Keli klausimai apie itampos uzkelima mashininiams stipriams

Keli klausimai apie itampos uzkelima mashininiams stipriams

Tai vat,teorishkai ishsiaishkinau itampos uzkelimo esme mashininiuose stiprintuvuose tai dabar noreciau paklausti koki dazni naudoti keician itampa geriausia(t.y. kad schema turetu dideli naudinguma ir leistu kuo maziau triukshmu).Ir reiktu mikruxos pavadinimo generuojancios ta dazni…

50-100khz tl494 is taves Alus

Blyn, o tu paiešką bent naudoji? Ieškok “keitiklis”

Thank you Laimingas

O gal galit jau gatava schemute su shita mikruxa itampos keitimui mestelt,nes man atrodo jei ash pats viska pakursiu tai viskas bus ore Cha cha Girtas

mano puslapyje… mano stiprekas su ja sukasi… Mirkt

pas tave ne i auto o i 220v stipris jungiasi,taigi man netinka…

Gal buvai padares 100Khz normaliai dirbanti keitikli? Nekaltas Jei taip tada Alus ish manes

o ka 100khz jau per daug?o ishvis koks butu optimaliausias daznis tokiam daiktui?

zmogus klause daznio, as pasakiau bje jei gerai iziuri 100 pamineta kaip virsutine riba Liežuvis tu bent viena tranza naudoji ant ribiniu parametru??? tarkim Ik arba Uke

sg3525 paleisk 50khz busi saunuolis Laimingas

Gerai nors 50KHz turi veikianti?

Su bipoliniais tranzais net neverta pradet daryt. Paprastai tam reikalui naudojami lauko tranzai. Didejant dazniui ima reikshtis visokie nepageidaujami dalykai, tokie kaip MOSFET’u uzturos parazitine talpa, skin efektas trafe, lygintuvo diodu velinimas, PCB ishtrasavimas, konderiu ESR ir kt. Optimalus daznis yra kazkur 25-35KHz. Namu salygom pasigamint maiteka veikianti 50KHz ir daugiau gana sunkus reikalas, nes reikia gero ferito trafui (3F3 ar pan), pageidautina spec valdymo mikruchos MOSFET’ams ir kt. Zodziu reik daug patirties. Net jei keitiklis veikia, dar nereishkia kad jo naudingumo koef bus geras.

Shvieciausi nete apie tuos impulsinius maistus mashininiams stipriams ir pamaciau kad 0.4mm viela pirmineje trafo apvijoje laiko 300w (itampa 12-13.8v).Kiek supratau kuo didesnis daznis tuo ir vielos plonesnes reikia(ta prasme didelei srovei atlaikyti storos vielos jau nebereikia)…Tai va noreciau suzinoti ar tai tiesa?Ir dar noriu suzinoti apie tuos feritinius ziedus,kaip pagal ju ishmatavimus/markiruote nustatyti kokia galia atlaikys?Pvz pas mane yra M3000HM-A0778 feritinis ziedukas,kiek W jis atlaikys?

O nepastebejei is kiek vielu (zguto) padaryta pavija? Taip yra del “Skin” efekto. didejant dazniui kruvininkai vis maziau isiskverbia i laidininka. Ty laido vidurys jau nebeturi jokios reiksmes juo kruvinikai neteka. Reikalingas laido skerspjuvis islieka toks pats, todel reikia det daugiau lygiagreciai sujungtu plonu laiduku. Didesniam dazniui reik plonesniu vielu, tas tiesa. Be to didejant dazniui uztenka mazesniu gabaritu trafo. Bet didinant dazni prsideda kitos problemos.

Nu su viela aisq,o kaip del ferito?

tu nerasai nei kokiu dazniu planuoji daryt nei ziedo gabaritu. Eik i viesaja biblioteka susirask kataloga, formules ir pasiskaiciuok tuos savo W. ziedas atlaikys daug W, kitkas nusprogs pirmaiu…