KOSTRZEWA kieto kuro katilai - nuomones???

KOSTRZEWA kieto kuro katilai - nuomones???

Sveiki,
Klausimas apie anglį- iki šiol su Fuzzy logic 2 naudojau anglį frakcijos 5-25mm, bet Baltijos anglis pradėjo fasuoti kažkas apie 5-30mm. Naudojat kas, nepakimba bunkeryje?

Neisivaizduoju kaip gali katilas budet 75min. Bent jau pas mane tai jis kai uzkelia temperatura iki ~65oC ir sustoja, tai naturaliai atvesta iki 55oC per 20-30min priklausomai nuo lauko/vidaus temp. Cia kazkaip idomiai gaunasi arba pas mane arba pas tave Šypsena nejaugi as kreivai kurenu jau 5 sezona Žliumbia

Cia kurenant anglimi taip?
Nuejau i katiline paziureti kas pas mane sumaigyta. Trecia sezona nustatyta ± padavimas 25s putimas 75s su mazu ventiliatorium kas 75min, ir viskas puikiai sukasi. Ant sausos, ant slapios anglies- jokio skirtumo.

Nu nezinau nezinau, pas mane analogiskai - pirmas aukstas grindinis, antras radiatoriai, katilas 25kw, kvadratura 200. Prie tokios temperaturos kreive laikau 0,6 pagrinde, 0,8 retai. I grindis 25, radiatoriam ten kazkiek daugiau keliais laipsniais gaunasi, prie lauko 0 sian ryte maciau 30 vyniojo i radiatorius. Dumu temp max 87 buvo kiek esu uzmates. Namuose virs 21oC. Pas tave sakyciau kazkas arba su nustatymais, arba su katilo aprisimu netvarka. Kai dumu temp buna jau kokia ~120oC as jau einu valyt katila, o 150oC apskritai neesu mates pas save. 137oC rekordas buvo Cha cha spalio sanaudos 400kg granuliu.

Dar kaskaip nepakelia man temperaturos ,ismetamuju buna tarp 80-90 tai labai ilgokai jis vargsta,dar ant kokio greicio ventiliatoriai stovi pas jus ant 1,2,3. Su medzio tai greit man uzkeldavo o su anglim tai puskuoja jis ilgokai.Patarkit Dekui.

Sveiki,nesenai perejau po 3 metu medzio granuliu ant angliu biski atsibodo krapstyt alkune.Jei nesunku kam gal parametrus galetumet parasyt ant angliu,kaskaip nevisai man sudega krenta ne pelenai o anglikes.Dekui.

Taip

Taip didint pragręžtas skyles, jei per mėnesį nenutraukė šnekas varžto-pasiekimas. Su granulių aukįčio reguliavimus-slidus reikalas, nes jų degimas priklauso nuo:
a)kamino traukos, kuri keičiasi priklausomai nuo oro slėgio, vėjo
b) deguonies jutiklio, kurio parodymai kinta nuo užsinešimo
c) granulių padavimo budėjimo režime
d) katilo apkrovimo ,
d) granuliu padavimo darbo režime
Pas mane be šansų nustatyti, nes katilo apkrovimas nuo kelių kW pašoka iki 50 kW keliolika kart į dieną, naktį lieka tik būdėjimo režime, tai šildo tik save ir radiatorius, kokia 5-10kW.
Norint, reiktū parametrus nustatineti kas dieną vos ne po kelis kart, kartais pažaidžiu, bet po dienos, kitos, žiūrek, aukuras jau kitame lygyje Juokiasi

su panasia problema pas mus bandoma kovoti - trumpinant budejimo laika - auksciau laikos granules - pameginkit, maza ka pades

greziojimas nepadeda!manu papildomai reikia kelt į viršų aukurą

Bitei:
Tas "patobulintas" vamzdis-tai kaip sake Kosrzewos atstovai-papildomai prigreziotas skyliu, kad alkuneje esancios granules isdegtu-kainuoja 100 litu.Jeigu savo vamzdi jiems veshi, sius i Lenkija…pragrezimui…( logiskai nesugebejo paaiskinti, kodel vietoje negali tokiu dalyku padaryti), paskui sumontuos, na ir viskas truks apie 2 savaites ir kainuos apie 300 litu.Man pasiteiravus, kodel jie nepasidomi tuo paciu principu veikianciais taciau sios problemos neturinciais kitu firmu katilais atsake,kad jie …laiko ir taip neturi…Tad isvadas manau galite darytis patys…

Reziume: valem katilą, visos pragreziotos skyles 5mm skersmens uzakusios, alkune pridegusi, buvo kurenta apie menesi, 2 kartai gesintas, gal dėl to ir priaugo tos skyles. Taigi greiciausiai reikia kelti degikli, investicija kokia 15 EUR medžiagos + 50 eur darbas, o kiek tas patobulintas degiklis gamintojo kainuoja?

Ar yra priežastis nepasitikėti lenkiškais katilais ? Juk lenkai nuo seno ir dabar labai plačiai naudoja anglį kurenimui. Jie jos turi sočiai. Logiškai mastant turėtu tuteti didele patirti kuriant ir gaminant kieto kuro katilus.

Ivyko kazkos stebukalas. Kol kas nieko nekeiciau, bet grafikas rodo, kad katilas didele paros dali dirbo minimaliu rezimu ir palaike maksimalia temperatura. Per para udegino tik 15 kg Valio To dar nebuvo. Butent tokio nustatymo as ir siekiu. Kol kas bijau judinti ka nors. nes galvoju, kad jei padarysiu 65C tai jis varys visu pajegumu, kad tik ta 65 C pasiektu, o to jam padaryti nepavyks, nes as riboju jam kurą.Ziuresiu kiek laiko tai tesis.

As visai i grindis tik 24 laipsnius paduodu, o ryja po 30 kg i para k.rva, nors namas tikrai siltas.

uzkelk katila iki 65C, duok katilui normalias darbo salygas, nes busi nusireguliaves

As paskritai nustates dabar katila 58 C (ansciau visa laika 55 C buvo) i radiatorius leidziu nuo 48 C
Katilas nerasoja. Bet manau jei padarysiu 65 C tai katilas su tokiu kuro kiekiu apskritai tokios temp. nepasieks, nors idomu butu pabandyti. Tik kyla klausimas ar verta katiline taip sildyti. Galvoju, kad kuo aukstesne lauko temp. tuo labaiu apsimoka mazinti katilo temp. Manau cia ir yra beda, kad negaliu padaryti kad katilas butu koki 40 C (i grindis paduodu kokius 36 C) As suprantu kuo aukstesne katilo temp. tuo didesni nuostoliai. Cia kaip su boileriu.

stebek ismetamu duju temperatura, sia ziema ji pas mane ne didesne , kaip 120-130C buna, ramybes busenoj 56C. kai katilo 70C. pabandyk katilo temperatura nustatyti ant pastovaus darbo rezimo kokia 65-70C ir be užlaikymo, kad mažiau budėtų-mažiau apsineš sieneles, kai dažniau dirbs, o kai mažesnė katilo temperatura, prie +lauke, mažesni nuostoliai. Mažesnes temperatūros, kaip 65 nepatarčiau, kad nepradėtų katilas ašaroti, grįžtamą aš palaikau apie 63-65 C. Apie sanaudas dabar prie + temperaturos sunku man pasakyti, be to pas mane 50kw katilas ir plotai, turiai netradiciniai. Šiaip budejimo režime jis pas mane dabar kokia 15-20kg per nakti 12 h suvalgo.

O kodel ne max 2.2kg kokie? Gal kaip tik - esant aukstesnei zidinio temp. bus geresnis sudegimas. Kaminas gali nemazai issiurbti.
Tp nezinau, bet turbut temp padavimo i namus arba jutiklio ant sneko/degiklio.

  1. Katilą paleidinėjo Dalius is Kostrzewa.
  2. Manau aprišinėjo jį iš galvos, bet Dalius nieko nesakė dėl to, kad kas nors blogai.
  3. Traukos reguliatoriaus nėra - ar per didelė trauka gali būti ryjimo priežastis ?
  4. Granulės tikrai geros.
  5. Nesu tikras, reikės pamąstyti apie termovizorių

Klausimas koks tikslas yra nustainėjant katilą. Vienas besinaudojantis aiškino, kad stengtis nustatyti taip, kad katilas užkaistų ir kuo ilgiau butų išsijungęs. Mano atnevu tai veikia, kaip lauke lengvas pliusas. Kai lauke labai šalta, sistema greitai atšąla. Mano nustymo logika yra ( kai lauke -15)užkaitinti katilą iki nustatytos maksimalios temperatūros, bet neleisti jam išsijungti, o aukštą temp. palaikyti minimaliu granulių kiekiu. Taip pat nustatęs esu 1,5 - 1,6 kg granulių per 1val maksimuma, kurio neleidziu virsyti. Mažiau nustatyti neišeina, nes užges katilas. Negali juk šnekas po 1 granulę mesti. Ir ką reiškia ekrane rodomas Tp=26 C (jis svyruoja nuo 25 iki 27 C ?