Minklė pinklė. Ep. 10


Minklė pinklė. Ep. 10

Rusų 5-os kartos MIG 1.44

… mhm Šypsena(eksperimentinis)

bet, kaip as supratau, ne tiek eksperimentinis kiek Berkut. tai rusu atsakas i amerikieciu F-22 Raptor.

na, beveik teisingai, taciau:. Seip, Mig 1.44 is Su-47 “berkut”- tai yra skraidancios laboratorijos, skirtos testuoti tam tikrus technologinius sprendimus(avionika, kompozitai, varikliai ir t.t.). Nei vienas is ju nera pozicinuojamas kaip reali atsvara f-22. Apie realias atsvaras f-22 reiktu kurti atskira temas Cha cha

Tiesiog daznam straipsnyje galima rasti pastabu del dizaino, kad ju nemazai paimta nuo Raptor. Bet cia tik nuomones. man asmeniskai jis nera panasus i Raptor. O jei zaidziant su Stealth technologijom, tai tendencijos juk islieka… Beje, Is esmes iki galo ir nesupratau, kuo 1.42 nuo 1.44 skiriasi? 1.42 pataps serijiniu, o 1.44 ir tebeliks skraidancia laboratorija?

Kiek as pamenu, tai po pavadinimu “mig 1.42” slypejo 5 kartos naikintuvo projektas, berods pradetas igyvendinti apei 1980-uju antroje puseje. Taciau po CCCP suirutes tas proketas neuzbaigtu pakibo projekto stadijoje lygi siu dienu del suprantamu priezasciu, taip ir netapes serijinu, arba bent priesserijiniu, modeliu(sirijinis modelsi turejo vadintis mig-39). Bet, visgi, buvo isleistas vienas eksperimentinis projekto “mig 1.42” egzempliorius- taip vadinama “aparatas 1.44”(arba tiesiog mig 1.44), t.y. sita pati skraidancioji laboratorija-prototipas. O kas liecia dizaino, tai sio aparato dizainas buvo sukurtas 1989 metais(ka tik pazejau cia airwiki.org/enc/xplane/mfi.html, tad kalbeti apie kazkokius " pasiskolinimus ner didelio pagrindo, juo labiua,kad sie projektai yra visiskai uzslaptinti ir informacijos apie juos tikrai mazai… tad zmonems belieka tik spelioti Šypsena. Beje, anot kaikuriu saltiniu, si rudieni(kiek teko dometis, lapkricio menesi) turetu buti bandomi piemieji eksperimentiniai PAK FA aparaciukai Kietas(aisku, as neabejoju, kad data bus kuriam laikui atideta- … tokia jau tradicija Cha cha).

Projektas 1.42 atrodo buvo numarintas del per nelyg dideles orlaivio gaminimo kainos. Arba daugiau pati MFI programa. PAK FA 2k metais padaryte bandomaji skrydi, o toliau jau projekta 1.44 vyste su Indija savybemis identiska F-22 su tikslu, kad kaina bus panasi i F-35. Bet cia jau kaip kuris saltinis sumala…

PAK FA dar neskraide Šypsena. Skraide butent mig 1.44 Šypsena, kuri projektavo rusai. Rusai ir indai PAK FA projektuoja dabar (tiksliai nezinau kaip ten su indais, ar jie jau pasijunge prie sio projekto, ar pasijungs veliau). Nors cia buvo paleistas toks gandas, kad ir brazilai kazkaip i si projekto norejo isiterpti Šypsena.