Kokia veislė?

Viskas priklauso nuo šunų šeimininkų noro ir organizuotumo. Jei pas ką nors atsirastų nenugalima noras pasekti velke ar prasieiti įvairaus sudėtingumo kraujo pėdsaku,- visada prašom. Kol kas toks noras nebuvo pareikštas. Taigi jei nėra norinčių, - nereikia ir apgailestauti apie tokių renginių nebuvimą Cha chaDėl savybių netekimo…Taip atsiskiria “parodinės” ir “darbinės” linijos. Niekas nesako, - puikiausiai gali dirbti parodinių tėvų palikuonys ir absoliučiai nieko nedaryti, darbinės linijos tėvų šuniukai. Yra daugybė “jeigu”, - viską reikia įvertinti ir prisitaikyti prie situacijos, arba pačią situaciją pakreipti reikiama linkme.

ruta99, kalbant apie “demesi” suniui, dauguma tikrai zino Šypsena , jog tai ne siaip demesys, bet uzsiemimas su suniu- tiek fizinis, tiek psichologinis kruvis. Ir, nesinori tiketi, kad daugumoje seimu lyderis yra suo nes vis tik siais laikais zmones domisi ir skaito Šypsena. Nebent jus turite konkrecia statistika Šypsena . LinaL, - nelabai tiketina, kad LT “kinologai- ekspertai medzioklineje sunininkysteje” yra suinteresuoti “medziokles zaidimu” Šypsena . Del to pas mus keleta retriveriu savininku su savo sunimis situos zaidimus jau sekmingai “zaidzia” Estijoje Šypsena , birzeli berods zaidimai vyko teisejaujant suomiui Šypsena . Junkites prie ju Šypsena

Va kaip, teisingai p.Eolo_arfa ir sako - viskas priklauso nuo šeimininkų noro ir organizuotumo - kas nori, tai ir susiranda kur tuos šunis pamankštinti Cha cha Kreiptis į naujai iškeptus “kinologus-ekspertus medžioklinėje šunininkystėje” mažai prasmės, jų žinios ir patirtis gali būti panašios kaip ir mano MirktReiks bandyti palėkti už sienos Taip .

kad šiais laiskas daug žmonių domisi ir skaito, tai tiesa, bet ar jiems 100 procentų pavyksta įgyvendinti tai, ką skaito, čia jau klausimas. Kai pasižiūri, tai dauguma šunų turi vienokią ar kitokią problemą, kuri, kaip taisyklė, kyla iš to, kad vienoje ar kitoje situacijoje vado vaidmens imasi šuo. Sakau tai iš praktikos. Ir kad daugybė šunų šeimininkų nelaiku šuniui skiria dėmesį, tai irgi faktas Taip

o ar jums paciai visuomet pavyksta 100 proc igyvendinti tai, ka skaitote? Šypsena man ne Šypsena. realiai, manau, jog retai kada zmogus isisavina ir igyvendina skaityta medziaga simtaprocentinai, nes daug kas priklauso nuo ivairiu situaciju ir aplinkybiu. ir tai naturalu Šypsena. svarbiausia, kad suprantama pateiktos medziagos esme ir tikslas siekiamas Šypsena.

bla-bla-bla… nuostabi veisle Laimingas naminis pavadinimas “vizlius” p.s. namu taip ir nenusiaube Cha cha

aiwa3g, visada kategorisku zmoniu noriu paklausti. Negi jie visada viska dare ir daro teisingai. Ar paciai neteko tureti suns ir su juo nesusitvarkyti? Ar del demesio stygiaus ar del trukstamo uzimtumo. Juk daznai del demesio stygiaus suo lieka nuskriaustas ir finale jo nezabota energija tampa priezastimi to kad givunu yra atsikratoma. Ydomu kur sunis deda nerelizuota energija. Kas namus eda, kas namuose kruvas deda ir taip yra tol kos sunimi atsikratoma.

p. Devynragi, zvilgtelkit i mano zinute auksciau- “o ar jums paciai visuomet pavyksta 100 proc igyvendinti tai, ka skaitote? man ne”. Ir cia jus izvelgiate teisuma? :slight_smile: O jei jau kalba pakrypo apie teisuma- nera visuomet teisiu ir nera 100 procentinai sugebanciu isisavinti informacija :slight_smile: . Nesu teisuole, tokiu teisuoliu taip pat nezinau :slight_smile: . Nemanau, kad ir jus toki nors viena rastumete :slight_smile: . Butumet pirmas :slight_smile: . Jei labai norite pora zodziu is mano asmenines patirties apie demesi :slight_smile: taigis mielai dar karteli prasom, Special For You :slight_smile: . Dauguma mane pazistanciu zino, jog teko tureti suni, su kuriuo nuo pirmuju dienu sunkiai teko tvarkytis :slight_smile: Mano draugai, sunu augintojai, veisejai senai man siule tiek nevargti. Esu pakankamai uzsispyres zmogus, ilga laika meginau ivairiausias iseitis is susidariusiu situaciju :slight_smile: . Kol viena diena, pasikeitus aplinkybems, situacija tapo tikrai sudetinga… Zymiai paprasciau, kai suo seimoje auga vienas. Taciau kai suo auga gaujoje, viskas yra kiek kitaip. Kaip dauguma zino, kiekvienas suo reikalauja demesio skirtingai, vienas daugiau, kitas maziau. Tarkim visi gaujos nariai gauna demesio (pasivaiksciojimai, kruvis, maudynes, dresura ir tt) vienodai. Vienam, nedominuojanciam, to pilnai uztenka. Kitam gi, stipriai dominuojanciam,- del demesio parodyto gretimam gaujos nariui, kyla noras kerstauti- kerstauti seimininkui, kitiems gaujos nariams. Na ir ka. Tai naturalu :slight_smile: . Tai sunu gauja :slight_smile: . Situacija dar labiau uzastreja, kai gaujoje “kvepia” hierarchijos persiskirstymu (tarkim atsiranda nauja vada). Todel kaip situacija parode, gaujoje santykiai zymiai paprastesni, kai joje yra kuo maziau dominuojanciu nariu. Apie tai galima kalbeti ir kalbeti… taip kad nereikia i viska ziureti labai siaurai, p. Devynragi :slight_smile: . Tiesa, jus manote suns dovanojimas patikimiems zmonems, yra blogiausia iseitis? Gal siulytumet suni atskirti nuo kitu ir nekreipiant demesio ikisti voljeran? Manot tai puiki iseitis? As taip nemanau :slight_smile: . Mano sunys gyvena mano namuose, seimoje :). Jei gyvenant seimoje kencia visos puses,- tiek seimininkai, tiek gauja, tiek pats suo, reikia kazka keisti. Nauja seima, kur suo mylimas, demesi gauna tik jis vienas, nebereikia konkuruoti gaujoje yra puikus sprendimas :). Ko daugiau noret :slight_smile: … Ir aplamai, kalba ejo apie vizlius :slight_smile: . Nuostabus sunys :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

O tas shuo kuri kaip suprantu teko atiduoti ar ne medzioklinis buvo? Ziuriu tikrai per siaura suns paskirties ir naudojimo pryzme. Hierarchija ar pavydas cia tikrai neprie ko. Sakote kad situacija sudetinga, tai turbut problematiskas suo buvo laikomas narve? Kai suo yra uzimtas, atidyrbes iki nugriuvimo-nebelieka laiko reikalauti demesio.

Nepasakokit pasaku . Vienintelis budas suni uzimti- eit medziot Šypsena. Ir hierarchija “fignia” Šypsena . “N” kurtsharu nemedzioja ir nesiaubia namu. Matyt tai nera ta auksine priemone nuo “ligos” . p.s. ojoj, ponus medziotojus uzjudinau . kaip skausminga … nepykit ir nesinervinkit, - kenkia groziui Šypsenap.p.s. vis tiek mes i estija trauksim Šypsena ten bent salygos normalios ir su zmonemis ne kaip su siukslemis elgiamasi

Tai kad man nera ko nervintis. Nesusireiksminkit. Cia pas jus problemos buvo ne pas mane. O ka cia taip nuskriaude ir priverte siukslemis pasijausti? Negi Estijoj zole zalesne.

Kadangi klausimus uzdavet asmeniskai man, i juos ir atsakiau Šypsena . Zavu, kad nors jus esate “neproblematiskas” . Siais sunkiais laikais tai tikras deficitas … p.s. sautuvu as nemosuoju, nes man medziokle tiesiog neidomi . Nedalyvavau ir nedalyvausiu, nebent vyras sugalvotu su vizle pazaist. Del nuskriaustuju - tai liete ne mane, o mano draugus, todel i jusu klausima si karta neatsakysiu Šypsena . Kad vel nekiltu noras didziuotis savo aproblematiskumu . Sekmes . Vizlai valdo Šypsena

Taip as irgi labai dziaugiuosi, kad su sunimis neturiu jokiu problemu. Sarkazma galetumete pasilaikyti, na bet jei cia koks bendravimo sutrikimas-nieko, suprantu.

Ir is kur tas nesvietiskas jautrumas… Beje, nieko asmenisko, bet jei jau prakalbote apie bendravimo sutrikimus, ar zinojote, kad sarkazmo testas gali pakeisti daug brangesnius ir sunkiau pritaikomus silpnaprotystės testus? p.s. nesijaudinkite, jusu netestavau Šypsena gyvenkite ramiai. O jei rimtai, cia buvo uzvesta diskusija apie nuostabius sunis- vizlus. jei nemegstate “teisuoliu” , kuriems klaidingai priskyrete mane, ar turite kazkokiu nuoskaudu man asmeniskai, tiesiog parasykite i az. susitarsim Šypsena

As tik paklausiau, o sulaukiau tokiu iskalbu, klampiu isvedziojimu ir padriku minciu. Kokie seimininkai tokie ir sunys. Labas

P. Devynragi, neverta vaidinti aukos. Matote, gi pats sarkazmo tikrai nestokojate, vis tik mokate iškalbingai diagnozuoti “bendravimo sutrikimus” Šypsena . Nepykite. O jei rimtai, manote, kad suo pakankamai issikrauna sudalyvaves pora kartu i menesi medziokleje? labai tuo suabejociau. O ka pasiulytumete tiems, kas nekencia pauksciu ir gyvunu zudymo, ir augina medzioklinius sunis? Imti sautuva i rankas? Man rods geriau prisiristi suni prie dviracio ir abiems tiesiog pasportuoti Šypsenap.s. beje, labai idomu, kiek jus sunu turite ir kur juos laikote?

Dvieju kartu per menesi tikrai nepakaks ir as taip tikrai nemanau ir tokio skaiciaus neminejau. Turiu laikas ir skalikus. Laikos gyvena voljere,skalikai ziema pareina i namus.

Turint omenyje, kad vis tik kasdiena suo turi gauti kruvio, nejau medziojate taip pat kasdiena? Šypsena nesitiki, kad ir 1 karta savaiteje pamedziojes suo issijungia visai savaitei iki kitos medziokles… aisku, kai po medziokles suo keliauja voljeran, nelabai ten yra ka sugrauzt, metalinio sieto gi neims ciulpti… Be to, jei namu siaubimas susijes tik su nepatenkintu medziokles instinktu, kaip tuomet paaiskintumete nemedziokliniu, tarkim “dekoraskiu” namu grauzima?

Dabar, kai yra madziojama is boksteliu, tai kas nors praktiskai kiekviena diena sedi ant palaukimo. As neturiu kantrybes sedet bokste, bet kai kas nors paskambina ir praso sekti pedomis,-tai lekiame vos ne kas vakare. Sunys padalinami kelioms grupes ieskovu ir visi savo ruoztu seka ir iesko. Dekoraskiu neauginu tai nelabai ka galiu ir pasakyti. Manau,kad tiesiok seimininkai savo laiku nepase FU, nesudavė ruron ar nenuejo i aktiviu uzsiemimu aikstele. nezinau kau ten jie tiksliai vadinasi.

na jei kasdiena, tai taip,- suniui rojus. bet is laikanciu sunis, medziotoju yra tik nedidele dalis. vieni nemezioja, nes nepriimtina, kitiems neidomu ir tt. todel iesko kitu budu suni isdukinti. manau, ju tikrai yra. o del “kailio lupimo” kaip cia pasakius. kazkaip nekilo ranka savo zbitkininkei i rura krest, nes tikrai buvo labai jautrus suo. jei dar gautu ruron, suvis uzburtas ratas gautusi. juolab, kad daznaiusiai pagaut darant zbitkas tekdavo retai, dazniausiai viskas vykdavo mums nematant. o suni barti post factum ner prasmes.