Lietuviai Australijoje

Surmuli kazkoki rasi Sydney, bet kitur , tai manu, jog viskas cia letai vyksta. Zmones cia niekur neskuba, atsipalaidave,laimingi, draugiski ir paprasti.
Pasidomek daugiau apie darbo perspektyvas ir visada gali atvykti apsizvalgyti kaip turistas pradziai.
O siaip Darius yra nurodes daug info ir jos saltiniu, pasiskaityk.

SusliQ,
as turiu darbo kontrakta su Australija ir vis nesiryztu ji galutinai priimti. Pirmiausia noriu nuvaziuoti kaip turiste ir tada viska nuspresti. Lietuviams nera problemu gauti vizas i Australija. Sutik, kad taip yra realiausia norint padaryti toki svarbu sprendima. Beje, su savo specialybe tu niekur neliksi be darbo.

ilgas savaitgalis Adelaideje - puiki mintis: nuostabus papludymiai, baru ir restoranu nesuskaiciuosi ir t.t Bet jei nori senos architekturos - vertetu gal i Tasmanija vaziuot, i Hobarta, vis tik antras pagal senuma po Sidnejaus miestas.

Mano nuomone apie Adelaide - turint gera darba, pabreziu - GERA darba, cia galima susikurt gera gyvenima sau ir savo seimai ir as gal ir pasilikciau cia, taciau tas geras darbas cia man neissviecia. Adelaide - didelis kaimas ir tai man patinka. Taciau tas provincialus mentalitetas yra persiskverbes visur - edukacineje sistemoje, darbo rinkoje, aptarnavimo sferoje ir t.t. ir su laiku tai pradeda pykinti. Jei esi lojali savo bosui vidutinybe ir apskritai, jei esi ramus vidutiniskas be ambiciju seimos zmogelis, kuriam BBQ, alkoholis ir kriketas savaitgali yra gyvenimo svajoniu issipildymas - tuomet Adelaide yra gera vieta tyliai gyventi ir dar tyliau numirti. O kas liecia posaki, jog Adelaide - baznyciu miestas… Gal labiau tiktu pasakyti - Adelaide - kaboku miestas Šypsena Tai puikiai atspindi masinu numeriai: NSW - The first state, VIC - The place to be, o SA - The festival state, nors man labiau patiktu The alcoholic state Šypsena Cia tik mano subjektyvi nuomone Šypsena

Dariau, nenusimink, ir man sunku buna, nera lengva adaptuotis.
As iskart atvaziavusi pamaniau, bet prikandusi liezuvi tylejau, maniau reikia laiko.Man visa Australija, nu ta prasme kiek tik teko matytiŠypsenaNSW,yra kaimas.Palyginus su UK,cia viskas taip atsilike. Man cia tokia riba tarp jos ir LT.Nuostabus oras, draugiski zmones, bet ne tokie mandagus kaip anglai. Jie visi zaidzia kriketa, boulinga ar tenisa, golfa, beveik visi banglentininkai, plaukikai ir visi geria alu, vyna ir daro savo barbekius. Ju toks gyvenimo stilius. Man visi tiek sportai ne motais, barbekiu prie vandenyno vilioja, bet ner su kuo, taigi kas lieka…? O kas liecia vaikus, tai gyvenimas jiems tikrai nuostabus:grazus oras, daug uzsiemimu, pliazo malonumai.Kad neisproteti nuo nuobodybes einu mokytis i universiteta, nors mokesiu kaip uzsienio studente labai solidziai.Taigi tik dziaugiuosi vandenynu salia namu ir tikiuosi susirasti bendraminciu, pasidziaugti tuom ka si salis gero turi.
O siaip pabandyk nuleisti garaŠypsena,cia visi niekur neskuba, apsnude, vistiek busi pirmasMirktRasyk.

Labas

Teisingai, nera cia ko stacia galva nerti i Australija Gerai
As su zmona dabar bandau pasiruosti finansiskai Šypsena kai pakankamai atsidesim ir bus rami galva, tada pradesim nuodugniai nagrineti visas galimybes ir jei dar bus idomu tai bent jau apsiuostyt nuskrisim tai tikrai Šypsena

SusliQ,
kiekvienam dideliam sprendimui reikia gerai pasiruosti. Mes-- lietuviai-- esame europieciai. Gyventi visai kitam zemyne-- didele permaina. Visai kitas pasaulis. As irgi vaziuosiu i Australija pasiziureti, tik paskui spresiu kas ir kaip. Ir tu teisus,kad finansiskai reikia buti gerai pasiruosuiam, nes nezinai kada darba gausi, kiek teks moketi nuomos ir pan. Beto, nieko is daiktu neapimoka siustis-- labai brangu. Taigi, teks viska susipirkti nuo sauksto. Ne US–kad baznycioj ar ant gatves viska rastum. Siaip visi australus vertina kaip draugiskiausius zmones. Ir gamta labai grazi. Gerai, kad lietuvius laisvai ileidzia-- bet kas gali atvaziuoti aplankyti. Kaip visur-- bus ir geru ir blogu pusiu.
sekmes, igyvendinant visus planus!

Ir dar…
SusliQ, tik nesugalvok vaziuoti i US. Cia didele velniava dabar–karas su Iraku, $ kritimas, kainu kilimas, imigracines problemos,pan.

sveiki esantys Ausrtralijoje ir ne Australijoje…
turiu toki klausimeli…
jei turistine viza i australija jau turiu (kuri kaip zinia galioja visus metus),tai ar tai reiskia,kad galiu tenai vaziuoti, atbuti 3men(nes tik tiek leidziama), tada isskrist kokiai savaitei pvz i New Zealand(nes ten lietuviams vizos nereikia), ir vel grizti i AU kitiems trims men?
ir dar domina - ar imanoma tenai bunant tvarkytis reikalus vizai,leidzianciai ilgiau ten pasilikti bei dirbti?
as turiu varianta - istojau ten i universiteta (bet nesu tikra ar mokysiuos, nes laaabai brangiai kainuoja),todel noretusi koki pigesni varianta susiorganizuoti.
taip pat vaikinas mano australas…butent del jo ten ir vaziuoju,…taigi rimtai galvoju PASILIKTI, bet noriu gyventi legaliai…
gal turit kokiu patarimu…
busiu be galo dekinga!!!

Gali taip daryti, kaip sakei: 3 men pabuti cia, po isvykt ir vel grizt. aisku, jei tau yra duota multiple entry viza. as taip pradzioj dariau, kol nebuvom apsisprende likt cia ar ne. kadangi mes gyvenam vakaru australijoj, tai mes skridom i Balio sala atostogoms. grizusi vel gavau 6 men. gali viza tvarkytis budama australijoj, nebent ten grieztai yra prideta salyga, kad turi but uz australjos ribu. Bet dauguma vizu galima gauti esant ten.

o is kokios valstijos tavo vaikinas?

mano viza galioja iki siu metu spalio ir yra multiple entries. taciau leidzia man buti australijoj ne ilgiau kaip 3men. Balis irgi variantas, tik as kiek zinau i indonezija juk irgi vizos reikia?!
o kaip jums pavyko residency gaut? ar kokiu budu jus tenai pasilikot? as taip ir manau, kad vietoj bunant lengviau turetu buti viska susitvarkyti, ar ne?!
mano draugas is NSW…

i indonezija vizos reikia, bet kelioniu agentura ta sutvarko, kai bilietus uzsisakai. jie tavo pasa issius ir uz kelesdesimt doleriu gausi ta viza be problemu. arba skrisk i tailanda - viza oro uoste gausi. nors tau is NSW gal n.zelandija pigesnis ir idomesnis varijantas…

mano vyras turi australijos pilietybe, tad as rezidencija irgi turiu.

o kada tu planuoji i australija atvykt? gal kur netoli sidnejaus? Su Ritere turbut galetumet susitikt…
Šypsena

aciu labai uz info.
i Sidneju vaziuociau, o kur Ritere gyvena?

Sveikute,
Smagu, kad musu burys daugejaŠypsena
As gyv. NSW, visai netoli Sydney, viename Northen Beaches.Vienas malonumas i Sydney keltu atplaukti.Taigi jei tik bus tau noro galesim susibegti.

Gal kada kas ir i Vakaru Australija atvyks… Labas

O priimsi?Šypsena

priimsiu, kur jau dingsiu Šypsena
dar turi laiko, Ritere, iki savo mokslu… Liežuvis

Kazi ar spesiu iki mokslu apsisuktiŠypsena
Gal kada jei iseis susiderinti visiem per atostogas, pvz. Velykines ar pan.

Noreciau paklausti, o kaip ten su darbais, nes galvoju nuvaziuoti pakeliauti porai menesiu, bei siek tiek padirebti kad kelionei neleisti savo piniguŠypsena beje esu muzikos mokytojas, tad ar butu galimybe pamokinti vaikus groti su klepuŠypsena

Su turistine viza niekas tau dirbti neleis, cia tau ne JAV.
Turint darbo ar permanent viza ir norint mokinti vaikus groti, reikia pasitvirtinti savo kvalifikacija atitinkamoje Australijos institucijoje.
Jeigu tik tokios pradines zinios apie Australija, siulyciau savo kelione atideti tam tikram laikui i sali ir pazaisti su Google.

Sekmes

dekui uz info. Tad teks vaziuoti tik pas draugusŠypsena