Koks augalas?
as noriu suzinot koks augalas cia yra. pas maciute kai mazi buvom tai tokias valgydavom. buvo isdziuve. Bet sendien netycia vel atradau kad vienas krumelis sugebejo isgyvent. augalas apie 2m aukscio buna. buvo dar ir kitoks siek tiek medelis su mazesnei lapais ir didesnem bei pailgesnem uogom. uogos buvo su plaukeliais. tik gaila kad jis neisliko.
Pūkuotosios vyšnios.
seneliai vadina pukuotom vysniom
mes jas irgi vysniom vadinam. niekur neteko matyt pardavinejamu situ medeliu. o ir augancius tik pas mociute maciau.
na ka. pasitelkes google i pagalba suradau kad tai veltinine vysnia - tomentosa Wall. Gimtine siaures-vakaru Kinija ir Himalajai
Na, tai ir bus atsakyma į klausimą Gal kokios bobutės pasidalins sodinukais…
Iš kauliukų lengvai galima prisiaugint.
Kadangi radau lotyniska pavadinimai tai beabejo ir radau aprasyma sito augalo. tame tarpe ir dauginima. Kauliukus reikia kaip nors specialiai paruosti ar tik i zeme suberti ir laukti kol kitais metais isaugs? nes aprasyme tik parasyta tas pats ka Daiva D. parase.
Ko gero daiginimas toks pat, kaip ir visų kitų, kas daiginama iš kauliukų, - t.y. sėjama rudenį (spalio mėnesį) į paruoštą dirvą (sėti taip, kad niekas nesutryptų ir pats nepamirštumėte kur pasėjote). Pavasarį pasirodo pirmieji lapeliai…Jei taip išdygsta kaukazinės slyvos, - tai išdygs ir vyšnios su kailinukais.
būtent taip. Kažkada mano tėvai buvo priauginę milijonus tų sėjinukų. Nieko ypatingo nedarė, su jokiais stratifikavimais nežaidė - sukišdavo rudenį į žemę ir tiek. O po pačiais medeliais, kur vaikai prispjaudydavo kauliukų, jų ir savaime pridygdavo
aciu uz info. viena partija bandysiu dabar sodinti, o kita rudeni.