apsizenyti - Lietuvoj neimanoma… o gaila Dar prisiminiau. Pries kelerius metus buvo tokia akcija ar loterija, kai jaunieji susituoke Palangoje ant tilto, tai po to teisininkai ilgai gincijosi - ar teisetai. Nezinau, tik kaip tas gincas baigesi

Na, ka gi as galiu pasakyti…Manau, kad siais laikais VISOS vestuves yra netradicines. Musu proteviai turbut kapuose apsiverstu, jei pamatytu kaip svenciami mergvakariai Apakęs, jei suzinotu, kad rutu vainikeliai jau buna sudziuve pries vestuves, o baltas nuometas taip pat nebereikalingas, kad nuotakos eina prie altoriaus su mini sijonais (o varge, tokia nuotaka su visu pulku maciau Kaune) ir dekolte vos ne iki speneliu Baisu, kad nuotaku raudonos, melynos vestuvines sukneles… Kad vestuves paverciamos smagiu baliumi, svarbiausia demesi kreipiant i linksmybes, o ne i tikraja santuokos pradzios prasme… Aisku, tikrasias tradicijas labai sunku atgaivinti siais laikais: gyvename daugiabuciuose, nebera tevu sodybu, kur butu galima vestuves svesti savuose namuose, tenka kazka nuomotis, restoranus rinktis. Galu gale musu karta jau net nezino tikruju tradiciju Nežinau, isivaizduoja, kad tradicijos - tai tik simto zmoniu balius su nukrautais stalais, pabroliais/pamergemis ir pirsliais. Kazkaip liudna girdeti, kad net tevai nebegerbiami, sakoma, kad vestuves - tik jaunavedziu svente. O kur seneliai, broliai, seserys ir kiti brangus zmones…Juk vestuviu diena - be galo dziugi diena! Kaip galima siuo dziaugsmu nepasidalinti su brangiausiais zmonemis? Juk dziaugtis vienam kitu bus visas gyvenimas… Musu vestuves buvo kiek imanoma siais laikais tradicines. Tiesa, jose Nenebuvo 50-100 ar dar daugiau zmoniu, ta prasme buvo nusizenkta tradicijoms (musu mociute pasakojo, kad vestuves seniau buvo svenciamos visa savaite ir zmoniu budavo tikrai daug), bet juk suprantama, kad negali siais laikais likti be pinigu del vestuviu. Esame be galo dekingi savo teveliams ir pirsliams, kurie mums padejo surengti nuosirdzia ir grazia svente su tradiciniais akcentais. Mes savo vaikams Taiptikrai turesime ka papasakoti apie savo vestuves ir stengsimes perteikti visas savo seimos tradicijas.

Na matai, kiti laikai, kitos tradicijos ir kitokie poreikiai. Niekas nestovi vietoje ir kai tu tu busi mociute, tavo anukai dar kitaip sves vestuves. As esu isitikinusi, kad po kurio laiko ir civilines metrikacijos ceremonija gales vykti ten kur tu nori.

skirtumas yra civiline santuka susituoki pagal CK kaip ir issikiri o baznytines santuoka, daugiau moralinio pobudzio tai kad skyrybos po baznytines santuokos savotiskai “pakabintos” Juokiasi

Beja, kalbant apie ankstesniu laiku vestuves dar reiketu pamineti, kad buvo tradicija ta, kad vestuves vykdavo ne is meiles, o is isskaiciavimo, kai tevai pasitare ir nutare praplesti savo valdas tekindavo dukras uz visokiu seniu, neatsizvelgiant i dukros norus ar jausmus. Taip turi buti ir viskas. Sudare sekminga sanderi ir savaitele atsvesti galima. Dabar kai zmones tuokiasi is meiles (kartais ir kt priezasciu), pasikeite ir vestuviu tradicijos, tai laikoma jaunuju svente. O tevams manau reikia buti dekingiems ne tik vestuviu metu, tai gali parodyti kiekviena miela diena, o ne pasirodant prie kitus, oi koks as geras sunus ar dukra…

Va, butent, dalintis sia svente su artimais zmonemis! Pas mus taip ir buvo - visi patys artimiausi! Buvo mano brolis, Vyras sesuosu vyru, abieju tevai ir mano Vyras mociute, nes seneis negalejo atvaziuoti. O daugiau artimiausiu giminaiciu pas mus nera Ne.

na mūsų vestuvėse nebuvo nei rūtų vainikėlio, nei balto nuometo. ir išvis ne balti mes buvom Cha cha man patinka ornažinė spalva - tokią ir rinkausi. nenorėjau suknelės žeme besivelkančios - siuvo trumpesnę. kas buvo tradiciško - žiedai sidabriniai, kaip ir senaisiai baltų laikais, ir raštas originalus, įkapėse rastas. mano hobis - vandens kateriai ir slidės, tą ir veikėm antrą dieną. o pirmą - ramiai pasėdėjom su abiejų šeimos nariais bei draugais senovinėj menėj Mirktp.s. jeigu būtų leidę finansai - būčiau dariusi kuo tikresnes senovines vestuves ir sukvietusi abiejų visas gimines. man tikrai tokios patiktų.

as ir nenoriu tradiciniu vestuviu…noriu kanors “surasti” idomaus ir originalaus…siemet buvau drauges vestuvese tokiose gan tradicinese…smagu gal ir buvo, bet per tas dvi dienas tikrai nuvargau…manau, geriau sugalvosiu kanors smagaus sau ir savo busimui vyrui , nei sersiu visus savo ir jo gimines…

tai kam tas kunigas- jei jau abu netikintys…? Nekaltas

Magnoli, o kartais nepastebejai, kad dabar daugelis poru “itiki” tik besituokdami…neva tai grazesne ceremonija, apsimetimas koks tai. Ash suprantu, jeigu zmones tiki, jeigu jiems to reikia, jeigu tikrai tas Dievulis jiems kazka reishkia, tada taip. Bet dabar gi madinga baznychia, nesvarbu, kad paskui i ja su kepure eina, ir tai ish reikalo.