kirvelių ruošiniai


kirvelių ruošiniai

Pagaminau daug akmeninių kirvelių ruošinių su skylėmis. Tačiau daug ruošinių skyla pusiau. kaip sumažinti nuostolius? Gal kas nors bandė tokius gaminti namie ir gali pasidalinti patirtimi?

Manau reikia dideliu apsukų gręžimo ir šlapiu būdu gręžti be perfiracijos. Ir su freza deimantine ar kolbatine karūna.

Ir kam tiek daug kirvuku? Muziejui NekaltasMan klausimas iskilo: grindiniui akmenis kai skaldo, juos taip ir palieka tokius kokie atskyla ar dar kazkaip papildomai apdirba?

Akmenys grindiniui aptašo papildomai. Idealus grindinio akmuo pailgas kaip dantis: viršus lygus (viršaus forma geriau artima kvadratui arba stačiakampiui, tada idealiai sutaps su gretimu grindinio akmeniu), paskui smailėja į apačią, panašiai kaip priekinių dantų šaknis. Ta savotiška šaknimi grindinio akmuo laikosi sutankinto smėlio sluoksnyje. tačiau dabar, kai akmenų trūksta, sugeba sudėti visus ir bet kokios formos. Iš manęs pirko kuo storesnius ir didesnius skaldytus akmenis grindiniui. Jiems buvo idealūs akmenys didesni nei 40 cm diametro perskelti pusiau tik vieną kartą. Perkrovė rankomis 20 kub metrų skaldų akmenų ir išrinko 5 kub metrus tokių, Jiems tinkamų. Tada kiemo gruntą iškasa, pripila sluoksnį smėlio (smulkaus žvyro) sumaišyto sausai su cementu. Ant tokio mišinio dėlioja plokščius storus skaldytus akmenis ir įkala juos guminiais plaktukais. Baigę kloti grindinį vaikšto su šluotomis ir tarpelius užpildo tuo pačiu mišiniu.

Domiuosi senoviniais akmens apdirbimo būdais: gręžimu ir šlifavimu. Gal kas nors archeologinės šventės metu stebėjo, kaip gręžiama skylė su mediniu pagaliuku? Gal turite tokio gręžėjo nuotrauką? Permeskite man. Per kiek laiko išgręžia rankiniu būdu?

Va va, o kas sake kad akmenu daug? Šypsena Pas mus tikrai ne fontanai. Vakar viena prigriebiau is pakeles. Koks 200kg tikrai bus, o gal ir daugiau, bet kai veziau su frontaliniu, tai svorio nesijaute Šypsena reikes pradet rinkt, namo tai ne is namu Cha cha

Prisipažįstu, aš sakiau, kad akmenų daug. Iš tikrųjų, sankaupos mažėja, tikrai nedidėja. Vakar buvau rinkti su automobiline priekaba, atsivežiau pilną. tačiau nuo namų į vieną galą važiuoju 20 km.

Kokia akmens kaina?

Tai elementaru: kubas 300 litų.

Su pagaliuku greziant turbut smeli kvarcini naudoja? Nesu mates, bet isivaizduoju kad taip daryciau. Pagaliuka aisku su lanku sukciau. Panasiai galima akmeni pjaut su varine juosta. Irgi su kvarciniu smeliu, tipo egiptieciai taip piramides state, nors as asmeniskai tuom ir netikiu Šypsena per daug akivaizdziu faktu kad tam naudota modernesne iranga nei rankom traukoma vario juosta. Brangus akmuo ziuriu…

Jeigu įsigilinti į tą problemą, tai net ne pagaliuku gręžiama, o kaulu. Pagaliukas tai tik ašis ant kurios užvyniota lanko virvutė. Gręžiant kaulu, susiformuoja daili išgrąža kaip pirštas. Archeologai išgrąžas renka lygiai taip pat uoliai kaip ir akmeninius kirvukus su skylėmis. O kvarcinis smėlis su labai retomis išimtimis Lietuvoje vienodas: SiO2. Nuo priemaišų priklauso, koks jo atspalvis. Tik reikėtų prasijoti per labai smulkų sietą, nes smėlio dulkės (jų yra visuose karjeriniuose smėliuose) gręžiant nebus naudingos. Arba dar geriau būtų naudoti smėlį iš kuo sraunesnės upės dugno. Tokį drįsčiau naudoti nesijotą.

Gręžiu akmenius kirvelius kone kasdies, dabar jau visai padoriai gaunasi. Būtų įdomu pasidalinti patirtimi su bendraminčiais.

Akmenis gręžti tai tas pats kaip smuiku groti. Jei padarau vienos (kelių dienų) dienos pertrauką, skyla, “nesigręžia”, trupa arba skylė eina į šoną. Tačiau antras, trečias ir taip toliau akmenys gręžiasi gerai.