mergiote...


mergiote…

“Užmuša” akių padėtis kadre…

nesupratau, tai kur tos akys turi buti?..

Kur? Matau tik moteri :}

na juk ne vyras…ji jauna, todel ir mergiote…

man nepatinka

tavo portretas man irgi nelabai…cia matai kaip kam… modelis yra labai grazi, o foto - nezinau…

Daugiau naturalumo, siek tiek per astraiai padazyta…

siuolaikine mergina, is miesto…ji ir nepadazyta ryskaus grozio…

na nežinau tadu, ka ji užvalge, jei čia lūpos nedažytos Nekaltas

nepagavai minties…

man tai taikiklio kryzioko truksta…

miela lietrut. aš įsivaizduoju, kad nuotraukoje pavaizduota mergina realiame gyvenime yra nerealiai graži (atsiprašau už tokį kalambūrą). įsivaizduoju jos juodas gyvas akis, jausmingas putlias lūpas, gražius plaukus… bėda ta, kad kartais gyvenime gražūs žmonės nuotraukoje nevisuomet atrodo gražūs… ilgai apie tai mąsčiau ir priėjau išvados: nuotrauka - ji nešališka, ji objektyvi, mes turim laiko geriau įsižiūrėti, matome viską, ir… ji dvimatė. su manimi dirba kolegė. pagal tipažą labai panaši mergina. tai vat, negalėjau ją atsigrožėti, kol nenufotografavau. niekaip negalėjau suprasti, kur dingo grožis? ir supratau. jos labai gražūs plaukai. kaip iš šampūno reklamos. kai į ją žiūri gyvai - jie viską užgožia. nuotraukoja to perteikti nepavyko ir samonė pamatė tikrąją ją… dažnai būna ir atvirkščiai: visiškai paprasta mergina nuotraukose atrodo stulbinančiai. kur link lenkiu? neužtenka vien gražaus modelio. nuotraukoje, ypač portretinėje, reikia paryškinti tai, kas žmoguje gražu ir paslėpti jo trūkumus. arba pateikti juos kaip privalumus. tai paprastos, banalios tiesos, bet dažnai pamirštamos. konkrečiai apie nuotrauką. pirmasis kritikas turbūt davė užuomina į tai, kad modelio akys yra tiesiog nuotraukos centre. tai labai, labai blogai (nebent kalbame apie foto dokumentui - tada gerai). nepamirškite paprastos, dar senovės graikų atrastos aukso pjūvio taisyklės - imam kadrą, dalinam į tris lygias dalis vertikaliai ir horizontaliai, gaunam keturis susikirtimo taškus. juose turi būti vaizdo akcentas (nepykit prakutę, kad sakau paprastas tiesas. ne visi jas gal žino…) kitas dalykas, kas iš karto krenta į akis - tai disbalansas. ranka kairėje “persveria” dešinę kadro dalį. nesuprantama tos rankos idėja (aš tai suprantu, kad jį laiko plaukus - bet to aiškiai nesimato ir gali atrodyti, kad ji pavyzdžiui kasosi). nuotraukoje viskas turi būti subalansuota. ir kompozicija, ir spalvos. tai labai subtilu ir sunkaiai bei ilgai aiškinama. aš dar pats negaliu pasigirti geru pusiausvyros suvokimu. bet šis kadras yra disbalanso iliustracija. vat jei dešinėje būtų ne tuštuma, o kažkos objektas, ranka gal ir tiktų. dar nesuprantu merginos emocijos. ir tai dėl žvilgsnio “tiesiai į objektyvą”. Vat tie ranka pakelti plaukai, brunetės tipažas turėtų duoti valiukiškumo, bet žvilgsnis ir kiek įtemtpta šypsena to neperteikia. lietrut. bandyk. turi gražią draugę, kurią tikiuosi neatbaido kelios nesekmės. leisk tau duoti kelis patarimus, kurie paprasti, primytivūs, bet man padeda. - kadruok ne fotoaparatu, o kompiuteryje, t.y. fotografuodama palik daugiau erdvės aplink modelį, o po to bandyk įvairias kombinacijas. netrukus tos edvės reiks palikti vis mažiau. - fotografuok natūralioje aplinkoje, kai modelis atsipalaidavęs, neįsitempęs ir net nemato į save nukreipto objektyvo. tie modeliai, kuriems fotografavimasis yra profesija, moka padaytit tokia veido išraišką, kad jų emocijos nuotraukose atrodo natūralios. megėjai to nemoka, o gražiai žiūrisi tik natūralios emocijos (gal “įkalkit” po vyno stiklą atsipalaidavimui, tik nepadauginkit, o tai natūralūs neblaivi žmonės nekaip žiūrisi Mirkt ). tai tiek. tik nesustok. žinau, kaip nesmagu, kai tave kritikuoja. bet kostruktyvi kritiką naudinga. p.s. pakadravus “lapeliais” toks siūlymas: kerti kairią pusę su ranką iki pat sruogos. dešinę pusę irgi kiek pamažini. šope išrini ankos likučius. užtamsini foną (leveliais ar kuo tik moki. truputi (tik nepersistenk) pabalini dantis ir akių baltymus (akcentuoji). ir žiūri, kas išėjo.

oho, kiek prirasei, na aciu uz patarimus… O as tai ziuriu i viska paprasciau - kiekvienas zmogus savaip nepakartojamas, o siuo konkreciu atveju matosi, kad jos labai grazios ir siltos akys, grazios lupos, rankos buvimas yra atosvara akiu centravimui, ranka svelniai susilieja su fonu…ir todel nieko cia karpyti nezadu…

As matau kad lietrut turi viena tiksla - deti viska is eiles, o jei sulaukia kritikos, tai tuomet visada yra pasiteisinimas ir savu tiesu irodinejimas. Gali but, kad tamstai si foto labai grazi, tada rekomenduoju isidet i albuma butent sau, o sulaukus kritikos ja priimti taip kaip reikia. O kas liecia foto - moteris persidazius, ranka atrodo lyg iklijuota, kaklas kazkaip nevykusiai nukirstas…matau tik viena pliusa - neblogas portretinis objektyvas.

labai tu ka ismanai… gal ir as galiu tureti savo nuomone, ar man tik tyleti ir linkseti?.. Vienas gaidys pasake ‘blogai’ ir visi kaip vistos is paskos - ziur. foto dienorastyje…

ETS nepatingėjo labai draugiškai ir, sakyčiau, taktiškai parašyti nuotraukos trūkumus. Aš jau vienąkart lietrut rašiau- “kaip jums geriau”.

na tai kas cia tokio, kad ne su visom kritikom sutinku, tiesiog mano sava nuomone…O uz draugiskus patarimus dekui…

Jau geresnis tonas. Alus

Aciu uz alu, o uzbaigdama komentarus pasakysiu, kad fotografavime nera grieztu taisykliu, tame ir yra indomumas…