Lietuviai Australijoje

Man Tuktuko poziuris patinka Šypsena

Kad ir kaip ima nervatriopke - this is the right way to do it. Maziau nervuotis, maziau skubet ir aisku turet šiek tiek santaupų ten nuvažiavus, bei kantrybės gyvenant paprastesnėm gyvenimo salygom - ir viskas bus čiki Šypsena

Aš ir jau ruošiuosi kelionei, Balandį varysiu menesiukui pakeliauti, pasivaidenti keliose idarbinimo agenturose, palikti savo kontaktus, apziureti miestus.
O rudeniop, jau su visam planuoju, jei Balandzio kelione neivarys siaubo ir neatmush noro Liežuvis. Balandi busiu ir Cairns ir Sydnei, tai Tuktukai, Almi bandom gal susimatyt ten Šypsena

Kas del bilietu, jei imti RETURN ticket - vienareiksmiskai geriausiai Finnair tiesiai is Vilniaus (4.500 LTL) - na as pigiau neradau. Dar ir One World tasku prikaupsit, kuriuos toliau galesite kaupti AU su Quantas ir JetStar Šypsena

Del gyvenimo ten - for short term yra neralus puslapis kuri pats ka tik atradau ir jau sekmingai bookinuosi place to stay balandį. Jis vadinas airbnb.com
Jo esme tokia, kad kambarį ar dalį namo nuomuoja paprasti zmones uz daug pigiau nei hosteliai ar viesbuciai. airbnb suveda zmones nuomotuos ir zmones svecius. Zinokt ideja super - rekomenduoju pasidomet Šypsena
Beje, jei ka domina galiu imesti pakvietima, prisiregistravus su pakvietimu, tiek kvieciantysis tiek pakviestasis - pasinaudoje sistema gauna iki 100 AUD pinigų Šypsena

Ačiū už patarimus, tik žinot, nenoriu aš niekur skubėti - bent jau pirmą-du mėnesius tikrai nedirbsiu ir lankysiu draugus, pažįstamus, tinginiausiu ir ieškosiu laisvalaikio vietų, klubų ir šiaip bimbinėsiu bei pasidarysiu atsotogas. Noriu tiesiog pabūti pradžiai. Todėl ir neskubu su tais CV. Pirmom dienom ten nuvažiavęs išsiuntinėsiu tuos CV ir visus kitus paruošiamuosius darbus, bet jei marinuosis mėnuo-du, tai man bus kaip tik geriau, nes taip ir noriu, kad būtų.

Skrisiu į Sydney. Pigiausi skrydžiai į vieną pusę, bent jau kiek aš buvau radęs, buvo per AirAsia. Bet manęs ten visai nesuviliojo, nes daugiau sustojimų ir viską pirkti papildomai ten reikia. Tai už 2100Lt į vieną pusę buvau radęs per greitai.lt, ir man buvo gerai. Skrisiu per Prahą ir Abu Dabį, vienas lagaminas ir vienas rankinis. Vilniuj paduodi, Sydney pasiimi - rami galva. Maistas įskaičiuotas ir t.t. Tiesa, pirkau pusę metų prieš išskridimo datą. (Apie skrydžius jau buvo postai aptarti anksčiau).

Accomodation nežiūriu, apsistosiu pas pažįstamus. Dėl daiktų, turbūt ekspromtu sugalvosiu, nėra ką čia man imti - drabužiai, kompai, telefonas, dokumentai, adapteriai, vienas ranksluoštis, gal vieną komplektą patalynės. Žinoma, man paprasčiau su daiktais, nes keliauju vienas, nereikia ten šeimos aprūpinti ir visokiausių priedų prisiimti. Aš visiškai nenoriu pasiduoti tam ruošimosi stresui, tad ramiausiai sau relaksuoju ir ruošiuosi tarsi važiuodamas mėnesiui atostogų pvz. į Kroatiją. Ramiai žmonės!!!

Almi, ačiū už atsakymą Nekaltas

Pradedam nuo pradžių - full assessmentas, kaip jau minėjau mums yra padarytas, patikrintas MARA agento. Jų vertinimu turėčiau aplikuoti kaip ICT Sales representative, o žmona kaip Marketing officer. Taigi galima manyti, kad vilčių yra, tik ne 175 - pagal šią vizą rašo, kad netinkam, nes SOL skirtingas. Kontora, kuri visa tai man pareiškė vadinasi Oceania group (www.migrationbureau.com). Deja, pasitikėjimo jie man nekelia. Taigi manau, kad susisieksiu su tavo rekomenduota Sarah White - pažiūrėsiu, ką papasakos Šypsena

Popierių man jokių padirbti nereikia. Anglų kalbą moku puikiai, žmona gal ne taip puikiai, bet manau, kad reikalingą IELTS taškų kiekį ištempsim. Be to, jei gerai viską suprantu, galima deklaruoti, kad mokysies anglų kalbos atvažiavus (čia nebent žmonai). Abu turim magistro diplomus ir solidžią darbo patirtį. O ko dar reikia?

Važiuojam toliau - studento viza rodos yra lengviausias ir greičiausias kelias, na bet kaip sako - nemokamas sūris tik pelėkautuose, ne? Iš tiesų čia paskutinis variantas…

Dėl benrosios dilemos - važiuoti/nevažiuoti? Kaip jau minėjau LT man yra OK. Aš esu optimistinių pažiūrų ir manau, kad tiems, kas Lietuva skundžiasi gali būti taip pat sunku ir bet kur kitur, įskaitant Australiją. Joks tai ne rojus žemėje ir mes tai suprantam. Abu turim gerus darbus ir neblogas perspektyvas, tačiau norim daugiau. Ne pinigų. Bendrai norim pasaulį pajausti. Esam šiek tiek paturistavę, pasivažinėję po JAV šiek tiek ten pagyvenę. Suprantu, kas tai yra gimtinės trauka ir todėl neplanuoju važiuoti į Australiją su viskam. Noriu pradžioj užsibrėžti kelių metų tikslą, just for fun, be jokių ilgalaikių įsipareigojimų ten ir juolab nenutraukiant ryšių čia. Patiks - prasitęsiu. Nepatiks - visada galima sugrįžti su šiek tiek kitu požiūriu. Nežinau, ar suprasit mane, tačiau čia, Lietuvoj esu jau pasiekęs viską, ko norėjau. Daugiau nematau potencialo čia. O norisi daugiau… Nukrypau Angelas

Aš realybėje esu projektų vadovas, amerikiečių sertifkuotas (PMP) t.y. pripažįstamas globaliai. Lietuvoje dirbu tokį darbą, kurį galėčiau dirbti bet kokioje kitoje pasaulio vietoje. Lietuvių kalbą naudoju tik po darbo Šypsena. Tačiau pagal SOL project manageriai nekotiruojami, todėl ir pritempė mane prie ICT sales representative, kas realiai man būtų downgrade’as.

Na, pabandysiu pakontaktuoti su tavo rekomenduota agente. Pažiūrėsim, kas čia gausis Taip.

Gal kas galit patart koks geriausias/pigiausias budas pervesti pinigus is LT i Australija? Atsidarem Australijoj saskaita ir reiktu persivesti kazkiek pinigeliu tenai. Aciu

nu maisto atzvilgiu as sveikuole, man visi pusfabrikaciai ir saldumynai nepriimtini is maximos, niekada neperku, pati darausi, bet su mokyklom, tai vargas, tada, o kur pasisildyti vaikui? negi ta salta kotleta ir kapoja? o siaip mokyklose pamoku laikas koks? kaip lt nenormalus? kad vaikai, lankantys papildomas pamokas iseina is namu anksciau uz tevus ir veliau grizta. ir tada jeigu tik salta kotleta palesa, tai ragas skrandziui

plaukioti yra jega, va pati tik is baseino grizau. o begti mane priverstu, nebent is baimes nuo kokios chebrytes

Na, nezinau… vanduo-arbata cia niekada nebus, ne tie vandenys musu pusej. O Melburno vakarinej ilankos pusej jei nesimaudo, tai labiau tiketina, kad ne del per salto vandens. Siaip pernai mes sezona atidarem lapkricio gale, uzdarem - balandzio pab. per velykas ir tai ne ilankoj, o vandenyne, kur vanduo saltesnis. Kas maudosi Baltijoj, neturetu but baisu.

Del gyvenimo budo,manau, cia visiska laisve. Atsipute visi, kas ka nori, tas ta daro. Jokio spaudimo cia nera, per daug zmoniu, per daug kulturu. Gali zinok su pizama ar chalatu gatvej zmogu pamatyt,na, as cia daugiau apie priemiesti kalbuŠypsenaApie mados tendencijas apskritai sunku nuspetiCha cha o griztant prie temos, as cia siaip matau daugiau sportuojanciu zmoniu nei LT - pvz., minanciu dvirati, begiojanciu - miesto parkuose sutiksi bet kokiu dienos metu-, uzsiimanciu vandens sportu. Del maisto sutikciau, pasirinkimas labai ribotas, (pamirsk musu MaXIMA su 20 rusiu salotomis, pyragais, bandelemis, tortais, mesos gaminiais ir t.t.) teks grizti kaip tarybiniais laikais prie gaminimo namie jei ivairoves nori, kavinese labai brangu ir labai nieko gero, pvz., mesos kepsni tau atnes tik su bulvemis fri, be jokiu salotu ir tai kainuos maziausiai 30 dolcu. Labai populiarios visokios uzkandines kur gamina maista issinesimui, ten kainos ne tokios baisios. Ju supratimas apie sveika maista labai ribotas. Suzinosi, kad pvz mokyklos valgykloje parduodamas pietums subway mesainis ar desrainis ar netgi paprasciausias sumustinis yra sveikas maistas???, nesvajok net mokykloje, kad ten bus pvz sriubos ar koks kotletas su salotomis kaip LT. Visa laime, kad jokia ne geda vaikams ideti savu uzkandziu kaip visi masiskai ir daro, nes kam pirkti valgykloj sumustini uz 2 dolcus, jei toki pat gali atsinest is namu.

gandai bebre gandai Mirkt

siaip, idomu, papasakokit apie gyvenimo buda Cha cha
nebusiu nulinciuota, kazi, uz savo nesveika gyvensena Juokiasi
aisku nesveika gyvensena prasideda, kai vaikai miegot nueina, bet vistiek Flirtas

ispanija man paliko kaip sveikuoliu salis, ar AU panasiai ar dar rimciau?

teks gal visus iprocius mest Kvankt?

o su +30, tai nenervuokit, neisiu cia iki gruodzio, kol nebus aiskus vyro IELTS atsakymas, paziurejom, tai jo bendras buvo 7,5 Žliumbia jmj ras rasinys Žliumbia

na as kadangi gyvenu “sveikuoliu” rajone, tai net ir ziema matau plaukiancius zmones be kostiumu Šypsena Sitas savaitgalis nusimato ~30 tai pats tas praleist laika pleze Šypsena

Sidnejuje irgi jau silta ir siandien jau normaliai maudytis ir snorkelint galima. Praeita savaite dar buvo vesokas vanduo Šypsena

jei teisingai paskaiciavau, tai naujame sarase 181 profesija Šypsena

o brolei lietuvei prabilo labai smagu kad rele informacija pradejo teikti cia as skaitau reali pagalba nes aplinka keiciasi ir reikalavimai bandziau bendrauti su lietuviu bendruomene bet tik uzsiminus apie pagalba informacija visi pasiplauna Šypsena bandysiu tvarkytis dokumentus paziuresim kas ten iseis o gal kokios dar tikslesnes info nesenos gales paskleisti savo vargu kelia Šypsena kaip seip tautieciai ten gyvuojat jeigu neklystu pasjus vasarele ateinaŠypsena

gerai Povilai pastebėjai, jog švyturiu gali būti tik imigracijos tarnyba (www.immi.gov.au), nes jau savo žinutėje klaidingą ar ne visai teisingą info pateiki.
Kokia tarnyba užsiims diplomo pripažinimu priklauso nuo specialybės, kokia kokrečiai galima rasti http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf

buldozeri, viskas (labai aiškiai) yra surašyta http://www.immi.gov.au. Ir tai turi būti pagrindinis (ir tikriausiai vienintelis) info šaltinis. Kas tau iš to, jog kažkas pateiks savo patirtį apie taip kaip vyko migracija prieš 5 metus? Per tiek laiko pasikeitė ir reikalaujami dokumentai, ir kalbos reikalavimai.

Peronka, vienuzodz yra taip. Laukiu dabar laisko is dedes, ar priims pas save gyvent (bet priims greiciausiai Šypsena ), tada rudeni keliauciau i australija, pasiimu cia akademines atostogas ir metus laiko noreciau ten pabut, padirbet. o KA dirbit, tiesa sakant, man nera skirtumo Šypsena na zinoma, tik padoru darba Cha cha galeciau ir padaveja dirbit, o gal ka ir geriau rasciau ten per dedes pazistamus Šypsena negali zinot Nekaltas

Almiuk, pamirsk tu ta Australija, zinok ten kaip ir visur kai pradesi gyventi rozines spalvos po truputi prades blankti …

Zinai tiesa sakant as irgi is pradziu masciau su seima viska cia parduoti ir isvazuoti ten, taciau pamasciau kad tie kurie ten pasiilgsta lietuviskos ziemos, vasara lietuvisko ezero, ir galu gale kalbos.

Gerai ten kur …

Saltinis: lietuvos.net/forumas/viewtopic.php?t=24 "Į Australiją norintys vykti Lietuvos piliečiai nuo liepos 1 dienos, kaip ir kiti Europos Sąjungos piliečiai, turės galimybę šios šalies vizą gauti elektroniniu būdu. Elektroninės vizos sistemos dėka kiekvienas norintis galės kreiptis dėl vizos bei sumokėti mokestį už ją, būdamas bet kurioje šalyje ir bet kuriuo metu, pranešė Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos skyrius. Norint gauti Australijos vizą, nebereikės siųsti savo asmens dokumentų į Australijos ambasadą ar konsulatą. Prašymą vizai gauti bus galima siųsti elektroniniu būdu, mokestį už vizos gavimą sumokėti kreditine kortele. Pranešimą apie vizos išdavimą jos prašytojas taip pat gaus elektroniniu paštu. Asmenys, gavę pranešimą apie vizos išdavimą, galės vykti į Australiją be vizos įklijos kelionės dokumentuose. Vizos bus įrašomos elektroniniu būdu, jos turėjimas bus patikrinamas oro uoste prieš išvykimą į Australiją. ********************************************** Pasirinkite artimiausią ambasadą pagal gyvenamą vietą ir pildykite popierius vizai: embassy.gov.au/ Lietuvoje gyvenantiems arčiausiai šita: sweden.embassy.gov.au/ "

Na papasakok koki darbai ir uzmokesciai ten ir kodel butent australija o ne kor kitur? Mirkt

istikruju,dabar pagalvojau…hm…apie australija,vaziavima ten kazkaip niekad nepagalvojau… Nekaltas Laimingas?..kodel butent australija?o ne kitur,man irgi idomu??? Drovus Drovus Taip Labas Labas Labas Labas Labas

Australija! ir as ten noriu Šypsena Taip

australija Girtasech…neblogai butu Girtas